Windowsi 8.1 i službeno u listopadu

poruka: 17
|
čitano: 4.880
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8.1 i službeno u listopadu".
14 godina
offline
Windowsi 8.1 i službeno u listopadu

Sad su odlični ... a s nadogradnjom će biti još bolji ....

 
17 7 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
Memphis kaže...

Sad su odlični ... a s nadogradnjom će biti još bolji ....

 

Da MS napravi drek tebi bi bio perfektan!

http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
Edge kaže...
Memphis kaže...

Sad su odlični ... a s nadogradnjom će biti još bolji ....

 

Da MS napravi drek tebi bi bio perfektan!

 da i kaj onda? Sad si ti ispao pametan il kaj?

16 godina
offline
Windowsi 8.1 i službeno u listopadu

Ja ljudi ne razumijem šta vama fali u windows 8. Koristim ga na stolnom računalu koje nema touch screen i prezadovoljan sam. Nisam M$ fanboy da se razumijemo, koristim ga zato što moram ali opet nikakvog trazanja, laganja ili ostalih zahebancija nemam s njim. Radi isto/bolje nego windows 7. Metro koristim rijetko i to samo kad moram ručno tražiti neki program. OS kao i svaki drugi

Huawei u8650/u8652 CM7 team - PENZIONER :P
Moj PC  
18 2 hvala 0
11 godina
offline
Windowsi 8.1 i službeno u listopadu

Slažem se s kolegom dark wizz, koristio W8 na poslu i nakon kraćeg privikavanja, sve je bilo ok. Jedino je laptop bio spor ali to je druga priča. Nitko nas ne tjera da sad automatski pređemo sa sedmice na w8 ako nam sedmica pase. Chill.

 

Lp

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Windowsi 8.1 i službeno u listopadu

Još se nisam na W8 prebacio a oni već prave 8.1,šta fali w7? Meni radi perfektno otkad je izašla finalna verzija,original winsi,sve nadogradnje instalirane,radi PERFEKTNO,neznam čemu to sve,a i ekipa koja se prebacuje na w8 GLUPOST! ako sve radi na w7 kako treba onda ostanite na njemu i to je to a ne radit gluposti.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
3 16 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
kruskar kaže...

Još se nisam na W8 prebacio a oni već prave 8.1,šta fali w7? Meni radi perfektno otkad je izašla finalna verzija,original winsi,sve nadogradnje instalirane,radi PERFEKTNO,neznam čemu to sve,a i ekipa koja se prebacuje na w8 GLUPOST! ako sve radi na w7 kako treba onda ostanite na njemu i to je to a ne radit gluposti.

pa i windowsi 98se su u jednom trenutku radili perfektno, zasto nisi ostao na njima?

I lost one of my machines... I can ping it and everything, but I can't seem to find it in my apartment...
16 godina
offline
Windowsi 8.1 i službeno u listopadu

Zašto dan kasnije u Novom Zelandu? kod njih internet ide sporije, ili... u čemu je kvaka?

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
dark_wizz kaže...

Ja ljudi ne razumijem šta vama fali u windows 8.

Za početak ukidanje gadgets-a i start-a i nametanje metro-a na keyboard/mouse desktop okruženje. Razumijem da se OS mora unapređivati inače bi svi bili na Win 3.1 ali  ovo nije dobar način.

13 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
robycro kaže...
kruskar kaže...

Još se nisam na W8 prebacio a oni već prave 8.1,šta fali w7? Meni radi perfektno otkad je izašla finalna verzija,original winsi,sve nadogradnje instalirane,radi PERFEKTNO,neznam čemu to sve,a i ekipa koja se prebacuje na w8 GLUPOST! ako sve radi na w7 kako treba onda ostanite na njemu i to je to a ne radit gluposti.

pa i windowsi 98se su u jednom trenutku radili perfektno, zasto nisi ostao na njima?

Hmm recimo zato što je zastario i to puuuuno,a i nije mi jasno čemu toliko TDova,znam da su svi ovdje poznati po davanju TDova ali mogli bi i razjasniti se čemu TD! To što vi volite dr*at po onom što radi kako spada nije moja stvar.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
maks-rs kaže...
dark_wizz kaže...

Ja ljudi ne razumijem šta vama fali u windows 8.

Za početak ukidanje gadgets-a i start-a i nametanje metro-a na keyboard/mouse desktop okruženje. Razumijem da se OS mora unapređivati inače bi svi bili na Win 3.1 ali  ovo nije dobar način.

 

Start izbornik nije ukinut već samo izgleda drugačije - dosta bolje i složenije po meni. Jel ti kužiš da pun kufer i 800 ljudi nikad nije kliknulo Start -> All programs nego je odmah nakon pritiskanja tipke "Start" počela pisati po onoj tražilici? E, to se još uvijek može, uz to što sad možeš koristiti i sve one full-screen app-ove iz Store-a, tako da fakat ne vidim u čem je problem. Onaj koji kaže da to Metro sučelje ne valja nije si dao fakat ni malo truda da se pokuša prilagoditi.

16 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
kruskar kaže...

Hmm recimo zato što je zastario i to puuuuno,a i nije mi jasno čemu toliko TDova,znam da su svi ovdje poznati po davanju TDova ali mogli bi i razjasniti se čemu TD! To što vi volite dr*at po onom što radi kako spada nije moja stvar.

blablabla meni su win7 super i svi moraju mislit kao ja tko ne misli kao ja taj je glup

 

Eto, zato.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
Prije neki dan prijatelju postavio 8 i pokusao se igrati par dana, ali...
1. zelim transparencije i zaobljene rubove
2. zelim gadgete jer konacno da ih imamo
3. zelim Start u mojem mogu kreirati svoje foldere, otvarat i brisat ih

8 je "Java glupost" da aplikacija mora isto izgledat na svim platformama! FUJ! Oni su unistili PC verziju da bi podrzali smeca od tableta i telefona.
Nemojte mi spominjat Win98 jer su sve verzije Win do sada napredak, a ovo je nazadovanje. Nikada do sada nisu izbacivali funkcionalnost, a imali ste mogucnost povratka na staro (Win2k start). U osnovi mi se ne dopada ListView u Startu (Win7) jer mi na jetra ide horizontalno skrolanje, a i vise mi se dopada otvaranje previsokih menua sa strane umjesto skrolanja.
ModernUI Start je nepregledno smece koje se ne moze organizirati i sve lici na stupidne telefone gdje ko debili sam skrolate (aj mozes dobit abecedu i imas scroll bar). Ma mogli su debili izbacit i taj scroll bar i sam stavit dvije strelice :)

Primjetite da pricam samo o UIu!
Brzina bootanja iz shutdowna? Malo brze nego 7. Da se dobije urnebesno brzo bootanje (iz sleepa) morate imati najzadnji hardware jer onaj 2 god star ne funkcionira (npr GTX640).

A to da MS ne forsira 8 zaboravite. Izbacuju novu funkcionalnost samo za 8, forsiraju programere da podrzavaju nove funkcije koje postoje SAMO na 8!!!!

A kada mi smece otvorilo IE u full screenu..... Znate kaj, ak nesto otvorim pod desktopom tada to zelim tu i onako kako je bilo zadnji put!
16 godina
offline
Windowsi 8.1 i službeno u listopadu

Da, pričaš samo o UIju, koji je najmanje bitan u cijeloj priči.

Nit ga gledam puno, nit je bitan - bitno je ono ispod haube, memory management, task/threading management, sigurnost, podrška za nove tehnologije.

 

Inače, sustav za gadgete je isključen u Windows 7, MS ih ne distribuira više, jer postoje strahovite sigurnosne rupe u managementu dotičnih.

 

http://technet.microsoft.com/hr-HR/security/advisory/2719662

 

Microsoft is announcing the availability of an automated Microsoft Fix it solution that disables Windows Sidebar and Gadgets on supported editions of Windows Vista and Windows 7. Disabling Windows Sidebar and Gadgets can help protect customers from potential attacks that leverage Gadgets to execute arbitrary code.

Customers should consider the following ways that an attacker could leverage Gadgets to execute arbitrary code:

Microsoft is aware that some legitimate Gadgets running in Windows Sidebar could contain vulnerabilities. An attacker who successfully exploited a Gadget vulnerability could run arbitrary code in the context of the current user. If the current user is logged on with administrative user rights, an attacker could take complete control of the affected system.

An attacker could create a malicious Gadget and then trick a user into installing the malicious Gadget. Once installed, the malicious Gadget could run arbitrary code in the context of the current user. If the current user is logged on with administrative user rights, an attacker could take complete control of the affected system. 

 

Pa eto, a ti samo koristi stvari koje su kompromitirane... ja ne bih, hvala.

 

Koristim Windows 7 doma, a Windows 8 na poslu, osmica mi je, nakon osnovne konfiguracije, jednostavnija od sedmice. Nit ne primjećujem OS - ionako provodim vrijeme u aplikacijama koje mi trebaju za posao, desktop vidim jednom dnevno... :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
Father_Dougal kaže...
Inače, sustav za gadgete je isključen u Windows 7, MS ih ne distribuira više, jer postoje strahovite sigurnosne rupe u managementu dotičnih.

Da , najlakše je isključiti nešto a ne potruditi se da se to popravi. Ovom logikom trebali su ukinuti i explorer jer je on najveća sigurnosna rupetina.

16 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
Koji, windows ili internet? Koliko znam, oba su zakrpana, davno je prošlo vrijeme IE6, a ti, sinko, živiš u prošlosti. "Informatičari" poput tebe su opasni.
No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Re: Windowsi 8.1 i službeno u listopadu
Father_Dougal kaže...
Koji, windows ili internet? Koliko znam, oba su zakrpana, davno je prošlo vrijeme IE6, a ti, sinko, živiš u prošlosti. "Informatičari" poput tebe su opasni.

Kao prvo "sinko" je malo stariji od tebe i da - mislio sam na oba explorera i opet da- nisi shvatio ironiju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice