Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

poruka: 118
|
čitano: 21.644
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
soony07 kaže...

ja sam probao beta verziju i nije lose :)

treba se maknut sa tih windowsa jer ubice nas promaha

 

 

 

i like it

Ponekad samo treba pogledat kroz windows(prozor) prema vani i zavirit iza ugla...

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
14 godina
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

jeli itko radio sa Karmic koala( tj. Kubuntu).... ja sam jucer instalira i TOTALNO SE RAZOCARA... inace sam koristio Ubuntu i Debian i uvik su bili ok... i skinem si jucer Kubuntu (Netbook verziju) i paf....izgubih entuzijazam za Linuxom... :(

 

Uglavnom, sa ovim svojim postom sam samo zelio skrenit pozornost na to da svi IZBJEGAVATE Kubunut jer je totalno bugovit a i ono sta radi ne radi kako treba... :/

tljubas
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
tljubas kaže...

jeli itko radio sa Karmic koala( tj. Kubuntu).... ja sam jucer instalira i TOTALNO SE RAZOCARA... inace sam koristio Ubuntu i Debian i uvik su bili ok... i skinem si jucer Kubuntu (Netbook verziju) i paf....izgubih entuzijazam za Linuxom... :(

 

Uglavnom, sa ovim svojim postom sam samo zelio skrenit pozornost na to da svi IZBJEGAVATE Kubunut jer je totalno bugovit a i ono sta radi ne radi kako treba... :/

notorna je činjenica da je kubuntu crna ovca ubuntu familije

ako hoćeš pristojnu kde distru idi radije na opensuse ili pclinuxos 2010

 

što se novog ubuntua 10.04 tiče, nemam ništa osim pohvala - sav hardver radi ko suza, a interfejs je oku ugodan sada kad su ga malo standardizirali.

jako dobro izdanje ubuntua, ostaje na kompu tu nema razgovora

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Ne znam baš, danas sam probao tu novu verziju, nisam mogao skinuti drivere za grafičku (NVidia GeForce 9800 GT), čak sam se pomučio da instaliram Wine dok većinu ostalih programa iz repozitorija nisam uopće mogao instalirati jer ima nekakvo ograničenje koje upozori da određeni program ide uz neke stvari koje nemaju dozvolu i onda samo prekine instalaciju dok na laptopu imam Betu 2 od te verzije i sve valja što se tiče ovih stvari koje sam naveo da ne rade dobro u novoj verziji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Moram priznati da 10.04 izgleda jako primamljivo!

Moraću ga jednom probati.Osmijeh

Sve pohvale za trud. :)

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Ja vrtin beta 2 na virtualbox-u i svaki puta čuje se disk kako nešto rovari,

kad se vratin na windowse totalno usporeno i shvatim da mi se fragmentira disk!

Kako to riješiti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2010 2:12 (brixy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Upravo sam dovršio nadogradnju na Lucid Lynx... Ne mogu vjerovati da je ovako brz!

 

Tko nije do sada nadogradio, ima moju preporuku. Jedini problem pri nadogradnji je bio taj što je GRUB malo zabasao i nikako se nije htio pokrenuti prilikom ponovnog pokretanja računala, ali srećom, problem se riješio bootanjem Live Ubuntua i apdejtanjem GRUB-a.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
davorsite kaže...

Ne znam baš, danas sam probao tu novu verziju, nisam mogao skinuti drivere za grafičku (NVidia GeForce 9800 GT), čak sam se pomučio da instaliram Wine dok većinu ostalih programa iz repozitorija nisam uopće mogao instalirati jer ima nekakvo ograničenje koje upozori da određeni program ide uz neke stvari koje nemaju dozvolu i onda samo prekine instalaciju dok na laptopu imam Betu 2 od te verzije i sve valja što se tiče ovih stvari koje sam naveo da ne rade dobro u novoj verziji.

nije ti palo na pamet da nisi mogao skinuti drivere za grafičku jer su serveri preopterećeni.  pričekaj malo. uostalom, evo ti drivera ovdje. prije instalacije ubij x server sudo /etc/init.d/gdm stop. odeš gdje si ih downloado i sh ime_nvidia_filea.run. poslije pokreneš x sa sudo /etc/init.d/gdm start.

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
cro_blue kaže...

Upravo sam dovršio nadogradnju na Lucid Lynx... Ne mogu vjerovati da je ovako brz!

 

Tko nije do sada nadogradio, ima moju preporuku. Jedini problem pri nadogradnji je bio taj što je GRUB malo zabasao i nikako se nije htio pokrenuti prilikom ponovnog pokretanja računala, ali srećom, problem se riješio bootanjem Live Ubuntua i apdejtanjem GRUB-a.

da, pojavio se problem s GRUB2.  ponovno postavljaju ISO slike, al očito da neće stići, jer su mnogi već poskidali. dakle potrebno je podići live ubuntu cd i pokrenuti komandu update-grub.

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
davorsite kaže...

Ne znam baš, danas sam probao tu novu verziju, nisam mogao skinuti drivere za grafičku (NVidia GeForce 9800 GT), čak sam se pomučio da instaliram Wine dok većinu ostalih programa iz repozitorija nisam uopće mogao instalirati jer ima nekakvo ograničenje koje upozori da određeni program ide uz neke stvari koje nemaju dozvolu i onda samo prekine instalaciju dok na laptopu imam Betu 2 od te verzije i sve valja što se tiče ovih stvari koje sam naveo da ne rade dobro u novoj verziji.

To je bio neki problem s autorizacijom na hr serverima.

Odeš u System-Administration-Software Sources i pod Download from: odabereš neki drugi server i pokušaš opet.

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
hrvooje kaže...

da, pojavio se problem s GRUB2.  ponovno postavljaju ISO slike, al očito da neće stići, jer su mnogi već poskidali.

 

To je bilo jučer. Zato je i objavljen tek navečer. Taj bug ne bi smio biti u imageima objavljenim sinoć.

16 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
dekstroza kaže... 

To je bilo jučer. Zato je i objavljen tek navečer. Taj bug ne bi smio biti u imageima objavljenim sinoć.

Vidiš, unatoč tome što sam ja svoj primjerak skinuo sinoć ipak me je zahvatio taj BUG. Sreća da problem nije ozbiljnije naravi i moguće ga je riješiti za par minuta.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
cro_blue kaže...

Vidiš, unatoč tome što sam ja svoj primjerak skinuo sinoć ipak me je zahvatio taj BUG. Sreća da problem nije ozbiljnije naravi i moguće ga je riješiti za par minuta.

 

Mislim da to nije isti bug, ovaj jučer je bio u tome da u nekim slučajevima kod migracije podataka s nekog drugog OSa, GRUB nakon instalacije nije nudio pokretanje ničeg drugog osim Ubuntua.

14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
...super je ovaj ubuntu....odmah brisem win7....
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Sa par dana zakašnjenja i nekih manjih problema sa backupom instalirao sam novi Ubuntu u dual boot šemi sa Win 7. Imao sam manjih problema sa prvotnim podešavanjem tako da mi je dojam dvojak. Prvo što ću reći jeste da je stvarno brz u učitavanju od prethodnika. Sučelje je doterano ali nisu svi elementi (ikone...) u jednakoj šemi sa temom, uglavnom su uzeli ljubičastu boju umesto narančaste u nekim elementima. Ambiance tema mi se nimalo ne sviđa jer sam navikao na svetlije tonove tako da mi je ona premračna a neke ikone uz nju izgledaju čudno zbog tamne pozadine u izbornicima (recimo, neki bookmarci u Firefoxu), i zbog toga koristim Radiance. Navikao sam na Human tako da mi je ona najbliža, a bilo koju temu odabrao zajedničko im je da su close, maximize, minimize kontrole na levoj strani, takav potez ne mogu razumeti, dali se ugledaju na Mac OS X, dali je to danas cool pa se slaže sa njihovom novom filozofijom, nisam siguran, ali meni ne odgovara. Sledećim postupkom se menja orijentacija komandi:

   1. Alt + F2, upisati gconf-editor
   2. Navigirati u apps -> metacity -> general
   3. Odabrati stavku button_layout
   4. Desni klik -> Edit Key...
   5. Upisati menu:minimize,maximize,close


Sav hardver je prepoznat osim dodatnog instaliranja grafičkog drivera za Nvidiu, i sa tim sam imao manjih problema. Prilikom bootanja mi se na delić sekunde pokaže zeleni ekran, a ekran prilikom učitavanja bude vidno manje rezolucije nego ona nativna, oba problema nisu bila prisutna ni u 9.10, ni u 10.04 prije instalacije drivera (probao sam obe verzije - 96 ili 173).


Jedan problema na koji sam naleteo je vezan uz Rhythmbox. Kada bih promenio lokaciju svoje muzičke biblioteke, po defaultu je označeno više lokacija, klizač kojim se krećem kroz pesmu bi postao neaktivan, znači nebi ga se moglo micati. Prijavljen je bug, ali to se događa (iz kog god razloga)kroz već nekoliko verzija i nijedno od mogućih rešenja koja su ponudili sami korisnici nije upalilo kod mene.


Prvotna ideja je bila da stavim Win 7, Linux, swap i home particiju koja bi bila vidljiva iz oba OS-a, ali pošto Win ne prepoznaje ext datotečni sistem, a nisam se hteo petljati sa nekim hackovima, odlučio sam staviti klasičnu NTFS particiju koja će biti čitljiva u oba OS-a. Win 7 pored sistemske particije instalira još jednu za svoje sistemske datoteke, tu su Linux sistemska particija i swap, sve ukupno 4 particije. Znam da na jednom disku ne može biti više od 4 primarne particije, ali pošto nisam imao nikakv izbor pri pravljenju prijespomenutih particija, tj. sve su primarne, dočekalo me je iznenađenje kada sam pokušao da napravim još jednu podatkovnu particiju a Windows (i Ubuntu preko Live CD-a) su me obavestili da je moguće imati samo 4 primarne particije na jednom disku. Kako nisam hteo žrtvovati OS-ove niti podatke, obrisao sam swap particiju i napravio swap file na Ubuntu particiji.


Problem gde GRUB nije 'video' druge OS-e u multi boot šemi prilikom bootanja nisam iskusio, ja sam skinuo image nekoliko dana nakon što sam pročitao o problemu tako da sam siguran da mene nije zahvatio, međutim ja imam drugi problem. Pošto dual bootam, prvo sam stavio Win 7, zatim sam instalirao Ubuntu 10.04, prilikom dizanja mi se pokaže klasični izbornik za odabir OS-a (slika_1.jpg) sa stavkama:

   1. Ubuntu...2.6.32-21-generic
   2. Ubuntu...2.6.32-21-generic (recovery mode)
   3. Memory test...
   4. Memory test...serial console
   5. Windows 7


Nakon ulaska u OS i update-a tokom procesa pojavi se dijaloški okvir da odaberem šta želim sa starim (ili novim) GRUB-om, odabrao sam da ga ostavi lokalno. Nakon završetka update-a i reseta dočeka me izbornik za odabir OS-a ali sa par stvaki više (slika_2.jpg)

   1. Ubuntu...2.6.32-22-generic
   2. Ubuntu...2.6.32-22-generic (recovery mode)
   3. Ubuntu...2.6.32-21-generic
   4. Ubuntu...2.6.32-21-generic (recovery mode)
   5. Memory test...
   6. Memory test...serial console
   7. Windows 7

Koliko vidim radi se o dva različita kernela (2.6.32-21 i 2.6.32.22). Ušao sam u Ubuntu...2.6.32.21-generic i osim što me je obavestio da ima nekakvih problema sa grafičkim sučeljem, uspeo sam ući i pod System stoji Kernel Linux 2.6.32-21-generic (slika_3.png), dok kad bootam normalno u Ubuntu...2.6.32-22-generic stoji Kernel Linux 2.6.32-22-generic (slika_4.png). Zanima me kakva je to anomalija, što predstavlja i kako da ju rešim?

Preko Live Cd-a,sa mountanom sistemskom particijom sam pokušao sa sudo update-grub, dobio sam sledeće:
ubuntu@ubuntu:~$ sudo update-grub
/usr/sbin/grub-probe: error: cannot find a device for / (is /dev mounted?).
ubuntu@ubuntu:~$


Isto sam probao sa podignutim Ubuntom:
Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-2.6.32-22-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-2.6.32-22-generic
Found linux image: /boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-2.6.32-21-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
Found Windows 7 (loader) on /dev/sda1
done

Boot izbornik prije nadogradnje GRUB-a Boot izbornik prije nadogradnje GRUB-a
Boot izbornik posle nadogradnje GRUB-a Boot izbornik posle nadogradnje GRUB-a
Ubuntu...2.6.32-21-generic Ubuntu...2.6.32-21-generic
Ubuntu...2.6.32-22-generic Ubuntu...2.6.32-22-generic
Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2010 14:28 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Nije ti to nikakva "anomalija" :)

 

Ubuntu nakon kernel updatea pored postojećeg samo doda Grub unos sa novi kernel pa

zato imaš duple...

Možeš ih ukloniti izmjenom /boot/grub/grub.cfg fajla. Detaljnije imašovdje.

 

 

 

 

J*ebo ih Grub2, samo komplikuju...

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
nedIm kaže...

Nije ti to nikakva "anomalija" :)

 

Ubuntu nakon kernel updatea pored postojećeg samo doda Grub unos sa novi kernel pa

zato imaš duple...

Možeš ih ukloniti izmjenom /boot/grub/grub.cfg fajla. Detaljnije imašovdje.

Sto nije pametnije iz Synaptica zbrisati stari kernel i njegove headere? Tako vise ne zauzima mjesto bezveze a i makne se iz GRUBa. Ja sam poslusao savjet jednog forumasa pa za svaki slucaj drzim tekucu i prethodnu verziju kernela.

Let's just say that if complete and utter chaos was lightning, he'd be the sort to stand on a hilltop in a thunderstorm wearing wet copper armour and shouting 'All gods are bastards'.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
nedIm kaže...

Nije ti to nikakva "anomalija" :)

 

Ubuntu nakon kernel updatea pored postojećeg samo doda Grub unos sa novi kernel pa

zato imaš duple...

Možeš ih ukloniti izmjenom /boot/grub/grub.cfg fajla. Detaljnije imašovdje.

 

 

 

 

J*ebo ih Grub2, samo komplikuju...

 

Probao sam, i donekle uspeo. Uklonio sam memtest stavke, kao i recovery stavke oba kernela, ali mi i dalje ostaje 2.6.32-21-generic stavka koju nisam uspeo ukloniti preko GRUB konfiguracijskih datoteka jer nisam našao njen unos, a ne želim ga brisati iz Synaptica.

 

EDIT:

Postigao sam ono što sam želeo, čist boot izbornik samo sa dve stavke: Ubuntu i Windows. Obrisao sam stari kernel (2.6.32-21), blokirao prikaz recovery opcija (uredio /etc/default/grub) i onemogućio prikaz memtesta sa komandom sudo chmod -x /etc/grub.d/20_memtest86+

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2010 19:40 (Quark).
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Slobodno izbrišeš stari kernel i headere.

 

Ako ne želiš preko synaptica možeš instalirati ubuntu tweak i onda preko clean packages.

 

Automatski ti i grub promijeni.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2010 17:09 (Buffer Overflow).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Buffer Overflow kaže...

Slobodno izbrišeš stari kernel i headere.

 

Ako ne želiš preko synaptica možeš instalirati ubuntu tweak i onda preko clean packages.

 

Automatski ti i grub promijeni.

Izbrisao sam stari kernel (2.6.32-21) preko Synaptica, ali tada prilikom bootanja umesto starog i novog kernela bi bila dva nova, isključio sam prikaz recovery stavki tako da nisam znao u čemu je problem. Pošto sam menjao neke stavke u grub datotekama iskopirao sam sa Live Cd-a /etc/default/grub i /etc/grub.d/10_linux datoteke i zamenio njima one u sistemu, kad sam video da se više ne prikazuju dve identične stavke (osim recovery) ponovo sam promenio prijespomenute datoteke da se ne prikazuje recovery i memtest.

 

Mene zanima zašto je uopšte zadržan stari kernel nakon nadogradnje, dali nepostojanje starog šteti sistemu i dali je to uobičajna praksa na Linuxu?

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Quark kaže...

Navikao sam na Human tako da mi je ona najbliža, a bilo koju temu odabrao zajedničko im je da su close, maximize, minimize kontrole na levoj strani, takav potez ne mogu razumeti, dali se ugledaju na Mac OS X, dali je to danas cool pa se slaže sa njihovom novom filozofijom, nisam siguran, ali meni ne odgovara.

Sav hardver je prepoznat osim dodatnog instaliranja grafičkog drivera za Nvidiu, i sa tim sam imao manjih problema. Prilikom bootanja mi se na delić sekunde pokaže zeleni ekran, a ekran prilikom učitavanja bude vidno manje rezolucije nego ona nativna, oba problema nisu bila prisutna ni u 9.10, ni u 10.04 prije instalacije drivera (probao sam obe verzije - 96 ili 173).

 

Novi raspored buttona je napravljen da bi se stvorio prostor za nadolazeće tzv. windicatore, tj. indikatore koji će biti integrirani u sam prozor

http://www.markshuttleworth.com/archives/333

 

 

A što se tiče ovog problema sa novim Ubuntu logom pri bootu, to je bug u proprietary driverima grafičkih kartica (zato se i ne javlja dok ne instaliras proprietary driver)

Ja sam ga riješio na ovaj način: http://news.softpedia.com/news/How-to-Fix-the-Big-and-Ugly-Plymouth-Logo-in-Ubuntu-10-04-140810.shtml

 

 

p.s. Ja sam bio pod dojmom da je najlakše očistit stare kernele preko Computer Janitora.

 

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 10:24 (DhulKarnain).
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Meni je sve radilo bez problema. Osim greške da su mi ostala 2 kernea prilikom upgrade-a.

 

Window kontrole je jednostavno promjeniti. Ili preko neke teme ili preko gconf-tool-a.

 

Eto kako moj Ubuntu sad izgleda:

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
DhulKarnain kaže...

A što se tiče ovog problema sa novim Ubuntu logom pri bootu, to je bug u proprietary driverima grafičkih kartica (zato se i ne javlja dok ne instaliras proprietary driver)

Ja sam ga riješio na ovaj način: http://news.softpedia.com/news/How-to-Fix-the-Big-and-Ugly-Plymouth-Logo-in-Ubuntu-10-04-140810.shtml

 

 

p.s. Ja sam bio pod dojmom da je najlakše očistit stare kernele preko Computer Janitora.

 

Jedno pitanje u vezi spomenutog rešenja. Kao primer je navedena rezolucija od 1280x1024, a pošto je kod mene 1024x768 dali onda trebam u svim linijala koda zamenit te dve rezolucije, tj. prilagodit svojoj? Zanima me što znači broj pored rezolucije 1280x1024-24?

Recimo:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset video=uvesafb:mode_option=1280x1024-24,mtrr=3,scroll=ywrap

zamenit sa

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset video=uvesafb:mode_option=1024x768-24,mtrr=3,scroll=ywrap

 

p.s.

Nisam siguran jer nisam ni pokušao.

 

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

1280x1024-24

 

24 bpp (bits per pixel) je u stvari color depth

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Quark kaže...
DhulKarnain kaže...

A što se tiče ovog problema sa novim Ubuntu logom pri bootu, to je bug u proprietary driverima grafičkih kartica (zato se i ne javlja dok ne instaliras proprietary driver)

Ja sam ga riješio na ovaj način: http://news.softpedia.com/news/How-to-Fix-the-Big-and-Ugly-Plymouth-Logo-in-Ubuntu-10-04-140810.shtml

 

 

p.s. Ja sam bio pod dojmom da je najlakše očistit stare kernele preko Computer Janitora.

 

Jedno pitanje u vezi spomenutog rešenja. Kao primer je navedena rezolucija od 1280x1024, a pošto je kod mene 1024x768 dali onda trebam u svim linijala koda zamenit te dve rezolucije, tj. prilagodit svojoj? Zanima me što znači broj pored rezolucije 1280x1024-24?

Recimo:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset video=uvesafb:mode_option=1280x1024-24,mtrr=3,scroll=ywrap

zamenit sa

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset video=uvesafb:mode_option=1024x768-24,mtrr=3,scroll=ywrap

 

p.s.

Nisam siguran jer nisam ni pokušao.

 

da. i ja ga tjeram na drugoj rezoluciji pa sam svuda gdje upucuju da se tipka 1280x1024, stavio svoju rezoluciju i radi sasvim dobro, npr. 1024x768-24

i kao što je kolega već rekao, taj broj 24 predstavlja color depth desktopa pa ga ostavi na toj vrijednosti.

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Odrađeno, nema više zelenog ekrana niti rastegnuto loga.

 

Još mi se jedna anomalija javlja (već drugi put nakon restarta) - vidit priloženu sliku. Gornji desni ugao taskbara je izmešan.

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 13:36 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Quark kaže...

Odrađeno, nema više zelenog ekrana niti rastegnuto loga.

 

Još mi se jedna anomalija javlja (već drugi put nakon restarta) - vidit priloženu sliku. Gornji desni ugao taskbara je izmešan.

Hmm, čudno je što imaš dva ta "Me Menu" indikatora sa tvojim imenom.

probaj maknut jedan (desni klik pa remove from panel)

ako nešta zezneš, vratiš ga opet sa desnim klikom pa Add to panel pa odabereš Indicator Applet Session

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
DhulKarnain kaže...
Quark kaže...

Odrađeno, nema više zelenog ekrana niti rastegnuto loga.

 

Još mi se jedna anomalija javlja (već drugi put nakon restarta) - vidit priloženu sliku. Gornji desni ugao taskbara je izmešan.

Hmm, čudno je što imaš dva ta "Me Menu" indikatora sa tvojim imenom.

probaj maknut jedan (desni klik pa remove from panel)

ako nešta zezneš, vratiš ga opet sa desnim klikom pa Add to panel pa odabereš Indicator Applet Session

To mi se dogodilo par puta nakon restarta, tada ne mogu uopšte odabrati izbornik za gašenje pa moram ALT+Ctrl+Del kombinacijom, ako se dogodi opet isprobat ću, inače bih samo resetirao i sve bi se vratilo na staro.

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice