Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.600.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

radi se o cx 430 80+bronze na njemu i5 i hd 7850 igrao nekih 10-15 min bf 3 on se zavrtio na 20ak sekundi i opet stao..:O

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kontaktiraj trgovinu gdje si ga kupio , al cisto sumnjam da bi se vent tako trebao ponasati ! Ja bih to reklamirao !

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

al dosta mi je njih reklo da je to normalno dok su mi za cooler reklui sam da donesem i reklamiram..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Posalji upit Corsair-u dal je to normalno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

nije normalno da se na cx430 vent ne vrti...vrti se ali se ne cuje niti osjeti...ako si fizicki vidio da ventilator stoji onda nesto ne valja! Al opet ako imas garanciju, i ako radi, bas te briga jel se vrti ili ne :D kada krepa krepa i onda nosis na garanciju, a do tada ako imas srece cijene boljih ce pasti, ovog nece biti na lageru,nece se moci popraviti...i dobiti ces novo i bolje za tu cijenu koju si ovog platio :D

 

sto se tice cpu hladnjaka, ocito si malo osjetljiv na zvuk pa cujes, dosta ventova na malim brzinama crvče i to je normalno, npr moj AC Alpine 11 na i5 3330 stalno piskuta,cudan zvuk jer se vent jedva vrti...kada igram neku igru uopce taj zvuk se ne cuje jer se vent vrti brze...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 19:03 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ok budem ih nazvao jel vec su mi jednom testirali napajanje jel je smrdilo poslat cu upit corsairu pa vidjet

 

fake bas nisam osjetljiv na jel sam do sad skoro uvijek imao stock culere pa navikao al ovo je zvuk kao da nes grebe struze od venta po culeru jel malo se cuje pa stane pa se opet cuje i tak..:D

 

javim kaj su mi odg..:D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

evo odgovorili su im svaka im cast odg sam dobio unutar 2h

 

Hello  no that is normal our new psu’s the fan does not spin unless needed.

That is normal

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hm....kul...znaci to su napravili na novoj verziji...et my bad

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 22:10 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Super da su to primjenili i na slabije modele ! Cemu da se vent vrti ako netreba !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

nije normalno da se na cx430 vent ne vrti...vrti se ali se ne cuje niti osjeti...ako si fizicki vidio da ventilator stoji onda nesto ne valja! Al opet ako imas garanciju, i ako radi, bas te briga jel se vrti ili ne :D kada krepa krepa i onda nosis na garanciju, a do tada ako imas srece cijene boljih ce pasti, ovog nece biti na lageru,nece se moci popraviti...i dobiti ces novo i bolje za tu cijenu koju si ovog platio :D

Koje totalno krivo razmišljanje, i onda napajanje za sobom povuče još 2-3 komponente i onda imaš nepotrebnog kvara, troška i zajebancije tri puta više nego da si reagirao na vrijeme. Kao da je problem uzeti rezervno napajanje(koje pretpostavljam svi imamo doma kao rezervu, ili posudit od nekoga dok se primarni PSU ne vrati sa garancije).

Pro audio equipment
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz

 

Već jedno 2 mjeseca čitam, pitam, slažem konfiguraciju ovdje pa imam još jedno pitanje.

 

Moja eventulna polu-konfiguracija bi bila ova kao na slici. Uz nju još naravno dolaze grafička koju imam stariju (Radeon 5750) i diskovi.

 

Napajanje također imam staro, Chieftec GPS-550ABA 550W. Dobio sam tu već odgovor da bi bilo ok za navedenu konfiguraciju, ali opet s druge strane ste rekli premda je starije, bilo bi dobro uzet i neko novo. E sad, ako mi se malo budžet poveća, možda bih odmah i uzeo novo pa molim preporuku za gore navedene komponente. Sumnjam da bih išao na neki veliki clock procesora, možda nešto malo, igrice ne igram....

 

Preporuku molim iz centro.hr.

 

Hvala.

 

 

 

 

mag.inf
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 20:21 (bugi.kc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ako napajanje nije staro previše držati će bez problema. kad budeš uzimao gledaj dobro napajanje od 400W+. To su ti recimo GP3 460W, Corsaor CX 430W V2 80+ bronze i slična koja se nađu za oko 350 do 400 kn.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napajanje mi je iz 2008. godine.

mag.inf
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Onda je u kategoriji "staro" jel mu je već 5 godina. Nemislim pod tim da će sutra krepati, ali bi moglo svaki dan. Napajanje drži kod Ante isti CPU kao tvoj i grafu koja slično troši. Preporuka ti je od mene što prije promijeniti napajanje, pa si miran godinama.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dosta je 5 godina, meni je sad nedavno hx520w star malo vise od 5 god crko odjednom...samo se ugasila konfa i cuo se neki zvuk i bajbaj....sva sreca pa mi nije povuklo nis za sobom (citaj 1dan star cpu i 1tjedan stara mbo) dakle imo sam srece....ja bi isao NA NOVO napajanje na tvom mjestu. 

Werdum Combat Team
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da će tako i biti..

 

Pretpostavljam da bi CORSAIR CX 80+ Bronze, 500W moglo onda biti OK za moju buduću konfiguraciju (više gore navedenu)?

14 Da
0 Ne
mag.inf
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 20:36 (bugi.kc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vrlodobro napajanje ! Drzat ce takvu konfu bez problema , a i dobar izbor za buduce nadogradnje !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dali bi moje napajanje tjeralo 7870?? imam napajanje od 480w tj stvarnih 440w!{#} ova mi 6850 ovak klokana trosi prek 140w...

Rasturam na i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...

dali bi moje napajanje tjeralo 7870?? imam napajanje od 480w tj stvarnih 440w!{#} ova mi 6850 ovak klokana trosi prek 140w...

Da.

iclock2much
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me dali bi xfx 550w core edition drzalo tj bilo dovoljno za i5 3570k,ga z77-d3h,xfx hd 7870 black edition,8gb rama....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Smretko kaže...

Zanima me dali bi xfx 550w core edition drzalo tj bilo dovoljno za i5 3570k,ga z77-d3h,xfx hd 7870 black edition,8gb rama....

Naravno da bi,u svakom slucaju...{#}

TL
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Držalo bi i dvije HD 7870 s tim procesorom bez problema.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz!
Sutra uzimam HD5850 pa mi treba i napajanje.

Moze neko jeftinije od 500?

Hvala! 

Autoclimb kills more people than AIDS
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

cx430w, xfx450w, lc gp3 460,560.....biraj....

Werdum Combat Team
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Svrzic

 

Uz već nabrojene preporuka ide za prepakirani polumodularni Seasonic s 5 godina garancije - OCZ MKIII SILENCER 400W ili ako želiš ipak nešto jače FORTRON FSP 550W.

 

Ako ti je to previše od jeftinijih 500W modela imašFORTRON HEXA 500W. Na tvom mjestu bi još provjerio starost i preostalu garanciju CORSAIR VX 450W pošto se radi također o odličnom napajanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 0:17 (zober).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kolege jeli ovo napajanje kvalitetno? Jeli dobar omjer ulozeno/ dobiveno? jer vidim da ga nitko ne preporucuje, pa mi nije jasno...


http://www.links.hr/?naziv=napajanje-550w-arctic-fusion-550rf-eu-atx-v2-2-80mm-vent-pfc&option=artikl&id_kategorija=052759&id_artikl=052.759.002

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja ga nebih uzimao ! Malo se protegne i uzmes provjereni LC GP3 460W , Corsair Cx 430 80+ bronze ...

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 12:15 (Haf932).
11 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

bok ljjdi zanima me dali napajanje codegen 400w moze ovu konfu u igrama i bez:

amd sempron 2800+

ati radeon hd 3850 agp 

 1 gb rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ovako znam da su teme veoma stare,zanima me vase misljenje,o ovom napajanju i dali je sto dobro,

radi se o xilence  gaming edition 800w,inace imam ps crosair tx 650w,e sad ovo je od 800w pa me

zanima misljenje forumasa koje je ps bolje i kvalitetnije,{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice