Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 726.719
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Colossus7 kaže...
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...

gas fees 19.05 2021

 Ovo nista ne znaci, jel to za contract, ili za koji iznos.

 Lol, neznaš šta je Ethscan i u šta gledaš na screenshotu , ali uredno dijeliš ekipi savjete o transaction fees po forumu.

 

 

 

 Čemu odma napadanje, nisam mislio nista loše, samo da objasniš. Pa transaction fee je veci kad je network busy i kad je cijenom gore, i vise versa, to ptice na grani znaju :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 14:37 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...

gas fees 19.05 2021

 Ovo nista ne znaci, jel to za contract, ili za koji iznos.

 Lol, neznaš šta je Ethscan i u šta gledaš na screenshotu , ali uredno dijeliš ekipi savjete o transaction fees po forumu.

 

 

 

 Čemu odma napadanje, nisam mislio nista loše, samo da objasniš. :)

 Pošteno, malo je samo puna kapa kripto stručnjaka koji iskaču po svim forumima, youtubeu, i društvenim mrezama u zadnje vrijeme. Pardoniraj, ništa osobno. Uglavnom skuzili ste valjda sad nakon ovog lijepog bear perioda da na gas fees ne utječe samo trenutna cijena etha, nego i trading-traffic volume u određenom datom periodu, ovo na slici je praktički troduplo nego što je bilo prije par dana.

 

Razlika između gas fee sad i prije 20tak sati je trenutno cca 50 dolara i to za low transaction fee.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...

gas fees 19.05 2021

 Ovo nista ne znaci, jel to za contract, ili za koji iznos.

 Lol, neznaš šta je Ethscan i u šta gledaš na screenshotu , ali uredno dijeliš ekipi savjete o transaction fees po forumu.

 

 

 

 Čemu odma napadanje, nisam mislio nista loše, samo da objasniš. Pa transaction fee je veci kad je network busy i kad je cijenom gore, i vise versa, to ptice na grani znaju :)

 Začudio bi se koliko neznaju takve stvari, a tek koliko ih je jučer radilo panic-sell, a da nisu imali neke kompleksna ulaganja i silne pare na računu pa da gubi na desetke tisuca ili miliona dolara. Buy high-sell low genijalci :)

 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Colossus7 kaže...
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...

gas fees 19.05 2021

 Ovo nista ne znaci, jel to za contract, ili za koji iznos.

 Lol, neznaš šta je Ethscan i u šta gledaš na screenshotu , ali uredno dijeliš ekipi savjete o transaction fees po forumu.

 

 

 

 Čemu odma napadanje, nisam mislio nista loše, samo da objasniš. Pa transaction fee je veci kad je network busy i kad je cijenom gore, i vise versa, to ptice na grani znaju :)

 Začudio bi se koliko neznaju takve stvari, a tek koliko ih je jučer radilo panic-sell, a da nisu imali neke kompleksna ulaganja i silne pare na računu pa da gubi na desetke tisuca ili miliona dolara. Buy high-sell low genijalci :)

 

 Ali bilo je gadno sa dipovima.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Majnerima na kraju dobro, puno prometa = više posla za nas = više ETH-a. 

Profitabilnost +60%.

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
pasko kaže...
Neka sve pukne da mogu kupit grafiku RTX3080 i to za normalnu cijenu

 Hahahaha, čing čing madafaka!

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav, kupio sam Corsair Force MP510 960 GB za chia majning i nakon što sam napravio 20 Plotova sa njim pregrijao se i umro .

Sad me zanima dali će mi priznati reklamaciju, inače plotanje bi mu dizalo temp na nekih 65 stupnjeva...

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ebo si mu znanje začas 😄
Mislim da bi trebali, ali ako se chia mining raširi mislim da ubuduće neće imati baš razumijevanja za reklamacije ako se potroše začas tako.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ima lijeka. Doduše, nema ih još kod nas kolko vidim, ali taj bi trebal durat malo dulje dulje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
error_666 kaže...
ebo si mu znanje začas 😄
Mislim da bi trebali, ali ako se chia mining raširi mislim da ubuduće neće imati baš razumijevanja za reklamacije ako se potroše začas tako.

 Sam nek krenu gledat TBW i nece dobit nista. Evo ti dolje samsung, a vjerujem da i drugi imaju isto. Znaci ili vremenski period ili TBW, sta god prvo dode.

 

https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/support/warranty/

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 11:34 (R4zOR229).
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Imajte na umu da nisam potrošio ni 2% TBW-a, nego jednostavno je došlo do pregrijavanja. Sad sam izvadio ssd iz laptopa, s njim je situacija još gora, trenutno je na 80 stupnjeva... i on će brzo 

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da li tko zna kako rudariti BitcoinZ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
subi91 kaže...

Pozdrav, kupio sam Corsair Force MP510 960 GB za chia majning i nakon što sam napravio 20 Plotova sa njim pregrijao se i umro .

Sad me zanima dali će mi priznati reklamaciju, inače plotanje bi mu dizalo temp na nekih 65 stupnjeva...

 

subi91 kaže...

Imajte na umu da nisam potrošio ni 2% TBW-a, nego jednostavno je došlo do pregrijavanja. Sad sam izvadio ssd iz laptopa, s njim je situacija još gora, trenutno je na 80 stupnjeva... i on će brzo 

Nešto ne radiš dobro.

Imam jeftine Kingston modele koji vrte 24h već dugo i temperatura im je 45-50 stupnjeva, da imaju hladnjak na sebi bila bi i manja.

 

Mislio sam kupiti baš taj Corsair jer ima odličan TBW, 5x veći od ovih mojih Kingston modela.

 

65 stupnjeva je previše, a 80 zlostavljanje, zaustavi to i nađi gdje je problem. Radiš li puno paralelnih plotova istovremeno?

 

I kakvih 2% TBWa na 20 plotova? Nisi trebao potrošiti gotovo ništa diska na 20 plotova. Evo gledam ovaj jedan Kingston izbacio je preko 200 plotova i trenutno je na 11% potrošnje.

 

Reklamacija bi ti trebala proći bez problema, ali ne spominji majnanje da ne bi mudrovali.

 

 

Savjet ostatku ekipe koja majna Chiju, ako imate ispod 120-150TB ne isplati vam se pripremati plotove za solo majning, krajem mjeseca odnosno početkom lipnja stiže službeni pool i trebati će raditi nove plotove, tako da ako imate 5-10-20TB vjerojatno bez veze trošite SSD-ove i vrijeme. Naravno ako netko ima dovoljno resursa i nije ga briga neka pegla dalje, ali malim majnerima se to ne isplati.

 

Skinite novu verziju Chija GUIa 1.1.6 radi puno bolje od prethodnih verzija koje su stalno ispadale iz synca pa bi više vremena bile offline nego što su "farmale". Provjerite svako malo vrte li vam se hashevi inače vam uzalud posao.

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Radio sam 3 paralelno plota sa delayom od 120 min, taj ssd sam uzeo nov ali preko ebaya(ebay.de). Sad neznam kako da ostvarim garanciju, jedino direkt preko corsaira, međutim vidim oni traže račun gdje je kupljen ssd.

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Razmišlja li se štogod o prodaji grafičkih kartica, dok još vrijede :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Neces kupovati graficke za pola MSRP-a ak ti mislis, do kraja godine mozete bit sretni ak ce ti uspjeti za MSRP kupit. Taman da sad i pol majnera da kartice na prodaju s ovakvom potražnjom cijena bi im mozda pala 20-30% max.

11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Čekaj još par dana ovakvih padeža, da btc krene prema 20k, pa da vidiš kad počne opšta rasprodaja, kako zakon ponude i potražnje fercera u obrnutom smjeru :D
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

ETH je isplativ na novim karticama cak i na 500 USD i s ovim gasom, tak da nebi reko. Prodavat ce evenutalno oni koji niti neznaju zas i kak su usli. Trenutno je duplo isplativiji nego krajem prosle godine kad ga se i dalje uredno majnalo.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Razmišlja li se štogod o prodaji grafičkih kartica, dok još vrijede :D

 Daj Boze da krenu padat cijene kartica jer tada cu moci kupiti dvije za novac koji cu sada dati za jednu 

 

Nece ovo potrajati dugo, koliko vidim evo vec par dana je gass fee veoma nizak, medium bude od 1.5$ pa do neka 3 $ sto je stvarno sica, a to znaci da se rasprodalo Ethera, slabije se trguje jer je ocigledno kada je bio pad narod poletio i rjesavao se kako je stigao. Pametni i bogati pokupovali i sada ide skok vrijednosti i onda ce ljudi da zaradjuju na ulozenom. 

 

Evo i Elon Musk opet baljezga pozitivno o kriptovalutama, okrece cojk bogatstva na njima, a ovce idalje ga gledaju kao nekakvog svetog grala kripto svijeta, a cojk nema veze sa ovim svime. 

 

Vikendom je skoro uvijek bio pad vrijedosti jer se slabije trgovalo, cak i kad je bio na 3500$ vikendom je bio ili pad vrijednosti ili izrazito nizak skok vrijednosti i tako je bilo i za ovaj vikend. Moje misljenje je da ce on ove sedmice vec se malo oporaviti, ne vjerujem da ce ici bas visoko ali mogao bi se do kraja sedmice ustabilizovat na vrijednosti oko 2500$ ili mozda i malo jace. Barem se nadam. 

Uglavnom poslije svakog ovakvog pada i ispuhavanja balona nije prolazilo bas puno vremena prije nego krene opet uzbrdo. Zato ne rjesavaj se kartica vec skupljaj i ne prodaji dok je ovakvo stanje jer na taj nacin cemo mu i podici cijenu, kao sto si napisao u drugom komentaru ponuda i potraznja. Ako ga mi mineri ne prodajemo onda ce potraznja biti veca od ponude i samim time ce da raste vrijednost. 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

ETH je isplativ na novim karticama cak i na 500 USD i s ovim gasom, tak da nebi reko. Prodavat ce evenutalno oni koji niti neznaju zas i kak su usli. Trenutno je duplo isplativiji nego krajem prosle godine kad ga se i dalje uredno majnalo.

 Ipak mislim da na nekoj vrijednosti ispod 1000$ nece biti primamljiv obicnim ljudima koji imaju karticu ili dvije (a takvi su izgleda vecina) jer ljudi jednostavno nece htjeti da "trose" kartice radi zarade od mozda 1$ dnevno.

 

Ne treba biti ni nzadovoljan, ova vrijednost od 2000$ i jace je prije samo par mjeseci bila san svim minerima, tako da i ovaj pad na 2000$ je odlican jer se tu zaustavilo i stabilizovala se ta cijena, sto znaci da bi mogla biti baza za daljnji rast i da bi sa ovim startom mogao u sljedecem ciklusu rasta preci i 5000$ sto je odlicno i bilo bi extra.

 

Sorry na duplom postu, nadovezao sam se kasno na ovaj. 

11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pa tom padu ispod kojeg neće biti zanimljiv baš svakom se i nadamo. Samim time bi dio grafa išao na njušku, smanjio bi se pritisak na trgovine i eto ti situacije otprije par godina, da su grafe dostupne i da cijena padne na neku normalnu razinu
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Čekaj još par dana ovakvih padeža, da btc krene prema 20k, pa da vidiš kad počne opšta rasprodaja, kako zakon ponude i potražnje fercera u obrnutom smjeru :D

 Prilično sam uvjeren da se prerano raduješ. Upravo ubacio još malo novčića u ADU.

11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mogu se nadat, isto kao što se ti nadaš da je period međeda završio. Jedina razlika je što si ti u svoje vjerovanje uložio pare :D
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Pa tom padu ispod kojeg neće biti zanimljiv baš svakom se i nadamo. Samim time bi dio grafa išao na njušku, smanjio bi se pritisak na trgovine i eto ti situacije otprije par godina, da su grafe dostupne i da cijena padne na neku normalnu razinu

 Ovo mozes zaboraviti sigurno jos barem godinu dana iz jednog prostog razloga, a to je sto je globalna nestasica cipova i poluvodica tako da i kada bi sada citav mining naglo se zaustavio cijene novih kartica ne bi toliko znacajno opale i sigurno ih ne bi mogao nabaviti po cijenama koje su najavljene pri prestavljanju kartica. Bila bi neka manja korekcija cijene ali ne u toj mjeri koju prizeljkujes.  

 

Situacija bi bila malo bolja sa polovnim karticama ali koliko vas ovdje bi sada dalo novce za neku polovnu RX 580 ili GTX 1080 bez jamstva i koja je "majnala" ??

Slabo bi na nasem trzistu bilo polovnih RTX 3070 i sl i u tom obimu da srusi cijene na "prihvatljive".

 

Ako na ovaj nacin mislis jeftino nabaviti kartice za sljedeci ciklus majnanja i to mozes zaboraviti jer pitanje je koliko bi ljudi rasprodavalo. Evo ja prvi ne bih prodao niti jednu svoju, neka ih, neka stoje, otplatila se svaka sama od sebe, a moci ce se uvijek koristiti za majnanje nekog novcica. 

 

Ako ti je zelja nabaviti karticu za gaming onda je najbolje rjesenje sto Nvidia pokusava, izbacivanje kartica sa hashrate limitom ali da ne izbacuju "slucajno" bios koji to ukida mada obzirom da je njima profit najbitniji sumnjam da ce to zaziviti uskoro jer te kartice nece biti zanimljive minerima, bit ce dostupne ljudima za gaming ali ni one nece biti toliko dobavljive jer je nestasica cipova i definitivno nece biti jeftine. 

11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
I prije dvije godine i prije godinu dana bilo je ljudi koji su majnali, nisu prodavali grafe nakon prvog ispuhavanja balona 2018., ali je isto tako bilo onih koji jesu prodavali i tržište se stabiliziralo.
Prve rtx 3xxx serije su imale sasvim ok cijenu, neka se vrati na to + tržište rabljenih i sve pet. Nisu grafe baš kao ps5 pa da toliko traje nestašica kad jednom majnanje prestane bit atraktivno baš svakome. Imaš hrpu ljudi koji će jednostavno prestat majnat, grafu imaju, ako imaju još koju - prodat će je i vratit se gejmanju.
Gledaj tržište grafa 2018., 2019. i 2020. i sve će ti biti jasno. Naravno, uz uvjet da ovo ludilo stane kao što je stalo prošli put
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ja isto vjerujem da to mining ludilo bude stalo i da ce se cijene vratit u normalu.Ovo je suludo 400e za GTX 1070 iz 2017...

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MGloc kaže...

Ja isto vjerujem da to mining ludilo bude stalo i da ce se cijene vratit u normalu.Ovo je suludo 400e za GTX 1070 iz 2017...

 

zvuči dobro, samo zašto se to nije dogodilo onda prošli puta kad je bio pad? sve cijene grafa ostale u nebesima...

11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pa bogme i nisu ostale u 'nebesima', nevidija je digla msrp s opravdanjem dodatnog hardvera u rtx seriji, pascal je prije toga pao cijenama čim je majnanje prestalo bit zanimljivo.
Amd rx 4xx i 5xx je bila sva sila na njuškalu za malo para. Ne očekuje nitko da će kupit rtx 3070 za soma kuna, ali očekujemo trgovačke cijene koje su rtx imale u startu + jeftinije cijene rabljene na njuški
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zaboravljate samo jednu stvar. Kada je bio taj pad o kojem pricamo 2017/2018 tada je Ether pao na vrijedosti izmedju 100 i 300$ i naravno da je vecini tada bio neisplativ za mining. Onda sve je to opet bilo relativno novo i dosta ljudi je vec tada predvidjalo smrt kriptovalutama i da je to ono konacni kraj i ljudi su jednostavno odustajali od svega, izvlacili sto su mogli. Znam lika koji je tada se rijesio skoro 100 ethera po cijeni koja je bila oko 90$ (i dan danas kuka sto ih nije zadrzao).

 

Sada vam je drugacija situacija, kriptovalute su uzele maha, sada su se ukljucili i veliki investicioni fondovi i vrte se dosta vece sume novca nego prije 3 godine. Druga stvar Ether je pao na vrijednost iznad 2000$ i jos uvijek je jbg isplativ za mining i sto bi se ljudi rjesavali kartica kad mu je cijena idalje dobra (bolja nego prije 2 - 3 mjeseca) i vjerovatno ce sada opet malo prema gore, balon je ispuhao, nije bilo drasticnog pada da ide ispod 1000$, trziste se ustabiliziralo. 

 

Da me ne protumacite pogresno, ja bih bio najsretniji da mogu otici danas i kupiti jednu RTX 3080 za 700 Eura, kupio bih 3 odmah bez razmisljanja.

 

Nazalost vise je faktora tu koji su podigli cijene kartica, nije to samo zbog minera. Jesu oni krivi jer imaju novca da pokupe sve raspolozivo i po ovakvim cijenama ali i Covid je odradio svoje, pogledajte samo cijene u autoindustriji. Rastu cijene televizora. Nitko ne majna sa televizorom ili automobilom pa rastu cijene jer je nestasica cipova. Nazalost dok se trziste malo ne ustabilizuje, dok se potraznje malo ne smanje tesko da ce se poboljsati i proizvodni kapaciteti za CPU i GPU i ova nestasica ce se razvuci sigurno u sljedecu godinu, pitanje je samo hoce li sljedece godine popustiti malo. 

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Whales scooped up $5.5B in Bitcoin as BTC price dropped below $36K

https://cointelegraph.com/news/whales-scooped-up-5-5b-in-bitcoin-as-btc-price-dropped-below-36k

 

Revuto skupio 10mil.$, biti će zanimljivo pratiti taj projekt, osobno nemam previše povjerenja u ekipu iza njega.

 

Institucije kupuju ogromne količine kripta za vrijeme dip-a.

 

Kineski majneri sele u sjevernu Ameriku.

 

Tko je jučer kupovao danas je već 30-40% u plusu, dok je Polygon vratio gotovo 100%.

 

Zanimljiva vremena su pred nama. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice