Lian Li V352 moding

poruka: 13
|
čitano: 3.497
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

Odlucih poddjeliti slike modanja svog malog kucista ;)

 

Modovi ce biti u svrhu unapređivanja hlađenja,estetski se nadam izbjeci promijene.

 

Ovo sto imam sad :)

 

 

____________________________________________________________________

Prvi je mod bio poprilicno jednostavan.

Izbacio sam HDD ladice van. Na taj sam način dobio prazan prostor u tom dijelu kucista. Iako,iskreno,nisam nista postigao.

 

Nakon toga sam konverterima SSD i HDD stavio na mjesto za opticke pogone. 

 

Posto mi nije bilo jasno kako je lian li zamislio kablove dovesti unutraizbusio sam rupu promjera 35mm.

(prva trgovina alatom,ono za busit rupe za kablove i slicno u drvetu,aku busilica i malo zivaca. Trosak,18kn,jer alat nakon toga mozete bacit :D )

 

Slika sutra,zaboravio sam slikat.

 

___________________________________________________________________

Nakon toga sam slozio komp,izmjerio temperature,konzultirao se frendom,i s kul ekipom s bug foruma koja se dobrovoljno javila dat pokoji savijet.

 

Pa su usljedile odluke za sljedece modove.

 

Treba srednju policu posteno izrezat kako bi iznad maticne bilo puno mjesta. Za to su dovoljne skare za aluminij.

 

Zadnja stranica se treba odrezat kao na lian li v351. onda se umjesto postojeceg gornjeg dijela napravi novi,za 120mm ventilator.

 

___________________________________________________________________

To su modovi koje sam siguran da zelim napraviti,radit ce se ovaj vikend i slike ce doci odmah online.

 

 

Zadnji mod za koji nikako da se odlucim je jos jedan case fan.

 

Nisam siguran gdje da ga stavim,s gornje ili bocne strane. Da se to izvest,120mm odozgo,ali moram dobro razmisliti.

Koliko bi to pridonjelo hlađenju??

 

 

Preostali modovi koju su samo promijena komponenti.

1. Modularno napajanje,ovo moje ima brdo kablova,samo smetaju.

2. Stizu mi 4 noctua FAN-a pa cu sve promijenit s njima.

3. Razmisljam da uzmem NZXT Sentry LX kako bi sto bolje mogao pratiti temperature ove zvjerke,jer sudeci po komponentama,one ce ici poprilicno HOT.

4. 6870 2gb zamijeniti za "najhladniju" soluciju za grafiku, neku high end graficku s odlicnim hlađenjem na sebi,poznatu po slabom zagrijavanju. Ali to ce doci skroz skroz zadnje ;)

 

 

Stay tunned,komentirajte,predlazite,recite mi da nabavim vece kuciste pa cu ja rec da ne mogu i tako ;) ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 23:09 (b0.0ster).
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Lian Li V352 moding

Slike se ne ubacuju upisivanjem linka, već korištenjem editora - pogledaj sliku kako postavljaš marker za pozicioniranje slike unutar teksta poruke.

...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lian Li V352 moding

ocke,fala,proucit cu,do sad sam se samo s kodovima susretao,pa nije bilo jasno kako [IMG] ne radi ;)

13 godina
protjeran
offline
Re: Lian Li V352 moding

Kuciste ti je odlicno nema razloga da menjas. Sada su moderna ta mala kucista.

EVGA izbaacuje cak ITX model i ima mnogo zainteresovanih ljudi koji ce da kupuju.

To je sada popularno jako. Nekome kao drugi PC a nekome kao glavni.

Lian-Li, mali Silverstone itd.

CORSAIR-EVGA
16 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

Fora je kućište, i nadam se da ći jednog dana imat lian lia takvog il silverstonea.

 

 

De ubaci još slika kad savladaš ubacivanje slika na forum. {#}  I samo naprijed s modanjem!

WaterCooled
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

Eto mali updated

 

danas sam pokusao nesto napraviti,ali sakre za aluminij nece proc u kucistu,pa sutra s brusilicom idem izvaditi sve van.

 

Losa vijest je da je graficka zavrsila na servisu danas,nadam se da nije nista strasno :/

 

Jos cekam da mogu sudjelovat u oglasniku kako bih nabavio modularno napajanje :)

 

Mod sa jos jednim vanjskim ventom za sada na cekanje,ne zelim unalazit kuciste.

Zanima me kad rjesim da oko procesora bude vise zraka i da ne smeta toliko kablova koliko cu spustiti temperature ;)

 

Za sada je i5 stock speed u idle oko 33-35,oko 57 u loadu, 59 max nakon 20minuta prime95

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

eto radilo se danas,i prvotni planovi su uspjesno zavrseni

 

izrezao sam dobrano veliku rupu,kako bi iznad coolera bilo puno zraka

 
 

nakon toga sredio sam i rupu da stanu duze graficke bez frke s kablovima,a nakon toga i ladica za opticke pogone je dobila istu stvar....sad stane sve do 25cm bez frke s kablovima...

 

zadnje sam sa straznje strane napravio povecanje otvora kako ni jedna graficka nebi zapinjala (moja 6870 je) pri stavljanju unutra

 

 

 

Najbitnije,kad se sklopi,ne mogu se vidjeti nikakvi modovi,kuciste je i dalje elegantno i estetski super izglda....

 

A jeli modanje imalo smisla? Pa u idle su temperature pale za 3-4 stupnja jer cooler naravno ima brdo hladnijeg zraka iza sebe....posto nemam graficke,za load cemo za sad mora pricekat rezultate...

 

 

Uglavnom,mislim da kad dodje modularno napajanje neko i zadnji 80mm fan zamijenim s onim od 120mm da ce misija biti uspjesno gotova,a konfa ce biti hladna maksimalno za jedno ovakvo kuciste... :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 15:32 (b0.0ster).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

Odlično,samo nastavi {#}.

So say We All
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

eto,nisam bas zadovoljan na kraju sa ucinjenim

 

nakon 3 sata diabla 3(koji ne opterecuje komp bas nesto),sobna temp oko 21 stupanj

 

procesor na 39-41

graficka na 45 stupnjeva :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

Zašto nisi zadovoljan? Pa to su super temperature. Ja sam davno odustao od ganjanja pustih stupnjeva, bitnija mi je tišina. A i tak i tak i do 60-65 stupnjeva je ok temperatura za bilo koji čip.

WaterCooled
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lian Li V352 moding

ma znam,ali i znam kak je to radilo u proslom kucistu...

 

sad kad je unutra modularno,pale su dost temp zaista...

 

da se graficka ne zagrijava toliko,a i nije najtisa,bilo bi to sve jos bolje..

 

u slaganju ovakve konfiguracije dosta je bitno uzimat "hladne" komponente

 

zato sad gledam uzet 670 phantom mozda,kad izadje neki dobar review na temperature :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lian Li V352 moding

evo jedne novosti

 

frend je zavrsio novi backplate za gornji vent,sad stane 92mm vent,sad jos dodje noctua 92mm pa poslikam i postam ;)

 

update drugi je da dolazi gtx670 direkt iz usa,evga :) frendica nosi (pitala me jel ima to veze s izradom bombi ta tehnologija :) )

 

btw,ta firma ima brutalan support,lijepo sam ih pitao sto ako nest rikne,garancija i to,rekli nema frke,postom nama,postarina natrag je na njihov trosak,vrhunski

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lian Li V352 moding
b0.0ster kaže...

evo jedne novosti

 

frend je zavrsio novi backplate za gornji vent,sad stane 92mm vent,sad jos dodje noctua 92mm pa poslikam i postam ;)

 

update drugi je da dolazi gtx670 direkt iz usa,evga :) frendica nosi (pitala me jel ima to veze s izradom bombi ta tehnologija :) )

 

btw,ta firma ima brutalan support,lijepo sam ih pitao sto ako nest rikne,garancija i to,rekli nema frke,postom nama,postarina natrag je na njihov trosak,vrhunski

sad čekaj da dođe Vlada da te izljubi. {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice