Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

poruka: 13
|
čitano: 2.105
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tintni pisač ispisuje OLED ekrane".
16 godina
odjavljen
offline
Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

Aha, za 10 godina možda...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

Jel mi može neko isprintat jedan 30 inchni Dell?

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

3d printeri, printeri za ekrane. Pa napravite i printer koj mi cijeli mob isprinta.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
offline
Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

Godina 2030

Procurili nacrti za najnoviji Iphone 587 na torrent siteovima

download > print > Lol

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tintni pisač ispisuje OLED ekrane
Friday kaže...

Aha, za 10 godina možda...

 -ovisi... ovisi kako gledaš na tehnologiju odnosno koji naziv-termin podrazumijevaš pod 'printer'... čini mi se da tu počinje problem.

... jer litografijom se već desetljećima 'printa' svaki chip. Sloj po sloj se 'printa', ako to nazovemo printer, kao i klasična priprema filma za tisak na laseru kojeg eliminira direktni (digitalna tiskara) tisak bez osvjetljivača ploča. 3dPrinteri su uveli u printanje nanošenje u leyerima.. i sad se to naziva printanje, dok se prije nazivalo proizvodni proces na jako kompliciranom stroju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 15:08 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tintni pisač ispisuje OLED ekrane
ihush kaže...
Friday kaže...

Aha, za 10 godina možda...

 -ovisi... ovisi kako gledaš na tehnologiju odnosno koji naziv-termin podrazumijevaš pod 'printer'... čini mi se da tu počinje problem.

... jer litografijom se već desetljećima 'printa' svaki chip. Sloj po sloj se 'printa', ako to nazovemo printer, kao i klasična priprema filma za tisak na laseru kojeg eliminira direktni (digitalna tiskara) tisak bez osvjetljivača ploča. 3dPrinteri su uveli u printanje nanošenje u leyerima.. i sad se to naziva printanje, dok se prije nazivalo proizvodni proces na jako kompliciranom stroju.

 

Slažem se, meni je litografija prva pala na pamet. Moja opaska je bila za "vrlo jeftini OLED ekrani". To me žulja u ovakvim vijestima. Nikome nije u interesu odveć pojeftiniti bilo što.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

Poizvođači štampača za ekrane profitiraju na pojeftinjenju ekrana i materijala za njihovu izradu, jer će se prodavati više štampača. A ovi su proizvođači štampača, zar ne?

这是我的个性签名
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

Prilika da se možda i mi uguramo u proizvodnju OLED ekrana? Možda malo fantaziram, ali ne bi li to bilo zanimljivo? Eh puki snovi...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

U budućnosti prevoditi s razumijevanjem. Link na Kateevinu izjavu za medije.

 

 

Prva je spremnik za preradu čistog dušika, koji se smatra najboljim resursom za proizvodnju OLED ekrana te produžuje njihov radni vijek.

 

Yieldjet ne prerađuje dušik nego ima komoru za proizvodnju ekrana ispunjenu čistim dušikom, čime se spriječava prisutnost vlage i zraka tijekom proizvodnje, koji smanjuju vijek trajanja ekrana - to je jedini uređaj (prema njihovim tvrdnjama) namijenjen za komercijalnu proizvodnju OLED ekrana sa takvom komorom.

 

Druga značajka je sposobnost smanjivanja čestica do 10 puta, zahvaljujući mehaničkim značajkama u dizajnu.

 

Yieldjet ne smanjuje čestice, nego su upotrijebili tehnike iz industrije poluvodiča za smanjenje onečišćenja ekrana česticama koje nastaju pri proizvodnji - uređaj je dizajniran tako da se smanjuje proizvodnja (generiranje) čestica, smanjuje turbulencija atmosfere unutar proizvodne komore koja bi mogla potjerati čestice prema ekranu i poboljšava odvođenje čestica iz komore. Time je postignuto smanjenje količine čestica u komori za 10 puta u odnosu na OLED pisače konkurentskih proizvođača.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 21:16 (hrx).
 
6 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Tintni pisač ispisuje OLED ekrane
Friday kaže...

Aha, za 10 godina možda...

Čini ti se, sjeti se samo šta si imao 2003-te godine, dakle prije 10 godina. Top mobitel je bio SE K750i (lupam) ili Nokia N95. Diskovi su bili 640 GB, o ostalim stvarima da i ne pričam.

Primjerice TV-ovi, mazali narodu oči sa FullHD rezolucijom ne znajući nitko da se ta rezlucija mogla postići samo kada je statični sadržaj u pitanju. Čim krenu brze scene pokretna rezolucija pada na svega 300 linija horizonatalne frekfencije. Ok, bila je plazma (koja je uvijek bila bolji izbor, ali Plazma je tada bila 'mala beba' sa gro dječijih bolesti). A sada, 4K televizori, OLED krenuo, prije si mogao reći wow kada vidiš 42" TV, o 50" si mogao samo sanjati. Danas: malo je 55" 4K Bravia, bolji onaj od 65" ili pak Panasonicov od 84". I tu smo ne zadovoljni, čekamo 8K koji je pred vratima.

Pa onda uzmeš auta. Obični primjer: BMW serije 5 2003 bio je WOW, ali sada BMW serije 5 iz 2013-te godine je računalo na cesti, ima 3G ili LTE modul u sebi. HDD te more tehnologija, od laserskog skeniranja ceste pa da to prepoznavanja znakova na cesti.

 

I ja sam mislio da tehologija sporo napreduje, ali to je strašno samo okrenuti se 10 godina u nazad... čini mi se kao da je SVE zastarilo.

l.p. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
neaktivan
offline
Tintni pisač ispisuje OLED ekrane

pitanje je vremena kad će se početi prodavati "role in" ekrani po 100 i više incha.

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tintni pisač ispisuje OLED ekrane
alien kaže...

pitanje je vremena kad će se početi prodavati "role in" ekrani po 100 i više incha.

Pa mislim da Epson ima i prototip nekon 'role in' ekrana, doduše ne 100" ali tako nekako.

 

Nego da se nadovežem na moj gornji post, rekao sam zapažanja od prije 10 godina, dakle 2003, zamislite samo šta ste imali 1993 (dakle prije 20 godina) sjećam se tada da sam kupio mislim neki 286 prcesor sa 8 ili koliko već MB rama od čak 7.000 tadađnji njemačkih DEM.

 

Ja se za 10 godina vidim u nekom futurističkom stanu (naravno ja ću napraviti da izgelda futuristički) ali za 20-30 godina uopće se ne vdiim u gradovima, (srećom BiH puna planina) nego u nekoj vikendici a prozori će mi biti neki OLED (ili koje će već postojati) ekrani sa zvučnicima u zidovima, tako da mogu mijenjati atmosferu tipa: kiša pada, napolju mega city, snijeg pada i sve to fino uvežem sa klimom. Strašno je kako ova tehologija i tehnika napreduje, a ljudi su sve više i više izoliraniji iako stanuju vrata-do-vrata.

 

l.p. svima

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tintni pisač ispisuje OLED ekrane
Envy kaže...
(...) Nego da se nadovežem na moj gornji post, rekao sam zapažanja od prije 10 godina, dakle 2003, zamislite samo šta ste imali 1993 (dakle prije 20 godina) sjećam se tada da sam kupio mislim neki 286 prcesor sa 8 ili koliko već MB rama od čak 7.000 tadađnji njemačkih DEM. (...)

Veljača 1993. godine - AMD 386 DX na 40 MHz, mat. ploča, 4 MB memorije, Conner 80 MB disk, 3,5" i 5,25" floppy drive, desktop kućište, Ortekova mehanička tipkovnica (buckling spring, još uvijek radi bez problema), kuglični miš s dvije tipke, 14" Axion CRT monitor, DOS 5.0 i Windows 3.1 CEE - računalo kupljeno u Vemilu u Zagrebu za 4000 DEM.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice