LG G3 - Rasprava

poruka: 7.244
|
čitano: 1.115.690
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava
Deawood kaže...

Ja na Z nemam apsolutno nikakvih problema, niti hardverski niti softverski. Valjda sam baš potrefio. Ali sam ozbiljno ljut na Sony kad vidim kakve ljudi imaju probleme na Z1 i Z2.

 

Ispričavam se na offtopicu. 

Usporedno, čini se da se G3 često gasi sam od sebe, izoštrava sliku, laga... pitanje je koliko je G3 požurio i zašto je već BT certificiran G3 s 805 Snapdragonom? Namjeravaju, čini se, usporedno s Xperiom Z3, Noteom 4 i iPhoneom 6 izbaciti i 805 ediciju? Što to čini onima koji su sad kupili 801 praktički u beti?

 

Imat ću ovih dana na testu tri od četiri flagshipa pa vidjeti iz vlastite perspektive. Inače, ljut ili ne, brine me Sonyjeva rigidnost i ponašanje kod ovih problema, a još više ovaj 6-month ciklus i najava Z3. Čini se da je zamjena uređaja svakih 6 mjeseci na Androidu sasvim očekivana praksa, inače zapneš... Jedino se HTC obvezao na Android L?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 14:00 (Tonči).
13 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Tonči kaže...

Usporedno, čini se da se G3 često gasi sam od sebe, izoštrava sliku, laga... pitanje je koliko je G3 požurio i zašto je već BT certificiran G3 s 805 Snapdragonom? Namjeravaju, čini se, usporedno s Xperiom Z3, Noteom 4 i iPhoneom 6 izbaciti i 805 ediciju? Što to čini onima koji su sad kupili 801 praktički u beti?

 

 

Ništa. Boki me neka stvar oće li izići G3 805. Bitno mi je da ovaj koji sam kupio radi kako spada. Ne patim od toga da imam najnovije/najbolje, nego da to što imam normalno radi.

Ova pregrijavanja, trzanja, gašenja... Ne sviđa mi se to nimalo.

Do kraja tjedna bi trebao dobiti svoj uređaj pa napišem tu dojmove.

12 godina
offline
LG G3 - rasprava

Evo čitam i ja to sve i baš više ne bi mijenjao G2 za G3. Ovo je početna serija i očito ima bagova.

 

Pitanjce za kameru G3 - Da li je slikanje po mraku bolje nego na G2, tj brzina fokusiranja???. Meni na G2 nočne slike ispadnu fenomenalno samo je malo sporo to fokusiranje.

Da li je na G3 bolje!

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
LG G3 - rasprava

@R36- da, fokusiranje na G3 je brže.

 

Nego, imam ja pitanje za vlasnike G3 koji su ga kupili u Hrvatskoj (znaći da nije Korean). Što ste sve dobili u paketu? Dali je kao i kod Korejskog modela, znaći 2 baterije, dock, slušalice...? Ili je samo mob i slušalice?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Deawood kaže...

@R36- da, fokusiranje na G3 je brže.

 

Nego, imam ja pitanje za vlasnike G3 koji su ga kupili u Hrvatskoj (znaći da nije Korean). Što ste sve dobili u paketu? Dali je kao i kod Korejskog modela, znaći 2 baterije, dock, slušalice...? Ili je samo mob i slušalice?

Ma znam i ja iz recenzija da je brže.,zanima me konkretno od onih koji ga imaju.

12 godina
neaktivan
offline
LG G3 - rasprava
Dobiješ u kutiji mobitel, jednu bateriju, slušalice i punjač koji je ujedno i USB kabel, znaci standard. Nismo mi te sreće da dobimo u paketu dodatnu bateriju ili nedaj bože wireless punjač -.-
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
LG G3 - rasprava

Punjač za wifi dobiješ kad naručiš unlocked. Ne znam dobiješ li dvije baterije u njemačkom 3/32... mogu probat saznat.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G3 - rasprava

Planiram prodati svoju xperiu z i uzeti ovaj mob u plan za surfanje L u t-mobile, dal je to isplativo?175kn mjesečno i jednokratno 798. I kolko je jači taj Lg od xperie, dal se isplati davat novce za to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

To ti je 190kn, jer plaćaš 5kn korištenje radijske freq.. i 10 kn korištenje mobilne mreže(debilana totalna al ok), uglavnom, ispadne te 190kn mjesečno, što je za sada najbolja ponuda(iako je uređaj s manje rama i storagea), imaš sve free, osim poziva izvan tcom mreže, sad ti je do 11.07. akcija gdje dobiješ 5000min prema svima, tako da praktički možeš reći da imaš sve free.

Net ti je full brzina 1gb, ostalo usporava, ja sam uzeo tu tarifu i uređaj,

 

Lp

12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Upućen sam u to, a što je je trenutno je najbolja ponuda jedtinije i od vipa i od tele 2. Uzeo si uređaj? A na njihovim stranicama piše da još nije dostupan, kak to?

13 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Games55 kaže...

Upućen sam u to, a što je je trenutno je najbolja ponuda jedtinije i od vipa i od tele 2. Uzeo si uređaj? A na njihovim stranicama piše da još nije dostupan, kak to?

 

Uzeo sam ga i ja, prosli tjedan u četvrtak, na L tarifu. Neko vrijeme je bio dostupan.

Međutim, još ga nisam dobio, kao ni ikakvu info. o tome kad bi mi trebao doći...

 

12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Jel mogu ja otić uzet ovo dok je još flat, a mob kad mi stigne onda?

13 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Games55 kaže...

Jel mogu ja otić uzet ovo dok je još flat, a mob kad mi stigne onda?

 

To sam ja pitao prije 2 g, kad sam uzimao mob i nije se moglo. Rekao lik da mi ne može prodati mob ako ga nema.

12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Ajde puno vam hvala ljudi, vi koji ga imate jeste zadovoljni? I de mi recite kak se brzo potroši ova giga brzoga, jel izdrži to?

14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Games55 kaže...

Upućen sam u to, a što je je trenutno je najbolja ponuda jedtinije i od vipa i od tele 2. Uzeo si uređaj? A na njihovim stranicama piše da još nije dostupan, kak to?

 Prijaviš se da ti pošalju info kada je mob dostupan, tako sam i napravio, čim sam dobio mail da je mob dostupan, obavio sam kupnju, nakon cca 3 sata ,me zvala ženska iz tcoma, da li sam ja to napravio zahtjev itd, rekao da jesam, nakon toga u roku od 2 radna dana ti doalze na mail papiri koje moraš isprintati, podpisati, scanirati(zajedno s osobnom), te attachirati natrag u mail.

Od tada kada oni to zaprime, dostava i rješavanje usluge ti traje max 5 radnih dana.

Mob ti se ponekad pojavi u ponudi, ali ih očito malo dođe pa brzo planu.

 

pozz

14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Zoki B kaže...
Games55 kaže...

Upućen sam u to, a što je je trenutno je najbolja ponuda jedtinije i od vipa i od tele 2. Uzeo si uređaj? A na njihovim stranicama piše da još nije dostupan, kak to?

 Prijaviš se da ti pošalju info kada je mob dostupan, tako sam i napravio, čim sam dobio mail da je mob dostupan, obavio sam kupnju, nakon cca 3 sata ,me zvala ženska iz tcoma, da li sam ja to napravio zahtjev itd, rekao da jesam, nakon toga u roku od 2 radna dana ti doalze na mail papiri koje moraš isprintati, podpisati, scanirati(zajedno s osobnom), te attachirati natrag u mail.

Od tada kada oni to zaprime, dostava i rješavanje usluge ti traje max 5 radnih dana.

Mob ti se ponekad pojavi u ponudi, ali ih očito malo dođe pa brzo planu.

 

pozz

 i upravo stiže mail od tcoma:

 

"Poštovani, 

 

uredno smo zaprimili potpisanu dokumentaciju. Prijenos Vašeg broja biti će izvršen 11.07., u vremenskom intervalu 08:00 – 11:00 h. SIM karticu Vam šaljemo do datuma prijenosa broja, dok uređaj šaljemo na dan prijenosa broja.

Rok dostave uređaja je  5 – 7 radnih dana."

 

 

Znači, u petak će mi aktivirati broj(prijenos), a nakon toga 5-7 dana dostava uređaja, i da nemam telefon, mogu se hebat tjedan dana iako ću ih morat platit....

13 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Zoki B kaže...
Games55 kaže...

Upućen sam u to, a što je je trenutno je najbolja ponuda jedtinije i od vipa i od tele 2. Uzeo si uređaj? A na njihovim stranicama piše da još nije dostupan, kak to?

 Prijaviš se da ti pošalju info kada je mob dostupan, tako sam i napravio, čim sam dobio mail da je mob dostupan, obavio sam kupnju, nakon cca 3 sata ,me zvala ženska iz tcoma, da li sam ja to napravio zahtjev itd, rekao da jesam, nakon toga u roku od 2 radna dana ti doalze na mail papiri koje moraš isprintati, podpisati, scanirati(zajedno s osobnom), te attachirati natrag u mail.

Od tada kada oni to zaprime, dostava i rješavanje usluge ti traje max 5 radnih dana.

Mob ti se ponekad pojavi u ponudi, ali ih očito malo dođe pa brzo planu.

 

pozz

 

 

Mene nitko nije zvao. Pretpostavljam da je to zato jer već imam pretplatu, bez UO, pa sam samo peko webshopa produzio ugovor i dao podatke za trajni nalog i adresu za dostavu....

Uglavnom, dobio sam na mail potvrdu da je narudžba uspješno obavljena.

 

 

14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Sad sam im poslao upit:

 

"

Poštovani,
 
molim Vas informaciju, kako ću onda ja u navedenom slučaju koristiti uslugu koju ću plaćati, ako nemam uređaj(mobitel) da se mogu s njom služiti.
Ako dostava bude zaista 7 radnih dana, što iznosi 12 ukupnih dana, ja ću biti 12 dana bez usluge koju moram platiti...
Moje pitanje je, da li će se umanjiti iznos predplate na kraju mjeseca za taj iznos, ili se može uređaj poslati žurnije, da se usluga može nesmetano koristiti ?
 
Lp"
13 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

da ti ja odmah kažem njihov odgovor:

"Nakon što dobijete račun možete napisati prigovor na isti. Ovako unaprijed ne možemo znati koliko će iznositi račun, te iznos za koji se treba umanjiti isti.

 

Lp,tcom"

 

:)

14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Vjerovtno će tako i biti, da, pa budemo podnjeli prigovor kasnije :)

12 godina
offline
LG G3 - rasprava

E a kad se tak naručuje dobiješ sve te račune na mail, skeniraš, potpišeš se i pošalješ nazad i kad ti pošalju mob tih 800kn platiš poštaru ili?
A svaki mjesec normalno plaćaš ili je to na trajni nalog? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2014 17:01 (Games55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G3 - rasprava

Samo da vas pitam ako ima netko da posjeduje ga vec

Jer evo mislim se

Kupujem mobitel i mislim se izmedu Z2,S5,M8,G3

Dajte neki mali review

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Games55 kaže...

E a kad se tak naručuje dobiješ sve te račune na mail, skeniraš, potpišeš se i pošalješ nazad i kad ti pošalju mob tih 800kn platiš poštaru ili?
A svaki mjesec normalno plaćaš ili je to na trajni nalog? 

Dobiješ ugovore na potpis, za prenos broja, trajni nalog itd.

800kn platiš poštaru kada ti donese uređaj na vrata.

Mjesećno plaćaš trajnim nalogom, 190kn

 

pozz

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava
Kelam kaže...

Samo da vas pitam ako ima netko da posjeduje ga vec

Jer evo mislim se

Kupujem mobitel i mislim se izmedu Z2,S5,M8,G3

Dajte neki mali review

Z2 dobro: 5,2" ekran, fantastična baterija, odlične noise-cancelling slušalice, solidan skin na Androidu KitKat 4.4.2, vodootporan, dobra kamera

Z2 loše: oštar dizajn, sklisko kućište, težak zbog stakla, veliki gabariti, lako se grebe, nema izmjene baterije

Z2 poznati problemi: pucanje ekrana na veliko vrućini (većinom ljeti), pucanje magnetskih konektora za punjenje, mrtvi pikseli

 

M8 dobro: fantastični stereo zvučnici, odličan Sense skin na Androidu, vrhunska alu izrada, jako brz ekran (48ms odaziv, iPhone je 75, Z2 je 150, Sam GS5 je 100)

M8 loše: malo isprane boje, nema bežićnog punjenja, težak, lako se grebe, nije vodootporan, nema izmjene baterije, slaba rezolucija kamere

M8 poznati problemi: mrtvi pikseli

 

S5 dobro: najrašireniji Android, ima sve: vodootporan, qi punjenje, izmjenjiva baterija, vrhunski kontrast, najbolja čitljivost na suncu

S5 loše: najsporiji Android s lagom, loše kućište koje škripi, amoled ekran s nerealnim bojama

S5 poznati problemi: zaprženi ekran, "curenje" plave boje na ekranu, pucanje stakla na dnu uređaja, slomljeni flapsi na konektorima

 

G3 dobro: 5,5" ekran u kompaktnom kućištu poput M8, visoka rezolucija ekrana QHD, izmjenjiva baterija, Qi punjenje ugrađeno, dobra kamera

G3 loše: pretjerano izoštravanje teksta stvara artefakte, lag u softveru, prosječno do loše trajanje baterije

G3 poznati problemi: spontano gašenje uređaja, isprekidano qi punjenje

 

iPhone 5S dobro: kompaktan uređaj (4"), iOS sustav bez trzanja, prva platforma kod razvoja, najbrži hardver (CPU/GPU)

iPhone 5S loše: mali ekran (4"), slaba baterija, nema file managera bez rootanja

iPhone 5S poznati problemi: trošenje home, power ili volume tipki, izgrebano obojano alu kućište (tamni modeli)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
LG G3 - rasprava
Ma nezanima mene o drugim uredajima manje vise znam sve
Nego me zanima ako netko ima G3 da da svoj review
To za bateriju prosjecno do lose meni ce sve bit odlicno jer dolazim sa S3
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava

Ja krajem tjedna ili početkom idućeg dobivam sve ove uređaje pa ti javim dojmove, ali imaš hrpu recenzija online.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
LG G3 - rasprava

Ma znam pogledao sam sve recenzije manje vise al nije to to treba mi netko tko ga je stvarno koristio i moze dat bas svoj dojam

A ja bi ovo mora uzet kroz dva dana

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 2 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava
Kelam kaže...

Ma znam pogledao sam sve recenzije manje vise al nije to to treba mi netko tko ga je stvarno koristio i moze dat bas svoj dojam

A ja bi ovo mora uzet kroz dva dana

Volis ti ljude prcat u mozak?

Sad ti je čovjek lijepo rekao sve što trebaš znati pri kupnji. Imaš tone recenzija od profesionalaca kojima je posao recenziranje mobitela i nije ti dovoljno...

Zar bi potvrdu da je dobar za duge avanture na wc školjci ili što? {#}

A osim toga, ako baš želiš nekoga tko ga je stvarno recenzirao i koristio (valjda po tebi oni profi likovi na jutjubu nisu dovoljni) izdvoji 10 minuta života i prelistaj ovih 6-7 stranica teme, par ljudi je reklo svoja iskustva s mobitelom...

 

Btw ne napadam te, samo ne razumijem što još hoćeš...

12 godina
offline
LG G3 - rasprava

Pa oni "profi" likovi na jutubu mi nisu dovoljni zato sta mnogo njih imaju placene recenzije i dobijaju izabrane mobitele

Treba mi netko iz obicnog puka ko ce najbolje moc opisat situaciju

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava
Kelam kaže...

Ma znam pogledao sam sve recenzije manje vise al nije to to treba mi netko tko ga je stvarno koristio i moze dat bas svoj dojam

A ja bi ovo mora uzet kroz dva dana

Svenos kaže...
Kelam kaže...

Ma znam pogledao sam sve recenzije manje vise al nije to to treba mi netko tko ga je stvarno koristio i moze dat bas svoj dojam

A ja bi ovo mora uzet kroz dva dana

Volis ti ljude prcat u mozak?

Sad ti je čovjek lijepo rekao sve što trebaš znati pri kupnji. Imaš tone recenzija od profesionalaca kojima je posao recenziranje mobitela i nije ti dovoljno...

Zar bi potvrdu da je dobar za duge avanture na wc školjci ili što? {#}

A osim toga, ako baš želiš nekoga tko ga je stvarno recenzirao i koristio (valjda po tebi oni profi likovi na jutjubu nisu dovoljni) izdvoji 10 minuta života i prelistaj ovih 6-7 stranica teme, par ljudi je reklo svoja iskustva s mobitelom...

 

Btw ne napadam te, samo ne razumijem što još hoćeš...

Kelam kaže...

Pa oni "profi" likovi na jutubu mi nisu dovoljni zato sta mnogo njih imaju placene recenzije i dobijaju izabrane mobitele

Treba mi netko iz obicnog puka ko ce najbolje moc opisat situaciju

Nije to baš tako. Oni su koristili uređaje, oni su ih probali i pišu o njima. Ako su poneki i plaćeni, to ćeš lako vidjeti u šumi informacija svih skupa, najčešće kao "ne spominjanje" nečega što netko navede kao problem.

 

Pogledaj Marquesovu ili Ericinu recenziju. Ja sam do sada pročitao hrpu, vidio neke uređaje i neke stvari probao ili vidio na kameri live. Gore sam ti sažeo manje više 200x toliko informacija u hrpu i procjenu.

 

G3 trenutno ima najveći problem s izoštravanjem teksta, koji je ponekad iznimno očajan (priložena slika nekoliko postova ranije), baterija se dosta brzo troši (živi otprilike nešto kao iPhone 5) za 3000mAh naspram iPhoneove 1500 za isto trajanje i čitam dosta o tome da se gasi random. Naravno, navodno ima i dosta laga i redrawa na 2GB verziji.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice