Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.029
|
čitano: 4.633.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kolega vjeruj nam i uzmi 27 2k, najbolji omjer svega. Uzmeš neki od navedenih koji se tebi sviđa i ima najdužu garanciju/3g.

Vidio sam kako je Dell G2724d sada na ispod 280e, mislim kako je to dobra ti kupnja ako bi IPS i ravan ekran.

Procesor ti je više no dobar i poslužit će ti još godinama koje dolaze, sljedeća nadogradnja ti bude vjerujem vga, no i ova RTX 3060 će biti dovoljna za novi monitor uz neke ustupke u postavkama/čitaj da ne budeš sve igrao na max detaljima već češ smanjivati AA, sjene i malo texture i bude ok

 

 

Nemoj se puno opterečivati i mozgati, ne želimo ti zlo 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sad je siguran u vase dobre namjere, jer nismo na prosloj stranici koja je imala nezgodan broj.

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2024 8:51 (metallic).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

nARUČIO SAM lg 4K 144HZ, vA, JAVIM DOJMOVE ZA KOJI DAN

Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Sad je siguran u vase dobre namjere, jer nismo na prosloj stranici koja je imala nezgodan broj.

 Zakon 😆 al eto istina,

 

Hvala na strpljenju i pomoći, uplatio danas Gigabyte G27Q-EK, jedva čekam da ga isprobam! 

Svaku stvar koju kupujem filozofiram mjesecima, umoran sam od samog sebe 🙃

 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2024 22:07 (Božoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Božo pozdrav, ja bih išao na ovog 34 UW u tvom slučaju, no pogledaj mojih par postova iznad....monitor je došao mi.....LG Ultrafine uq750p  4k 144hz, panel je odličan, crna je crna, bez bleeda, boje izražene i zbilja je sve na nivou...nisam probao kakav je u igrama, danas ću odigrati par partija Pubg, pa ću sve znati, no za sada za desktop i rad je odličan. Ima i mislim da 60w ili više na usb c Thunderbolt, tako da je ko grom. Pozadi su i 2x 2.1 HDMI, Usb C 60w ili 65 nisam siguran i Dport te 2x USB 3.1 mislim te audio konektori. Monitor ima jako dobar zvuk za jedan monitor, tako da ako nisi audiofil zvuk je snažan i solidan.

 

 

Vidjet ću i razmisliti da li da si ga ostavim ili ide nazad u dućen, uzeo sam ga više iz znatiželje i da provjerim kakav je pošto im je to najnoviji model.

Ako slučajno ima zainteresiranih i da ga hoće ispod 500e neka mi jave na pp, dotle idem ga još iztestirati u igrama pa editiram post!

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2024 8:42 (Wiz3m4n).
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Slučajno naletio na ovaj Gigabyte M32UC (čak je nešto povoljniji). 

Na 34"UW mi se zakrivljeni monitor pokazao kao dobar izbor. Nemam pojma koliko to ima smisla na 32" 4K?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kako misliš koliko ima smisla 

 

Pa ima velikog smisla....2k je po meni pre malo na 32 inch, naravno da je 4k na 32 buno bolje odnosno lijepši prikaz.

Inače je Lg povoljniji ni taj mi dio nije jasan??....od 520e pa do 600e su prosječne cijene, Gibabyte je blizu 700e!

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
WestwoodZG kaže...

Slučajno naletio na ovaj Gigabyte M32UC (čak je nešto povoljniji). 

Na 34"UW mi se zakrivljeni monitor pokazao kao dobar izbor. Nemam pojma koliko to ima smisla na 32" 4K?

 Odličan izbor za 4K VA monitor ako ti paše zakrivljeni ekran.Bolji kontrast i osvjetljenje od 4K IPS M32U.

 VA monitori su danas ravnopravni IPS panelima ,u nekim segmentima i bolji,što se tiče kvalitete slike i raspona sRGB boja tu su jako blizu,također brzina odaziva se popravila u odnosu na prijašnje monitore a jedina mana koja je i dalje prisutna su im je loši kutevi gledanja.

 Odustao od Dell AW3423DWF?Razlika u cijeni je zanemariva u odnosu na kvalitetu slike,vjeruj mi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2024 15:12 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Odigrano i par naslova na Lg.

 

Jako dobar Allround monitor, slučajno da ima zainteresiranih 460 i moje slanje na adresu ili pak osobno preuzimanje 450e.

 

Ukoliko se ne javi nitko kroz 10dana ostavlja, ili vraćam nazad, budem još vidio. Monitor od mene ima svaku preporuku. Minus jedini je kut gledanja, stoga ako više bi ljudi gledalo filmove iz raznih kuteva uzmite radije Ips ili Oled

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Odigrano i par naslova na Lg.

 

Jako dobar Allround monitor, slučajno da ima zainteresiranih 460 i moje slanje na adresu ili pak osobno preuzimanje 450e.

 

Ukoliko se ne javi nitko kroz 10dana ostavlja, ili vraćam nazad, budem još vidio. Monitor od mene ima svaku preporuku. Minus jedini je kut gledanja, stoga ako više bi ljudi gledalo filmove iz raznih kuteva uzmite radije Ips ili Oled

 Jbga gdje si prije bio ja bi ga uzeo

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nisam mogao baš razmišljati onda o tome, bio u drugim vodama, jbga....monitor ti je jako dobar, zbilja je

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Nisam mogao baš razmišljati onda o tome, bio u drugim vodama, jbga....monitor ti je jako dobar, zbilja je

 Kad sam ja htio uzeti u 12mj nije bilo nicega za uzeti, cekao mjesec i nesto i onda sam jedva nabavio ovaj Samsung!

4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Kako misliš koliko ima smisla 

 

Pa ima velikog smisla....2k je po meni pre malo na 32 inch, naravno da je 4k na 32 buno bolje odnosno lijepši prikaz.

Inače je Lg povoljniji ni taj mi dio nije jasan??....od 520e pa do 600e su prosječne cijene, Gibabyte je blizu 700e!

Mislio sam: koliko ima smisla zakrivljeni zaslon u toj veličini (32")?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Čisto stvar osobnog dojma i afiniteta, ja ih izbjegavam

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav ekipa,

nakon cca 20god prelazim ponovno na stolno računalo. Molio bih pomoć, a time i preporuku monitora : surfanje, uredski posao i povremeno igranje.

Filmovi i serije se gledaju na tv-u.

Veličina 24, cijena nije bitna.

Hvala puno, živjeli!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Asus 23.8" TUF Gaming VG249Q1A bi ti bio sasvim Ok vjerujem

 

Ja sam vratio Lg 32 Va u dućan, presitno mi je 4k na 32 i fali mi glossy ekran i oled....klincima u sobu stavio 48cu a meni 42 c3 evo Lg, nema kompromisa, kako rekoh do sada što sam sve vidio i isprobao najbolji Tv/monitor zasigurno!

13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Jel ima tko od ekipe na forumu Acer Nitro XV272U da prenese dojmove iz prve ruke?

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Na forumu se ne koriste acer monitori

maximum effort
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

Jel ima tko od ekipe na forumu Acer Nitro XV272U da prenese dojmove iz prve ruke?

Na Rtings.com recenziji vrlo dobar 2K IPS monitor u rangu sa isto tako dobrim M27Q.

www.rtings.com/monitor/reviews/acer/nitro-xv272u-kvbmiiprzxw

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2024 21:36 (ghibli7).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
@labudšiljo

Uzeo sam 24G4X, nije loša slika, ali kvaliteta izrade nije neka, realno manje više danas nema kvalitete, sve je to isto. Uglavnom slika je bar meni poprilično dobra, a radi se od 24" ekranu, usto monitor ima i zvučnike.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nakatomi kaže...
metallic kaže...

Sad je siguran u vase dobre namjere, jer nismo na prosloj stranici koja je imala nezgodan broj.

 Zakon 😆 al eto istina,

 

Hvala na strpljenju i pomoći, uplatio danas Gigabyte G27Q-EK, jedva čekam da ga isprobam! 

Svaku stvar koju kupujem filozofiram mjesecima, umoran sam od samog sebe 🙃

 

 Bok, stigao mi monitor, koristima ga 2-3 dana i primijetio sam da mi se strašno naprežu oči i to nakon samo par minuta gledanja. Da li je do IPS panela da mi jednostavno ne odgovara? Probao sam refresh rate na 60, 120 i 144hz, smanjio brightness, ali ista stvar. Npr. čitam tekst i nakon par minuta osjećam zamor, pogledam u zid i vidim flashback teksta na zidu. Inače nemam problema sa očima, radim na poslu na kompu 8 sati bez ikakvih problema i ovo mi je baš šok. 

Da li da ga vraćam i probam sa VA panelom? Jer sama slika mi je inače super, da li se može još nesto podesiti? 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 17:53 (Nakatomi).
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ovaj giga monitor ima ogromnu svijetlinu u odnosu na vecinu klasicnih monitora kaj su vam po doma i uredima, dabe kaj ti njega mislis da si smanjio i dalje on ima barem za duplo vecu svijetlinu od onoga kaj si naviknuo, drugo ti nema kaj smetati osim ako ti je tekst na toj dijagonali krljav(citaj nedovoljno oštar) mene to ubija da mi se vrti u glavi zato sam na 4k vec jedno 10g.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Probaj si staviti skaliranje na 125% ili više pa probaj tako, ako ne vrati ga u trgovinu i zamjeni za neki drugi.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nakatomi kaže...
Nakatomi kaže...
metallic kaže...

Sad je siguran u vase dobre namjere, jer nismo na prosloj stranici koja je imala nezgodan broj.

 Zakon 😆 al eto istina,

 

Hvala na strpljenju i pomoći, uplatio danas Gigabyte G27Q-EK, jedva čekam da ga isprobam! 

Svaku stvar koju kupujem filozofiram mjesecima, umoran sam od samog sebe 🙃

 

 Bok, stigao mi monitor, koristima ga 2-3 dana i primijetio sam da mi se strašno naprežu oči i to nakon samo par minuta gledanja. Da li je do IPS panela da mi jednostavno ne odgovara? Probao sam refresh rate na 60, 120 i 144hz, smanjio brightness, ali ista stvar. Npr. čitam tekst i nakon par minuta osjećam zamor, pogledam u zid i vidim flashback teksta na zidu. Inače nemam problema sa očima, radim na poslu na kompu 8 sati bez ikakvih problema i ovo mi je baš šok. 

Da li da ga vraćam i probam sa VA panelom? Jer sama slika mi je inače super, da li se može još nesto podesiti? 

 

Vidi da nije zbog "BGR" aranzmana subpixela koji nisu dobri za tekst kao klasicni RGB.

 

Bojim se da je do toga!

 

P.s. javi nam screenshotom postavke u windowsima da vidimo jel rezolucija dobro podesena takodjer.

 

 

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 20:21 (metallic).
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...
Nakatomi kaže...
Nakatomi kaže...
metallic kaže...

Sad je siguran u vase dobre namjere, jer nismo na prosloj stranici koja je imala nezgodan broj.

 Zakon 😆 al eto istina,

 

Hvala na strpljenju i pomoći, uplatio danas Gigabyte G27Q-EK, jedva čekam da ga isprobam! 

Svaku stvar koju kupujem filozofiram mjesecima, umoran sam od samog sebe 🙃

 

 Bok, stigao mi monitor, koristima ga 2-3 dana i primijetio sam da mi se strašno naprežu oči i to nakon samo par minuta gledanja. Da li je do IPS panela da mi jednostavno ne odgovara? Probao sam refresh rate na 60, 120 i 144hz, smanjio brightness, ali ista stvar. Npr. čitam tekst i nakon par minuta osjećam zamor, pogledam u zid i vidim flashback teksta na zidu. Inače nemam problema sa očima, radim na poslu na kompu 8 sati bez ikakvih problema i ovo mi je baš šok. 

Da li da ga vraćam i probam sa VA panelom? Jer sama slika mi je inače super, da li se može još nesto podesiti? 

 

Vidi da nije zbog "BGR" aranzmana subpixela koji nisu dobri za tekst kao klasicni RGB.

 

Bojim se da je do toga!

 

P.s. javi nam screenshotom postavke u windowsima da vidimo jel rezolucija dobro podesena takodjer.

 

 

 gdje nađem taj "BGR"?  

S time da nije samo kod teksta, jednostavno me kompletno umara i iscrpljuje sami pogled na ekran. 

Ovo niže su osnovne postavke, 2k reza, 120hz. Koje još postavke da pošaljem? 

I nije mi jasno npr, isprobao sam Counter strike čisto da vidim kako radi i u igri je reza namještena na 2K i ne dopušta mi da smanjim na FHD. Da li to što imam 2K monitor znači da ne mogu u igrama smanjiti rezu na fhd?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 21:41 (Nakatomi).
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
Ovaj giga monitor ima ogromnu svijetlinu u odnosu na vecinu klasicnih monitora kaj su vam po doma i uredima, dabe kaj ti njega mislis da si smanjio i dalje on ima barem za duplo vecu svijetlinu od onoga kaj si naviknuo, drugo ti nema kaj smetati osim ako ti je tekst na toj dijagonali krljav(citaj nedovoljno oštar) mene to ubija da mi se vrti u glavi zato sam na 4k vec jedno 10g.

 Dovoljno je oštar tekst, nego mi ekran općenito ubija oči, samo više dok čitam tekst, moguće da je zbog svjetline.

Bit depth mi je 8bit, da li se to može mijenjanti ili je tako ok?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nakatomi kaže...
Boris grozni kaže...
Ovaj giga monitor ima ogromnu svijetlinu u odnosu na vecinu klasicnih monitora kaj su vam po doma i uredima, dabe kaj ti njega mislis da si smanjio i dalje on ima barem za duplo vecu svijetlinu od onoga kaj si naviknuo, drugo ti nema kaj smetati osim ako ti je tekst na toj dijagonali krljav(citaj nedovoljno oštar) mene to ubija da mi se vrti u glavi zato sam na 4k vec jedno 10g.

 Dovoljno je oštar tekst, nego mi ekran općenito ubija oči, samo više dok čitam tekst, moguće da je zbog svjetline.

Bit depth mi je 8bit, da li se to može mijenjanti ili je tako ok?

 Color bit depth je dubina gradacije boja koje se koriste za prikaz određene slike ili pixela na monitoru.Što je veća mogućnost kombinacije nijansi boja to je bit depth veći.

 Na tom monitoru je bit depth 8 bita i to ne možeš mijenjati.Mislim da ti to ne pravi problem sa očima,dapače.Prije će biti svjetlina kako ti kaže kolega Boris.

 Moj savjet ti je smanjiti svjetlinu na 60% ako treba i niže,također namjestiti oštrinu teksta sa Clear Type Text.

 Na stranici https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/g27q pod Color Accuracy(Post-Calibration) možeš skinuti "ICC Profile" i instalirati ga

 da bi dobio najbolji mogući prikaz odnosno točnost boja na tom monitoru ili pak sam ručno po svojoj želji namjestiti sliku na OSD(On Screen Display).

 

 

ICC+Profile+download ICC+Profile+download
ICC+Profile+installation ICC+Profile+installation
OSD+(On-Screen+Display) OSD+(On-Screen+Display)
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 0:39 (ghibli7).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako se u nešto ne razumijem to su onda monitori.

Pa da pitam.

Gdje da nađem najbolje postavke za svoj monitor? Ono, da boje bude kak trebaju i te pizdarije?

Imam gigabyte aorus fi32q.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Silent horror1992 kaže...

Ako se u nešto ne razumijem to su onda monitori.

Pa da pitam.

Gdje da nađem najbolje postavke za svoj monitor? Ono, da boje bude kak trebaju i te pizdarije?

Imam gigabyte aorus fi32q.

 You can download our ICC profile calibration here.Skinuto sa Rtings.com https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/aorus-fi27q.

 "This is provided for reference only and shouldn't be used, as the calibration values vary per individual unit even for the same model, due to manufacturing tolerances". 

 U svakom slučaju ako ti njihove postavke slike ne pašu uvijek se možeš vratiti na prijašnji profil odnosno onaj koji koristiš sad.

 Tu je screenshot sa mog laptopa na kojem su 3 ICC profila,koristim ovaj na vrhu skinut sa www.notebookcheck.net jer mi daje vrhunsku sliku.

 Znači ovako ideš u Settings/System/Display/Advanced Display/Display Adapter properties for Display 1/Color Management/Devices i zatim Add odnosno dodavanje novog profila.

 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 2:14 (ghibli7).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice