Knjige za linux il tutorijali?

poruka: 8
|
čitano: 11.928
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Knjige za linux il tutorijali?
pitanje

Dali iko zna gde se mogu naci knjige za linux al da su na hrvatskom,srpskom,bosanskom il uopce balkana sto se tice?a moze i tutorijali,po tome da sam od nedavno snimio linux,a dosad radio pod windowsom,pa mi je kao da sam seo iz yuga u bmw da vozam,heh.ako iko zna nesta gde se moze nac nek pise.?

 

a da,pitaju me znas li sta kaze haker,reko sta?kaze imam najbolji antivirus,a znas li koji?     LINUX.  pa sam zelio na osnovu toga vica neznam koliko je dobar il nije,al et.da se potrudim ucit malo i linux.heh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Knjige za linux il tutorijali?

Imas ovdje jako dobrih tutoriala u LINUX podforumu. Obavezno ih pogledaj, meni puno pomogli. A za ostalo......neznam.......koju si distribuciju instalirao?

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Knjige za linux il tutorijali?

imas srpsku tiskaru -> mikro knjiga iz beograda koja prevodi (na ekavicu, latinica) sve zive IT knjige koje inace izdaje oreilly, sybex, apres,....

u hr ih uvozi i prodaje knjizara mladost

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Knjige za linux il tutorijali?

Obrati pozornost na 'zaljepljene' teme u ovom podforumu....

Elvis je Zagorec bil, i nigda nije on kril, prije svakog koncerta demižonku vina je spil, govorile njegve su oči 'O daj mi natoči!!'
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Knjige za linux il tutorijali?

Ima odlična LINUX knjiga na hrvatskom, čemu forsirati srpske čak i da ih mladost prodaje...?!?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Knjige za linux il tutorijali?
fargo kaže...

Ima odlična LINUX knjiga na hrvatskom, čemu forsirati srpske čak i da ih mladost prodaje...?!?

Ova knjiga iza priloženog linka ne pokriva baš teme koje trebaju "običnim" desktop korisnicima, a kamo li početnicima... Iskreno, ne znam kome je točno ta knjiga namjenjena: početnicima sigurno nije, a iskusni korisnici ionako znaju čitati man stranice i googlati (a ako pogledamo sadržaj i broj stranica po poglavlju, vidimo da ni jedna tema nije obrađena detaljno, već više kao uvod). I drugi problem, ti uvodi u trenutne tehnologije brzo zastarjevaju.

Meni je logičnije uzeti neku općenitiju knjigu o Linuxu koji govori o samom ustroju sustava, hijerarhiji filesystema, kako funkcioniraju uređaji, osnove CLI-a (bash skripte, grep, awk...), na kraju da korisnik ima teorijsko znanje da dalje sam može tražiti specifičnu pomoć za neki problem.

Npr. ova knjiga koja je već gore navedena, a i dostupna u PDF obliku: www.ebooks.infoplan.co.yu/UNIX/os-unix-i-linux.pdf (2.5MB) (nisam je detaljno čitao, ali mi se čini sasvim ok)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2008 0:31 (4ndY).
15 godina
online
LINUX knjige na hrvatskom

LINUX knjige na hrvatskom - https://app.box.com/s/iiuttouz0tgg9gmspfms

www.balance-lifestyle.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 14:14 (Ivan M.).
 
1 0 hvala 4
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice