"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.740.025
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...

Opet ja nešto razmišljam o novom uređaju i, uglavnom imam 3 kandidata iz Xiaomijeve palete (poređani od najjeftinijeg do najskupljeg): Redmi Note 8 Pro, Mi 9 Lite, Mi 9T. Sva tri su u 6/128 varijanti. Sva tri su nešto veća i teža nego što sam navikao (koristim Mi 5s), ali rekao bih da je to trenutna norma i, u svakom slučaju, da tu negde leži bang for buck koji tražim.

 

Nešto reviewova sam pogledao i, rekao bih da nisam postao mnogo pametniji. Mislim da su svi korektnih performansi (9T i RN8Pro vrlo blizu, 9 Lite malo zaostaje), svi imaju ok trajanje baterije, svi dolaze sa istim Androidom, svi imaju NFC, niko nema dedicirani slot za memorijsku karticu...

 

Kamera mi je jedino nepoznanica. RN8Pro bi trebalo da ima bolju glavnu kameru, no neke, pogotovo low light fotografije koje sam video deluju prilično slabo. Ne znam da li se radi o tome da je review rađen pre nego što je napravljena dobra optimizacija za novi senzor ili je recenzent zaboravio uključiti night mode (za koji sam video da dosta popravlja rezultat) ili nešto treće, ali rezultati variraju od "slike su odlične, ni ne treba mi GCam na ovom uređaju (mada vidim da se pojavio nekakav)" do "neprihvatljivo". Vidim da 9T ima nelošu zoom kameru, barem za po danu, ali ne i da ga to puno izdvaja, jer 8Pro, pa čak i 9 Lite, po danu izvlače slične rezultate iz digitalnog zooma. Noću su manje više svi na istom po tom pitanju. Zapravo, i ovde mi se čini da je to sve slično, ali možda grešim.

 

Što se ekrana tiče, video sam da 9 Lite i 9T imaju AMOLED, ali to mi samo po sebi ne znači toliko.

 

Sve u svemu, tražim vaše glasove i sitnice koje prave razliku i ne vide se u specifikacijama i da li sam eventualno nešto preskočio.

 

Vaš izbor bi bio:

 Nema tu velike dileme, mi9t je najkompletniji. Ekran, cpu, kamera, punjenje itd.

8 pro ima mediatek chipset i ips ekran, dakle ne. A i kamera mu je losija nego ostalima.

Mi9 lite je ok, ali nema zoom kameru i sd710 je inferioran 730ici. Takoder sirokokutna kamera mu je losija od mi9t. 

 

A ima tu i jos jedan aspekt - developer scena. Dakle mi9t je jedan od najpopularnijih telefona na xda, tako da svakakvih romova, modova, kernela itd. ima za njega.

4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav, jel tko u zadnje vrijem naručivao s aliexpresa mobitele?

jel radi još goldway s onom shemom s dhl bez poreza?jer vidim da su mi global store i ocean digli cijene i poštarine i mobitela u odnusu na goldway

 

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
gigo98 kaže...

pozdrav, jel tko u zadnje vrijem naručivao s aliexpresa mobitele?

jel radi još goldway s onom shemom s dhl bez poreza?jer vidim da su mi global store i ocean digli cijene i poštarine i mobitela u odnusu na goldway

 

 Ja sam neki dan dobio mob sa Global Storea. Nisu baš digli cijene, uvijek je 25 EUR za poštarinu DHL-om i dobivaš ga 2 tjedna nakon narudžbe bez carine.

6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledam uzeti mobitel, konkretno 8T, pa kad uračunam poštarinu i uz pretpostavku da nema carine, kupovina preko Goldway-a i nema nekog smisla u odnosu na kupovinu kod nas. Razlika ni 100 kn, a garancija duplo dulja ovamo...

Ili nešto propuštam ili mi računica ne valja... (?)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
justbob kaže...

Gledam uzeti mobitel, konkretno 8T, pa kad uračunam poštarinu i uz pretpostavku da nema carine, kupovina preko Goldway-a i nema nekog smisla u odnosu na kupovinu kod nas. Razlika ni 100 kn, a garancija duplo dulja ovamo...

Ili nešto propuštam ili mi računica ne valja... (?)

 Naravno, ovisi o modelu! Bilo je i slučajeva kad je Kina bila skuplja, naši su imali neke akcije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jedno pitanjce za znalce , sad se pojavio ovaj xiaomi redmi note 9S. Kaj je pametnije uzet taj note 9s 4/64 ili note 8 pro 6/64? Razlike su fakat male čini mi se. Ima netko neki pametni savjet?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dud kaže...

Jedno pitanjce za znalce , sad se pojavio ovaj xiaomi redmi note 9S. Kaj je pametnije uzet taj note 9s 4/64 ili note 8 pro 6/64? Razlike su fakat male čini mi se. Ima netko neki pametni savjet?

Dosta slični uređaji, RN9S nešto bolja baterija i SnapDragon SoC, RN8 Pro bolji/brži SoC, nešto bolja kamera. Ako se misliš igrati sa custom ROMovima onda RN9S.

Osobno bi ukoliko je ista cijena išao na noviji model RN9S.

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
justbob kaže...

Gledam uzeti mobitel, konkretno 8T, pa kad uračunam poštarinu i uz pretpostavku da nema carine, kupovina preko Goldway-a i nema nekog smisla u odnosu na kupovinu kod nas. Razlika ni 100 kn, a garancija duplo dulja ovamo...

Ili nešto propuštam ili mi računica ne valja... (?)

 Već dugo se isplati uzeti mobitel kod nas. Da, ima mobitela koji su jeftiniji vani ali te nikako da vidim. Zadnji sam uzeo kod nas.

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jel itko uzeo redmi note 9s? Mislim se uzeti jednog ali bi onda rađe uzeo 6/128 verziju koje nema u našim dućanima :(

Na gearbestu je 230usd i s kuponom mi padne na 210usd šta je malo ispod 1500hrk.

Koliko sam skužio to bi bilo oko 1900hrk s poštarinom i carinom.

Jel sam ja to dobro izračunao? Jel postoji šansa da 6/128gb dođe u naše dućane ovih dana?

E i jel ima tko kakvu preporuku za bratov mobitel? Budžet mu je do 1000hrk

 

hvala unaprijed, lp

lokalni forumski retard
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ante Re kaže...

jel itko uzeo redmi note 9s? Mislim se uzeti jednog ali bi onda rađe uzeo 6/128 verziju koje nema u našim dućanima :(

Na gearbestu je 230usd i s kuponom mi padne na 210usd šta je malo ispod 1500hrk.

Koliko sam skužio to bi bilo oko 1900hrk s poštarinom i carinom.

Jel sam ja to dobro izračunao? Jel postoji šansa da 6/128gb dođe u naše dućane ovih dana?

E i jel ima tko kakvu preporuku za bratov mobitel? Budžet mu je do 1000hrk

 

hvala unaprijed, lp

 Kako nema?

 

https://aloalo.hr/xiaomi-note-9s-6-128-plavi-proizvod-11548/

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

wow, jbt ne znan kako sam ga promašia. fala puno

lokalni forumski retard
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima povoljnijih novih mobitela koji podržavaju bežično punjenje, ili je to feature namjenjen samo višoj klasi mobitela?

 

Čekam Xiaomi Mi 10 da mu padne cijena, ali su mislim, pa možda mogu dobiti mobitel s dobrim procesorom, ok kamerom i bežičnim punjenjem za manje love.... Išlo bi to?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...

Ima povoljnijih novih mobitela koji podržavaju bežično punjenje, ili je to feature namjenjen samo višoj klasi mobitela?

 

Čekam Xiaomi Mi 10 da mu padne cijena, ali su mislim, pa možda mogu dobiti mobitel s dobrim procesorom, ok kamerom i bežičnim punjenjem za manje love.... Išlo bi to?

 mi9

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ante Re kaže...

jel itko uzeo redmi note 9s? Mislim se uzeti jednog ali bi onda rađe uzeo 6/128 verziju koje nema u našim dućanima :(

Na gearbestu je 230usd i s kuponom mi padne na 210usd šta je malo ispod 1500hrk.

Koliko sam skužio to bi bilo oko 1900hrk s poštarinom i carinom.

Jel sam ja to dobro izračunao? Jel postoji šansa da 6/128gb dođe u naše dućane ovih dana?

E i jel ima tko kakvu preporuku za bratov mobitel? Budžet mu je do 1000hrk

 

hvala unaprijed, lp

Za poštarinu odabereš EU Priority Line za par dolara i onda ne bi trebalo biti PDV-a i carinskih troškova, pa ti je cijena oko 1500kn.

 

Za brata nešto ovako:

LINK - Mi Lite (kupon za popust: ALIJUNTOS5)

LINK - Mi 8SE (kupon za popust: ALIJUNTOS5) 

Stavi GCam i ima odličnu kameru.

 

ili

LINK - Redmi Note 8T

LINK - Redmi Note 8

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ovo?

mzopg 

lokalni forumski retard
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 18:11 (Ante Re).
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ulefone - iskustva?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ante Re kaže...

ovo?

mzopg 

Da. Samo računaj da ćeš čekati par tjedana, meni obično stigne pošiljka za 20 dana.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim se između Redmi Note 9s i Mi 9T, ima netko da je cackao po jednom i drugom, jel velika razlika u kvaliteti ekrana?

Znam da je jedan IPS a drugi Amoled...

 

Btw. 9s znam gdje bih narucivao al ne znam gdje je Mi 9T 128gb najjeftiniji?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel moguce da nigdje nema Mi 9T Pro za kupit u Splitu, pa i u cijeloj drzavi (osim njuskala)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
metrix.2k kaže...

Jel moguce da nigdje nema Mi 9T Pro za kupit u Splitu, pa i u cijeloj drzavi (osim njuskala)?

 Alo Alo, CC One, 6/64GB.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Night-Spider kaže...

Ulefone - iskustva?

 Imao dva, Metal i S7. Za svoju cijenu, čist OK. Lažu na kapacitetu baterije, kao i većina, uostalom.

Na Metalu sam nakon 6 mjeseci mijenjao bateriju, ali mislim da je to prva vlasnica shebala.

Evo sad radi kod bratića već treću godinu.

dak
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Besplatan DHL shiping za Poco f2 pro iliti k30 pro na Goldwayu i MI global storu

 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...

Besplatan DHL shiping za Poco f2 pro iliti k30 pro na Goldwayu i MI global storu

 Mogu linkovi? Bas sam u potrazi za nekim best-buy Androidom, a nisam bas u toku s tim kineskim shopovima 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hoće li biti i 8GB verzija dostupna uskoro?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 14:18 (ministar).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ministar kaže...
mightyboss kaže...

Besplatan DHL shiping za Poco f2 pro iliti k30 pro na Goldwayu i MI global storu

 Mogu linkovi? Bas sam u potrazi za nekim best-buy Androidom, a nisam bas u toku s tim kineskim shopovima 

 

LINK

LINK

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi 10 Global

Goldway

4340kn.

Ima negdje povoljnije?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupio bih mobitel za 500 € (+/- 10%).

Molio bih Vas koji ste u tome, koji pratite i imate malo vremena da mi date preporuku.

Koji je best buy mobitel trenutno koji mogu uzet za te novce? 5G mi nije potreban niti me zanima (moje mišljenje, ispravite me ako griješim).

Malo tražim, čitam ali puno je tu nejasnoća za mene... Nisam baš u tome duži niz godina i naravno da nisam siguran što je to što može prevagnuti...

Brzina osvježavanja zaslona - uzeti 60 HZ ili više (90 Hz)?

Imam puno dvojbi pa sam se zato ovdje obratio. Ima danas hrpa dobrih telefona i zbog toga bih trebao pomoć.

Ne bih se zaletio  uzeo nešto ako za te novce mogu dobit još bolji mobitel. 

Molim Vas za pomoć i preporuke...

Ma može cijena ići i do 600 € ako ću za tih 50-100 € dobit značajno bolji mobitel.

 

Što se memorije tiće, mislim da mi je dovoljno 6/120 GB, može više za te novce, super.. Samo preporučite.

Procesor, pojma nemam što je danas bolje od čega, ne pratim niti najmanje...

Kamera, volio bih što je trenutno bolje moguće dobit po tom pitanju.

Display, isto kao i kamera, što bolja kvaliteta...

 

Može i preporuka između 2-3 modela pa ako netko ima vreman da mi pojasni što je koji prednost kojeg modela. Naravno, ako netko ima vremena i volje.

 

Kako funkcionira to naručivanje iz Kine? Placa li se i dalje carina?

Ja sam u DE, zna li možda netko kako to funkcionira ako bih odavde naručivao?

Ukoro ću dolje, pa mogu naručit i da mi dođe na adresu u HR...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Frend traži mobitel u rangu 1500kn +-200kn. Prije par mjeseci sam slično tražio sebi i preporučili su mi 8 Pro. Jel to još uvijek bang for buck ili ima nešto bolje? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2020 13:16 (dv14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
het kaže...

Kupio bih mobitel za 500 € (+/- 10%).

Molio bih Vas koji ste u tome, koji pratite i imate malo vremena da mi date preporuku.

Koji je best buy mobitel trenutno koji mogu uzet za te novce? 5G mi nije potreban niti me zanima (moje mišljenje, ispravite me ako griješim).

Malo tražim, čitam ali puno je tu nejasnoća za mene... Nisam baš u tome duži niz godina i naravno da nisam siguran što je to što može prevagnuti...

Brzina osvježavanja zaslona - uzeti 60 HZ ili više (90 Hz)?

Imam puno dvojbi pa sam se zato ovdje obratio. Ima danas hrpa dobrih telefona i zbog toga bih trebao pomoć.

Ne bih se zaletio  uzeo nešto ako za te novce mogu dobit još bolji mobitel. 

Molim Vas za pomoć i preporuke...

Ma može cijena ići i do 600 € ako ću za tih 50-100 € dobit značajno bolji mobitel.

 

Što se memorije tiće, mislim da mi je dovoljno 6/120 GB, može više za te novce, super.. Samo preporučite.

Procesor, pojma nemam što je danas bolje od čega, ne pratim niti najmanje...

Kamera, volio bih što je trenutno bolje moguće dobit po tom pitanju.

Display, isto kao i kamera, što bolja kvaliteta...

 

Može i preporuka između 2-3 modela pa ako netko ima vreman da mi pojasni što je koji prednost kojeg modela. Naravno, ako netko ima vremena i volje.

 

Kako funkcionira to naručivanje iz Kine? Placa li se i dalje carina?

Ja sam u DE, zna li možda netko kako to funkcionira ako bih odavde naručivao?

Ukoro ću dolje, pa mogu naručit i da mi dođe na adresu u HR...

Trenutno je nekakav bestbuy za tu cijenu Redmi K30 Pro Zoom. Nema još globalne verzije, ali ima kineska sa globalnim ROM-om.

Ne vidim nešto bolje za te novce. Vrhunska baterija, odličan AMOLED full screen, jako dobar set kamera.

Display je 60Hz, nije 90Hz i kamere nisu sam vrh kao kod npr. P40 Pro, Mi 10 Pro ili OP8 Pro, ali su jako blizu i za većinu korisnika će biti izvrsne.

Može se nabaviti za oko 550 eura.

 

Ukoliko ti nije bitna telefoto kamera (optički zoom 3x) možeš ići i na Redmi K30 Pro verziju, odnosno Poco F2 Pro (globalna verzija), on je 100 eura povoljniji.

 

Zatim imaš Xiaomi Mi 10 za 600 eura. Izvrstan uređaj, ali i on nema telefoto kameru, nju ima Pro verzija, ali ona je osjetno skuplja.

 

I ostaju ti prošlogodišnji flagshipovi koji se sad mogu dobiti po nižoj cijeni, OP7T Pro, Samsung Galaxy S10, Huawei P30 Pro...

 

Naručivanje iz Kine funkcionira ok, jedino sad paketi putuju malo sporije. Plaćanje carine ovisi od koga se naručuje, na Aliju ima nekoliko trgovina kod kojih ima DHL opcija sa plaćenim davanjima pa stiže bez dodatnih troškova, tipa GoldWay HK ili Mi Global Store.

 

Uz njih imaš Gearbest, Geekbuying i Banggood, manje više svi imaju opciju "EU Priority Line" ili "Priority Line" za par dolara i tada paket stiže bez dodatnih troškova.

 

 

dv14 kaže...

Frend traži mobitel u rangu 1500kn +-200kn. Prije par mjeseci sam slično tražio sebi i preporučili su mi 8 Pro. Jel to još uvijek bang for buck ili ima nešto bolje? 

Kod nas ili vani?

Mi 8 Pro je odličan uređaj za te novce, ali je i već star dvije generacije.

Novi Redmi Note 9 Pro je odličan uređaj za 1500kn.

Pogledaj i najnoviji Redmi 10X 5G, ne vidim bolji uređaj za cca 1900kn.

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Svejedno mu je. Vani ili u nas. 

Gdje ima Note 9 Pro za 1500kn?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice