Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 727.287
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
izvone kaže...

Hm,zasto onda tamo skoro duplo baca? Mozda zbog vise valuta koje sam gledao da rudari. Da stavim dvije valute samo pa onda prokalkuliram.

 

noob sam znam,zato sam tu,hvala vam na pomoci!

Ovi brojevi koje spominjemo se odnose na najprofitabilniji coin Tu pogledaj..

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

I tu sam ukucao svoje podatke i pise cca profitabilnost 10.37,to se odnosi na dnevni profit ili? Nekako mi se taj kalkulator cini bolji od nicehashovog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

to je prilično ok 10$ s 10 kartica

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dakle,isplatilo bi mi se ulazit u to?

 

Kak dificulty,ak to skoci,onda debelo gubim il? Znam da to ovisi o mrketu,al jel izgledno da ce se povecat u skorije vrijeme? Neznam u kojem intervalu to ide.

 

EDIT: se daju na 1060 modificirati biosi? Koliko bi dobio time?  Negdje pise da se da mijenjat,negdje da se neda...

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 22:21 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nemoj gledat koliko novca vec koliko btc zarađuješ. Gledanje koliko novca zarađuješ dnevno nema smisla, jer svaki pomak u cijeni se odnosi na koliko ce ti ispast. Sad je BTC višlji nego ikad i zato ispada da ok zarađuješ, a kad cijena padne (a hoce) onda ce ti naravno pasti i "dnevna zarada".

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Nemoj gledat koliko novca vec koliko btc zarađuješ. Gledanje koliko novca zarađuješ dnevno nema smisla, jer svaki pomak u cijeni se odnosi na koliko ce ti ispast. Sad je BTC višlji nego ikad i zato ispada da ok zarađuješ, a kad cijena padne (a hoce) onda ce ti naravno pasti i "dnevna zarada".

Nope, puno vise $ sam dnevno mineao preko nicehasha kad je btc bio daaaleko nize id ovog sad...

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

To smo vec pricali... Zarađivao si više bitcoina jer je difficulty bio duplo manji (ether skoro 2 puta manji). Da je onaj difficulty iz 6-7. mj i ova cijena zarađivao bi 50kn dnevno, možda i više. Nicehash automatski preracunava koliko btc zaradiš u trenutnu cijenu na tržištu, zato sada izgleda da zarađuješ više nego npr. prije 2-3 tj. kad je ono bio pao.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

To smo vec pricali... Zarađivao si više bitcoina jer je difficulty bio duplo manji (ether skoro 2 puta manji). Da je onaj difficulty iz 6-7. mj i ova cijena zarađivao bi 50kn dnevno, možda i više. Nicehash automatski preracunava koliko btc zaradiš u trenutnu cijenu na tržištu, zato sada izgleda da zarađuješ više nego npr. prije 2-3 tj. kad je ono bio pao.

Nije tako jednostavno, sutra bitcoin moze vrijedi 1000$ a da ti s nicehashom dobijas 5x vise nego sad kad je na 5+k... Ponuda/potraznja za hashing powerom i kretanje trzista su presudni, a ne trenutna vrijednost...

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

nije vam samo stvar u difficultyu, npr hashrate kod rudarenja etc-a pada za svaku epohu pomalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Na stranici what to mine sto znaci onaj volume filter?

 

Ugl sada gledam izmedju 1060 i rx570. Svaki ima svoju prednost kod nekih valuta,s time da bi na rx morao mijenjat bios sto znaci da gubim garanciju jel da?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
izvone kaže...

.. morao mijenjat bios sto znaci da gubim garanciju jel da?

- da, ako priznaš. Ne ako ne priznaš. + btw, sve što proizvođač HWa da (to uključuje i firmware-bios) je uključeno u garanciju (modanje nije).

- kako će trgovac/servis znati da je modanje uzrok? Ili 'prekomjerno rudareje'? :)) ... naravno, crknut će proporcionalno prije npr za godinu ili 5 za normalno korištenje, ali ako to servis navede kao razlog odbijanja garancije tad imaju čarobnu kuglu ili CSI lab .. jer oni zapravo nemaju način provjeriti crknutu komponentu, osim npr fizičkog oštećenja.. ako je crklo, tad je crklo. Ako pri tome priznaš da si nešto modao, tad im je to legitimni razlog.. a taj razlog nemaš razloga dati im.

 

-rudarejne, naravno isplativo. .. (dramaturgija..) .. za nekoga. Npr za trgovca sigurno, prodajom opreme. Za rudara? Ovisi o razlici uloženo+troškovi i zarađeno (pa hipotetski minus porez na djelatnost)..

trenutno, struja dnevno tek nešto manje od zarade.. a početnik gleda zaradu (struju možda netko drugi plaća..). Treba tu dodati i cijenu opreme, pa čak i neko radno vrijeme, jer da se bilo što radi, nešto se zaradi.

- bez rudarenja, npr djedmraz, pokloni 1Bc. to je tad čista zarada (osim troškova za npr podizanje, pretvaranje u novac, konverziju i sl.). Taj Bc može na urzi oscilirati, recimo da raste, tad zarađuješ dodatno na razlici, ali može i pasti. Trenutak kad ga dobiješ-kupiš i trenutak kad ga prodaš, ta razlika je tečajna/dioničarska, statistički, ako je netko zaradio, netko drugi je jednako toliko izgubio (ali rudar to nije primijetio jer misli da je đabe ili od spomenutog lika, djedmraza..).

Više može zaraditi spretan trgovac kupnjom-prodajom u jednom danu, nego rudar za godinu. Isplativost rudarenja? Perite šajbe na benziskoj, zardit ćete nešto, ovako će ipak zaradti netko treći. Par izuzetaka su samo to, kao dobici na lotu. Oni koji u pravo vrijeme kupe bc ili opremu (povoljno) i prodaju u pravo vrijeme.. (kupiti i prodati, oboje je jednako važno) tek to se računa, tek tad. Tek tad se sve brojke znaju sigurono. Do tad je loto.. a da je neka konkretna zarada, radili bi to ozbiljniji igrači, ne okežual gameri i forumaši..

 

sad je za usporedbu-primjer (tema) samsung-galaxy rig od 40 komada.. to je fora-fičer, ne zarada. Jedna prosječna/gamerska VGA izrudari više.. hype, jer se može. Da je zarada.. tad bi samsung prestao prodavati mobitele i rudario, no on će ipak prodavati (altruista valjda..) :) .. biz je biz, zarada je ona razlika, ne nešto što neki calculator na webu izbaci. Stručnjaci koji su izradili rig u samsungu, njihovo radno vrijeme košta (što god da rade, u kojoj god firmi, dobili bi plaću, višu..). Ako su to razvijli recimo mjesec, taj trošak (rad-plaća) je viši nego što će rig izrudariti u desetljeću. Smisao? Hype, reklama. Tad je zarada za samsung tisuću puta veća od troška da je npr platio oglas na forumu, jer se klika, čita, komnetira.. a prodaju se PCji, VGA, a svi imaju samsung chipove-ram, itd itd.

 

tko zarađuje? biznis.. uvjek netko, netko drugi gubi, samo novo stvorena vrijednost je konkretna-opipljiva, ali do trenutka prodaje-naplate je nula.

 

edit: pa još malo, o tome tko-kako zarađuje 'od rudarenja'.. :)

-npr trgovac koji prodaje VGA. Zaradi maržu, država PDV, distributer, proizvođač.. oni su zaradili zajedno ukupnu cijenu kartice. Kupac kartice to nije zaradio nego uložio-trošak. Da bi zaradio, na kraju priče mora imati u džepu više nego prije kupnje. Recimo da je to srednja klasa-cijena, 1.000kn za VGA (i ima sve ostalo, PC..).

-ako je polovna komponenta, 50% cijene nove, u nekom početnom vremenu za seriju (jer brzo zastarjevaju), recimo unutar 2godine, kao garancija. Izlaskom iz trgovine kupac je ne može prodati za isti iznos, može samo za manje (ili nekom naivcu..). Koliko manje, između 50-100% to ovisi o cjenkanju i naivcima. Recimo da je to nakon godine dana, 500kn. (uz to naivac ne zna da je rudarenje 24h/dan.. time habanje-trajnost kao da je recimo 5-10 godina starosti, zapravo šansa da crkne u idućih godinu dana je cca 50%, nakon tog bez garancije.. =rizik).

 

- ako je tad gubitak na cijeni vga 500kn, jeli barem toliko izrudareno? + torškovi? .. a zarada? U bilo kojem bizu, normalna zarada je cca 20% uloženog, može više, može manje, ovisi o rizicima i obrtu.

- jel nakon te priče u džepu recimo 1.200kn? To je tad, obična matematika, +700kn rudarenjem. Plaćeni računi za struju itd..? Što ako u tom trenu Bc padne? Što ako .. crkne PC (ne vga jer ima garanciju).. itd.

- ako se vidite u toj formuli, OK, rudarite. No ako se već kockate, budite spreni izgubiti uloženo (i PC). Tad postoji i brži način, npr loto, rulet.. ili, pranje šajbi na benzinskoj, pa čak i skupljanje PETa. Mešetarenje je za mešetare, ne za gamere-forumaše.. oni mogu u jednom danu zaraiti (ili izgubiti). Kao i podsjetnik da u Juž.Africi crnci-'robovi' rudare dijamante.. no jedva preživljavaju, zarađuju vlasnici, trgovci i npr nizozemci.. pa ako ima neke sličnosti, do the math, zaključite islpati li vam se rudariti (ili nešto drugo, raditi, godinu dana..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2017 12:19 (ihush).
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Bok momci!

 

Nešto si zadnjih par dana razmišljam da bi uložio oko 5k eura u mining rigove. Mislio sam složiti dvije mašine sa po 6 komada RX570/580 kartica (ili eventualno GTX1060?) pa me zanima vaše mišljenje oko svega toga, te općenito isplativost investicije s obzirom na trenutnu situaciji na marketu. Uzmite u obzir da struju nebi plaćao jer bi rigovi bili na jel', recimo to tako za sada, "no-name" lokaciji u kojoj bi se ta potrošnja stopila u mnoštvu

 

Zamolio bih ako postoji neka dobra duša koja bi ukratko objasnila proceduru oko softverskog dijela, tj. koji software koristiti, kako i koji wallet je najbolji.. uglavnom nekakav intro u sve to. Uostalom, svi prijedlozi i savjeti oko hardware-a/software-a su dobrodošli :) Hvala unaprijed svima

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Po trenutnoj situaciji, računaj da ti treba neke 2 godine da bi vratio uloženo. Ako imaš toliko vremena i novca s kojim ti se kocka, bolje poslušat anshin savjet pa direktno kupit neki coin i poštedit se briga oko stabilnosti rigova itd.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Hm,mi mozes reci kako ti dolazis do otplate od 2g? Nekom mojom racunicom sa 6 rx isplatis za cca 8mj rudarenjem altcoina. Jos ti na kraju ostaju komponente...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Računao sam za otplatu 5k€ (x7.5) koliko je rekao da bi uložio. Ako računaš da ti jedna 1060 (i dalje najisplativija kartica hash/$/W) trenutno daje ~1$ dnevno (6.5kn), lako se dođe do brojke koliko ti treba za otplatu sa 12kom. Onda još uzmeš u obzir da će diff ići gore i eto te blizu 2god.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
_mark0_69 kaže...

Računao sam za otplatu 5k€ (x7.5) koliko je rekao da bi uložio. Ako računaš da ti jedna 1060 (i dalje najisplativija kartica hash/$/W) trenutno daje ~1$ dnevno (6.5kn), lako se dođe do brojke koliko ti treba za otplatu sa 12kom. Onda još uzmeš u obzir da će diff ići gore i eto te blizu 2god.

99% da bi isao na RX580 8GB jer me potrosnja struje ne zanima, tj. omjer hash/$/W. A jedna RX580 bi trebala (kazem trebala, prema trenutnim kalkulatorima) cupati 40ak eura mjesecno (x12 = oko 500 eura).

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

nepotrebno je računati s više VGA, cijena-zarada je po komadu.. dok je pc ograničen na količinu koliko može koristiti, također dio troška ili umnoška.

jedna 1060, 6,5kn/dan, cca godina za prosječnu-jaču, koja je takvim radom ugl dala svoje i uvaljivanje nekome (prodaja) je uvaljivanje, ako crkne, super (garancija=nova).

 

zarada? ako se vrati uloženo, tad je zarada nula, minus gubljenje vremena, koji god posao da se radio godinu dana, neki profit bi bio, veći..

troškovi, ostatak PCja, struja.. rudarenje je onako, rudarenje, kao što u južnoj africi crnci nisu bogati mada rudare dijamante.

igre s cijenom na burzi su pak nešto drugo, gore-dolje, važna je razlika. Kad se kupi, kad se proda, do tad je samo rizik, kad se proda, zborji se i tek tad je konkretno, recimo zarada. To je logičnije, kao svako kockanje, uložiš, rizik, dobiješ ili izgubiš. Moguće i 1000$ preko noći.. ili gubitak svega. Uložiti pri tome u kupnju skopog hwa je beskorisno, čekati-rudariti godinu.. možda će ww3, možda ukinu bc, možda se na burzi zaradi 100.000 .. dok rudarenjem možda kao profit ostane izhabana vga koju nekom treba uvaliti.. do the math. Da je to isplativo, radili bi to i veliki, kao skupljanje PETa, to rade mali..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ihush kaže...

 To je logičnije, kao svako kockanje, uložiš, rizik, dobiješ ili izgubiš. Moguće i 1000$ preko noći.. ili gubitak svega. Uložiti pri tome u kupnju skopog hwa je beskorisno, čekati-rudariti godinu.. 

 beskorisno je i kockanje, pogotovo za "male igrače", još kad dodaš neznanje u igru odnosno nestrpljivost i pohlepu zagarantirana ti je nula :) btw i ja sam probao, došao do nekih 300$, pao na 40$ popeo se na 180$ i konačno pao na 0$

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

naravno, jer svaka burzovna igra, nije zato da bi svi-bezbrojni mali došli do male zarade, nego par probranih velikih.. insideri koji znaju dan kad kupiti-prodati, tad se zarađuje. Dok kao mamac služi ''da sam kupio tad, sad bi imalo xxx'''.. i ne, imao bi u trenutku prodaje, ne sad jer sad nema ništa. No to je mamac, nešto za ništa, zarada i velike brojke. Klasična osnova svake navlakuše, dok kao i loto neka minimalna šansa-mamac mora postojati. Odnosno, tko ima sreće, nek uplati loto listić.. jeftinije, lakše podnosiv gubitak s većom zaradom. Sve što je potrebno je nekoliko brojeva pogoditi. Lako je. :)

 

 

edit: evo kad gore netko računa s npr krađom-besplatnom strujom. Može lakše-jednostavnije, bez investicije od par tisuća kn (+ ostatak HWa), običnim powerbankom-punjačem.. napuniti i npr na kolodvoru nuditi punjenje, za 5kn.. ili za 1kn, jer trošak je nula, zarada je svaka kuna.. i vjerojatno će svaki dan netko platiti 5kn za punjenje praznog mobitela, to je posao od par minuta, ne 24h dan.. i bez investicije osim parsto kn za akumulator-punjač.. kojeg ionako ima. Tim biznisom, ima konkretnu zaradu, ne ovisi o propasti bc-a, ne mora otvarati neki račun u banci, brinuti o porezu, uvaljivati hw itd itd.. i svaki dan je u džepu 5kn. .. pa do tog, da ne mora baš ništa raditi, 5kn može nažicati, dobiti od djedmraza.. i na kraju dana, što s tih 5kn može? Popiti kavu? .. kupit pola litre vode. Jessss its a biznis!! .. a kod rudarenja im to izgleda unosno. Super, prosječan milijunaš bi mogao biti svatko ako bi živio štajaznam partisuća godina :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 16:49 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ne znam kako slažeš te kalkulacije. Napisao je gore da je u igri RX (po meni najbolja 570 4GB zbog omjera cijene i HR-a). Uzmimo kao primjer da je upravo to ta kartica po what to mine bi prosjek u zadnjih 7 dana bio oko 9$ dnevno odnosno 58,27 kn x 30 dana = 1748 kn s uključenom strujom... Rig sa 6 rx570 se može složiti za cca 12.000 kn dakle isplativost mu je za cca 7-8 mjeseci. Možda i kraće ako u međuvremenu koja valuta što se rudari skoči s cijenom... I na kraju mu ostane barem 6.000 kn ako će ih prodati za 50% cijene pojedinačno.

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
14 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

U svakom slucaju ces vise zaradit skupljanjem boca a i setnja je zdrava za organizam 

Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav svima citam malo vase postove te se odlucio ukljuciti tj ako netko tko se bavi time da mi preporuci da slozim neki rig...

 

Trenutno sam poslozio nesto uz preporuku frendova koji takodjer neki imaju ati dok neki nvidiju pa eto ako nesto nevalja ili netko misli da ima nekih boljih solucija rado cu ga saslusati ,mada sam mislio mozda 5 ili 6 graficki staviti

 

hvala

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 3:07 (Dex333).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
GospodinBenx kaže...

Ne znam kako slažeš te kalkulacije. Napisao je gore da je u igri RX (po meni najbolja 570 4GB zbog omjera cijene i HR-a). Uzmimo kao primjer da je upravo to ta kartica po what to mine bi prosjek u zadnjih 7 dana bio oko 9$ dnevno odnosno 58,27 kn x 30 dana = 1748 kn s uključenom strujom... Rig sa 6 rx570 se može složiti za cca 12.000 kn dakle isplativost mu je za cca 7-8 mjeseci. Možda i kraće ako u međuvremenu koja valuta što se rudari skoči s cijenom... I na kraju mu ostane barem 6.000 kn ako će ih prodati za 50% cijene pojedinačno.

 aj mi molim te reci kako ćeš zaraditi 9$ po danu s jednom karticom?

 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dex333 kaže...

Pozdrav svima citam malo vase postove te se odlucio ukljuciti tj ako netko tko se bavi time da mi preporuci da slozim neki rig...

 

Trenutno sam poslozio nesto uz preporuku frendova koji takodjer neki imaju ati dok neki nvidiju pa eto ako nesto nevalja ili netko misli da ima nekih boljih solucija rado cu ga saslusati ,mada sam mislio mozda 5 ili 6 graficki staviti

 

hvala

 

 

 1070 su neisplative

 

Idi na 470 ili 570 grafe

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
tomislavivic kaže...

 aj mi molim te reci kako ćeš zaraditi 9$ po danu s jednom karticom?

 

 valjda je mislio sa 6 , ali ne možeš ni sa 6 , koliko ja vidim negdje oko 7$ max.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
tomislavivic kaže...
GospodinBenx kaže...

Ne znam kako slažeš te kalkulacije. Napisao je gore da je u igri RX (po meni najbolja 570 4GB zbog omjera cijene i HR-a). Uzmimo kao primjer da je upravo to ta kartica po what to mine bi prosjek u zadnjih 7 dana bio oko 9$ dnevno odnosno 58,27 kn x 30 dana = 1748 kn s uključenom strujom... Rig sa 6 rx570 se može složiti za cca 12.000 kn dakle isplativost mu je za cca 7-8 mjeseci. Možda i kraće ako u međuvremenu koja valuta što se rudari skoči s cijenom... I na kraju mu ostane barem 6.000 kn ako će ih prodati za 50% cijene pojedinačno.

 aj mi molim te reci kako ćeš zaraditi 9$ po danu s jednom karticom?

 

 Napisao je 6.

 

Tom racunicom se dolazi kada gledas na what to hash. I sam sam radio slicnu racunicu i ispada tako,jer softver gleda sto mu je isplativo i tako sam prebacuje koju kriptovalutu da mina. Jel to bas tako kako je na kalkulatoru neznam,no svi kazu da je on najbolji za uvid u to.

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

A tek sam se probudio bio sry ali i dalje je malo optimisticno sa 6 kartica

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Rig sa 6 x 570 mjesecno zaradi po danasnjoj situaciji 1700 kn - struja

 

Znaci oko 1000 kn mjesecno cistoga

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
tomislavivic kaže...

A tek sam se probudio bio sry ali i dalje je malo optimisticno sa 6 kartica

 Ja sam nepopravljivi optimist kada je u pitanju zarađivanje $$ ;)

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
8 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

Rig sa 6 x 570 mjesecno zaradi po danasnjoj situaciji 1700 kn - struja

 

Znaci oko 1000 kn mjesecno cistoga

 

 

 

A za koliko mjeseci isplatis cijeli rig?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice