Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 726.703
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
buterino kaže...

 Razumin kako funkcionira i sta je to, razumin i to da sutra to sve moze propast ali to su neki novci koje san spreman ulozit pa makar propalo. Zanima me samo ekipa koja trenutno to radi da mi rece za te novce koje je najbolje graficke uzet i povezat sve skupa

Jedno je koje je grafičke najbolje uzeti, a drugo koje možeš trenutno nabaviti za pristojnu cijenu. Sve ti se svodi na izračun koliko te koja grafa košta po MH/s i prema tome ih kupuješ.

 

Najbolje su po meni RTX 3060 Ti sa 3 venta, daje oko 61-62MH/s, ne čuje se i ne grije previše, ali teško ćeš je danas pronaći i treba ti verzija koja nije LHR.

Zatim su odlične RX 5700 XT, dobije se oko 54MH/s, ali ih je isto jako teško pronaći.

RTX 2060 Super - 43MH/s, opet teško za pronaći.

 

Od ovih koje su lakše dobavljive i isplative:

GTX 1660 Ti i Super po mogućnosti sa 2 venta, jako dobre kartice, tihe i ne griju se previše, a daju oko 31MH/s. Zna se uloviti po 3500kn, inače je oko 4000-4500kn.

RX 580 8GB oko 4000-4500kn, daje 32-33MH/s.

 

Za budžet koji si odredio složiš dva riga svaki sa po 6 kartica tipa GTX 1660 Super. To ti je 372MH/s i trenutna zarada oko 750$ mjesečno.

Znači treba ti oko 10-11 mjeseci da sve otplatiš.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
buterino kaže...

 Razumin kako funkcionira i sta je to, razumin i to da sutra to sve moze propast ali to su neki novci koje san spreman ulozit pa makar propalo. Zanima me samo ekipa koja trenutno to radi da mi rece za te novce koje je najbolje graficke uzet i povezat sve skupa

Jedno je koje je grafičke najbolje uzeti, a drugo koje možeš trenutno nabaviti za pristojnu cijenu. Sve ti se svodi na izračun koliko te koja grafa košta po MH/s i prema tome ih kupuješ.

 

Najbolje su po meni RTX 3060 Ti sa 3 venta, daje oko 61-62MH/s, ne čuje se i ne grije previše, ali teško ćeš je danas pronaći i treba ti verzija koja nije LHR.

Zatim su odlične RX 5700 XT, dobije se oko 54MH/s, ali ih je isto jako teško pronaći.

RTX 2060 Super - 43MH/s, opet teško za pronaći.

 

Od ovih koje su lakše dobavljive i isplative:

GTX 1660 Ti i Super po mogućnosti sa 2 venta, jako dobre kartice, tihe i ne griju se previše, a daju oko 31MH/s. Zna se uloviti po 3500kn, inače je oko 4000-4500kn.

RX 580 8GB oko 4000-4500kn, daje 32-33MH/s.

 

Za budžet koji si odredio složiš dva riga svaki sa po 6 kartica tipa GTX 1660 Super. To ti je 372MH/s i trenutna zarada oko 750$ mjesečno.

Znači treba ti oko 10-11 mjeseci da sve otplatiš.

 Samo bih dodao da se cesto na oglasnicima mogu naci komplet slozeni rigovi, gdje ti samo uplais, stavis svoj wallet i to je to ako ti se neda ganjati kartice i slagati sve to i traziti optimalne taktove za svaku karticu. 

8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

 4GB kartice znaci ne mozes kopati Ether vec Ergo i ostale altcoinove. Ne znam kako se krecu cijene i koja je profitabilnost u kopanju tih altcoinova, mozda netko drugi sa foruma ti procjeni pa da znas da li se isplati ulagati.

 

Ja kopam Ether i ja bih samim time ovo zaobisao. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Eto taj isti oglasivac ima razne rigove pa ako ima ko sta za preporucit...
Hvala
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

 Samo bih dodao da se cesto na oglasnicima mogu naci komplet slozeni rigovi, gdje ti samo uplais, stavis svoj wallet i to je to ako ti se neda ganjati kartice i slagati sve to i traziti optimalne taktove za svaku karticu. 

Može, samo prema onome što sam ja do sada vidio tamo prodaju uglavnom dva tipa trgovaca pa treba biti oprezan.

 

1. oni koji se rješavaju stare opreme koja već godinama rudari, uz to lažu o zaradi koju napumpaju 2-3 puta preko realne cifre i uz to precijene opremu koju prodaju

2. oni koji koriste noviju opremu i koja im rudari, ali svejedno stave oglas sa cijenom puta 2-3 nego što nova košta, pa ako prođe prođe

 

Eto to ti je pravi primjer ovoga što sam iznad napisao pod stavak (1). 

Znači, prvo laže o zaradi koja je upola manja, ako ne i više od pola, zatim prodaje kartice koje su vjerojatno već na izmaku snaga, nije stavio model kartice, vjerojatno nekakav RX 470 4GB. Za sve traži 16kkn. Samo blesav čovjek će to kupiti.

 

Nova RX 570 8GB ili GTX 1660S se nabavi za 4000kn samo treba redovito pratiti ponudu, ja sam je nedavno ulovio za 3500kn sa 3 godine garancije.

5 x 4000kn = 20.000kn, ako će se slagati rig kao njegov onda je to još 1000-1500kn za ploču, disk, cpu, ram, napajanje i drvenariju, ako će se slagati nešto pristojnije onda će to biti 2500-3500kn.

Znači za oko 5-6kkn više se dobiju nove kartice sa 36 mjeseci garancije koje zarađuju duplo više i mogu rudariti ETH.

 

Za ovo iz oglasa će u najboljem slučaju trebati oko 14 mjeseci da se isplati investicija. Za ovaj novi rig koji sam naveo će trebati oko 9-10 mjeseci da se isplati i nakon toga i dalje imaš daleko bolje kartice sa još 2+ godine garancije.

Ovaj iz oglasa može crknuti nakon 5 dana, novi ima garanciju 3 godine.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Da ma vidim ima taj lik oglasa kolko oces jos kao neka firma pcwest mislio ovo je ozbiljno..ima 50 raznih oglasa....
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

RTM, rudari li neko?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

RTM, rudari li neko?

 ima

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Naravno da se rudari
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Eto kolega prodaje RX 580 8GB nova sa garancijom, traži 3700kn, možda se može još malo korigirati. Dobra kartica za rudarenje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-asrock-rx-580-phantom-8gb-novo/285182.aspx

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Eto kolega prodaje RX 580 8GB nova sa garancijom, traži 3700kn, možda se može još malo korigirati. Dobra kartica za rudarenje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-asrock-rx-580-phantom-8gb-novo/285182.aspx

 Uvelike se pretjeruje s cijenom, kak god da pogledas.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Overflow1984 kaže...
mzopg kaže...

Eto kolega prodaje RX 580 8GB nova sa garancijom, traži 3700kn, možda se može još malo korigirati. Dobra kartica za rudarenje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-asrock-rx-580-phantom-8gb-novo/285182.aspx

 Uvelike se pretjeruje s cijenom, kak god da pogledas.

 U trgovinama su 4200-4500, na akciji se može uloviti povoljnije, tako da je ova cijena ok, možda se još spusti 100-200kn. To što su općenito kartice poskupile x2 ili x3 to je druga tema, ali nema veze s kolegom koji prodaje karticu.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa tu na forumu ima neku ideju da se njima kartice trebaju valjda prodavat ispod cijenu na svoju stetu zatko kaj su cijene otisle gore a njima to bas ne pase.

3 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ekipa tu na forumu ima neku ideju da se njima kartice trebaju valjda prodavat ispod cijenu na svoju stetu zatko kaj su cijene otisle gore a njima to bas ne pase.

 Gle, svejedno mi je tko za kolko prodaje išta .. Niti ide iz mog dzepa, a bome niti u moj dzep .. Tako da, svatko sam bira cijenu po kojoj ce kupit ili prodat ..

 

Forum sluzi za to da iznese svatko svoje misljenje .. Na njuskalu lakse postavis cijenu kakvu zelis, bez da itko komentira, al ovdje lako i napises svoje misljenje .. Ja i dalje stojim iza tog da ta graficka ne vrijedi tolko i tolko para, pa vi recite kaj god zelite.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Ekipa tu na forumu ima neku ideju da se njima kartice trebaju valjda prodavat ispod cijenu na svoju stetu zatko kaj su cijene otisle gore a njima to bas ne pase.

 Ajde da i to netko napiše. Večina ovih koji podcjenjuju grafe, bi svoju u zlatu prodala.

Isto tako ja sam danas dao 2800kn za 5500xt 8gb, što je relativno glupo jer prije godinu i nešto je koštala 1600kn nova u dučanu.

Ali s druge strane, za rudare se isplati za 6-7 mjeseci, tako da je to opet dobra cijena. Mogu ja srati ljudim da da to ne vrijedi, ali kad nema, onda se plaća takvo kakvo ima.

 

Ali relano, ta rx580 je ipak malo prevelika cijena, vrijedi koliko i ova kojus am dns kupio, jer daje par mhs više, ali troši značajno više.

Recimo meni te rx580 uopće nisu zanimljive, prebučne, previše troše. Ali nekome tko počinje, čisto solidna grafa da se nauči na nečemu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Overflow1984 kaže...
R4zOR229 kaže...

Ekipa tu na forumu ima neku ideju da se njima kartice trebaju valjda prodavat ispod cijenu na svoju stetu zatko kaj su cijene otisle gore a njima to bas ne pase.

 Gle, svejedno mi je tko za kolko prodaje išta .. Niti ide iz mog dzepa, a bome niti u moj dzep .. Tako da, svatko sam bira cijenu po kojoj ce kupit ili prodat ..

 

Forum sluzi za to da iznese svatko svoje misljenje .. Na njuskalu lakse postavis cijenu kakvu zelis, bez da itko komentira, al ovdje lako i napises svoje misljenje .. Ja i dalje stojim iza tog da ta graficka ne vrijedi tolko i tolko para, pa vi recite kaj god zelite.

Ponuda i potražnja, to definira cijenu. Možemo mi mudrovati koliko hoćemo, ali cijenu ne određuje samo trošak koji nastaje u proizvodnji. Ja bi isto radije da je 2000kn, ali nije i prodati će se i po ovoj cijeni.

Isto je bio i sa PS5, početna cijena 500 eura, kad se sve rasprodalo otišao je i na 1000 eura i prodavao se.

Tebi možda ne vrijedi toliko, ali netko će je uzeti, isplatiti će se sama kroz 7-8 mjeseci i dalje zarađivati, tako da s te strane vrijedi više nego bilo koja koja se uzme samo za igranje, ako ćemo gledati isključivo financijski dio.

 

rooswelt1991 kaže...
R4zOR229 kaže...

Ekipa tu na forumu ima neku ideju da se njima kartice trebaju valjda prodavat ispod cijenu na svoju stetu zatko kaj su cijene otisle gore a njima to bas ne pase.

 Ajde da i to netko napiše. Večina ovih koji podcjenjuju grafe, bi svoju u zlatu prodala.

Isto tako ja sam danas dao 2800kn za 5500xt 8gb, što je relativno glupo jer prije godinu i nešto je koštala 1600kn nova u dučanu.

Ali s druge strane, za rudare se isplati za 6-7 mjeseci, tako da je to opet dobra cijena. Mogu ja srati ljudim da da to ne vrijedi, ali kad nema, onda se plaća takvo kakvo ima.

 

Ali relano, ta rx580 je ipak malo prevelika cijena, vrijedi koliko i ova kojus am dns kupio, jer daje par mhs više, ali troši značajno više.

Recimo meni te rx580 uopće nisu zanimljive, prebučne, previše troše. Ali nekome tko počinje, čisto solidna grafa da se nauči na nečemu.

Ta tvoja za 2800kn je nova iz trgovine s garancijom?

Kako misliš da troši značajno više? RTX 5500 XT bi trebala trošiti oko 80W, a ova RX 580 oko 84W, s tim da 5500 XT daje oko 28MH/s dok RX 580 daje oko 33MH/s, to je gotovo 20% više.

 

Buka najviše ovisi o modelu, imam iste kartice sa istim GPU, ali totalno drugačije rade po pitanju grijanja i buke. Uvijek je bolje birati modele sa više ventilatora, recimo GTX 1660S sa jednim ventom se dosta više griju i automatski stvaraju više buke od one sa dva venta.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Kako misliš da troši značajno više? RTX 5500 XT bi trebala trošiti oko 80W, a ova RX 580 oko 84W, s tim da 5500 XT daje oko 28MH/s dok RX 580 daje oko 33MH/s, to je gotovo 20% više.

 

Buka najviše ovisi o modelu, imam iste kartice sa istim GPU, ali totalno drugačije rade po pitanju grijanja i buke. Uvijek je bolje birati modele sa više ventilatora, recimo GTX 1660S sa jednim ventom se dosta više griju i automatski stvaraju više buke od one sa dva venta.

 Ja imam sad 23 te kartice, daju 26-27 mhs, i vuku oko 60w iz zida. Ne vjerujem ja ni grama onom što programi kažu. Čitač na kabel od napajanja od riga i onda vidiš koliko troši.

Rx580 vuče preko 100w iz zida lagano. Kažem imao sam 18 komada (msi, nitrice, i par asusovih).

5500xt imam uglavnom Asus i Gigabyte (Asus 2 venta, Giga 3 venta), i dovoljno tihe da pored njih čujem stock hladnjak od intela 

 

Te 5500/6600 serije su jako efikasne kad se usporedi po struji, zato nove 6600 i 6600xt ubijaju po tome, i doslovno svi govore da su najefikasnije kartice za mining.

Uz to, puno manji trošak ih je imati kad ih imaš više, jer trebaš znatno slabije napajanje. Pa meni jedno 1200w napajanje drži 10ovih na 60ak% snage tako da vent radi tek povremeno.

 

Daleko od toga da je rx580 loša kartica, samo kažem da je 5500xt puno zahvalnija kartica....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...

 Ja imam sad 23 te kartice, daju 26-27 mhs, i vuku oko 60w iz zida. Ne vjerujem ja ni grama onom što programi kažu. Čitač na kabel od napajanja od riga i onda vidiš koliko troši.

Rx580 vuče preko 100w iz zida lagano. Kažem imao sam 18 komada (msi, nitrice, i par asusovih).

5500xt imam uglavnom Asus i Gigabyte (Asus 2 venta, Giga 3 venta), i dovoljno tihe da pored njih čujem stock hladnjak od intela 

 

Te 5500/6600 serije su jako efikasne kad se usporedi po struji, zato nove 6600 i 6600xt ubijaju po tome, i doslovno svi govore da su najefikasnije kartice za mining.

Uz to, puno manji trošak ih je imati kad ih imaš više, jer trebaš znatno slabije napajanje. Pa meni jedno 1200w napajanje drži 10ovih na 60ak% snage tako da vent radi tek povremeno.

 

Daleko od toga da je rx580 loša kartica, samo kažem da je 5500xt puno zahvalnija kartica....

Kad se matematički izračuna dođe tu negdje, 4 5500 XT daju mrvu više od 3 RX 580, pa onda zbrojiš potrošnju i sve ostalo i eto te tu negdje.

Kod mene je isto mjerač u zidu i nema previše odstupanja od onog što miner javlja.

 

Po meni su RX 5700 XT super efikasne, ali doći do njih je za*eban zadatak.

 

Kod mene trenutno buku rade jedino ove RTX 3060, nikako nisam zadovoljan s njima, za razliku od RTX 3060 Ti koje su izvrsne kartice, verzija sa tri venta.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ma 5700xt su bučne u 3pm. Imao sam 10ak komada, sve rasprodao. Imam jednu 3060 evga, radi OK. Kod mene su uglavnom 3070 I 3090...
Problem je što mi je lokacija u prizemlju stambenog objekta, pa mi buka igra jako veliku ulogu...
Barem dok ne sredim neko konačno rješenje 😅
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Redovno ciscenje kartica, ova je bgmi bas bila u kriticnom stanju :)
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Redovno ciscenje kartica, ova je bgmi bas bila u kriticnom stanju :)

Dobro se nakupila prašine. 

 

Ja ih samo kompresorom na zrak ispušem 2-3 puta godišnje. Ne želim ih rastavljati i mijenjati pastu dok su još pod garancijom da ne bi bilo "niste to smjeli raditi sad više nemate pravo na garanciju".

Inače nema puno prašine u prostoriji i još koristim pročišćivač zraka pa i to nešto pomogne.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Dr. Vicko kaže...
Redovno ciscenje kartica, ova je bgmi bas bila u kriticnom stanju :)

Dobro se nakupila prašine. 

 

Ja ih samo kompresorom na zrak ispušem 2-3 puta godišnje. Ne želim ih rastavljati i mijenjati pastu dok su još pod garancijom da ne bi bilo "niste to smjeli raditi sad više nemate pravo na garanciju".

Inače nema puno prašine u prostoriji i još koristim pročišćivač zraka pa i to nešto pomogne.

 Mojoj je istekla garancija tako da su mi ruke odvezane da radim sa nje sta zelim. Naravno dok je pod garancijom ni ja ne bih nista dirao. 

Ovo je nakon godinu dana 24/7 rada sto i nije lose obzirom da je blower design i jedina je kartica koja je bas ovako zaribala, ostale su klasicne sa dva ili tri venta na blokovima i nisu bas bile ovoliko zapekle ali od sada pastu mijenjam svakih 6 mjeseci. Bas se osjeti razlika pogotovo u temperaturama, na ovoj je temp spala za 20 stupnjeva sto nije mala razlika. 

5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ima ekipe sa polaris 4gb sto kopaju raven?

 

Pola godine su radile 13 13,5 , i preko noci palo na 10mhs. Nista u konfiguraciji nije dirano. 

Ima tko kakvu ideju ? 

 

@edit rijesno sa drugim postavkama

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2021 19:21 (Role2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nabavio sam dvi rx 6800 i imam mali problem. Koliko vidim po yt ekipa s njima uredno hvata kakvih 65 mh/s svaka (po minerstatsu jedna daje oko 63 mh/s). Ja svoje dvi ne mogu natjerati preko 118 mh/s koliko god se igrao postavkama. 225w potrošnje
Rudarim u rave-osu, pool 2miners.
Pokušao sam i iz Windowsa lolminerom i tu mi daje još manje, oko 55mh/s svaka
Ima tko savjet kako povećati hash
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže...
Nabavio sam dvi rx 6800 i imam mali problem. Koliko vidim po yt ekipa s njima uredno hvata kakvih 65 mh/s svaka (po minerstatsu jedna daje oko 63 mh/s). Ja svoje dvi ne mogu natjerati preko 118 mh/s koliko god se igrao postavkama. 225w potrošnje
Rudarim u rave-osu, pool 2miners.
Pokušao sam i iz Windowsa lolminerom i tu mi daje još manje, oko 55mh/s svaka
Ima tko savjet kako povećati hash

 Prebaci se na hive os 

 

Koje postavke imaš?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
S tim da mi grafička u prvom slotu ne prihvaća memoriju preko 1000mhz neovisno o postavkama koje stavim. Pokušao sam i zamjeniti karticama slotove i opet isto.
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Daj im amlo više struje na memoriji

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jesam, ali i dalje ova prva neće priko 1000mhz na memoriji i 57mhs
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice