Titan najbrže svjetsko superračunalo

poruka: 23
|
čitano: 4.675
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Titan najbrže svjetsko superračunalo".
11 godina
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

-

I'm just a person, not alien or something like that so don't be afraid.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 15:55 (ruzcheHR).
 
3 20 hvala 0
14 godina
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
ruzcheHR kaže...

But can it run Minecraft? {#}

But can someone ban you?

12 godina
neaktivan
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Ne!Bas mi je zao Sekvoje.Samo gledam i ova Titan ima 3 puta manje jezgri od Sekvoje nije valjda da je AMD Opteron toliko bolji od Blue GeneQ.

Al dobro normalno kad koristi 400 kW vise od Sekvoje dok onaj FujitsuK od RIKKEN-a 5000 kW vise od Sekvoje.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 14:57 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Lepo, lepo...

 

No razlog zbog kojeg pisem post je samo mali osvrt na tipfeler :)

(obicno nisam takva cjepidlaka, al ovo je fora ispalo :D)

 

 

Truth in engineering.
 
28 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Batista kaže...

Lepo, lepo...

 

No razlog zbog kojeg pisem post je samo mali osvrt na tipfeler :)

(obicno nisam takva cjepidlaka, al ovo je fora ispalo :D)

 

 

A znaci on se uzgaja i koriste neko dobro gnojivo cim ovako dobro ide.{#}

Loading...
11 godina
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
SolidSnakeCRO kaže...
ruzcheHR kaže...

But can it run Minecraft? {#}

But can someone ban you?

that was joke but nvm... inače ja znam da se superračunala koriste za obradu podataka i da bi minecraft vrlo vjerovatno radio bolje na mom računalu nego nekom superračunalu al eto kad se god spominju jako snažna računala ili komponente običaj je da se napiše "but can it run minecraft/crysis"...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 16:18 (ruzcheHR).
13 godina
protjeran
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Ikarus01 kaže...

Ne!Bas mi je zao Sekvoje.Samo gledam i ova Titan ima 3 puta manje jezgri od Sekvoje nije valjda da je AMD Opteron toliko bolji od Blue GeneQ.

Al dobro normalno kad koristi 400 kW vise od Sekvoje dok onaj FujitsuK od RIKKEN-a 5000 kW vise od Sekvoje.

Grafički čipovi su bitni amd processori ne baš toliko.

Ad astra peronospora
14 godina
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
ruzcheHR kaže...
SolidSnakeCRO kaže...
ruzcheHR kaže...

But can it run Minecraft? {#}

But can someone ban you?

that was joke but nvm... inače ja znam da se superračunala koriste za obradu podataka i da bi minecraft vrlo vjerovatno radio bolje na mom računalu nego nekom superračunalu al eto kad se god spominju jako snažna računala ili komponente običaj je da se napiše "but can it run minecraft/crysis"...

Znam da je šala, ali dok se nešto ponavlja x puta nastane kontraefekt kao što vidiš.

14 godina
neaktivan
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Titan najbrže (javnosti poznato) svjetsko superračunalo

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Mada je ovo vrtoglav broj FLOPS-a, nije to puki "horsepower"!

 

Mogao bi komotno ponuditi milijuncic dolara za prakticni softverski problem koji nije baziran na map-reduce funkciji, koji ce iskoristiti 5% ove zvijeri, i cisto sumnjam da bi se lagano pronaslo takvo nesto.

 

Pokusavam u glavi smisliti koji 'svakodnevni' problem bi mogao biti fino posluzen s ovako teskom paralelizacijom, ali ne nalazim skoro ni jedan; za vecinu stvari, sam proces rasclanjivanja i paralelne kalkulacije bi bio sporiji nego da se to sve izgrinda na jednom coreu sa uredno poslozenim podacima, bez random jumpova.

 

 

No opet... tu su "svakodnevni" problemi kao sto je SETI i mapiranje genoma...{#}

I wanna feel the changes coming down... I wanna see what I've been hiding...
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

But, will it blend

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Deus ex machina kaže...
Pokusavam u glavi smisliti koji 'svakodnevni' problem bi mogao biti fino posluzen s ovako teskom paralelizacijom, ali ne nalazim skoro ni jedan; za vecinu stvari, sam proces rasclanjivanja i paralelne kalkulacije bi bio sporiji nego da se to sve izgrinda na jednom coreu sa uredno poslozenim podacima, bez random jumpova.

Standardne primjene su meteorologija, traženje nafte i slično...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Old Iggy kaže...

Standardne primjene su meteorologija, traženje nafte i slično...

Vidis... imas neki dobar link o tome? Proguglat cu nabrzinu, ali svejedno...

I wanna feel the changes coming down... I wanna see what I've been hiding...
16 godina
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Deus ex machina kaže...
Old Iggy kaže...

Standardne primjene su meteorologija, traženje nafte i slično...

Vidis... imas neki dobar link o tome? Proguglat cu nabrzinu, ali svejedno...

Probat ću ti naći nešto javno. Imam nekakvih materijala sa školovanja, ali nisu za širenje dalje.

16 godina
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Hvala, ali malo mi je preopcenito to i vise mi izgleda kao sales pitch.

Nasao sam ovo, lakse je za citanje ;-)

 

http://www.stuffintheair.com/mathematics-used-in-meteorology.html

 

Edit:

PArdoncek, sad sam nasao dobre startup informacije na jednom od IBM-ovih linkova!

I wanna feel the changes coming down... I wanna see what I've been hiding...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 19:46 (Deus ex machina).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Deus ex machina kaže...
...

Pokusavam u glavi smisliti koji 'svakodnevni' problem bi mogao biti fino posluzen s ovako teskom paralelizacijom, ali ne nalazim skoro ni jedan; za vecinu stvari, sam proces rasclanjivanja i paralelne kalkulacije bi bio sporiji nego da se to sve izgrinda na jednom coreu sa uredno poslozenim podacima, bez random jumpova.

...

Mislim da se zasigurno mogu iskoristiti u fizici i primjenjenoj matematici, konkretno prvo mi na pamet pada simuliranje vrlo kompleksne dinamike fluida.

Evo jedno zgodno predavanje vezano uz to:

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
12 godina
neaktivan
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Bypass kaže...
Ikarus01 kaže...

Ne!Bas mi je zao Sekvoje.Samo gledam i ova Titan ima 3 puta manje jezgri od Sekvoje nije valjda da je AMD Opteron toliko bolji od Blue GeneQ.

Al dobro normalno kad koristi 400 kW vise od Sekvoje dok onaj FujitsuK od RIKKEN-a 5000 kW vise od Sekvoje.

Grafički čipovi su bitni amd processori ne baš toliko.

 

Titan is a Cray-XK7 system and is the first machine to use NVIDIA’s latest GPU accelerator, the Tesla K20, with each of Titan’s 18,688 nodes holding one CPU and GPU accelerator, according to Oak Ridge and NVIDIA. The GPU used in Titan is no different, said Scott, than the one made for high-end gaming units.

“The technology for gaming is the disruptive technology that’s now impacting computing broadly,” said Jeff Nichols, associate director of Oak Ridge National Laboratory.

 

 

Uglavnom puno su bitniji koprocesori i sami multiprocesori nego grafički čip Tesla.Razlog zašto su stavili GPU je zato kako su i sami rekli iako je CPU mocan i as htjeli su nesto energetski efikasnije no i dalje s slicnom petaflops mogućnošću stoga su stavili Teslu u njega.A btw. iako govore o nekoj efikasnosti i dalje je to 9MW što je dovoljno za 9000 prosječnih kućanstava.Ako je nekome poput mene ovo računalo izgledalo poznato i činilo se kao stara vijest to je zato kaj je to isti enclosure od Jaguara samo kaj su zamijenili 6-o jezgrene Opterone s 16 jezgrenim i dodali naravno Teslu k20 s gk110 i 600 TB rama.Samo cekam kako ce biti s intelovim famoznim MIC(coprocessorom) iliti Knights corner u vidu paralelizacije,sve nesto ovih dana hocu napisati clanak o tom na Vijesti by forumasi al mi se neda,tak da neko drugi to napiše .

 

Uglavnom cini se i da ce Titan biti Science whore kao i Sequoia i pretezito se bazirat na ovom http://www.nccs.gov/wp-content/training/scaling_workshop_pdfs/ornl_scaling_ws_2007.pdf no malo i Denevo u vezi proucavanja nuklearnih reaktora i dosta toga drugog.

 

No mene naime najviše zanima ovo http://www.cgd.ucar.edu/cms/pel/papers/TetAl2011IJHPCA.pdf

jer ako budu uspjesni mozda ce imati prvo racunalo sposobno racunati turbulencije i kome onda vise treba ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Navier%E2%80%93Stokes_existence_and_smoothness

 

Evo nadam se da je ovo dobro argumentirano.

 

EDIT:vidim da me 1Domagoj1 pretekao po ideji kak se ono kaze "great minds think alike{#}"

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 20:04 (Ikarus01).
14 godina
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
Batista kaže...

Lepo, lepo...

 

No razlog zbog kojeg pisem post je samo mali osvrt na tipfeler :)

(obicno nisam takva cjepidlaka, al ovo je fora ispalo :D)

 

 

Jebote, kak si to samo primijetio {#}{#} ! Ajmo prst gore svi koji nisu niti vidjeli "pognojen" dok nisu komentar pročitali :P {#}

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
12 godina
neaktivan
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Jer bu moglo pokrenuti gta 5?

 
0 9 hvala 0
13 godina
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Dobro, pa ta racunala uredno mogu sluzit ko toplana..

Tolke GF-osice, nek neki apsolvent upali Minesweeper(program za trazenje nafte), svaka na 50-70celzija..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Titan najbrže svjetsko superračunalo

Koja mu je matična ploča?

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Titan najbrže svjetsko superračunalo
cez kaže...

Jer bu moglo pokrenuti gta 5?

 

Ne bi moglo.

 

Javili su mi maloprije da su pokušali pokrenuti Vice city ali da im se zapalio.

 

Valjda radi preopterećenja :O

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice