Napajanje 1000w potreba ili luksuz zaključana tema

poruka: 25
|
čitano: 4.793
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz

Evo ovako zanima me zašto ljudi uzimaju npr.crosair napajnje od 1000w ja ne znam za koje potrebe je to njima služi. Za odlično igranje na visokoj rezoluciji sa dvije grafičke dovoljno kupiti npr.crosair 550W pitao sam par ljudi što se tim bave kažu mi da se to dosta preuveličava jer npr čita sam u jednom časopisu u engleskoj da na kutiji od grafičke kartice gdje piše koliko je W potrebno za tu grafičku karticu da je to samo merketinški trik.ja znam da sad opet nemožeš uzeti napajanje od 300w al brand napajanje od poznatih proizvođača do od 500w do 550w čisto je dovoljno

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 22:50 (king_XX).
 
2 3 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz

Ak uzimas dvije HD6990, treba ti.

Za dvije HD6790, ne.

 

Za skuplji SLI od recimo dvije GTX580 bi i napajanje od 750W bilo dovljno.

3.650 postova - Black Ops : Troll] U mad bro | Prestige 2, Level 31
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
king_XX kaže...
Evo ovako zanima me zašto ljudi uzimaju npr.crosair napajnje od 1000w ja ne znam za koje potrebe je to njima služi. Za odlično igranje na visokoj rezoluciji sa dvije grafičke dovoljno kupiti npr.crosair 550W pitao sam par ljudi što se tim bave kažu mi da se to dosta preuveličava jer npr čita sam u jednom časopisu u engleskoj da na kutiji od grafičke kartice gdje piše koliko je W potrebno za tu grafičku karticu da je to samo merketinški trik.ja znam da sad opet nemožeš uzeti napajanje od 300w al brand napajanje od poznatih proizvođača do od 500w do 550w




sve je to u redu ali koji je smisao ove teme?

13 godina
neaktivan
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz

vjerujem da će se na ovo povuć rasprava, no dovoljno ti je znat da čak i PSU tolike snage ima svoju primjenu- u multi GPU sistemima kako si i sam naveo, no brand name napajanje od 550-600w neće biti dostatno za jače kartice. Uzmi za primjer dvije GTX 580 uz nekoliko diskova i overclock na CPU i vrlo si blizu kilovata. Ipak ostaju oni koji će ga nabaviti samo da im srce bude na mjestu ;)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
Belot kaže...

sve je to u redu ali koji je smisao ove teme?

Koji je smisao tvoga posta?Ne vidim nista konstruktivno u njemu za razliku od pitanja koje je postavio kolega koji je tu koliko i ti.

Errare humanum est.
14 godina
neaktivan
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz

Mmmm... ne. 

750W brand name ce bit dovoljan i za lagano ocani 2600k recimo (3.8-4GHz) i 5 diskova i SLi GTX580.

3.650 postova - Black Ops : Troll] U mad bro | Prestige 2, Level 31
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
u pravu si 100% al mislim tko me je to potrebno za igranje na računalu ipak igre još nisu tako dostigle tu najvišu razinu realnosti da je to potrebno
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
8ax kaže...

Mmmm... ne. 

750W brand name ce bit dovoljan i za lagano ocani 2600k recimo (3.8-4GHz) i 5 diskova i SLi GTX580.

 

 

takav sistem bi se pod opterečenjem vrlo lako mogao srušiti, kada se gradi setup u takvom cijenovnom rangu ne špara se na napajanju. ja imam tx850, stvarno sam svašta kačio na njega (5970-5870) ali sa GTXicama i OCom na grafama i cpu bio bi na tankom ledu čak i uz tih 100w snage više.

13 godina
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz

Smatram da ova tema nema smisla, zato što će izazvati brojne polemike i upitnike, a iz njih se mogu izroditi samo neprijateljstva i svađe, a ništa konstruktivno...

 

On Topic: Autoru teme, kako ćeš vrtjeti dvije GTX570 spojene u SLi na Corsairu VX550? Molim te da mi to pojasniš... Daj ne lupaj bzvz prije nego otvaraš bespotrebnu temu i još tvrdiš nemoguće...

AMD Phenom 8450@2,31GHz II 3GB DDR2-800 Kingston II 250GB Excelstor II FoxConn A6VMX-K II XFX 8800GT Alpha Dog II LG GH22NP II MS Platinum 400 ATX P4 II ComTrade Midi Tower = stara zvjerka ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 23:02 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
king_XX kaže...

Evo ovako zanima me zašto ljudi uzimaju npr.crosair napajnje od 1000w ja ne znam za koje potrebe je to njima služi. Za odlično igranje na visokoj rezoluciji sa dvije grafičke dovoljno kupiti npr.crosair 550W pitao sam par ljudi što se tim bave kažu mi da se to dosta preuveličava jer npr čita sam u jednom časopisu u engleskoj da na kutiji od grafičke kartice gdje piše koliko je W potrebno za tu grafičku karticu da je to samo merketinški trik.ja znam da sad opet nemožeš uzeti napajanje od 300w al brand napajanje od poznatih proizvođača do od 500w do 550w čisto je dovoljno

 

Corsair.... eee

13 godina
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
ATiGamer kaže...
king_XX kaže...

Evo ovako zanima me zašto ljudi uzimaju npr.crosair napajnje od 1000w ja ne znam za koje potrebe je to njima služi. Za odlično igranje na visokoj rezoluciji sa dvije grafičke dovoljno kupiti npr.crosair 550W pitao sam par ljudi što se tim bave kažu mi da se to dosta preuveličava jer npr čita sam u jednom časopisu u engleskoj da na kutiji od grafičke kartice gdje piše koliko je W potrebno za tu grafičku karticu da je to samo merketinški trik.ja znam da sad opet nemožeš uzeti napajanje od 300w al brand napajanje od poznatih proizvođača do od 500w do 550w čisto je dovoljno

 

Corsair.... eee

  Uozbilji se{#}

AMD Phenom 8450@2,31GHz II 3GB DDR2-800 Kingston II 250GB Excelstor II FoxConn A6VMX-K II XFX 8800GT Alpha Dog II LG GH22NP II MS Platinum 400 ATX P4 II ComTrade Midi Tower = stara zvjerka ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
Caesar et Brutus kaže...

  Uozbilji se{#}

 

12 godina
protjeran
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz
prijatelju ja sam ima coolermaster od 550w vrtio je bez problema Dvije HD 4870 za igranje normalno bez clockanja je dovoljno napajanje
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Napajanje 1000w potreba ili luksuz

Tooo!!! :D

 

Shex se vratio :D I to u velikom stilu :D :D !! Hvala bogu

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
 
3 1 hvala 1
13 godina
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz

O daa,to je taj.

Errare humanum est.
 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
ATiGamer kaže...

Corsair.... eee

eeee {#}

13 godina
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
Whatever kaže...
king_XX kaže...
prijatelju ja sam ima coolermaster od 550w vrtio je bez problema Dvije HD 4870 za igranje normalno bez clockanja je dovoljno napajanje

A dvije 4850 bi još bolje vrtio a mogao bi ih i clockat.

  Držao bi i dvije HD4670 bez pol beda, i to s referentnim hladnjacima{#}

AMD Phenom 8450@2,31GHz II 3GB DDR2-800 Kingston II 250GB Excelstor II FoxConn A6VMX-K II XFX 8800GT Alpha Dog II LG GH22NP II MS Platinum 400 ATX P4 II ComTrade Midi Tower = stara zvjerka ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
zoharbizo kaže...

O daa,to je taj.

  Nedostaje nekako onaj bosanski naglasak eeeee

AMD Phenom 8450@2,31GHz II 3GB DDR2-800 Kingston II 250GB Excelstor II FoxConn A6VMX-K II XFX 8800GT Alpha Dog II LG GH22NP II MS Platinum 400 ATX P4 II ComTrade Midi Tower = stara zvjerka ;)
12 godina
protjeran
offline
Napajanje 1000w potreba ili luksuz
malo ste se zaj... ako mislite da me znate
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
Caesar et Brutus kaže...
zoharbizo kaže...

O daa,to je taj.

  Nedostaje nekako onaj bosanski naglasak eeeee

  Nije on iz bosne, on je iz republike srpske

 

a i komentar ti je za td

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 23:13 (Ranko Kukumar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
king_XX kaže...
malo ste se zaj... ako mislite da me znate

eeeee nismo.{#}

eee

13 godina
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
king_XX kaže...
malo ste se zaj... ako mislite da me znate

Narcisoidni pricamo o nekome drugome.

Errare humanum est.
13 godina
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
Ranko Kukumar kaže...
Caesar et Brutus kaže...
zoharbizo kaže...

O daa,to je taj.

  Nedostaje nekako onaj bosanski naglasak eeeee

  Nije on iz bosne, on je iz republike srpske

  Tata mu je rodom iz Jajca eeeee

AMD Phenom 8450@2,31GHz II 3GB DDR2-800 Kingston II 250GB Excelstor II FoxConn A6VMX-K II XFX 8800GT Alpha Dog II LG GH22NP II MS Platinum 400 ATX P4 II ComTrade Midi Tower = stara zvjerka ;)
12 godina
online
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz

Ne!!! Ja se ponadao da ces tu biti s nama, a ti vec ides na crveni. O ne! Ili editiraj post ili napravi novi acc pa javi nick jer te zelim vidjeti opet na forumu.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
 
7 1 hvala 6
13 godina
offline
Re: Napajanje 1000w potreba ili luksuz
Ranko Kukumar kaže...

Ne!!! Ja se ponadao da ces tu biti s nama, a ti vec ides na crveni. O ne! Ili editiraj post ili napravi novi acc pa javi nick jer te zelim vidjeti opet na forumu.

Hahahaha epic.

Errare humanum est.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice