Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.060
|
čitano: 4.655.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...

ništa zlo nisan misli, ali ako cemo tako onda nema potrebe onda ni da kolega tu javno piše šta smo mi prićali na mobitel , a kamoli da pretjeruje i još izmišlja šta san reka ili mjenja kontekst,zato jer san mu ponudia manje nego šta je on sebi zamislia,oće me napravit budalon većon nego jesan.zamisli reka san mu iman 2300kn ostalo san spiska, pa jeli to kakva uvreda jeli to žicanje ili plakanje ????
s druge strane mislim ćak da nesmi po pravilima foruma on tu privatne razgovore uopće stavljat na forum.

gledam od sebe, sve šta prodam polovno ljudima spustim cjenu i uvik je oko 50% , evo recimo ram sam ima mjesec dana proda novi zapakirani koji je košta 550kn za 300kn jer je ćovik jedini zva, tako to ide i šta se ja sad triban ljutit šta me samo 1 ćovik zva i ponudia manje?

a šta se tiće polovne elektronike ,mišljenje mi je(i nije me briga ko se slaže s tin) da jednostavno ne vrijedi kupovat ako nije cjena znaćajno manja,jer toliko ima gluposti koje mogu uništit ili degradirat neki sklop a koje se ne vide na prvu i sam uređaj zasad radi,jednostavno je prevelik rizik i ja to uredno uraćunan i kad prodajem i kupujem elektroniku.

možda malo glupo zvući ali garancija mi nije neka stavka kod polovne elektronike,zato jer recimo imam 6 mjeseci star miš s sjebanim kotaćićem i ne šljivi logitech za garanciju ni 2 posto, šta da napravim da dođem u dućan di sam kupia i rećem pa slušajte malo mi kotaćić preskaće reć će mi da sam lud i da oću zeznit za dobit novi. isto tako ova nano mi ima blagi coil whine, šta da im rećem da mi daju novu a kupia sam polovnu.

sad me molajte malo svi. ćekam da dođe taj monitor više da mogu napisat jeli ćemu a ne samo spamat tu. 

 
Da, slazem se s tobom da kolega nije trebao javno ovdje pisati sto ste vi pricali, kako dogovarali i slicno, to je stvar vas dvojice.
Osobno nebi mi bila uvreda da si meni ponudio 2300 kn umjesto trazenih 2500. Svako ima pravo ponuditi koliko misli, ili odbiti 
sto zeli. Osobno nikad ne prodajem polovne stvario u pola cijene, ako su stari tek mjesc, dva il tri. Ali opet, skoro nikada ni ne prodajem
nesto staro tek mjesec ili dva. Ali da te nesto pitam, dao si usporedbu za ram, gdje si prodao za 300 kuna. A da si kupio monitor za 5500
kuna, da li bi njega prodao za 3000 kuna samo zato jer je star mjesec dana?? Kladim se da nebi. Jer nije isto pšrodati ram u poalcijene pa

izgubis kao ti 250 kuna, ili recimo monitor pa izgubis 1000 ili 2000 kuna u samo mjesec dana starosti. Kuzis poantu??

Jos jednom, imas pravo na svoje misljenje, ali ne znaci da je pravilno. Ja jos jednom kazem, da ako neko prodaje monitor  ili graficku i slicno,

staro tek mjesec il dva dana sa 2 ili 3 godine garancije, da nema smisla spustati cijenu za 50 %. 

Sto se tice garancije, sad cu ti dati svoje iskustvo upravo za logitech mis.
Dakle od prijatelja sam kupio za 300 kuna polovni vise od godinu dana star bezicni logitech g700 mis koji je kostao 600 kuna novi. Medutim, mis koji sam ja kupio
imao je mali problem, jedna tipka za provjeru baterije je stekala. Radila je, ali teze.. Zbog toga sam i dobio mis jeftinije, ali mis je imao garanciju jos nekoliko mjeseci.
Mis sam reklamirao, te sam dobio noviji poboljsani logitech g700s mis i to sa 3 godine garancije. Koji koristim i danas i radi kao zvrk. Kao sto vidis, garancija vrijedi.
I to je jos jedan od razloga zasto kada kupujes polovne uredaje je vazno da li imaju i koliko dugu garanciju, te to naravno uvjetuje i cijenu. 

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

doktor1 hvala na ovim slikama i videima sa tvog yt kanala i mislim da sam sad definitivno odlučio da kupujem taj LG 29UM68-P. Jedino me malo brine kakav je 21:9 za autocad i slične programe, ali mislim da ne bi trebalo biti problema, vidim da je slika odlična.

 

Da li se isplati riskirati i kupiti sa extreme digital za 1850kn ili rađe kupiti u nekom od ovih protis, adm ili hg spot za 2370-2400kn. Zašto bi popravak monitora ili nečeg drugog išao preko extreme digital šta ne mogu poslati direktno u servis od LG-a u slučaju kvara. Nadam se da mi to neće trebati, ali znam da kod njih ima problema s time.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 0:30 (loko_1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
loko_1 kaže...

Jedino me malo brine kakav je 21:9 za autocad i slične programe, ali mislim da ne bi trebalo biti problema, vidim da je slika odlična.

 

Da li se isplati riskirati i kupiti sa extreme digital za 1850kn ili rađe kupiti u nekom od ovih protis, adm ili hg spot za 2370-2400kn.

 Šta se tiče nekih radova tu i ne koristim baš monitor; znam za posao napravit par tabeli u excelu ako je potrebno i to je praktički to... Monitor mi služi za igre i multimediju...

Iako recimo za ovu tabelu i unos podataka u nju dušu da 21:9 

 

Šta se tiče kupovine tu ti ja nemogu pomoć... Ja sam ga uzeo u HG Spotu za 2500 kuna i to je to....

 

Meni je osobno 29" dovoljno,, a prešo sam sa 24" 16:9.

Kada tokom godine sredim stan možda i uzmem 34" 21:9 samo je problem šta on automatski traži i mnogo skuplji hardver! Jer nepada mi napamet da nakon 29" 2560x1080 uzmem 34" 2560x1080 - ako ću već uzimat 34 onda ću ići na 3440 x 1440, a onda ovu RX 480 mogu bacit u more sinje...

No daleko je još to i jako sam zadovoljan sa trenutnim monitorom...

 

Slika u mraku - backlightbleed - moj monitor - Predator X34

*čovjeka je pogodilo smeće od panela, ali baš na tako skupom monitru....

 

Samsung P2470HD TN - Masterscreen

LG 29UM68-P IPS - Masterscreen

 

Samsung P2470HD TN - Plava boja

LG 29UM68-P IPS - Plava boja

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 1:01 (doktor1).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Malo sporo okrećeš kameru, ali ona igra izgleda vrlo fluidno i ne bih rekao da je 30fps, ali bih rekao da je ispod 60. Uglavnom, za single player igre manje bitno i taj LG je sa cijenom od 1850kn super best buy. Mene jedino ne privlači onaj crni obrub i znam da to nebi bio problem po mraku, ali vjerojatno bi po danu i u osvjetljenoj sobi. Btw. nemoš uspoređivati slike po mraku sa 2 različite kamere. Ovo sivilo je zapravo crni ekran kao kod tebe, a žutilo je backlight bleed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 1:06 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Probah promjeniti kontrast i onda je situacija postala bolja. Na oba monitora su kontrast 70, a brightness 100. Na slikama se ne vidi najbolje jer novi Benq više svijetli valjda.

Zamjenio sam mjesta, sada je NOVI Benq na ljevoj strani, a stari LG TN-ovac na desnoj. 

Slika 1 - tu se baš i ne vidi poboljšanje jer mi kamera mobitela zacrni sve tamnije dijelove na novome monitoru.

Slika 2 - ovako zapravo izgleda uživo kad se približi. Nije toliko crno koliko se čini na kameri mobitela izdaljine. No stari LG i dalje izgleda toplije.

Slike 3-5: Tu se već vidi poboljšanje. Kad su brightness i kontrast visoko, onda LG u usporedbi izgleda malo isprano, no i dalje toplije.
Slika 6 - Novi Benq, htio sam neku topliju scenu pa uzeo istu scenu iz Logana kao gore. Nekako sam podesio postavke Benq-a da bude što više kao stari LG i mislim da sada izgleda bolje od njega.
Slika 7 - ista scena, stari LG monitor. Malo mutno zbog kamere, no boje su točne. 

Izgleda da mogu postaviti da budu dosta slični i da Benq izgleda kao jasnija verzija LG-eve slike, no na kraju sve to nema veze, jer ne mogu koristiti monitor dok su mu brightness 100 i kontrast 70. Sada su na 90 i 50. To su tvorničke postavke. Benq je hladniji, no bijela je zbilja bijela, a za gledanje filmova ću prebaciti na movie mode. Tako da će biti ok. Iako je poprilično sramotno koliko muke ovaj IPS-ovac treba da se natjeće s TN monitorom na području u kojemu je navodno superiorniji. No uzeo sam ga prvenstveno jer se zove "Eye Care", i taj dio ispunjava zbilja dobro. Prvi dan rada na njemu i ne bole me uopće oči. Tako da će svakako poslužiti dok ne skontaju kako raditi monitore od kojih neću osljepiti. 

Planirao sam ga vratiti ako mi se ne svidi, dosta sam cjepidlaka, no ovo mi je sasvim dobro. Zadovoljan sam njime za sada i svakako bi ga preporučio ljudima koje brine umaranje očiju. Jedina mana mu je bila to što se tamne scene u filmovima ne vidi dobro, no kad je kontrast visoko, to više nije slučaj. Ostaje jedino to što je dosta hladan. LG djeluje toplije zbog svojeg "smeđeg filtera". 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cattoc_C kaže...
Slika 6 - Novi Benq, htio sam neku topliju scenu pa uzeo istu scenu iz Logana kao gore. Nekako sam podesio postavke Benq-a da bude što više kao stari LG i mislim da sada izgleda bolje od njega.

 Vidi nebo iza Logana... Potpuno ti je bijelo!

Naravno da tu i kamera sere, ali na LGu ti nije tako! Popravi to...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 1:18 (doktor1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
doktor1 kaže...
Cattoc_C kaže...
Slika 6 - Novi Benq, htio sam neku topliju scenu pa uzeo istu scenu iz Logana kao gore. Nekako sam podesio postavke Benq-a da bude što više kao stari LG i mislim da sada izgleda bolje od njega.

 Vidi nebo iza Logana... Potpuno ti je bijelo!

Naravno da tu i kamera sere, ali na LGu ti nije tako! Popravi to...

 Upravo sam testirao, to je do kamere, nebo je plavije i vidi se oblačić čak bolje nego na zadnjoj fotki. A čak i da treba popraviti to, ne bi znao kako xD

U opcijama Monitora ima neka postavka:

DCR - Off / On

OD - Off / On

Čemu to služi / što to radi i da li je bolje upaliti to ili ostaviti ugašeno. Ne vidim baš neku razliku kad upalim. Kod OD nikakvu.

15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

E, sad je puno bolje. Inače, kod fotki ti LG pojede ekspoziciju za BenQ. Slikaj ga samostalno.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
doktor1 kaže...

Jako nisko reko bi...

 

 Meni je na 87...

 

Plus LOGAN trailer...

 

 

'ba te, ja sam izgleda hipersenzitivan na boje... ovo mi zgleda ko da ima jedno 800% previše kontrasta, došlo mi da uronim oči u hladnu vodu :D

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cattoc_C kaže...

A čak i da treba popraviti to, ne bi znao kako xD

Ja za kalibraciju idem ovdje...

 

Testiranje frame skipinga, stutteringaFPSaghosting itd...

 

Npr, kada mi je monitor bio spojen na nvidiu i dignut na 75Hz imo sam veliki frame skipping; to se rješilo stavljanjem AMD kartice i dispayport kabela....

Također sam vidio ghosting prije nego sam sve to sredio u postavkama...

 

Tako da kalibriraj, odvrti te testove i to je to...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 8:58 (doktor1).
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
loko_1 kaže...

doktor1 hvala na ovim slikama i videima sa tvog yt kanala i mislim da sam sad definitivno odlučio da kupujem taj LG 29UM68-P. Jedino me malo brine kakav je 21:9 za autocad i slične programe, ali mislim da ne bi trebalo biti problema, vidim da je slika odlična.

 

Da li se isplati riskirati i kupiti sa extreme digital za 1850kn ili rađe kupiti u nekom od ovih protis, adm ili hg spot za 2370-2400kn. Zašto bi popravak monitora ili nečeg drugog išao preko extreme digital šta ne mogu poslati direktno u servis od LG-a u slučaju kvara. Nadam se da mi to neće trebati, ali znam da kod njih ima problema s time.

 uzima sam par puta iz edigital i meni su se pookazali odlićni za razliku od ekipe tamo u edigital temi, doduše nisan ništa vraća ali sve je došlo i to na otok u razumnom roku i bez problema.

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
doktor1 kaže...
Cattoc_C kaže...

A čak i da treba popraviti to, ne bi znao kako xD

Ja za kalibraciju idem ovdje...

 

Testiranje frame skipinga, stutteringaFPSaghosting itd...

 

Npr, kada mi je monitor bio spojen na nvidiu i dignut na 75Hz imo sam veliki frame skipping; to se rješilo stavljanjem AMD kartice i dispayport kabela....

Također sam vidio ghosting prije nego sam sve to sredio u postavkama...

 

Tako da kalibriraj, odvrti te testove i to je to...

 Ja imam taj 29''um68 i gtx 1060 i bez problema rokam 75Hz, čak ima na par foruma gdje ljudi nisu imali nikakvih problema sa gtx1060 i ovim monitorom dok je npr. sa gtx970 bio problem. Ugl, od graficke do graficke je.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Radio je i meni na 75 uz GTX 960, ali je bio veliki frame skiping šta se moglo vidjet po onom testu!

To je nestalo stavljanjem RX 480 + displayport kabel

 

Bilo mi je ovako:

Dok je sada normalno

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
doktor1 kaže...
Tonči kaže...

59 je relativno nisko...

Jako nisko reko bi...

 

 Meni je na 87...

 

Plus LOGAN trailer...

 

 

brightness na 87?? ne sprzi ti to oci? meni je preko 30 previse na dellu..

 

btw izgleda da te je zapeo fenomenalan ekran sudeci po fotkama

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mišljenja o BENQ BL2420PT ? Više za gledanje filmova i programiranje nego za igranje. za 1800kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam BL2420Z, verziju tog monitora sa 1080p rezom i meni je super, a najbolje mi je kaj se kalibrira u 4 klika, tj. sa "sRGB Picture Mode"om ima vrlo dobre vrijednosti za boje, kontrast i ostalo. Ergonomija i konektivnost su izvrsni + ima par featurea kao eco sensor, tj. mozes ukljuciti da se monitor ugasi nakon namjestenog vremena kada nisi ispred njega. I da, fora je kaj ima touch tipke.

 

Prije samo tjedan dana BL2420PT je kostao 2000kn, tako da je za 1800kn ta verzija sa 1440p best buy. Konkurencija je jedino 275kn skuplji Dell P2416D, cija je prednost da ima par profesionalnih recenzija i u jednoj (pcmonitors) je pokazano da se moze clockati na 75Hz. Tako da te molim, ako kupis taj BenQ, da probas sa "Custom Resolution" (ima i kod Nvidije i AMDa) namjestiti 72 ili 75Hz i onda pod "Information" u opcijama monitora pogledas imas li ustvari malo vecu frekvenciju.

 

Druga opcija, ako zelis vecu rezoluciju u tom rangu, je jedino LG 29UM68-P ultrawide monitor, izduzeni ~23" 2560x1080p monitor.

 

Ta 3 monitora su po meni best buyevi za rad oko 2000kn, a LG radi FreeSynca i nativnih 75hz ima prednost u gamingu i pogotovo gledanju filmova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 16:59 (The_Fichek).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima neko BenQ XL2730z da javi iskustva?

Dvoumim se između njega ili nekog 34 inch-nog widescreen-a(3440 x 1440). Bitno je da ima freesync a widescreen je skuplji.

Trenutno imam 8-9 godina star TN  Samsung Syncmaster 2232bw tako da mi prelazak na novi TN ne bi bio problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

BenQ XL2411 ili BenQ XL2430 ? Oba su 24", 144hz, 1ms, 1920X1080, TN. Ili možda neki drugi 144hz, 1ms monitor možete preporučiti, može i sa FreeSync-om ako je dobra cijena...?

BF4: hrv_hrciii
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 19:08 (Hrci).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ljudi napokon sam uspio skupiti sirotinju nakon faila s 27" i 1920x1080 i kada sam shvatio da jednostavno moram uzeti 2460x1440.
Favorit mi je bio Dell U2715 koji je u mall.hr bio super s cijenom tj. cca 3300kn.
Danas odem na njihov web i proizvoda nema. Pošaljem im mail i više ga ne budu imali.
U ostalim trgovinama je od cca 3800kn na dalje. Malo puno.
Došao je neki novi model Dell-a koji bi trebao zamjeniti Dell U2715H, ali po recenzijama je bolji stariji model tj. U2715H.
Po vama koji to pratite, dati tih 3800kn za U2715H ili uzeti neki drugi monitor?
U obzir mi dolazi šta god, do cca 3500kn, a lokacija gdje god kod nas ili shopovi tipa Alza, Computer universe i sl.
Ako netko ima vremena, ako može preporučiti do cca 3500kn, a da je 27", 2460x1440, IPS/PLS/AMVA i da je neki all in one tj. za igre, kuckanje koda, web, a eventualno i filmove (makar ne vjerujem da ću ih gledati na kompu).
Izinjavam se što gjavim s time, ali danas mi je mall.hr malo pokvario računicu pa ne znam šta napraviti tj. dati tih 3800kn ili pogledati nešto drugo?
Sviđa mi se Dell, ali ostali daju malo više u toj klasi tj. bilo bi mi ok da imam AMD freesync, a Dell mi to ne nudi u toj klasi, a više od toga nemam tj. i za ovo sam stavljao kao klinac lovu sa strane pa iskreno više od toga ne dam jer bi trebao još neke stvari promijeniti.
Uzeti možda neki BenQ, Samsung....? Nisam računao da ću ići do ove cifre pa tu nemam pojma šta napraviti.
U slučaju da netko zna gdje uzeti Dell U2715H za cijenu koja je bila u mall.hr tj. cca 3300kn, molim vas neka javi.
Izvinjavam se na gnjavaži, samo mi je danas sve palo u vodu pošto bi sada za taj monitor trebao potegnuti do 3800kn, a ne znam isplati li se dati toliko novca za njega ili uzeti neki drugi (ako možete napisati konkretni model).
Pošaljem neke linkove za monitore koji mi izgledaju ok u Alzi, samo da dođem kući do kompa.
Malo su prevelike razlike u cijenama od trgovine do trgovine. Gadno nas deru s cijenama. :)
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Još samo nešto, nikako ne bi išao na ultrawide, samo 27" i 2460x1440.
Isto tako ne bi nikako uzimao TN (bez obzira koliko neki modeli bili ok).
Samo IPS, PLS ili AMVA.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Za 3000-3200kn dobijes 32" AMVA 1440p monitor, imam takvog doma i bomba je, 27" izgleda sicusno kad se naviknes.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Za 3000-3200kn dobijes 32" AMVA 1440p monitor, imam takvog doma i bomba je, 27" izgleda sicusno kad se naviknes.

 

koji to?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hrci kaže...

BenQ XL2411 ili BenQ XL2430 ? Oba su 24", 144hz, 1ms, 1920X1080, TN. Ili možda neki drugi 144hz, 1ms monitor možete preporučiti, može i sa FreeSync-om ako je dobra cijena...?

 XL2430 je preskup, XL2411 prestar, po meni je bolje sredina: https://www.nabava.net/search.php?q=MG248Q

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
brada09 kaže...
ansha kaže...

Za 3000-3200kn dobijes 32" AMVA 1440p monitor, imam takvog doma i bomba je, 27" izgleda sicusno kad se naviknes.

 

koji to?

Imas raznih i svi imaju isti panel. Ja imam AOC-a, imas BENQ-ova par, Phillips, HP, Asus..

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeti ću LG 34UM68 iz Edigitala pa me zanima kak je s garancijom, kažu mi iz servisa u Zagrebu da moram imati EU LG jamstvo kako bi mogao nositi na popravak ovdje e sad da li edigital daje to EU jamstvo ili daje neko svoje pa se mora slat njima ??

 

Znam da je neko od vas uzimao od njih pa zna - hvala ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
VooDooZg kaže...

Uzeti ću LG 34UM68 iz Edigitala pa me zanima kak je s garancijom, kažu mi iz servisa u Zagrebu da moram imati EU LG jamstvo kako bi mogao nositi na popravak ovdje e sad da li edigital daje to EU jamstvo ili daje neko svoje pa se mora slat njima ??

 

Znam da je neko od vas uzimao od njih pa zna - hvala ;)

 Imaš cijelu temu o Edigitalu i njihovom poslovanju. Ja ti ne bi preporučio. Ja kad sam gledao svoj monitor, imao sam ga tamo 600kn jeftinije i nisam htio od njih uzeti, to ti dovoljno govori pa ti sad kako hoćeš. Pročitaj kakve su probleme ljudi imali sa garancijom i odluči. Za nešto kao kućišta, napajanja i to okej, ali ovakav monitor je ipak škakljiva stvar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 21:35 (Tar_Ikste1).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tar_Ikste1 kaže...
VooDooZg kaže...

Uzeti ću LG 34UM68 iz Edigitala pa me zanima kak je s garancijom, kažu mi iz servisa u Zagrebu da moram imati EU LG jamstvo kako bi mogao nositi na popravak ovdje e sad da li edigital daje to EU jamstvo ili daje neko svoje pa se mora slat njima ??

 

Znam da je neko od vas uzimao od njih pa zna - hvala ;)

 Imaš cijelu temu o Edigitalu i njihovom poslovanju. Ja ti ne bi preporučio. Ja kad sam gledao svoj monitor, imao sam ga tamo 600kn jeftinije i nisam htio od njih uzeti, to ti dovoljno govori pa ti sad kako hoćeš. Pročitaj kakve su probleme ljudi imali sa garancijom i odluči. Za nešto kao kućišta, napajanja i to okej, ali ovakav monitor je ipak škakljiva stvar.

 

 

Da to mjenja sve skupa -uopce mi se neda riskirati jer ja kakve sam srece ziher bum popušio nekog faličnog.,  nego onda nebum komplicirao, mislim da sam napokon našao kaj mi se sviđa - da ima VA matricu, da je zaobljen i da je bar 27"

 

SAMSUNG C27F591  - nije ni skup, 2400-2600kn kod nas

 

https://www.avforums.com/review/samsung-cf591-c27f591fdu-pc-monitor-review.12595

 

http://www.samsung.com/hr/monitors/curved-cf591/

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Skupo je to, makar ima odličan VA panel. Nemoš platiti 27" 1080p tolko novaca, kada 1440p idu od nekih 2850kn. Inače ima i C27F581 za dobrih 500kn manje (LC27F581 u extremedigital, najjeftinije u HR), a postoje i verzije sa ne tolko stabilnim postoljem, ali imaju VESA mount od kojih bi izdvojio LC27F398 (vani 396).

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 3:13 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Skupo je to, makar ima odličan VA panel. Nemoš platiti 27" 1080p tolko novaca, kada 1440p idu od nekih 2850kn. Inače ima i C27F581 za dobrih 500kn manje (LC27F581 u extremedigital, najjeftinije u HR), a postoje i verzije sa ne tolko stabilnim postoljem, ali imaju VESA mount od kojih bi izdvojio LC27F398 (vani 396).

 

Ak mu vec dajes dobre savjete, onda mu nemoj savjetovati monitor iz extremedigitala, jer su jako losi kada su reklamacije u pitanju, kao sto je navedeno vec.
A upravo je i rekao da ne zeli riskirati sa tom trgovinom. Istina je da imaju dosta povoljnije cijene od ostalih, ali puno njih se zale na tu trgovinu s razlogom.

Inace navedeni LC27F398 ima prema recenzijama bolje postolje nego c27f581, a i jeftiniji je. Ali slazem se da samsung drzi previsoke cijene za navedene monitore.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sad kad još malo dublje geldam vidim da ima Benq EW2775ZH za 1566kn koji je maltene ista matrica i ravni ekran kaj mi je možda bolje za obradu fotki u LR - taj je full jeftin a trebao bi biti dobar, u biti za tu cifru je vrhunski :)

 

http://www.benq.hr/product/monitor/ew2775zh/

 

uzeo bi najrađe ovaj ali ga nema za kupiti kod nas :(

 

https://iiyama.com/gl_en/products/prolite-x2888hs-b2/

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 11:26 (VooDooZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice