Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.282
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Izgleda da je stvarno bilo do toga šta grafička šalje sliku na monitor. :) Hash je s 57 skočia na 60.9mhs kad sam spojia na igpu.
Nzn mogu li još kako ovu prvu malo naštelati da daje 62.5 ka druga ili smanjiti potrošnju? Evo postavke
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

MOzda pomogne, mozda ne, meni je upalilo tako jednom a bilo je vezano za drivere. 

Instalirala se bila posljednja verzija drivera od AMD-a i totalno zeznula hahrate na jednoj kartici. Pokusaj staviti malo stariju verziju drivera, iskljuci automatsku nadogradnju i onda pokusaj vidjeti kakvi su ti hashovi. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Koliko znam rave dolazi s najboljim driverom koji ima i nema se tu šta updateati. Možda sam u krivu...

Inače ovo je najbolje šta sam uspio izvući, nzn da li bi prelaskom na hive os izvukao kojo mhs više
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel ko uspredivo hashrate na windowsu i linuxu? Imam jedan komp sa 3060 LHR i htio bi ga prebacit na linux(normalna radna distra ne ove za mining) al me muci da ne dobim losiji hashrate. Jel netko probo obadvoje i jel imam kakve razlike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže...
Koliko znam rave dolazi s najboljim driverom koji ima i nema se tu šta updateati. Možda sam u krivu...

Inače ovo je najbolje šta sam uspio izvući, nzn da li bi prelaskom na hive os izvukao kojo mhs više

 Koji miner na kraju koristis u raveos ? Mozes se jos poigrat sa ETH configom . Meni se najbolje ponasa sa A896 . 

U win je meni 61,5, u hive-os 63 sa istim postavkama i spojenim displayem. 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Phoenix. Nisam se igra s nikakvim eth configom, nzn ni šta je A896 :) Ja sam ti početnik u ovome
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

1. Makni phoenixa i stavi TRM (team red miner) ili lol miner ...

 

2. Koliko sam vidio još nisu nikakvi biosi izašli za te 6xxx kartice,tako da trenutno hashaju na stock postavkama (naravno da se clockati) ...

 

3. Na čemu majnaš windozama ili na linuxu ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kome treba brze love neka si napraviti LP na VVS finance-u. Navalite dok su veliki yieldovi, evo nastakao 90 dolara skoro u 36 sati, 30 od ponoci sad. Ulozio onako simbolicno 3000 dolara. Izudareni VVS stakate onda za preko 6000% ludnica.

https://vvs.finance/

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 12:59 (UltrasVinkovci).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
UltrasVinkovci kaže...

Kome treba brze love neka si napraviti LP na VVS finance-u. Navalite dok su veliki yieldovi, evo nastakao 90 dolara skoro u 36 sati, 30 od ponoci sad. Ulozio onako simbolicno 3000 dolara. Izudareni VVS stakate onda za preko 6000% ludnica.

https://vvs.finance/

 

malo je problem što ih ne možeš povući, povlačenje će biti omogućeno tek nakon što "developeri" obave rugpull

2 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
segregator kaže...
UltrasVinkovci kaže...

Kome treba brze love neka si napraviti LP na VVS finance-u. Navalite dok su veliki yieldovi, evo nastakao 90 dolara skoro u 36 sati, 30 od ponoci sad. Ulozio onako simbolicno 3000 dolara. Izudareni VVS stakate onda za preko 6000% ludnica.

https://vvs.finance/

 

malo je problem što ih ne možeš povući, povlačenje će biti omogućeno tek nakon što "developeri" obave rugpull

 Kako nemozes? destakas LP, onda ga konvertiras nazad, sve u CRO i imas na DEFI wallet-u profit ukazan. Kasnije onda mijenjaj opet za sto zelis ili preko CRO defi-ja ili metamask-a, ali bez CRO-a neide. Ja sam tako probao, shibu mi neprikazuje, konvertirao je u CRO i  imao u defiju mogucnost micanje gdje zelim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 13:09 (UltrasVinkovci).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
nbdy32 kaže...

1. Makni phoenixa i stavi TRM (team red miner) ili lol miner ...

 

2. Koliko sam vidio još nisu nikakvi biosi izašli za te 6xxx kartice,tako da trenutno hashaju na stock postavkama (naravno da se clockati) ...

 

3. Na čemu majnaš windozama ili na linuxu ???

 Probao sam ih sve i phoenix mi daje najbolji hash. Na linuxu, rave os

 

Nego koliko ima smisla minjati pool za veću zaradu? Trenutno sam na 2minersu jer mogu dobiti isplatu 0.005 etha u btc na binance uz 0.07$ fee-a. Dvije rx 6800 mi daju oko 1350kn misečno (od čega triba odbiti 200kn struje) šta mi se čini nekako malo. Konkretno me zanima ethermine, vidim da je fee poola 1% plus fee za isplatu na binance (ne kužim koliki je jer u postavkama piše da se može staviti minimalni od 10 gwei-a)

Ako mi netko može ovo pojasniti bio bi mu zahvalan

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ne kužim kaj ti misliš da ćeš na drugom poolu dobit 10% vise il?
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nemam pojma, računam ako je luck veći da mogu koju kunu više izvući?
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže...
Nemam pojma, računam ako je luck veći da mogu koju kunu više izvući?

 

na koju foru je luck veći?

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nema logike to kaj pricas, mozda i bude jedan il drugi dan al kad gledas prosjek kroz tjedan, mjesec to ti je sve više manje isto. A i pogledaj si sve tipove poolova ne računa se isto tvoj dio na svakom.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nzn pitam, krenuo sam s rudarenjem ima deset dana pa dok malo naučim :) Mislio sam da odabir poola možda može utjecati na zaradu na neki način

Šta u rudarenju sve utječe na zaradu, samo hash ili? Npr. nicehash kalkulator mi izbacuje da bi s dvije rx 6800 misečno triba zaraditi malo manje od 1800kn po trenutnoj vrijednosti btc-a. Minus struja naravno. To je 450kn više misečno nego koliko mi daje rave os s 125mhs. Zar je moguće da je tolika razlika ili tim kalkulatorima nije za vjerovati ništa?
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 22:59 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nevaljaju ti kalulatori nista, pogotovo kad racunas u FIATu jel imas dnevno velike razlike u vrijednosti. Onda ti pool ima jedan dan vise srece drugi manje, jedan dan je diffuclty veci drugi dan manji itd. Kolki ti je hashrate sad po kartici 6800 bi trebala davat nekih 64 na 150w na ethasu.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Nevaljaju ti kalulatori nista, pogotovo kad racunas u FIATu jel imas dnevno velike razlike u vrijednosti. Onda ti pool ima jedan dan vise srece drugi manje, jedan dan je diffuclty veci drugi dan manji itd. Kolki ti je hashrate sad po kartici 6800 bi trebala davat nekih 64 na 150w na ethasu.

 Ma zna sam da ti kalkulatori uvik pokazuju više ali nisam baš očekiva 500kn razlike...

Jedna daje 62mhs na 122w, druga 63mhs na 112w. Bolje od toga ne ide koliko god se igra postavkama

Daju mi 0.002 etha u 24 sata

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 12:01 (Volume).
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

0,002 je OK za 125mhs... možda bi se negdje skupilo još nešto sitno u četvrtoj decimali. Probaj flexpool.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 12:31 (miki_the_pirat).
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nema veze kaj miner pokazuje, koliko sharova ti prizna etherminer,koliko trm,koliko neki drugi miner, to se gleda ...

 

TRM je trenutno najbolji miner za AMD kartice, slijedi ga LOL (samo zbog feeja) ...

 

I ne kužim te tražiš neke savjete,a držiš se svoga i ne mjenjaš ništa ...

 

Koristiš majnere,a pričaš o nicehash kalkulatoru ...

 

Bilo koja od stranica za izračun hash-a nije u redu,zato jer imaju neku "optimalnu" vrijednost hasha, ona nemora biti ista za sve kartice ...

 

Tako da nemoj stiskati kartice tamo, nego ukucaj točni hash,točnu struju (uračunaj i ploču i oko toga,ne samo kaj ti raveos pokazuje) i naravno cijenu, pa ćeš dobiti cca koliko dnevno zaslužiš ...

 

Ovo sa drugim poolovima, u pravilu je isto, sad gledamo da imamo manji fee kod isplata, a dal ću na nekom danas dobiti 0.0023, sutra 0.0021,a prekosutra 0.0025, opet me prosjek vodi na 0.0023 ...

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
nbdy32 kaže...

Nema veze kaj miner pokazuje, koliko sharova ti prizna etherminer,koliko trm,koliko neki drugi miner, to se gleda ...

 

TRM je trenutno najbolji miner za AMD kartice, slijedi ga LOL (samo zbog feeja) ...

 

I ne kužim te tražiš neke savjete,a držiš se svoga i ne mjenjaš ništa ...

 

Koristiš majnere,a pričaš o nicehash kalkulatoru ...

 

Bilo koja od stranica za izračun hash-a nije u redu,zato jer imaju neku "optimalnu" vrijednost hasha, ona nemora biti ista za sve kartice ...

 

Tako da nemoj stiskati kartice tamo, nego ukucaj točni hash,točnu struju (uračunaj i ploču i oko toga,ne samo kaj ti raveos pokazuje) i naravno cijenu, pa ćeš dobiti cca koliko dnevno zaslužiš ...

 

Ovo sa drugim poolovima, u pravilu je isto, sad gledamo da imamo manji fee kod isplata, a dal ću na nekom danas dobiti 0.0023, sutra 0.0021,a prekosutra 0.0025, opet me prosjek vodi na 0.0023 ...

 Kako se držim svoga i ne minjam ništa, probao sam više manje sve šta ste predložili. I majnere iz Windowsa, i rave os, i hive os i nicehash. Također sam probao teamred i lol uz phoenix kojeg koristim. On mi daje 3mhs više od svih ostalih zato sam se zadržao na njemu.

 

Ovo za shareove nisam ima pojma, hvala. Phoenix mi je dao 1970 shareova u 39 sati rada. Nemam pojma jel to ok ili ne

 

Koristim mjerač potrošnje, ukupno sa sistemom je 315w šta mi ispada oko 200kn misečno.

 

Ono šta mene buni je to da će mi 2miners kojeg koristim u misec dana isplatiti 1300kn (izračun po dosadašnjim isplatama). S obzirom da izrudarim malo više od 0.002 etha dnevno ili ti 55kn dnevno, to ispada da bi misečno triba izvući više od 1600kn. Nije mi jasno di je nestalo 300kn pa sam zato pita za promjenu poola

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Sharovi nemaju veze ovisno o poolu mozes ih imat drasticno manje ili vise. Ako ti pool ima statistiku neku pogledaj kroz cjeli mjesec kolko si svaki dan radio jel ak ti fali onda sigurno nisi svaki dan tolko radil.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Evo ima statistika
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kolko vidim to je 2miners, tam imas pod reward pa mozes vidjet kroz zadnjih mjesec dana kolko si dobivo.

3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa, trebam jedan savjet ..

 

Naime, imam mogucnost kupit RIG s 6 RTX 3070 Ti grafickih kartica .. RIG je optimiziran, graficke su nove. Znaci, cisti plug & play. Zanima me sljedece.. Koliko bi po vasem misljenju moglo to realno kostat? (uz cijene danasnjice, naravno).

 

Isto tako, moze okvirna zarada, na mjesecnoj bazi? Uzmimo u obzir danasnje cijene ETH.

 

Jos jedno pitanje, posto ne znam kolika bi bila cijena, al dal je bolje isplativo 6 RTX 3070 Ti ili 4 RTX 3080 Ti? Kazem, ne znam cijene i nemam ponudu za 3080 al mogu sastavit i s tim grafickama, pa me isto tako zanima cijena / zarada za to.

 

HVALA!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa, Nicehash mi na jednom kompu ne radi a na drugom radi, kako je kod vas? Srb miner koristim inače, jutros da ne moze pool kontaktirati i gotovo, onda da mi je driver star ovo ono, update drivera i Nicehash isto i sad mi stalno izbacuje grešku kod benchmarka. 2-3 puta restart napravljen ali ništa. Opis kompa je pod moj komp prvi gore.

 

Edit: Teamredminer ne radi,lol miner mi je proradio, nešto sa serverima ili poolovima ne štima, možda će kasnije i Srb miner proraditi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 14:40 (Dragone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Overflow1984 kaže...

Ekipa, trebam jedan savjet ..

 

Naime, imam mogucnost kupit RIG s 6 RTX 3070 Ti grafickih kartica .. RIG je optimiziran, graficke su nove. Znaci, cisti plug & play. Zanima me sljedece.. Koliko bi po vasem misljenju moglo to realno kostat? (uz cijene danasnjice, naravno).

 

Isto tako, moze okvirna zarada, na mjesecnoj bazi? Uzmimo u obzir danasnje cijene ETH.

 

Jos jedno pitanje, posto ne znam kolika bi bila cijena, al dal je bolje isplativo 6 RTX 3070 Ti ili 4 RTX 3080 Ti? Kazem, ne znam cijene i nemam ponudu za 3080 al mogu sastavit i s tim grafickama, pa me isto tako zanima cijena / zarada za to.

 

HVALA!

 Prvo ja sad rig ni u ludilu nebi kupovo, a pogotovo ne sa LHR karticama. Al kolko vrijedi nzn cca 7k eura po trenutnim cjenama mozda +-10-15%, isto ovo kaj pises da je optimiziran(kaj to znaci??) i plug and play apsolutno nista ne znaci pa kompletni idiot je u stanju za cas to slozit i namjestit tak da za to sigurno ne placat nes dodatno il kaj ja znam kaj.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Može mi netko objasniti na koliko da stavim gas price limit u ethermineu
Čitam da ako je prenizak da isplate ne prolaze ili im dugo triba, ali ne kužim baš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Volume kaže...
Može mi netko objasniti na koliko da stavim gas price limit u ethermineu
Čitam da ako je prenizak da isplate ne prolaze ili im dugo triba, ali ne kužim baš

 Moraš imati spojen rig da rudari, i onda upisati gwei i minimum isplatu, te IP adresu na koju je rig spojen.

 

 

Tu možeš pratiti gwei, koji ti je zapravo fee koliko ćeš platiti za isplatu, što veći gwei staviš, veći ćeš ti biti fee za isplatu.

https://etherscan.io/gastracker

 

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
3 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
Overflow1984 kaže...

Ekipa, trebam jedan savjet ..

 

Naime, imam mogucnost kupit RIG s 6 RTX 3070 Ti grafickih kartica .. RIG je optimiziran, graficke su nove. Znaci, cisti plug & play. Zanima me sljedece.. Koliko bi po vasem misljenju moglo to realno kostat? (uz cijene danasnjice, naravno).

 

Isto tako, moze okvirna zarada, na mjesecnoj bazi? Uzmimo u obzir danasnje cijene ETH.

 

Jos jedno pitanje, posto ne znam kolika bi bila cijena, al dal je bolje isplativo 6 RTX 3070 Ti ili 4 RTX 3080 Ti? Kazem, ne znam cijene i nemam ponudu za 3080 al mogu sastavit i s tim grafickama, pa me isto tako zanima cijena / zarada za to.

 

HVALA!

 Prvo ja sad rig ni u ludilu nebi kupovo, a pogotovo ne sa LHR karticama. Al kolko vrijedi nzn cca 7k eura po trenutnim cjenama mozda +-10-15%, isto ovo kaj pises da je optimiziran(kaj to znaci??) i plug and play apsolutno nista ne znaci pa kompletni idiot je u stanju za cas to slozit i namjestit tak da za to sigurno ne placat nes dodatno il kaj ja znam kaj.

 Zasto ne bi kupovao RIG sad?

 

Ne kuzim se uopce u graficke za rudarenje .. Koje su najbolje / najisplativije? Ili se uopce ne isplati kupovat?

 

Da, za ovih 6 komada bi bila cijena 7k € .. Al ako kazes da je to LHR graficka, onda bolje da izbjegavam u svakom slucaju? Najradje ne bi ulazio u Cripto, al da je recimo, nakon uplacenih par tisuca € u novu opremu, ta ista isplacena nakon desetak mjeseci, jos bi nekako i prozvakao to.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice