Koffer

poruka: 1
|
čitano: 4.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koffer

Ćao drugari i drugarice!

Ovaj komp već neko vrijeme imam u glavi, ali nikako da uhvatim išta vremena da pošteno počnem raditi na njemu (mala beba itd.), ali sada sam si zacrtao da je vrijeme da zapnem i napravim ono kaj mi je u glavi.

 

Ideja je sljedeća:

 

- Kompletan 2007g. period correct PC složiti unutar cca 50 godina starog kompa, ali, sa twistom.

- Kompletna unutrašnjost se oblaći u crveni pliš ;) jer crveni pliš je sexy

- Sve komponente se bojaju u nježno plavu boju, sa crvenim accentima

- Svi kablovi se skrivaju, a ono malo vidljivih ide u crvenu boju

- Dodaju se dva venta u bokove

- U poklopac se sa unutarnje strane ugrađuje 17" Full HD LCD iz krepanog laptopa

- Radi se podkonstrukcija koja će podići diskove da budu vidiljiviji

- radi se konstrukcija koja skriva napajanje i cijeli desni dio unutrašnjosti (cca 17cm)

- na istoj konstrukciji se ugrađuje "control panel"

- Control panel će služiti za mehaničku kontrolu pojedinih "sustava (kip prekidači za ventove, monitor, LED-ice za status ventova, diskova... pa veliki power button, HDMI, USB i audio đekovi, displayevi za prikaz temperature procesora i unutrašnjosti)

- za sada je ideja da vanjština ostane kakva je, da izgleda staro i sjebano... tako da dobijem vau efekt kad se otvori.

 

Sve komponente kompa sam nabavio, osim PCI RAID kontrolera (to ćemo na plaći), imam gotovo sve sitnice kao što su prekidaći, ekrančići itd, ali mi fali još par stvari (na plaći ;)

Konfiguracija je:

 

- Intel Core 2 Quad 6600

- EVGA n750i SLI

- Zalman 9500 - iako ću ga morati zamijeniti za neki niži model, vjerojatno 7700

- 4x Corsair Dominator 2GB

- 2x XFX GeForce 8800GT

- 2x WD Velociraptor 150GB

 

Kritika će zasigurno biti, kao i raznih prijedloga, ali one mi ne znače ništa :D


Ovdje želim samo s vama podijeliti kako će ovo čudo nastajati, korak po korak. Trebati će vremena, ali, moglo bi bit fora na kraju

Moj PC  
9 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice