Sonda New Horizons nadomak Plutona

poruka: 14
|
čitano: 3.154
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sonda New Horizons nadomak Plutona".
15 godina
offline
Sonda New Horizons nadomak Plutona

Da li se to meni cini, ili se na ovoj slici nazire atmosfera?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Sonda New Horizons nadomak Plutona
syncmaster245b kaže...

Da li se to meni cini, ili se na ovoj slici nazire atmosfera?

 

Samo geološka aktivnost.

10 godina
suspendiran
offline
Sonda New Horizons nadomak Plutona

S pozornošću pratim svaki novi članak o Plutonu, bio sam jako sretan kad sam vidio nove slike, nešto me posebice privlači, možda baš zbog toga jer je najudaljeniji planet, usamljen,  i što o njemu za razliku od drugih ne znamo apsolutno ništa. Čak nemamo niti jednu koliko toliko kvalitetnu sliku.

Ovo je do nedavno bila slika Plutona najbolje rezolucije ... 

 

http://planetary-science.org/wp-content/uploads/2013/06/pluto-hubble-01.jpg

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sonda New Horizons nadomak Plutona
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
syncmaster245b kaže...

Da li se to meni cini, ili se na ovoj slici nazire atmosfera?

 

Samo geološka aktivnost.

 Kakva mrtva geoloska aktivnost?

 

Govorim o obrubu. Cini se kao da je svjetliji i lagano zamucen, no opet slika je sama po sebi mutna.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Sonda New Horizons nadomak Plutona
syncmaster245b kaže...

Da li se to meni cini, ili se na ovoj slici nazire atmosfera?

 nije baš zrće ali radi se na tome 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda New Horizons nadomak Plutona
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

S pozornošću pratim svaki novi članak o Plutonu, bio sam jako sretan kad sam vidio nove slike, nešto me posebice privlači, možda baš zbog toga jer je najudaljeniji planet, usamljen,  i što o njemu za razliku od drugih ne znamo apsolutno ništa. Čak nemamo niti jednu koliko toliko kvalitetnu sliku.

Ovo je do nedavno bila slika Plutona najbolje rezolucije ... 

 

http://planetary-science.org/wp-content/uploads/2013/06/pluto-hubble-01.jpg

 

 

 Pa nije baš usamljen. Ima dosta objekata u Kuiperovom pojasu.  Evo samo neki veći.

 

 

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 13:46 (ROADRUNNER).
14 godina
offline
Sonda New Horizons nadomak Plutona

Čekam ovaj trenutak već 9 godina, moram se strpiti još jedan dan. Ispod je link na stranicu Laboratorije za mlazni pogon John Hopkins, ekipe koja upravlja radom sonde i vodi sve znanstvene eksperimente. Doista genijalna ekipa ljudi pod vodstvom gosp. Alana Sterna. Na linku su neobrađene fotografije u lossy formatu, kako bi se ubrzao prijenos, jer uplink na tako velikim udaljenostima ne može postići veliku brzinu. Trebat će nekoliko mjeseci da se prenesu svi prikupljeni podaci na Zemlju. Danas bi trebala stići posljednja serija fotografija koje će New Horizons poslati prije susreta sa Plutonom. Pošto su kamera i antena fiksirane, nemoguće je istovremeno imati usmjerenu antenu ka Zemlji i kameru ka Plutonu. Zato će susret sa Plutonom proteći u automatskom režimu rada, a najbolje fotografije možemo očekivati u četvrtak.

http://pluto.jhuapl.edu/soc/Pluto-Encounter/index.php

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
5 0 hvala 8
16 godina
offline
Sonda New Horizons nadomak Plutona

Znači niš od HD live streaminga 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 13:48 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sonda New Horizons nadomak Plutona

Daily briefing.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sonda New Horizons nadomak Plutona

Na national geographic sutra navečer ima emisija 'Susret s Plutonom - Pluto Encounter', najavljuju je već duže vrijeme

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 14:08 (hrvooje).
 
0 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Sonda New Horizons nadomak Plutona
lllnuclearlll kaže...

Znači niš od HD live streaminga 

Da malo dočaramo problematiku i veličinu Sunčevog sustava. Da sve stavimo u prirodnu razmjeru, recimo da je sunce veličine teniske loptice. Zemlja bi bila nešto veća od pola milimetra i nalazila bi se na oko 8 metara od Sunca. Pluton bi bio manji od 0.1 milimetar i nalazio se na 300 metara od sunca. Letjelicu treba usmjeriti tako precizno da snop zračenja sa usmjerene antene pogodi Zemlju na toj udaljenosti. Iako je snop veoma usmjeren na tolikoj udaljenosti dolazi do rasipanja i kada dođe do Zemlje snop je mnogo veći od nje. Problem je što je snaga tog signala veoma mala, reda veličine baterije ručnog sata. Signal primaju 3 antene Deep Space Network prečnika 70 metara. Nalaze se u Kaliforniji, Madridu i Kanberi i postavljene su tako da je uvijek bar jedna na raspolaganju za komunikaciju sa svemirskim sondama. Opremljene su specijalnim detektorima i višestupanjskim pojačalima, tako da mogu primiti veoma slabe signale. Još uvijek mogu primiti signal sa Voyagera koji su već na rubu Sunčevog sustava.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
16 godina
offline
Re: Sonda New Horizons nadomak Plutona
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
syncmaster245b kaže...

Da li se to meni cini, ili se na ovoj slici nazire atmosfera?

 

Samo geološka aktivnost.

 meni se pak cini da je autofokus otisao u krasni...

15 godina
offline
Sonda New Horizons nadomak Plutona

danas je to "sutra". na plutonu šok i vjeverica: napokon stigla pošta od dalekih rođa sa zemlje. plutonjani se s pravom pitaju kad ćemo im doći i hoće li pristaviti kaf'cu i otkopati onu brljetinu koja se čuva za posebne prigode. 

 

btw.: slike ili se nije zbilo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sonda New Horizons nadomak Plutona
Ajar kaže...

btw.: slike ili se nije zbilo. 

 tu imaš i slike i simulaciju i ostale video uratke. već ne netko linkao

http://pluto.jhuapl.edu/Multimedia/index.php

There is no job like cron job!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice