Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

poruka: 86
|
čitano: 24.955
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna".
15 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

ono što mene čudi jest da se uvijek jave neki ogorčeni stavovi oko činjenice da tak benigne stvari kao što su audio pojačala i zvučnici mogu koštati puno novaca, kao da su ljudi koji su platili puno novaca za nešto od toga osobno isisali krv i izvadili mast komentatoru/ima.

ovdje čak imamo slučaj da je riječ o praktički najeftinijem primjerku na tržištu, no svejedno se koristi  prilika da bi se prozvalo "platinastouhe" zato što imaju neki svoj hobi i kupuju takve stvari.

 

iako je objektivno riječ o sasvim pozitivnoj zanimaciji, koja podstiče razvoj glazbenog ukusa i samim tim proširuje intelekatualne kapacitete puno više od npr. odlaska u kladionicu ili uličnih utrka, ako ništa drugo. 

 

vjerujem da ima i onih koji su samo fascinirani tehnološkim aspektima te opreme, tj. ne kupuju da bi ju koristili za slušanje glazbe, no čak i to je sasvim relevantan interes - barem bi se na ovim forumima čak i on morao uvažavati. jer s druge strane, nisam još primjetio da je netko ostavio negativan komentar na temema koje se bave natjeravanjem procesora na visoke frekvencije ili rezultatima koje izbaci kartica u benchmarcima.

 

meni su te stvari osobno sasvim besmislene, no nikad ne bih otišao tamo i napisao da je potpuno svejedno izbaci li kartica 67 ili 89 fps - iako objektivno jest.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 20:22 (goddard).
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Amen.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
8 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
BlueMax kaže...
Razliku između dva pojačala ja definitivno dan danas sa svojih 44 godine mogu čuti a potvrda toga mi je i pojačalo o kojem se govori u temi. 

 

 ti možeš čuti 8khz, 10, 12, i 14 dok frekvencije od 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 i 22 ne možeš.

toliko o tvome razlikovanju kvalitete u dva slična pojačala.

 

nego, meni nije jasno zašto u te nove spravice ne ugrađuju HDMI ARC.

pa nije to preskupa tehnologija, lopovi jedni... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
cp sa wiki: "The HDMI founders began development on HDMI 1.0 on April 16, 2002"

eto zašto nema hdmia to dolazi tek za deset godina po akcijskoj cijeni xD
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Anđeo bez falinge kaže...
BlueMax kaže...
Razliku između dva pojačala ja definitivno dan danas sa svojih 44 godine mogu čuti a potvrda toga mi je i pojačalo o kojem se govori u temi. 

 

 ti možeš čuti 8khz, 10, 12, i 14 dok frekvencije od 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 i 22 ne možeš.

toliko o tvome razlikovanju kvalitete u dva slična pojačala.

 

nego, meni nije jasno zašto u te nove spravice ne ugrađuju HDMI ARC.

pa nije to preskupa tehnologija, lopovi jedni... 

 Frekvencije o kojima govoriš u glazbi su skoro pa nebitne. Ja nisam mjerni instrument. Zato vrlo dobro razlikujem kad u jednoj pjesmi (primjer koji sam naveo) back vokali zvuče kao jedan dok na drugom pojačalu jasno razaznaješ (i prepoznaješ) dva glasa. To ti ni jedan mjerni instrument neće reći.

 

A zašto bi, pobogu, u stereo pojačalo ugrađivali bilo kakav oblik HDMI-ja? Toliko o tvom poznavanju teme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 21:18 (BlueMax).
16 godina
neaktivan
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Na ovog povoljnog ljepotana upariš CD i DAB/FM tuner + vulgaris ONKYO zvučnici (tko im radi ove kutije..nisu skupe?)

...btw jer DAB+ fercera u cijeloj državi ili je to sve testni kupus za par odašiljača?

 

..ovaj set ko bombončić izađe 8700kn.  Jbg neko će kupit iphone xxxl.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Evo Dabar se uvatija pojacala na temelju iznutrica,a pajdo ga samo na slikama vidija.:D
I jos govori kako sva pojacala zvuce isto osim ako su neispravna!
Ajde macane koje pojacalo i zvucnike imas doma i sto je sve proslo kroz tvoju slusaonu ili si samo internet i hifi sajam ratnik?!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 5 hvala 0
7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu

ne nego cu na temelju ove prednje plastike pricat o pojacalima hahah.

 

opet osobno napadanje od "audiofila"

prošlo je sve od 40god starog jvc-a do novih aktivnih zvućnika s dsp-om.
isto tako preko 20 razlićitih custom pojaćala ni ne sjecam se svih ali od jetkanja pcb u garaži do rucno lemljenih smd dvostranih ploća.

btw ako želiš poklonit ću ti stereo kit za mini integrirano pojaćalo iz moje radnje pa sam složi i testiraj.

pojačalo mora bit flat u reklamiranom rasponu frekvencija da bi bilo hi-fi inaće je neispravno ili jednostavno nije hi-fi tj krivo se reklamira.

5 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Teško se boriti sa zlatouhim audiofoolima. No, ne treba odustajati. Ako zbog ničega drugog onda zbog likova/dječaraca iz prvog komentara - objasniti im što je što te ukazati na jednostavnost audia kao takvog.

POJAČALA , pa i ona integrirana (i ne, to nije naziv za pojačalo s dac-om nego za pojačalo s predpojačalom) NE SMIJU IMATI SVOJ ZVUK. Ona koja imaju, kao što to kaže dabar, nisu ispravna pojačala.

ABX slijepi test je penicilin za zlatouhe ;)
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
7 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
BlueMax kaže...

 Frekvencije o kojima govoriš u glazbi su skoro pa nebitne. Ja nisam mjerni instrument. Zato vrlo dobro razlikujem kad u jednoj pjesmi (primjer koji sam naveo) back vokali zvuče kao jedan dok na drugom pojačalu jasno razaznaješ (i prepoznaješ) dva glasa. To ti ni jedan mjerni instrument neće reći.

 

A zašto bi, pobogu, u stereo pojačalo ugrađivali bilo kakav oblik HDMI-ja? Toliko o tvom poznavanju teme.

 nebitne ?! aj dobro.

ako iz zvučnjaka s prvog pojačala ne čuješ dva back vokala onda ti ne uspoređuješ dva približno slična pojačala već je prvo jeftino pojačalo a drugo kvalitetno.

to će prepoznati svatko i nisi po tome ništa poseban.

 

ja radim produkciju glazbe u glazbenom studiju i vrlo su mi dobro poznate finese oko pojačala, aktivnih, pasivnih zvučnjaka, parametara miksanja (panoramaL/R) skretnica, frekvencija  i, tako to.

još da znaš što kvalitetno predpojačalo učini zvuku, gdje bi ti bio kraj...

 

nego, dobro da su ubacili bar optički i koaksijalni s ugrađenim DAC-om pa može ipak ići na nove teveje koji potpuno izbacuju analogne izlaze da ne mora čovjek kupiti i receiver s HDMI 

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 0:04 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Hahah,evo znalaca sa diy pojacalima,nemam zlatne usi ali komentirat nesto samo na temelju web slike...pojacalo/dac comp za1800 kn...sto bih trebalo radit,masirat noge dok svira.
Poslusat doma u kucnim uvjetima kao Davor i onda dat komentar a ne govorit o pcb,zastitu i jvc pojacalu starom 40 godina.
AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Anđeo bez falinge kaže...

 nebitne ?! aj dobro.

ako iz zvučnjaka s prvog pojačala ne čuješ dva back vokala onda ti ne uspoređuješ dva približno slična pojačala već je prvo jeftino pojačalo a drugo kvalitetno.

to će prepoznati svatko i nisi po tome ništa poseban.

 

ja radim produkciju glazbe u glazbenom studiju i vrlo su mi dobro poznate finese oko pojačala, aktivnih, pasivnih zvučnjaka, parametara miksanja, skretnica, frekvencija  i, tako to.

još da znaš što kvalitetno predpojačalo učini zvuku, gdje bi ti bio kraj...

 

nego, dobro da su ubacili bar optički i koaksijalni s ugrađenim DAC-om pa može ipak ići na nove teveje koji potpuno izbacuju analogne izlaze da ne mora čovjek kupiti i receiver s HDMI 

 

 

 

 Oba su jeftina s tim da je ovo koje ima bolji zvuk jeftinije. I točno to je bit ove teme. Ovaj Onkyo je neviđen odnos uloženo/dobiveno. Normalno da nisam poseban, samo ti objašnjavam da nije sve u frekvencijskom rasponu sluha. Unutar raspona kojeg čujem nešto zvuči bolje od drugoga.

Optički i koaksijalni ulaz na stereo pojačalu s DAC-om su normalna stvar a bilo bi zgodno da ima i USB. HDMI nije niti će ikada biti.

 

I pazi sad ovo, ovo isto pojačalo, Onkyo A 9010, samo za američko tržište, po željama kupaca dolazi bez DAC-a (čisti pre amp / amp) i prodaje se po istoj cijeni kao i ovo s DAC-om. Zašto bi netko želio istu stvar samo bez nekih bitnih funkcija za isto novca? Zato jer smatraju da je ugrađeni DAC ispod nivoa ugrađenog pojačala i time višak koji samo stvara negativan efekt. 

 

Sad se ja pitam, ako ove dvije verzije zvuče drugačije, jel ovaj s ugrađenim DAC-om serijski pokvaren?

10 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
BlueMax kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 nebitne ?! aj dobro.

ako iz zvučnjaka s prvog pojačala ne čuješ dva back vokala onda ti ne uspoređuješ dva približno slična pojačala već je prvo jeftino pojačalo a drugo kvalitetno.

to će prepoznati svatko i nisi po tome ništa poseban.

 

ja radim produkciju glazbe u glazbenom studiju i vrlo su mi dobro poznate finese oko pojačala, aktivnih, pasivnih zvučnjaka, parametara miksanja, skretnica, frekvencija  i, tako to.

još da znaš što kvalitetno predpojačalo učini zvuku, gdje bi ti bio kraj...

 

nego, dobro da su ubacili bar optički i koaksijalni s ugrađenim DAC-om pa može ipak ići na nove teveje koji potpuno izbacuju analogne izlaze da ne mora čovjek kupiti i receiver s HDMI 

 

 

 

 Oba su jeftina s tim da je ovo koje ima bolji zvuk jeftinije. I točno to je bit ove teme. Ovaj Onkyo je neviđen odnos uloženo/dobiveno. Normalno da nisam poseban, samo ti objašnjavam da nije sve u frekvencijskom rasponu sluha. Unutar raspona kojeg čujem nešto zvuči bolje od drugoga.

Optički i koaksijalni ulaz na stereo pojačalu s DAC-om su normalna stvar a bilo bi zgodno da ima i USB. HDMI nije niti će ikada biti.

 

I pazi sad ovo, ovo isto pojačalo, Onkyo A 9010, samo za američko tržište, po željama kupaca dolazi bez DAC-a (čisti pre amp / amp) i prodaje se po istoj cijeni kao i ovo s DAC-om. Zašto bi netko želio istu stvar samo bez nekih bitnih funkcija za isto novca? Zato jer smatraju da je ugrađeni DAC ispod nivoa ugrađenog pojačala i time višak koji samo stvara negativan efekt. 

 

Sad se ja pitam, ako ove dvije verzije zvuče drugačije, jel ovaj s ugrađenim DAC-om serijski pokvaren?

 

A-9010 bez DAC-a je u biti UK verzija za koju jedino i postoje recenzije. Bilo je komentara da zbog toga UK verzija ima kvalitetnije komponente jer se uštedilo na DAC-u ali su iz Onkya to opovrgnuli i napisali da obje verzije u sebi imaju identične komponente izuzev samog DAC-a. 

 

Treba onda nabaviti UK verziju, eksterni DAC pa dati nekom zlatouhom da usporedi sa ovom EU/US koja ima DAC što kvari zvuk.

 

The UK and US version are identical - I repeat - identical. I compared my just bought US version to a picture of the Japanese/UK version, and the only difference is the missing DAC on the Japanese/UK version, and some parts on the US version appear to be made of plastic, such as the volume knob.

"The circuit, caps, resistors etc. are identical. Since this is an analog amp, the same circuit and parts in both means that both versions are identical; there is no other 'tuning' than that. Simply hit the 'direct' button on the US version to get the best possible signal/sound." 

 

http://forums.stevehoffman.tv/threads/new-onkyo-a-9010-stereo-integrated-amp-with-build-in-wolfson-dac.417371/page-4

 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Dobro, UK ili US, nije ni čudo da se ne sjećam ali sjećam se te rasprave kad sam tražio koje ću pojačalo kupiti prije 2 godine.

Bit je u tome da je WhatHiFi testirao verziju bez DAC-a i dodijelio mu Best Buy nagradu. Onda je verzija s DAC-om definitivno Best Best Buy.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Meni bi bilo interesantno da se malo piše o class D pojačalima. Ima ih cijela vojska na eBayu, jel ima kod nas toga za kupiti? Veliki plus je što su mala. Vjerojatno bi bilo zgodno to zapiknuti u komp uz neke bookshelf zvučnike.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
hudibitek kaže...

Meni bi bilo interesantno da se malo piše o class D pojačalima. Ima ih cijela vojska na eBayu, jel ima kod nas toga za kupiti? Veliki plus je što su mala. Vjerojatno bi bilo zgodno to zapiknuti u komp uz neke bookshelf zvučnike.

 Kakvo pojačalo te zanima? S ugrađenim DAC-om? Snaga? Povezivost?....

 

Bi li ovo zadovoljilo tvoje potrebe?

 

SMSL AD18

 

7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu

hudibitek kaže...

...zapiknuti u komp uz neke bookshelf zvučnike.

 znam za jedan pokušaj toga scythe kama bay amp SCBKS-1000P, d-klasa ,yamahin ćip, pre mala snaga mislim oko 10W po kanalu i radilo samo na 8 oma, zvuk naravno po današnjim standardima :).

zvućnici uz koje je original dolazia su bili premale osjetljivosti i relativno brzog pada frekvencije(fr graf na slici dole testirano na drugom pojacalu dosta vece snage u ne tretiranoj prostoriji i bez gatinga lol) pa su neki govorili kako nema basa ovo pojaćalo lol ...

15 godina
online
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Možda je offtopic, no jedno pitanje:

 

Upravo zbog toga što novi TV nema analogni izlaz za zvuk trebao bih promijeniti stari stereo Technics nečim što ima digitaliju na ulazu.

 

Je li bolje neko stereo pojačalo sa digitalnim ulazima (poput ovog) ili AV receiver (5.1, 7.1) sa HDMI+digitalni audio ulazi+ analogni ulazi (koji bi se koristio prvenstveno u stereo načinu, ili eventualno 2.1)?

 

Napominjem da je dnevna soba nekih dvadesetak kvadrata, te posjedujem par Sony zvučnika nominalne snage 65w, musical 100w, 8 ohma. Dakle, prvenstveno za stereo zvuk. Ne da mi se razvlačiti soround setup po sobi. Muzika svakako bolje zvuči kako je i napravljena - u stereu nego u nekakvim prologic, dolby soround, bla bla bla ..., a filmove koji su u 5.1, a idu sa PC-a, svakako softwer umiksa u stereo prije slanja HDM-ijem na TV (tako sam podesio jer imama samo 2 zvučnika).

morrisoN
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
morrisoN kaže...

Možda je offtopic, no jedno pitanje:

 

Upravo zbog toga što novi TV nema analogni izlaz za zvuk trebao bih promijeniti stari stereo Technics nečim što ima digitaliju na ulazu.

 

Je li bolje neko stereo pojačalo sa digitalnim ulazima (poput ovog) ili AV receiver (5.1, 7.1) sa HDMI+digitalni audio ulazi+ analogni ulazi (koji bi se koristio prvenstveno u stereo načinu, ili eventualno 2.1)?

 

Napominjem da je dnevna soba nekih dvadesetak kvadrata, te posjedujem par Sony zvučnika nominalne snage 65w, musical 100w, 8 ohma. Dakle, prvenstveno za stereo zvuk. Ne da mi se razvlačiti soround setup po sobi. Muzika svakako bolje zvuči kako je i napravljena - u stereu nego u nekakvim prologic, dolby soround, bla bla bla ..., a filmove koji su u 5.1, a idu sa PC-a, svakako softwer umiksa u stereo prije slanja HDM-ijem na TV (tako sam podesio jer imama samo 2 zvučnika).

 Kupi običan DA konverter sa coax/optičkim ulazom, na koji spojiš TV, a činčevima izlaz DACa na pojačalo. Ima ih za 200 tinjak kuna već, čak i u našim trgovinama.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
15 godina
online
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu

Razmišljao sam i o tom. Još mi je u opciji, no zanima me i sa stanovišta doživljaja slušanja (prvenstveno) muzike, bi li se šta izgubilo korištenjem 5.1 av receivera u stereo modu u odnosu na klasišno stereo pojačalo?

morrisoN
15 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Imam 'vakog spojenog na Wharfedale Diamond 10.2 zvučnike i preko optike na Samsung TV + Chromecast audio spojen od naprijed na headphone ulaz + gramofon na phono, pa ako netko zanima nešto što je zapravo ontopic neka pita. Ja sam izuzetno zadovoljan svime, pogotovo za cijenu cijelog seta. Za razliku od mišljenja u članku, nisam primjetio neku razliku u zvuku s chromecasta i sa tv-a (stream glazbe preko NAS-a), a praktičnost je sjajna. Isto tako, za razliku od članka, mislim da je daljinski totalna debilana. Ima 35 tipaka, od toga rade 4 (četiri) i još je volume malo tvrd i mrvicu sporije reagira. Kako god, ne vidim da ovo mjenjam dok mi ne ponestane portova ili ne crke, super stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 21:50 (SebaOS).
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Čudi me mali broj optičkih i coax ulaza za jedno pojačalo moderne generacije, a previše analognih ulaza. Mada je ovo klasično muzičko pojačalo, ne bi škodio ni izlaz za aktivni subwoofer...

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 4:28 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
.... iako je svaka recenzija povoljnih komponenata dobro dosla, moglo bi se i malo zakoracit i iznad entry levela, ako se ima za najnoviju gtx2080 vjerujem da rega, naim ili koji roksan nisu van dosega.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Zvao sam u Planet Audio da dogovorim slušanje Tannoya XT6F i neku preporuku za amp. Reko u rangu do 700€, integrirano sa digitalnim đinđurijama tj DACom. Odmah me lik poklopio, reko da ti zvučnici zaslužuju isključivo analogno i da će mi demonstrirat (jer tak rade sa svima) sa ampom od 10000€. Reko jebiga, nije fer. Sad su valjda još u rasulu i preslagivanju od Too Louda pa 12.mj cca ću ih čut uživo. Analogno za sobom povlači obavezan DAC ili pretpojačalo kaj je dodatni trošak. 

Uglavnom, britanski ampovi za britanske zvučnike. Neko pravilo.

 

Na audiofil forumu ne žele niti čut za neke "Japance". Pod navodnicima jer to više nisu pravi japanci..

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
 od TV-amorrisoN kaže...

Možda je offtopic, no jedno pitanje:

 

Upravo zbog toga što novi TV nema analogni izlaz za zvuk trebao bih promijeniti stari stereo Technics nečim što ima digitaliju na ulazu.

 

 

 ovo...

 

https://www.ebay.com/itm/With-Fiber-Cable-Digital-Optical-Coax-to-Analog-RCA-L-R-Audio-Converter-Adapter-/401482809034

 

radi sasvim normalno..napajanje ili na USB TV-a ili u utičnicu

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 9:25 (Anđeo bez falinge).
16 godina
moderator
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Tallahassee kaže...
.... iako je svaka recenzija povoljnih komponenata dobro dosla, moglo bi se i malo zakoracit i iznad entry levela, ako se ima za najnoviju gtx2080 vjerujem da rega, naim ili koji roksan nisu van dosega.....

 

Moram priznati da se ne osjećam kompetentnim testirati i opisivati pojačala u kategoriji iznad 10k kuna, niti imam što suvislo za spojiti na njih, a nemam ni prostor gdje bi se kombinacija takvih pojačala i odgovarajućih zvučnika mogla pošteno isprobati. S tim na umu, radije neću opisivati takve uređaje, nego da forsiram recenziju tek toliko da možemo reći da ju imamo, a da u njoj potencijalno pišu bedastoće.

 

Kad smo prije otprilike dvije godine odlučili da ćemo početi intenzivnije pisati (i) o zvuku, moja želja je od samog početka bila da nam misija bude pronalaziti odlične uređaje za razuman novac, one koje će si moći priuštiti netko tko nije nužno uopće razmišljao o kupnji hi-fi sustava, slušalica ili čega već. Tko ima para k'o blata, taj će lako kupiti vrhunski sustav i njemu vjerojatno nije bitno što neki tamo Šuštić iz Buga ima za reći 

 

Zato se nastojimo na svim poljima hi-fija zadržati unutar kategorije do nekakvih 1.000 eura. Mislim da nam to zasad dobro polazi za rukom 

 

Naravno, tu je i taj problem da nam publika jako ragea kad god opisujemo nešto skuplje. Nikad nisam uspio shvatiti zašto, ali tako je. Evo ti zadatak - za par dana ide u objavu recenzija zvučnika, zapravo hi-fi sustava koji košta skoro 20.000 kuna. Obrati pažnju na to kakvi će biti komentari 

Never put Dolby on snake detectors.
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Bravo,i ja bih volio vidjet malo skuplje/bolje komponente na testu,mada to povlaci za sobom i druge skuplje komponente!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Vrijeme je da široj publici predstavite network recivere, po meni puno elegantnije rješenje od kupnje stereo pojačala te na njega "ljepljenja" 16različitih kutijica, dacova,cromecasta,tunera,pc-a.. 

Ja imam Onkyo TX-NR575E stereo uparen sa Wharfedale diamond 10.3, fantazija od uređaja. Ugrađen 5ghz wifi,cromecast audio,bluetooth,hdmi 4k hdr,lan,usb, dac, aplikacije tipa tunein,amazon music, tidal,dts-playfi...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 12:21 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
bik kaže...

Vrijeme je da široj publici predstavite network recivere, po meni puno elegantnije rješenje od kupnje stereo pojačala te na njega "ljepljenja" 16različitih kutijica, dacova,cromecasta,tunera,pc-a.. 

Ja imam Onkyo TX-NR575E stereo uparen sa Wharfedale diamond 10.3, fantazija od uređaja. Ugrađen 5ghz wifi,cromecast audio,bluetooth,hdmi 4k hdr,lan,usb, dac, aplikacije tipa tunein,amazon music, tidal,dts-playfi...

 

 

Pa recimo u slučaju pojačala iz ove teme, ako slušaš glazbu koja je u 99% slučajeva snimljena na dva kanala - recimo, platiš manje od pola cijene tog risivera? Spojiš na optički izlaz iz računala, i slušaš većinu tih aplikacija, ako je u njima stvar. I ne plaćaš 5 dodatnih modula pojačala i sklopove surround procesiranja kao kod AV opreme, koji su apsolutno nepotrebni ako ti je samo glazba prioritet.........

 

Osim toga, ako je u pitanju vrijednost za novac - što apsolutno podrazumijeva i odličnu kvalitetu zvuka i povezivost na glazbene servise, kineska digitalna pojačala tipa Topping, FX audio ili SMSL jednostavno nemaju konkurenciju. Pogotovo u kombinaciji sa Raspberry PI (besplatnim) audio platformama. To bi možda bila dobra tema za Bug, plus jednako jeftini i kvalitni kineski DA konverteri za revitalizaciju starijih sustava.

 

No sa zvučnicima situacija nije tako jednostavna - oni i dalje koštaju, barem dok su novi, i dok imaju neki brend.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 12:45 (goddard).
15 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu

Sve to stoji za one koji nemaju pare za network pojačalo ili pak skuplje uređaje. Ovo pojačalo iz teme je odlično za te novce ali čitajuči komentare tu ljudi se brini koliko bi kutijica na njega spojili da bi ispunili svoje potrebe i prioritete.

Imas i ljudi kojima je prioritet komfor, znaci kad želim poslušat dobru glazbu to želim "obaviti" odmah bez puno naštimavanja, paljenja pc-a, čačkanja, drk**, pogotovo još ako imaš društvo. Želim se izvaliti na sofu ispred zvučnika i pritiskom par tipki na daljinskom/ili pak smartphonu doci do željene glazbe/što prije uživati. Stvar je i dizajna prostora, prošla su vremena kad si trebao 16 komponenti i milijardu kablova za slušanje glazbe. Sto se tice kineskih digitalnih pojačala, imao sam Sabaja, kvaliteta zvuka low end, nema se tu sta puno reci, za te novce super ali ipak..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice