Što je Apple bez Jobsa?

poruka: 95
|
čitano: 30.236
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je Apple bez Jobsa?".
16 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Meni se čini, kada steeve jobs jednoga dana umre da će apple propasti

kada je jednom kroz povijest on izašao iz applea oni su bili na rubu propasti i molili su ga da se vrati

i vratio se i apple je tu di je danas!

ali jednog dana,

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Što je Apple bez Jobsa?

pa ako se zreliji sjete 97..kad je Aplle dao licencu Power Computingu,imali smo mogućnost kupiti identične Ejpl strojeve po 35-40% nižoj cijeni...lijepa vremena..{#}

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Ne pada mu na pamet za****vati inženjere oko toga hoće li razmak između tipaka na MacBooku biti desetinu milimetra širi, hoće li antena za Wi-Fi u iPodu biti smještena uz gornji lijevi ili uz gornji desni rub kućišta, hoće li krivulja zaobljenosti pozadine iPada pratiti liniju hiperbole ili parabole... 

 

{#}

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
ludizao kaže...

Yep, može se doimati na prvu, ali treba vidjeti što će biti. Fizička odsutnost ne podrazumijeva i duhovnu odsutnost pa tako u većini zaposlenika Applea čući mali Jobs, htjeli to oni ili ne.

uhhh ovo mi već liči na osnivanje sekte...i mračnu magiju...{#}.

ništa od toga,tržište će reći svoje..kult ličnosti je došao do svog vrhunca..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Neznam u cemu je problem? Ne kupujem Apple proizvode ni radi Jobsa ni radi Cooka vec zato sto su (bar za mene) bolji od drugih.

Dal je je to zasluga od Steve Jobsa neznam.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
popstar kaže...

Neznam u cemu je problem? Ne kupujem Apple proizvode ni radi Jobsa ni radi Cooka vec zato sto su (bar za mene) bolji od drugih.

Dal je je to zasluga od Steve Jobsa neznam.

huz nou???...bolji...no nećemo sa u debatu.. i offtopic.. činjenica je da kad Stivica ode Bogu na istinu,Carstvo će se ispuhati,baš kao nekad Microsoft..neće propasti,ali će dobiti onu pravu mjeru na tržištu..a Jabučari će s probuditi iz dugogodišnjeg sna..{#}

13 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Ništa... Prosječna informatička tvrtka... Nažalost... {#} U svakom Apple productu ima dio Jobsa, to je sigurno. Svi mi Apple user-i imamo bug, ali svejedno osjećaj je vrhunski!

 

Nadam se da će Jobs iz traperica izvući i iPhone 5 i 6  i novi iPod s 3D slikom i još štošta...

 

Drž' se Steve!

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?

Steve Jobs je definitivno legenda od covijeka. Voljeli ga ili mrzili nemozete to poreci. Bez njega IT industrija jednostavno nije ista. 

On je jedinstven upravo po tome sto ako si on nesto zacrta tako to mora biti, nije mu u glavi samo profit i osobna zarada. Da je tako ponasao bi se sasvim drugacije.

 

Apple moze i uspjet ce izdrzati bez njega, ipak je uspio okupiti sposobne ljude oko sebe koji su sposobni voditi tvrtku, samo sto to vise nece biti to ukoliko njega nema, kao sto clanak kaze ako on misli da tipke moraju biti desetinu milimetra vise ili manje udaljene on ce to narediti inzenjerima i dok on nemisli da je proizvod kak spada nece ga izbaciti.

Jednostavno cijenim njegov perfekcionizam koji mu je ispred zarade.

Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
16 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Odličan komentar. Steve je Apple, Apple je Steve. Bez Stevea nema Applea.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Odlican clanak! Da barem postoji thumb-up za clanke, barem bi ih 10 stavio! {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Neće biti apsolutno nikakve promjene. Pa ljudi, nije Apple firma od 5 ljudi. Ja vjerujem da je on samo front face firme. Front face njihovih proizvoda čine dizajneri ućišta, softvera, firmware-a, programeri... On je vrlo vjerojatno sudjelovao u strateškim odlukama i izradi plana koji je definiran za idućih nekoliko godina.

 

Apple će i dalje raditi vrhunske proizvode (inače sam BB freak), imati sjajan OS i sukladno tome dovoljan udio na tržištu da žive kako žive.

 

Što se promijenilo u MS otkad je BG otišao? Ništa, apsolutno ništa.

GIS/GEO freak
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 15:09 (imilicevic).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Isto sto i Porshe ber Ferdinanda, Ford bez Henrija, Disney bez Walt-a.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Slažem se s Petricovim zaključkom, Appleovi proizvodi su upravo zbog toga što je Jobs fanatik. Meni je samo iskreno čudno što se nigdje drugdje nije našao sličan fanatik. Pretpostavljam zbog toga što mnogi ljudi ne vole likove koji "talasaju" i tjeraju perfekcionizam. 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

clanak je dobar sto se tice komentara neki su ipot pojasa sto se tice Apple ostace sigurno jak jos neko vreme to je siguno i bice puno novih proizvoda tamo ima dosta pametnih ljudi i inovativni ,sve najbolje za Jobsa

art
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
imilicevic kaže...

Neće biti apsolutno nikakve promjene. Pa ljudi, nije Apple firma od 5 ljudi. Ja vjerujem da je on samo front face firme. Front face njihovih proizvoda čine dizajneri ućišta, softvera, firmware-a, programeri... On je vrlo vjerojatno sudjelovao u strateškim odlukama i izradi plana koji je definiran za idućih nekoliko godina.

 

Apple će i dalje raditi vrhunske proizvode (inače sam BB freak), imati sjajan OS i sukladno tome dovoljan udio na tržištu da žive kako žive.

 

Što se promijenilo u MS otkad je BG otišao? Ništa, apsolutno ništa.

 

OFFT & FYI: Bill je pripremao tvrku i Steava (Ballmera) kroz ~2 godine na svoj odlazak, tako da se nije baš dogodilo "preko noći".

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Evo što je točna vijest:

 

Izvor, Engadget: "Steve Jobs says he'll be on leave to "focus on [his] health," though he will retain the position of CEO and will remain involved in the major strategic decisions -- Tim Cook will be picking up the slack on day-to-day operations."

 

Dakle ništa novo, ostat će na onoj razini o kojoj sam pisao u prethodnom postu. Bug, get real, nemojte postati nao svi portali "u nas".

GIS/GEO freak
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
vlad0 kaže...
OFFT & FYI: Bill je pripremao tvrku i Steava (Ballmera) kroz ~2 godine na svoj odlazak, tako da se nije baš dogodilo "preko noći".

A misliš da to ovaj nije radio? On svoju bolest vuče već godinama i kao što sam već naveo, ne odlazi u potpunosti. Nije umro!

GIS/GEO freak
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?

Zelim mu da ozdravi prije svega.

:)
14 godina
protjeran
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
naxeem kaže...

Odličan komentar. Steve je Apple, Apple je Steve. Bez Stevea nema Applea.

okrutniče jedan...{#}{#}

15 godina
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
imilicevic kaže...

Neće biti apsolutno nikakve promjene. Pa ljudi, nije Apple firma od 5 ljudi. Ja vjerujem da je on samo front face firme. Front face njihovih proizvoda čine dizajneri ućišta, softvera, firmware-a, programeri... On je vrlo vjerojatno sudjelovao u strateškim odlukama i izradi plana koji je definiran za idućih nekoliko godina.

 

Apple će i dalje raditi vrhunske proizvode (inače sam BB freak), imati sjajan OS i sukladno tome dovoljan udio na tržištu da žive kako žive.

 

Što se promijenilo u MS otkad je BG otišao? Ništa, apsolutno ništa.

Da ali ti proizvodi su takvi radi Stevove vizije, perfekcionizma i kreativnosti.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Bio tu ili ne, kad za 2-3 mjeseca izađu novi MacBook Pro odmah uzimam jednog. Dosta mi je Acera i HPa i ostalih shrot proizvođaća.

 
4 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Što je Apple bez Jobsa?

"Realno, boljih tableta od iPada među ovih 80-ak je itekako bilo. Ipak, Appleovi uređaji, pa tako i iPad, uživaju izuzetno povjerenje potrošača u kvalitetu, izdržljivost, postojanost, dizajn, tehničku podršku... Želite li dobar smartphone, vjerojatno ćete ga pronaći među Samsungovim ili HTC-ovim modelima, no kupite li iPhone, dobar ćete smartphone imati sigurno!"

 

Nimalo pristrani Petriću ? Ako išta Apple proizvodi su poznati po tome šta su obična šminka,posebice iPhone,koji broj jedan odabir svake hr seljačine,koja POJMA nema šta aplikacija i kojem smartphone ne služi ničemu nego barenju pičoka petkom navečer u obližnjem narodnjačkom klubu.To je iPhone,i takvoj je publici namjenjen,e da - i curicama te debelim ženama.

 

A ako ćemo o 'kvaliteti' iPhone-a,posebice zadnjeg...nije li nemogućnosto primanja signala mreže nekakva ipak...manjkavost ? Kod mobitela, kod kojeg kad ga primite u ruku da bi s nekim komunicirali on gubi signal, ili svi ti ljudi moraju naučiti kako se drži mobitel - riječi manipulatora mase,Steve Jobsa?

 

Smiješno je,do koje granice ljudska naivnost i želja za uklapanjem u masu pod svaku cijenu mogu ići...

Moj PC  
6 19 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
naxeem kaže...

Odličan komentar. Steve je Apple, Apple je Steve. Bez Stevea nema Applea.

Steve je osnovao apple, to je njegovo dijete. Ali svako se dijete treba osamostaliti. Apple je imao svoju krizu osamdesetih i devedesetih, ali i u vrijeme te najveće krize kada su ih skoro otpisali ( btw i dan danas ih mnogi ovako otpisuju iako su najveća firma u ITju ) dakle sa stevom izgnanim iz firme, apple je izbacio možda svoje najrevolucionarnije proizvode ... newtona, suosnivanje ARMa, iMac originalni je bio praktički završen projekt kojeg je steve uzeo kao temelj novog applea, al započet i praktički završen prije steveovog povratka, i da sad ne nabrajam ... također originalni mac nije steveova ideja, samo je prepoznao što je dobra ideja i odbacio lisu koju je gurao ... dakle apple je krcat genijalaca, "samo" moraju opet naći čovjeka koji je u stanju gurnuti pravi proizvod u pravo vrijeme.

A.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 16:45 (artfull).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
QFlash kaže...

"Realno, boljih tableta od iPada među ovih 80-ak je itekako bilo. Ipak, Appleovi uređaji, pa tako i iPad, uživaju izuzetno povjerenje potrošača u kvalitetu, izdržljivost, postojanost, dizajn, tehničku podršku... Želite li dobar smartphone, vjerojatno ćete ga pronaći među Samsungovim ili HTC-ovim modelima, no kupite li iPhone, dobar ćete smartphone imati sigurno!"

 

Nimalo pristrani Petriću ? Ako išta Apple proizvodi su poznati po tome šta su obična šminka,posebice iPhone,koji broj jedan odabir svake hr seljačine,koja POJMA nema šta aplikacija i kojem smartphone ne služi ničemu nego barenju pičoka petkom navečer u obližnjem narodnjačkom klubu.To je iPhone,i takvoj je publici namjenjen,e da - i curicama te debelim ženama.

 

A ako ćemo o 'kvaliteti' iPhone-a,posebice zadnjeg...nije li nemogućnosto primanja signala mreže nekakva ipak...manjkavost ? Kod mobitela, kod kojeg kad ga primite u ruku da bi s nekim komunicirali on gubi signal, ili svi ti ljudi moraju naučiti kako se drži mobitel - riječi manipulatora mase,Steve Jobsa?

 

Smiješno je,do koje granice ljudska naivnost i želja za uklapanjem u masu pod svaku cijenu mogu ići...

imaš ti kakve veze sa stvarnošću? Svaki proizvod ima nekakvu manjkavost. iPhone 4 je top phone jednako kao što je i svaki mac u svojoj kategoriji. Ponajbolji, ovosno o preferencama najbolje ne postoji.

A.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
artfull kaže...
naxeem kaže...

Odličan komentar. Steve je Apple, Apple je Steve. Bez Stevea nema Applea.

Steve je osnovao apple, to je njegovo dijete. Ali svako se dijete treba osamostaliti. Apple je imao svoju krizu osamdesetih, ali i u vrijeme te najveće krize kada su ih skoro otpisali ( btw i dan danas ih mnogi ovako otpisuju iako su najveća firma u ITju ) dakle sa stevom izgnanim iz firme, apple je izbacio možda svoje najrevolucionarnije proizvode ... newtona, suosnivanje ARMa, iMac originalni je bio praktički završen projekt kojeg je steve uzeo kao temelj novog applea, al započet i praktički završen prije steveovog povratka, i da sad ne nabrajam ... također originalni mac nije steveova ideja, samo je prepoznao što je dobra ideja i odbacio lisu koju je gurao ... dakle apple je krcat genijalaca, "samo" moraju opet naći čovjeka koji je u stanju gurnuti pravi proizvod u pravo vrijeme.

 

Ne znam otkuda ti ovaj zaključak? Iz glave mogu nabrojati 15-ak IT tvrtki koje su po svim pokazateljima u prošloj godini "veći" od Applea. Ali hajdemo ne komplicirati i složiti se da je pravi pokazatelj "jačine" neke tvrtke zapravo njen godišnji prihod, a tu je Apple bliže 20. nego 1. mjestu.

 

EDIT:

Evo npr. prvih 10.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 16:24 (vlad0).
14 godina
neaktivan
offline
Što je Apple bez Jobsa?

Meni je Stevo cool lik najviše zbog svog perfekcionizma, razmišljanja, sposobnosti, petlje i vještina

kako i kakav proizvod treba plasirati i zna šta ljudi žele. S druge strane nije mi draga njegova arogancija,

a i ni ona prodaja prvih racunala po malo okultnoj cijeni i pomalo preuvelicavanje kod prezentiranja stvari.

Kako god kao i svi mi ima dobrih i loših strana. Kao menađerom i direktorom smatram ga superiornim svim

ostalima. I stvarno mi je odlican ovaj clanak. Istina je da s Appleom covjek bar zna što dobiva.

Rijetko kad kod njihovih proizvoda dođe do nekih greški u proizvodnji i kvarova.

Kada i dođe, stvar se obicno prizna i na kraju se dobiva besplatna zamjena. I to je nerjetko greška

suradnika(neki LCD paneli su imali problema sa žutilom, ili graf.kartice od nVidie se pregrijavale).

Npr.samo jedan od dokaza perfekcionizma: donja površina macbookova je potpuno cista, bez ikakvih naljepnica,

rupica, ventilatora, bravica, poklopaca i sl. Mislim nije to ništa znacajno, ionako je to na strani racunala koju 

rijetko tko pogleda, ali jednostavno i ta strana je perfektno dizajnirana baš kao i sve ostale. Ništa se ne prepušta

slučaju. Ili primjer, vecina HPovih i sl.laptopa na slikama izgledaju jedno, a uživo drugo. I ne samo laptopi neg

i sve ostalo.  Kupiš nešto što na netu na slikama ili ambalaži izgleda odlicno(kao da je fotošopirano-ma zapravo i je)

 a dobiješ nešto drugo u ruke (ili nekvalitetna plastika ili prevelik odsjaj il neznam šta).

A da ne govorim kako te stvari izgledaju izlizano nakon nekog vremena korištenja, a mnoge Appleove stvari stare

i po 7-10godina izgledaju gotovo jednako kao i kad su kupljene. I još uvjek djeluju moderno. 

Kupiš npr.macbook i on je i u najmanjem detalju identican onome što je na slici. I rad jednak onom na Stevinom 

predstavljanju. Ono što vidiš to i dobiješ.

Ništa nije savršeno ali Apple proizvodi su jako blizu {#}

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
Independent kaže...

Apple moze i uspjet ce izdrzati bez njega, ipak je uspio okupiti sposobne ljude oko sebe koji su sposobni voditi tvrtku, samo sto to vise nece biti to ukoliko njega nema, kao sto clanak kaze ako on misli da tipke moraju biti desetinu milimetra vise ili manje udaljene on ce to narediti inzenjerima i dok on nemisli da je proizvod kak spada nece ga izbaciti.

Jednostavno cijenim njegov perfekcionizam koji mu je ispred zarade.

{#}

"Perfekcionizam ispred zarade"

 

Zato iPhone bez MMSa, bez funkcionalnog bluetootha, iPad bez USB-a,...

 

Da mu je perfekcionizam isped zarade, onda bi ti proizvodi u 1. ili 2. verziji bili perfektni, a ne tek iz 3., 4., 5., pokusaja. 

 

 

Za Apple sa ili bez Steve me nije briga. Meni ni iz dzepa ni u dzep...

[=XII=] {_.:BRUNO:._} ||| ''If something is hard to do, then it's not worth doing.'' Homer ||| Follow me - @bmarasovic
15 godina
online
Što je Apple bez Jobsa?

... Apple i S.Jobsić.

Kao jabuka bez crva, može bit sterilna ali nije prirodna, jestiva bez boje, okusa i mirisa...

Šteta.... -  čovjeka, ne firme.{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
vlad0 kaže...
artfull kaže...
naxeem kaže...

Odličan komentar. Steve je Apple, Apple je Steve. Bez Stevea nema Applea.

Steve je osnovao apple, to je njegovo dijete. Ali svako se dijete treba osamostaliti. Apple je imao svoju krizu osamdesetih, ali i u vrijeme te najveće krize kada su ih skoro otpisali ( btw i dan danas ih mnogi ovako otpisuju iako su najveća firma u ITju ) dakle sa stevom izgnanim iz firme, apple je izbacio možda svoje najrevolucionarnije proizvode ... newtona, suosnivanje ARMa, iMac originalni je bio praktički završen projekt kojeg je steve uzeo kao temelj novog applea, al započet i praktički završen prije steveovog povratka, i da sad ne nabrajam ... također originalni mac nije steveova ideja, samo je prepoznao što je dobra ideja i odbacio lisu koju je gurao ... dakle apple je krcat genijalaca, "samo" moraju opet naći čovjeka koji je u stanju gurnuti pravi proizvod u pravo vrijeme.

 

Ne znam otkuda ti ovaj zaključak? Iz glave mogu nabrojati 15-ak IT tvrtki koje su po svim pokazateljima u prošloj godini "veći" od Applea. Ali hajdemo ne komplicirati i složiti se da je pravi pokazatelj "jačine" neke tvrtke zapravo njen godišnji prihod, a tu je Apple bliže 20. nego 1. mjestu.

 

EDIT:

Evo npr. prvih 10.

Jedno svi stalno zaboravljaju ... apple ima rast kakav nema niti jedna druga firma u prvih 100 tako da je taj pokazatelj zapravo već odavno zastario ... 2011 apple će završiti sa prihodima između 90 i 110 milijardi dolara. btw, tek danas ćemo saznati koliki je bio prvi kvartal 2011 ( 10,11,12 mj. 2010 ). Q4 2010. ( ljeto ) je sam bio preko 20 milijardi dolara.  Za koji tren znati ćemo koliki je bio zimski kvartal ... predviđamo oko 25 milijardi ( vjerojatno više i od MSa ili tu negdje sa HP om ali računaj da će uskoro i po prihodima apple sasvim sigurno biti broj 1 )

 

http://www.apple.com/quicktime/qtv/earningsq111/ za koji minut ... 3.7% apple roknuo danas, svejedno očekujem 350-360 da se rješim :D

A.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 16:54 (artfull).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je Apple bez Jobsa?
artfull kaže...

Jedno svi stalno zaboravljaju ... apple ima rast kakav nema niti jedna druga firma u prvih 100 tako da je taj pokazatelj zapravo već odavno zastario ... 2011 apple će završiti sa prihodima između 90 i 110 milijardi dolara. btw, tek danas ćemo saznati koliki je bio zadnji kvartal 2010. Q4 2010. ( ljeto ) je sam bio preko 20 milijardi dolara.  Za koji tren znati ćemo koliki je bio zimski kvartal ... predviđamo oko 25 milijardi ( vjerojatno više i od MSa ili tu negdje sa HP om ali računaj da će uskoro i po prihodima apple sasvim sigurno biti broj 1 )

 

Čak i da su te random brojke točne, to ne znači da će ostale tvrtke će u međuvremenu stajati na mjestu i vrtiti palčeve. :S Uostalom, dobar dio ovih prvih 10 se u prošloj fino godini iskeširao na razno-raznim akvizicijama čiji će se plodovi brati tek kroz koju godinu.

 

Nego, daj ti nama objasno tko je to točno mi? {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 18:16 (vlad0).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice