Je li open source budućnost?

poruka: 152
|
čitano: 50.932
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Je li open source budućnost?

Nisam kupio aplikaciju nikad, nit cu kupit. Samo hardver i eventualno neki account.

Da imam firmu i treba mi program uzeo bi OSS i platio bi support.
Closed source app nebi uopce uzeo u obzir zbog sljedeceg :

a. Neznam kaj ima unutra ako je kod zatvoren, mozda ima backdoor, spyware itd
b. Kad zovem pizzeriu, oni dostave pa ja fino platim a ne da ja odem tam i kupim a ona mozda kasnije dodje a mozda i ne.

Da sam placeni programer, radio bi iskljucivo OSS.
Kaj imam od zatvorene komercijalne aplikacije, ak je kvalitetna zavrsit ce na torrentu prije ili kasnije.
Onda budu je ionako svi imali besplatno a niko mi nebude napravil bugreport nit se bude dalje razvijala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?
cannon_fodder kaže...



a. Neznam kaj ima unutra ako je kod zatvoren, mozda ima backdoor, spyware itd

A mozda ti ga uvali u dupe dok spavas. Mislin ono!

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li open source budućnost?
tnakir kaže...
cannon_fodder kaže...



a. Neznam kaj ima unutra ako je kod zatvoren, mozda ima backdoor, spyware itd

A mozda ti ga uvali u dupe dok spavas. Mislin ono!

  Primjer sony.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
12 godina
protjeran
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bypass kaže...
tnakir kaže...

Ako Matu boli kuyac za licence, kako ces ga sprijecit da ga zatvori?

I dalje možeš dokazati da je kopirao toj kod i tužiti ga. Možeš krenuti od banalnih stvari, kao vizuelni identitet, do funkcija, pa do krajnjeg slučaja - reverzing.

 

Pa gledamo to svaki dan: Apple, Samsung, Nokia i slični.

 

bypass.. ja ne govor o reverzingu, nego o čistom copy/paste i minimalnim modifikacijama - doživio sam to na vlastitoj koži! I nemogu tu sad više ništa napravit.

 

Ja imam malu tvrtku i večinom outsource-am. Gdje bi stigo da se još i tužakam ?!

 

Jedno je Apple i Nokia.. no govorim ti o manjim projektima i tvrtkama (do 5 zaposlenih).

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?

Vi ste svi ili u p**** m***** pametni ili pojma nemate o čemu pričate...

 

Ajde recimo da ja napišem skritpu koja preko biherističkog algoritma spoji sve uređaje u mrežu. Pošto koristim biheviorizam, on će raditi na svim mrežama u svim situacijama sa svom opremom sada i za 10 godina, jel...

Softver doživljava uspjeh, a ja pošto vjerujem u open source zajednicu i vodeći sam stručnjak na ovome polju nema opasnosti da mi netko mazne, jel?

 

E onda se nađe Marko, koji je jedan od najistaknutijih GUI programera na svijetu, mazne meni moj kod i naljepi prebolestan GUI na njega. Pošto ljudi općenito vole šareno, a ne funkcionalno, moj softver propada, a Marko doživljava uspjeh.

 

Eh, al sad se našo i Petar, vodeći stručnjak na polju user experiencea. On malo promjeni Markov dizajn i učini ga puno pristupačnijim krajnjem korisniku. Markov sofvter propada, a Petarova karijera kreće eksponencijalnom putanjom.

 

Sad malo taj programčić gleda Sanja, najtraženija stručnjakinja na području optimizacija. Ona malo tu aplikaciju dovede u red i sad se može vrtiti 30% brže i minimalni zahtjevi su 20% manji. Naravno, ona na kraju pobire sve zasluge, a svi ostali propadaju.

 

Pa onda... Tko je u ovoj priči najsposobniji programer???????

 

 @bypass - probaj dokazati da je izlazna datoteka na kompajleru / file tvoj kod nakon što ti ga optimizira, a kamoli sada da ćeš ići nešto reverzibilnim dokazivati nakon još par sitnica nadodanih gore (uglavnom upravo da spriječiš reverzibilni). Osim toga, da i dobiješ nešto to će u najboljem slučaju biti assembly za određenu arhitekturu, ne tvoj source. Taj dokaz si lagano mačku o rep objesi. Reverzibilnim ti otkrivaš što ta aplikacija radi, ne kako je napisana.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 12:29 (Bukva).
13 godina
protjeran
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bukva kaže...

Vi ste svi ili u p**** m***** pametni ili pojma nemate o čemu pričate...

 

Ajde recimo da ja napišem skritpu koja preko biherističkog algoritma spoji sve uređaje u mrežu. Pošto koristim biheviorizam, on će raditi na svim mrežama u svim situacijama sa svom opremom sada i za 10 godina, jel...

Softver doživljava uspjeh, a ja pošto vjerujem u open source zajednicu i vodeći sam stručnjak na ovome polju nema opasnosti da mi netko mazne, jel?

 

E onda se nađe Marko, koji je jedan od najistaknutijih GUI programera na svijetu, mazne meni moj kod i naljepi prebolestan GUI na njega. Pošto ljudi općenito vole šareno, a ne funkcionalno, moj softver propada, a Marko doživljava uspjeh.

 

Eh, al sad se našo i Petar, vodeći stručnjak na polju user experiencea. On malo promjeni Markov dizajn i učini ga puno pristupačnijim krajnjem korisniku. Markov sofvter propada, a Petarova karijera kreće eksponencijalnom putanjom.

 

Sad malo taj programčić gleda Sanja, najtraženija stručnjakinja na području optimizacija. Ona malo tu aplikaciju dovede u red i sad se može vrtiti 30% brže i minimalni zahtjevi su 20% manji. Naravno, ona na kraju pobire sve zasluge, a svi ostali propadaju.

 

Pa onda... Tko je u ovoj priči najsposobniji programer???????

Onaj koji zna što su licence.

 

 

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bukva kaže...

Vi ste svi ili u p**** m***** pametni ili pojma nemate o čemu pričate...

 

Ajde recimo da ja napišem skritpu koja preko biherističkog algoritma spoji sve uređaje u mrežu. Pošto koristim biheviorizam, on će raditi na svim mrežama u svim situacijama sa svom opremom sada i za 10 godina, jel...

Softver doživljava uspjeh, a ja pošto vjerujem u open source zajednicu i vodeći sam stručnjak na ovome polju nema opasnosti da mi netko mazne, jel?

 

E onda se nađe Marko, koji je jedan od najistaknutijih GUI programera na svijetu, mazne meni moj kod i naljepi prebolestan GUI na njega. Pošto ljudi općenito vole šareno, a ne funkcionalno, moj softver propada, a Marko doživljava uspjeh.

 

Eh, al sad se našo i Petar, vodeći stručnjak na polju user experiencea. On malo promjeni Markov dizajn i učini ga puno pristupačnijim krajnjem korisniku. Markov sofvter propada, a Petarova karijera kreće eksponencijalnom putanjom.

 

Sad malo taj programčić gleda Sanja, najtraženija stručnjakinja na području optimizacija. Ona malo tu aplikaciju dovede u red i sad se može vrtiti 30% brže i minimalni zahtjevi su 20% manji. Naravno, ona na kraju pobire sve zasluge, a svi ostali propadaju.

 

Pa onda... Tko je u ovoj priči najsposobniji programer???????

  A zašto se ti ne vratiš u taj krug svojim inputom nakon Sanje?Vi se tu ponašate neki kao da ste jednokratno upotrebljivi.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
13 godina
protjeran
offline
Re: Je li open source budućnost?
elwood kaže...

 

bypass.. ja ne govor o reverzingu, nego o čistom copy/paste i minimalnim modifikacijama - doživio sam to na vlastitoj koži! I nemogu tu sad više ništa napravit.

 

Ja imam malu tvrtku i večinom outsource-am. Gdje bi stigo da se još i tužakam ?!

 

Jedno je Apple i Nokia.. no govorim ti o manjim projektima i tvrtkama (do 5 zaposlenih).

To je tvoja greška što ga ne tužiš. Ako je tako očito da je tvoj proizvod, onda ga tuži. Mislim to normalno funkcionira barem vani. Tamo te i pojedinac tuži, a kamoli firma.

 

Zato postoje zakoni pred kojima (bi trebali) biti svi jednaki.

 

Tvoj nedostatak volje ili želje da tužiš tu osobu ne opravdava ništa. Mislim da si toga svijestan.

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?

A kome ćeš Sanju tužiti ako je ona iz Irana?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bukva kaže...

A kome ćeš Sanju tužiti ako je ona iz Irana?

  Ako nije zatvorila kod koji je bio dio GPL licence nemožeš ju tužit,nego uzmi njezin izvorni kod i poboljšaj ga i reklamiraj kao da je tvoj.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li open source budućnost?
tnakir kaže...
cannon_fodder kaže...



a. Neznam kaj ima unutra ako je kod zatvoren, mozda ima backdoor, spyware itd

A mozda ti ga uvali u dupe dok spavas. Mislin ono!

Aj malo pripazi da nebi bilo dinamo zagreb za koji dan u crnoj kronici.

15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?
g12356 kaže...

  A zašto se ti ne vratiš u taj krug svojim inputom nakon Sanje?Vi se tu ponašate neki kao da ste jednokratno upotrebljivi.

Zato što se u pozadini vrti bihevioristički algoritam, self-learning i neuronska mreža što nije potrebno nadograđivati.

 

Da čak i nađem kako da to poboljšam za 1%, to neće biti dovoljno da uspijem pobiti Marka koji ima, pazi sad, PREBOLESNO NAPRAVLJENO GRAFIČKO SUČELJE NA KOJE SE LJUDI LIJEPE KO MUHE BEZ GLAVE!

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
offline
Je li open source budućnost?

Sanja definitivno nije iz Irana :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?
g12356 kaže...
Bukva kaže...

A kome ćeš Sanju tužiti ako je ona iz Irana?

  Ako nije zatvorila kod koji je bio dio GPL licence nemožeš ju tužit,nego uzmi njezin izvorni kod i poboljšaj ga i reklamiraj kao da je tvoj.

A recimo da smo svi pod nekome licencom, ali...

 

Marko je iz Kine i drži program pod nekom OS licencom.

Petar je iz Sjeverne Koreje i drži program pod nekom OS licencom.

Sanja je iz Irana i zatvorila je sofver.

 

Šta sad?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bukva kaže...
g12356 kaže...

  A zašto se ti ne vratiš u taj krug svojim inputom nakon Sanje?Vi se tu ponašate neki kao da ste jednokratno upotrebljivi.

Zato što se u pozadini vrti bihevioristički algoritam, self-learning i neuronska mreža što nije potrebno nadograđivati.

 

Da čak i nađem kako da to poboljšam za 1%, to neće biti dovoljno da uspijem pobiti Marka koji ima, pazi sad, PREBOLESNO NAPRAVLJENO GRAFIČKO SUČELJE NA KOJE SE LJUDI LIJEPE KO MUHE BEZ GLAVE!

Nisam mislio da poboljšavaš algoritam nego sam mislio da isto kao marko i sanja dodavaš nove fjučre...A pošto je Sanja preuzela Markov kod a ti Sanjin ti isto imaš Markovo sučelje,a imaš I sanjine optimizacije od 20-30%...I tako sve u krug u beskonačnost.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bukva kaže...
g12356 kaže...
Bukva kaže...

A kome ćeš Sanju tužiti ako je ona iz Irana?

  Ako nije zatvorila kod koji je bio dio GPL licence nemožeš ju tužit,nego uzmi njezin izvorni kod i poboljšaj ga i reklamiraj kao da je tvoj.

A recimo da smo svi pod nekome licencom, ali...

 

Marko je iz Kine i drži program pod nekom OS licencom.

Petar je iz Sjeverne Koreje i drži program pod nekom OS licencom.

Sanja je iz Irana i zatvorila je sofver.

 

Šta sad?

  e siguran sam da GNU organizacija ima svoj ured i u Iranu...tako da...Ako ništa drugo barem uzmi petrovo i poboljšaj/dodaj novi fjučr pa ćeš joj biti konkurencija.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 12:40 (g12356).
16 godina
offline
Je li open source budućnost?

FOSS priča ima i dobrih i loših strana. Što se tiče ove spike o lovi koje neće biti ako daš svoj kod - to je glupost. Ti ćeš razvoj naplatiti - 90% FOSS-a je razvoj nečega za neku potrebu pri čemu je taj razvoj PLAĆEN!

E sad - ako je kod otvoren - zaradit će samo programer. Ako je kod zatvoren i prodaju se off-the-shelf licence - zarađuje i 9 razina managera koji to uvaljuju okolo (što je i dobro i loše). 

Programer koji je napisao kod - on će jednako lako naplatiti održavanje bio taj software prodan ili downloadan. DAPAČE - lako moguće da će zaraditi više održavajući i pružajući support slobodan software - jer ga je prihvatilo više korisnika. 

 

Većina programera koji se busaju u prsa i spominju kruh i struju su upravo code monkeys koji su zbuksali neki ERPić ili kalkulantski soft. (tipa ovog s cijevima) koji zapravo nije ništa posebno i lako ga je kopirati. Da vidim tko će od vas kopirati OpenOffice ili neki driver u Linux kernelu i urediti ga da radi za novi sestrinski uređaj? Moja preporuka za te i takve programere je da zatvore i digitalno potpišu dio koji se odnosi na kalkulaciju (tih cijevi recimo) i da tako zaštite svoj know how - ali da mehaniku softvera (gui, komunikaciju, bazu) otvore i tako privuku razvijatelje koji će dati novu vrijednost njihovom sw-u. ODNOSNO - neka prodaju DLL, a ne gotov exe. 

Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?

Ma je ima, dok te tamo okarakteriziraju kao "pošast za zapada".

A što da je Sanja iz Rusije koja je shvatila da ovaj softver može mapirati i skrivene mreže, pa ga prodaje na crnom tržištu za puste zilijune?

 

A što da ja dodam? Ja sam vrhunski matematičar na polju umjetne inteligencije i prim brojeva. Što da ja dodam u program?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
protjeran
offline
Je li open source budućnost?

Bitna je usluga i kvaliteta. Mislim da to još kod nas ne shvaćaju, zato strah.

 

Kako onda uspjeva jedna tvrtka poput rapid7? Sve je opensource, da budemo jasni. Kako uspjeva jedna tvrtka kao tentable? Sve je opensource. Uspjevaju jer su kvalitetni i razvijaju software, pa klijenti znaju kuda ići, bez obzira što postoje i drugi.

 

Kao što rekoh, samo je u pitanju strah i želja da se zaradi bez da se prstom mrdne nakon prvog release-a.

 

@Bukva

 

Ako imaš taj algoritam, napravi ti bolestan GUI, optimizaciju i sve što si naveo i siguran si. Ako ćeš ti kao izvor to napraviti, sigurno ću kupiti od tebe, znajući da si ti izvornik, a ne tamo od nekog iranca, ili ne daj bože kineza. Sprečava te jedino lijenost i nepoduzentnost.

 

 

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bypass kaže...

@Bukva

 

Ako imaš taj algoritam, napravi ti bolestan GUI, optimizaciju i sve što si naveo i siguran si. Ako ćeš ti kao izvor to napraviti, sigurno ću kupiti od tebe, znajući da si ti izvornik, a ne tamo od nekog iranca, ili ne daj bože kineza. Sprečava te jedino lijenost i nepoduzentnost.

 

 

Ne sprječava. Za boga miloga ili vi stvarno nešto ne želite vidjeti ili ste...

 

Ja sam matematičar. Meni odlično ide pisanje algoritama. Ja sam napisao revolucionarni komad softvera.

 

Međutim, kao prvo ja nemam apsolutno nikakvog osjećaja za boje, za raspored elemenata. Meni je vrhunac naredbeni redak i ništa mi više ne treba. Čak i da naučim raditi GUI (za što pazi sada, mi treba vremena i NOVACA) on neće biti ni izbliza tako dobar kao Markov, jer, gle, fali mi iskustva. Nadalje, iako sam bogom dan super matematičar, nemam ni približno nikakvog talenta kao Markov.

 

To NIJE LIJENOST, to je jednostavno specijlaizacija. Ja sam vodeći stručnjak u svom području, on u svom. Što god ja napravio kad je u pitanju GUI... Koliko god se ja trudio i ulagao u sebe, ja nikada neću biti ni približno dobar kao Marko. A onda nakon njega imam još 2 specijalista koji me deru.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
protjeran
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bukva kaže...

Ne sprječava. Za boga miloga ili vi stvarno nešto ne želite vidjeti ili ste...

 

Ja sam matematičar. Meni odlično ide pisanje algoritama. Ja sam napisao revolucionarni komad softvera.

 

Međutim, kao prvo ja nemam apsolutno nikakvog osjećaja za boje, za raspored elemenata. Meni je vrhunac naredbeni redak i ništa mi više ne treba. Čak i da naučim raditi GUI (za što pazi sada, mi treba vremena i NOVACA) on neće biti ni izbliza tako dobar kao Markov, jer, gle, fali mi iskustva. Nadalje, iako sam bogom dan super matematičar, nemam ni približno nikakvog talenta kao Markov.

 

To NIJE LIJENOST, to je jednostavno specijlaizacija. Ja sam vodeći stručnjak u svom području, on u svom. Što god ja napravio kad je u pitanju GUI... Koliko god se ja trudio i ulagao u sebe, ja nikada neću biti ni približno dobar kao Marko. A onda nakon njega imam još 2 specijalista koji me deru.

Jel ti kao matematičar i stručnjak nisi nikada čuo za programere koji se mogu unajmiti, privremeno zaposliti?

 

I misliš li ti da takav stručnjak nikada nije vidio moderan komad software-a, pa ne zna da bi možda bilo dobro imati GUI i slično. Za optimizaciju bi vjerojatno čuo u najmanju ruku.

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?

Jel ti znaš koliko dođe vhrunski programer (i to bruto)?

 

Napraviti vhunski GUI je jednako kao napraviti vrhunski sliku. Vjerojatno si vidio remek-djela svjetskog slikarstva. Zašto onda sam jedno ne naslikaš?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
protjeran
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bukva kaže...

Jel ti znaš koliko dođe vhrunski programer (i to bruto)?

 

Napraviti vhunski GUI je jednako kao napraviti vrhunski sliku. Vjerojatno si vidio remek-djela svjetskog slikarstva. Zašto onda sam jedno ne naslikaš?

To je argument?

 

Onda je taj matematičar u krivom biznisu.

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?

Ajd dobro, matematičar ga može platiti.

 

Znači on plati GUI dizajnera.

Plati nekoga tko će to posložiti kako spada.

Plati nekoga tko će to optimizirati.

 

Pošto matematičar, jel nije budala, on će taj softver sada zatvoriti da mu netko ne bi sad ukrao nešto u što je direktno platio brda i doline. A matematičar zna i onu - prevari me jednom i sramota je tvoja, prevari me dva puta i sramota je sva moja.

 

Ukratko, na kraju smo došli do zatvorenog softvera. Zascinantno jel?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bypass kaže...

Ako imaš taj algoritam, napravi ti bolestan GUI, optimizaciju i sve što si naveo i siguran si. Ako ćeš ti kao izvor to napraviti, sigurno ću kupiti od tebe, znajući da si ti izvornik, a ne tamo od nekog iranca, ili ne daj bože kineza. Sprečava te jedino lijenost i nepoduzentnost.

 

 

Mos mislit sto hoces. Zasto onda ne kupis M$ Office, nego koristis OO? A M$ Office je izvorno rijesenje, bolje rijesenje. OO je besplatan - mozda zato? Ili ces koristiti piratizirani M$ Office, ali o tome sada ne pricamo.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
protjeran
offline
Re: Je li open source budućnost?
tnakir kaže...

Mos mislit sto hoces. Zasto onda ne kupis M$ Office, nego koristis OO? A M$ Office je izvorno rijesenje, bolje rijesenje. OO je besplatan - mozda zato? Ili ces koristiti piratizirani M$ Office, ali o tome sada ne pricamo.

Mješaš kruške i jabuke.

 

Open Office nije ukrao ni kopirao MS-ov Office. Po tome ne bi smjelo biti alternativa kako ti govoriš.

 

I MS nije izvorno rješenje. Uvijek je bilo alternativa, a kad bi se malo bolje prisjetili, onda bi znali da ogroman broj stvari u MS office-u uopće nije ni microsoftovo djelo. Kao excell recimo.

 

I nema veze besplatno sa ovime. Ja koristim licencirani MS Office FYI kao i windowse. MS Office većinom koristim jer su se nametnuli svima pa ga moram koristiti. I da ne govorimo o nekompatibilnosti sa standardima. Da je kompatibilan i standardiziran, koristio bi OO, ali ne samo zato što je besplatan, nego zato što je sasvim dovoljan za osnovni rad koji ja trebam.

 

Nadalje, uvijek ću platiti za dobar komad software-a, nego koristiti lošu kopiju, kad to mogu. Kao što i plaćam WP teme, a mogu ih skinuti sa neta recimo.

 

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
15 godina
offline
Re: Je li open source budućnost?
Bypass kaže...
tnakir kaže...

Mos mislit sto hoces. Zasto onda ne kupis M$ Office, nego koristis OO? A M$ Office je izvorno rijesenje, bolje rijesenje. OO je besplatan - mozda zato? Ili ces koristiti piratizirani M$ Office, ali o tome sada ne pricamo.

Mješaš kruške i jabuke.

 

Open Office nije ukrao ni kopirao MS-ov Office. Po tome ne bi smjelo biti alternativa kako ti govoriš.

 

I MS nije izvorno rješenje. Uvijek je bilo alternativa, a kad bi se malo bolje prisjetili, onda bi znali da ogroman broj stvari u MS office-u uopće nije ni microsoftovo djelo. Kao excell recimo.

 

I nema veze besplatno sa ovime. Ja koristim licencirani MS Office FYI kao i windowse. MS Office većinom koristim jer su se nametnuli svima pa ga moram koristiti. I da ne govorimo o nekompatibilnosti sa standardima. Da je kompatibilan i standardiziran, koristio bi OO, ali ne samo zato što je besplatan, nego zato što je sasvim dovoljan za osnovni rad koji ja trebam.

 

Nadalje, uvijek ću platiti za dobar komad software-a, nego koristiti lošu kopiju, kad to mogu. Kao što i plaćam WP teme, a mogu ih skinuti sa neta recimo.

 

Pusti sad ms vs linux.

Dao sam ti nekakav glupi primjer vezan za post prije gdje imas odlican software koji se placa i njegovu slabiju kopiju kao sto je to OO. A ti koristis (a i ja kao i 90% pucanstva) skupu verziju.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
protjeran
offline
Re: Je li open source budućnost?
tnakir kaže...

Pusti sad ms vs linux.

Dao sam ti nekakav glupi primjer vezan za post prije gdje imas odlican software koji se placa i njegovu slabiju kopiju kao sto je to OO. A ti koristis (a i ja kao i 90% pucanstva) skupu verziju.

Kad je to točno OO ukrao source kode MS Office-u?

 

Po tvome kao što rekoh ne bi trebalo biti alternativa. Pa gdje bi svijet onda bio kad bi tako bilo.

 

A razloge zašto koristim skupu verziju sam naveo. Primjer ionako nije adekvatan onome o čemu smo mi govorili, a to je krađa i kopija.

 

Nigdje nisam ni rekao da koristim samo open source btw.

 

Tvoj primjer govori: Ja sam napravio program (closed) koji radi to i to. Nitko na svijetu ne bi od sada pa nadalje smio raditi slične programe. Nema baš logike.

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li open source budućnost?
tnakir kaže...
Bypass kaže...
tnakir kaže...

Mos mislit sto hoces. Zasto onda ne kupis M$ Office, nego koristis OO? A M$ Office je izvorno rijesenje, bolje rijesenje. OO je besplatan - mozda zato? Ili ces koristiti piratizirani M$ Office, ali o tome sada ne pricamo.

Mješaš kruške i jabuke.

 

Open Office nije ukrao ni kopirao MS-ov Office. Po tome ne bi smjelo biti alternativa kako ti govoriš.

 

I MS nije izvorno rješenje. Uvijek je bilo alternativa, a kad bi se malo bolje prisjetili, onda bi znali da ogroman broj stvari u MS office-u uopće nije ni microsoftovo djelo. Kao excell recimo.

 

I nema veze besplatno sa ovime. Ja koristim licencirani MS Office FYI kao i windowse. MS Office većinom koristim jer su se nametnuli svima pa ga moram koristiti. I da ne govorimo o nekompatibilnosti sa standardima. Da je kompatibilan i standardiziran, koristio bi OO, ali ne samo zato što je besplatan, nego zato što je sasvim dovoljan za osnovni rad koji ja trebam.

 

Nadalje, uvijek ću platiti za dobar komad software-a, nego koristiti lošu kopiju, kad to mogu. Kao što i plaćam WP teme, a mogu ih skinuti sa neta recimo.

 

Pusti sad ms vs linux.

Dao sam ti nekakav glupi primjer vezan za post prije gdje imas odlican software koji se placa i njegovu slabiju kopiju kao sto je to OO. A ti koristis (a i ja kao i 90% pucanstva) skupu verziju.

  MS office bolji?Ja napravim u njemu ispravan dokument(vrlo važan),saveam ga,ugasim word i kada ga ponovo učitam(taj vrlo važan dokument) word je zaboravio formatiranje8header konkretno) a ja ispisao dokument i morao ga predati,tu grešku u wordu sam skužio tek kada je bilo kasno.Isti tren instalirao libre office.Od onda nisam pomislio da palim ms word.I ne,mit o tome da u libreofficeu nešto fali je laž.On ima sve šta ima ms office.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
14 godina
protjeran
offline
Je li open source budućnost?

Kažeš da prije 7 godina za linux nitko nije čuo, prije 7 godina, ja sam imao 7 godina i bio sam kod frenda koji je imao Debiana :)

 

People die if they are killed...
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice