Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.389.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...
Luka21 kaže...

Trenutno imam riotoro enigma g2 650w 80+ gold napajanje 3 godina staro i imam u planu novu grafu kad vidim što amd ima za ponuditi sa novom rx 7000 serijom ali nešto u rangu rtx 3070 ili  rx 6700/6800. Procesor je r5 3600, matična msi  b450 a pro max, 16gb ram 3000mhz, 1tb m.2 ssd, monitor, hlađenje i sapphire nitro + rx 5700xt  je nekih 400w power draw trenutno pa me zanima ako je dovoljno dobro za novu grafu ili bi trebalo novo. Komp služi za igranje igra primarno na 1440p.

 

Hvala unaprijed na savjetu.

 Dovoljno ti je to napajanje za kombinaciju grafi koje spominješ i tako efikasnog CPU-a kao što je R5 3600. Nije mi jasno, računaš u tih 400W power draw-a i monitor ili? Nešto mi je to puno za r5 3600 i RX 5700 XT. Ako računaš i monitor, onda ga izbaci jer ti on nema veze s napajanjem, pa ga ne trebaš računati. Tvoja trenutna kombinacija bi u gamingu trebala biti na oko 300W, možda malo više kako gdje. Ako nije grafa napucana bez veze previše i overvoltana, kao ni CPU, ne znam kako možeš doći do 400W. 

 Možda sam malo pretjero ali grafa je 265w+ proc 65w i ostale stvari  20-25w je 350w. 

:)
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Preporuka napajanja za konfu pod moj pc?

Ovo od 850W je staro već 10g sigurno, pa samim tim smatram da je vrijeme za zamjenu. Iako radi izvrsno, no vrijeme mirovine je za njega :)

 

 

EDIT
Po mogućnosti modularac.

Radim Reballing GPU-ova, servis svih IT Komponenti. Ukoliko trebaš moje usluge javi se na PP.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 14:29 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Budžet?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Budžet?

 Do 1200 max 1400 bih se dalo rastegnuti.

https://www.youtube.com/watch?v=6tJ6RfJup1U&t=751s
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz,

 dal moze netko sa sigurnoscu potvrditi da bude ovo napajanje dovoljno ili bi trebao uzeti jace? 

Trenutno ga nije bilo u trgovini gdje sam uzel sve ostale komponente pa jos mogu uzeti neki drugi model...

 

Komp se bude koristil iskljucivo za posel, bez gejmanja (ako je to bitno za kalkulaciju).

 

Ako mislite da se moze uzeti bolje napajanje od ovog, za ne preveliku razliku u cijeni, otvoren sam i za tu opciju. Narucivanje izvana nije opcija jer u ponedjeljak taj komp mora pocet zarađivat novce...

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nigdavž kaže...
Komp se bude koristil iskljucivo za posel, bez gejmanja (ako je to bitno za kalkulaciju).

Koji je to posao da za njega treba RX 6800???

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne treba. 

Treba low-mid end graficka (SCIA engineer).

Cijena za rx6800 je bila takva da mi se nije isplatilo uzimati "puno" slabiju graficku za "malo" manje para...

 

Pitanje i dalje stoji. Dal je 1000w napajanje dosta za tjerati ovu konfu?

 

 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nigdavž kaže...
Pitanje i dalje stoji. Dal je 1000w napajanje dosta za tjerati ovu konfu?

I više nego dovoljno.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dosta je i za 2 takve konfe...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala!

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav,
moze misljenje u vezi ovih napajanja i koje bi bilo najbolje za izabrati.

Seasonic Focus PX Fully Modular 80+ Platinum
SeaSonic FOCUS GX 850 W 80+ Gold Certified Fully Modular
CORSAIR RMx Series RM850x - 2018 Edition

ili neko drugo napajanje do nekih 120-130e.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kix23

 

To je pretpostavljam PX od 750 W?

 

RMx je najbolji u pogledu niske buke, a osobno bih rekao da je Seasonic malo bolji po pitanju tehnike jer ima full bridge topologiju (vs half bridge) koja je uglavnom osobina jačih i skupljih napajanja te je još kod njega ležaj ventilatora potencijalno dugotrajniji jer je FDB (vs 'rifle').

Razlika između PX-a i GX-a je samo u tranzistorima koji su kod PX-a s nižim otporima pa je time i potencijalno kvalitetniji. Ostalo je jednako, izuzev još broja kablova ako je razlika 750 W vs 850 W.

 

Problem je što su cijene tih modela znale biti ispod 100 € (ako gledaš DE) pa nekako pretp. da su trenutno nešto više zbog nadolazećeg BF-a.

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koja je razlika izmedju RMx i TX-M napajanja s obzirom na razlike u cijeni. Totalni sam lajk po pitanju toga, pa se dvoumim.

Ne bavim se overclockanjem i sl. gdje bi to možda nešto značilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 20:04 (Meneldor).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Meneldor

 

Vidim da to gledaš za nadogradnju svoje konfiguracije. Osobno bih savjetovao da uzmeš novo napajanje čisto zbog sigurnosti ulaganja u nove komponente, no ako trenutno imaš Ryzen 5 2600 i RX 580, a planiraš ih zamijeniti s Ryzen 5 5600 i RX 6700XT, po nekim recenzijama bi potrošnja novih komponenti mogla biti vrlo slična ovoj trenutnoj konfiguraciji. 5 5600 vjerojatno troši 10-20 W manje od 5 2600, a 6700XT približno jednako toliko više od RX 580 (sve bez OC). Tako da bi tehnički mogao zadržati tog TX-a, pogotovo ako nije stariji od 3-5 godina.

 

Ono što bi u konačnici bio moj savjet je da čekaš "super akciju/ponudu" (npr. sad BF) napajanja od >650 W (>Gold) i da ugrabiš nešto takvo. Dobra ponuda je cca. 600 kn za RMx seriju. Po povijesti cijena na nabava.net je bio 625 kn (možda ona starija 2018. verzija) u 2. mjesecu, a evo sada je u DE 80 € na Caseking-u (dolje SS).

 

Od trenutno dobrih cijena kod nas su polumodularni Antec EA650G Pro (od 550 kn; 7 god. jamstva) i TT GF2 650 W (od 600 kn; 5/10 god. jamstva), ali možda pričekati još nešto bolje.

 

Što se tiče usporedbe TX-M i RMx. Ovdje ima recenzija TX650M (2021), a u grafovima rezultata testova je RM650X (2021) pa možeš usporediti. Platforma kod RMx-a je bolja (CWT vs Great Wall) i to se vidi po nešto boljim rezultatima. Malo sam gledao i komponente (TX650M / RM650X) na obje platforme i da neznam za ove rezultate i čija je platforma u pitanju, rekao bih da je TX bolji jer one iskazane specifikacije većine tranzistora i kondenzatora su bolje od onih u RMx. Unatoč tome, ne bih rekao da je TX kvalitetniji jer Corsair to ne kaže (hijerarhijski i jamstveno), a i rezultati testiranja.

 

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala, na odgovoru.

Razmišljam o nadogradnji, no još se dvoumim da li ostati na am4 ili uzet am5 (za par mjeseci). Po kalkulatorima sam gledao i izbacuje za am5 s ddr5 750-850.

Ako bi uzimao novi psu rađe bi da ima lufta, nego da moram mijenjat, pa ako može preporuka za 750 i 850 buđet do 1200 kn.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Meneldor kaže...

Po kalkulatorima sam gledao i izbacuje za am5 s ddr5 750-850.

 

A šta ti to misliš upogonit na AM5 socketu da napajanje od 650w nije dovoljno?

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kao što sam napisao, tako su mi psu kalkulatori izbacili.

Ryzen 7700x

Ddr5 32gb

M2 nvme 1tb

1 sata ssd

1 hdd

Mbo atx/matx

Sve odokativno, jače sumnjam da bi uzimao.

 

Rx 6700xt 

 

Ako je 650w dovoljno, ja sretniji jer ću manje potrošiti.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Meneldor kaže...

Kao što sam napisao, tako su mi psu kalkulatori izbacili.

Ryzen 7700x

Ddr5 32gb

M2 nvme 1tb

1 sata ssd

1 hdd

Mbo atx/matx

Sve odokativno, jače sumnjam da bi uzimao.

 

Rx 6700xt 

 

Ako je 650w dovoljno, ja sretniji jer ću manje potrošiti.

 

R7 7700X ti pod full opterećenjem sa PBO ON vuče oko 140w.

RX6700XT ti pod full opterećenjem vuče oko 220w.

To su ti dva najveća potrošača u konfi i skupa pod max opterećenjem troše 360w a ti u gamingu nikad nećeš zakucati taj CPU na 100% tako da će ti i potrošnja biti osjetno niža.

Napajanje od 650w to drži bez beda, jače ima smisla uzeti jedino ako želiš dodatni luft u slučaju ako bi kasnije išao na neku rastrošniju grafu.

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Malo pojašnjenja stvari u vezi 12VHPWR kablova i adaptera, kao i atx 3.0 specifikacija i potreba.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Još kvalitetnog štiva sa testiranjem vrhunskom opremom o adapterima, napajanjima, računanju efikasnosti između generacija i modela itd...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa,dali napajanje od 500w moze biti dovoljno za moju konf? Pod moj pc je navedena.

Gledam uzeti sfx napajanje i imam be quiet za ok cijenu,ali je 500w pa nisam siguran 100%.

Gledao sam na nekim stranicam i pise da bi trebalo biti dosta,mada opet je praksa druga prica.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

AMD preporuča napajanje od 650w ali to oni s još lufta stave preporuku, ja iskreno nebi gledao napajanja ispod 600w.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

DarthMarkus

 

Koliko vidim, to je trenutno najjeftinije ATX 3.0 napajanje na tržištu. U DE je cijena oko 1250 kn (njihov PDV, bez dostave), a kod nas +1450 kn. Šteta što kod nas nije oko 1300 kn, ali i većina ATX 2.5x napajanja te snage su rijetko jeftinija od tih 1450 kn pa bih rekao da je dobra kupnja. Napajanje ne pripada samoj top klasi, ali je neki viši-srednji rang. U FSP-ovoj ATX 3.0 ponudi je još 3 serije iznad te (Hydro G Pro, Hydro PTM Pro, Hydro PTM X Pro).

 

Ne nađem recenziju baš specifično tog Hydro GT Pro modela, ali mislim da je platforma jednaka običnoj ATX 2.5 verziji te serije (recenzije: 1 / 2). Ima nekoliko recenzija Hydro G Pro (12 / 3) pa bih rekao da je to dobra referenca za ovo napajanje jer je ovako vizualno jedina razlika to što je GT polumodularan te time ima samo pola ploče s priključcima, a ostalo idu kablovi s glavne ploče, dok je na Hydro G Pro "čvrsta" veza modularne ploče s glavnom PCB. Na testovima je G Pro serija dobro prošla, tj. kvaliteta komponenti je na visokoj razini, a rezultati regulacije napona dovoljno dobri, no ne i najbolji na tržištu.

 

Gledajući cijene na geizhals.de, sumnjam da će išta bolje i kvalitetnije od nadolazećih ATX 3.0 biti jeftinije od tog FSP-a pa jedino što možeš čekati je bolju cijenu tog FSP-a. Eventualno još vidjeti kakva će cijena biti Seasonic Vertex serije, ali sudeći po najavama, moglo bi biti u gornjem skupljem segmentu.

 

EDIT:

hrka11

 

Sumnjam da će konfiguracija s Ryzen 5 5600X i 6700 XT (@ stock) zahtijevati više od 350-400 W tijekom gaminga pa će proći i tih 500 W, ali osobno bih isto išao na nešto jači model (zbog potencijalnih "peak-ova"). To gledaš novo napajanje ili rabljeno i koji je točno model? Od novih vidim da ima +550 W modela koji su u rangu cijene be quiet! SFX-L 500 W pa možda možemo pronaći nešto bolje. Pogotovo ako je opcija kupnja iz EU.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2022 18:00 (kiwi_91).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
vrinho kaže...

AMD preporuča napajanje od 650w ali to oni s još lufta stave preporuku, ja iskreno nebi gledao napajanja ispod 600w.

Ma iskreno to sam i gledao...ali kako kolega iznad spominje ova grafa vuce oko 230-250w u igranju,a proc 5600x nije veliki potrosac uopce ajmo rec 140w kao i ovaj od kolege 7700x mada nije toliko niti je stalno na full loadu kontam da bi cak i moglo biti dosta 500w.

Trenutno imam ovo koje stoji u opisu ali ne moze stati u kuciste pa moram nac nesto drugu,a izletio mi je be quiet 500w dosta ispod cijene.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

EDIT:

hrka11

 

Sumnjam da će konfiguracija s Ryzen 5 5600X i 6700 XT (@ stock) zahtijevati više od 350-400 W tijekom gaminga pa će proći i tih 500 W, ali osobno bih isto išao na nešto jači model (zbog potencijalnih "peak-ova"). To gledaš novo napajanje ili rabljeno i koji je točno model? Od novih vidim da ima +550 W modela koji su u rangu cijene be quiet! SFX-L 500 W pa možda možemo pronaći nešto bolje. Pogotovo ako je opcija kupnja iz EU.

A i ja kad sam zbrojio potrosnju ispada tako nesto kako i ovi online calc.izbacuju...gledam "Be Quiet Power 500W SFX-L, 80 PLUS Gold" koje i nije srot napajanje,a mogu ga nabaviti za smijesnu cijenu 30 eura.

Imam ja ovo svoje rm850i ali sam od kolege na forumu uzeo kuciste drugo i ne pase mi atx format,a ovo napajanje je placeno skoro 2000kn tako da nebi sad opet davao velike pare za napajanje,a jos ce mi ovo stat u kutiji sa strane.

Prvo sam gledao corsair sf600w ili 750w ali sad kad mi je ovo izletilo zamislio sam se 

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrka11 kaže...

Ekipa,dali napajanje od 500w moze biti dovoljno za moju konf? Pod moj pc je navedena.

Gledam uzeti sfx napajanje i imam be quiet za ok cijenu,ali je 500w pa nisam siguran 100%.

Gledao sam na nekim stranicam i pise da bi trebalo biti dosta,mada opet je praksa druga prica.

 Može da, nemaš nikakvih problema ako je dobro napajanje u pitanju i ako ne overclockaš. 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kolega, sto planiras vozati na tome, nesto opako?

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Kolega, sto planiras vozati na tome, nesto opako?

 Ma 7900xtx (ako se pokaže dobar) ili ću ostati na 3080.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice