Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

poruka: 66
|
čitano: 9.039
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl".
16 godina
odjavljen
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

Ocito je uklanjanje 3.5 mm jack-a bilo u cilju da se bolje prodaje periferija sa strane, razni adapteri i airpods jer ce Apple na tome zaraditi vise nego da su napravili mob s 3.5 mm jack-om.

 

Iskreno, nikad ne bi kupio mob bez tog utora, imao sam Samsung Omniu i900 koji takodjer nije imao taj utor nek je funkcionirao kao iPhone 7, i jedva sam cekao sljedeci mob da imam 3.5 mm jack. Tak da je ovo definitivno jedan od najglupljih poteza u mobilnoj industriji gledajuci jos eru prije eskalacije smartphone-a. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 15:27 (Edge).
 
49 2 hvala 0
13 godina
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

Šišaj, šišaj dok ide  

Moj PC  
43 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Edge kaže...

Ocito je uklanjanje 3.5 mm jack-a bilo u cilju da se bolje prodaje periferija sastrane, razni adapteri i airpods jer ce Apple na tome zaraditi vise nego da su napravili mob s 3.5 mm jack-om.

 

Iskreno, nikad ne bi kupio mob bez tog utora, imao sam Samsung Omniu i900 koji takodjer nije imao taj utor nek je funkcionirao kao iPhone 7, i jedva sam cekao sljedeci mob da imam 3.5 mm jack. Tak da je ovo definitivno jedan od najglupljih poteza u mobilnoj industriji gledajuci jos eru prije eskalacije smartphone-a. 

 što nisu nekad svi mobiteli bili bez jacka?

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 14:32 (grzzi).
16 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
grzzi kaže...
Edge kaže...

Ocito je uklanjanje 3.5 mm jack-a bilo u cilju da se bolje prodaje periferija sastrane, razni adapteri i airpods jer ce Apple na tome zaraditi vise nego da su napravili mob s 3.5 mm jack-om.

 

Iskreno, nikad ne bi kupio mob bez tog utora, imao sam Samsung Omniu i900 koji takodjer nije imao taj utor nek je funkcionirao kao iPhone 7, i jedva sam cekao sljedeci mob da imam 3.5 mm jack. Tak da je ovo definitivno jedan od najglupljih poteza u mobilnoj industriji gledajuci jos eru prije eskalacije smartphone-a. 

 što nisu nekad vi mobiteli bili bez jacka?

 jesu, al tada jack nije imao ni smisla.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

Po izlasku iPhonea, prve generacije svi su vristali i bili odusevljeni a na kraju je ispalo da se ne radi o smartphoneu nego uredjaju koji samo na to lici :D tek je iOS4 iOS pretvorio u smartphone OS.....

znaci 4 generacije shita su se usijesno prodavale :D dok nisu slozili nesto adekvatno i ozbiljnije i iskoristljivije.....

 

isto sa ovime :D

 

sta ce ti slusalice na zivu? pa za 4 godine ce bt slusalice biti jeftine, dostupne a i baterija ce trajati najmanje 8h koliko i iPhone izdrzi :D

 
6 9 hvala 0
13 godina
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

I onda to na kraju izgleda ovak.

 
56 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Hahahahahah iOvce 😂
Iduce godine uklanjaju antene za 4G no bez brige moci cete ju kupiti za samo 99$
 
25 2 hvala 0
16 godina
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

a godina iza ide mirrorles 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

a ako ajfon želite upotrijebiti za telefoniranje, dodatak za to prodaje se za samo USD 99,99 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj

Uklanjanje jacka, je trenutno loše. Da su ga uklonili i povečali bateriju, bilo bi prihvatljivo. Ili da su ga uklonili par godina od danas... kada bežične slušalice budu dosta jeftinije i iste kvalitete kao trenutne, mogli su ostaviti jack, i uz mobitel dijeliti bežićne slušalice. I onda iphone 7s ili 8 ukloniti jack.

 

Mislite da prodaja 7ice bude pala? Ja ne mislim tako. Budu opet oni ostvarili veliki profit.

k
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 15:03 (77ari).
11 godina
neaktivan
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

S obzirom da su neki ljudi ostali ozlijedeni kad su punili svoje prosle iPhone na neorginalnim punjacima, nisam bas siguran da bi htio ustekat  ga u struju preko nekog gadgeta i jos direktno odatle provest zicu do glave

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

Ovo više nije sheep shearing, već sheep harvesting

 
19 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

iPhone 8 bi mogao imati nadimak Octopus - da bi imao funkcionalan uređaj, iz njega će ti preko raznih adaptora visiti 8 kabela!

 

grzzi kaže...

 što nisu nekad svi mobiteli bili bez jacka?

Čak i prije podrške za mp3 si imao 2,5 mm jack, a čim su došli mobiteli s podrškom za mp3, 2,5 mm je došao u stereo varijanti, a nakon toga i 3,5 mm.

 

Postojale su 2,5 mm slušalice, ali i adaptor na 3,5 mm je obični pasivni adaptor bez ikakve elektronike.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

Kako kupujem novu sedmicu, malo me je u početku odbijala činjenica da neće biti klasičnog 3.5 mm konektora, no kada sam se zapravo pokušao prisjetiti kada sam zadnji puta punio mobitel, i koristio slušalice, a to je nikada ipak sam se odlučio kupiti. U autu ionako koristim handsfree, a kada commutam negdje pješice ili se vozim javnim prijevozom ionako koristim originalne slušalice koje sam dobio sa svojom šesticom. Ukoliko i kada se odlučim koristiti zasebne slušalice, kupiti ću ionako adapter, a u među vremenu ionako koristim zvučnike, a za razgovore će biti dosta i ove bežične koje se dobivaju uz njega kako bi mogao imati slobodne ruke. Opet, bilo to 100 ili 1000$, tko si može priuštiti novi iPhone će si ga priuštit, bez obzira htjeli mi to ili ne.

 

S druge strane, tko živi i radi na Apple ekosustavu, uvijek će kupovati njihove proizvode.

 
8 12 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
solaris kaže...

Kako kupujem novu sedmicu, malo me je u početku odbijala činjenica da neće biti klasičnog 3.5 mm konektora, no kada sam se zapravo pokušao prisjetiti kada sam zadnji puta punio mobitel, i koristio slušalice, a to je nikada ipak sam se odlučio kupiti. U autu ionako koristim handsfree, a kada commutam negdje pješice ili se vozim javnim prijevozom ionako koristim originalne slušalice koje sam dobio sa svojom šesticom. Ukoliko i kada se odlučim koristiti zasebne slušalice, kupiti ću ionako adapter, a u među vremenu ionako koristim zvučnike, a za razgovore će biti dosta i ove bežične koje se dobivaju uz njega kako bi mogao imati slobodne ruke. Opet, bilo to 100 ili 1000$, tko si može priuštiti novi iPhone će si ga priuštit, bez obzira htjeli mi to ili ne.

 

S druge strane, tko živi i radi na Apple ekosustavu, uvijek će kupovati njihove proizvode.

 nećeš trebat kupovat adapter jer dolazi sa telefonom ... stvar je minjaturna, staviš je na klasične sluške i miran si. Odlučili su se na taj potez jer su vjerojatno zaključili da 99.9% ljudi koristi audio jack za nešto posebno nikad.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
grzzi kaže...

 nećeš trebat kupovat adapter jer dolazi sa telefonom ... stvar je minjaturna, staviš je na klasične sluške i miran si. Odlučili su se na taj potez jer su vjerojatno zaključili da 99.9% ljudi koristi audio jack za nešto posebno nikad.

 Oh, super. Ionako koristim sluške par puta mjesečno. Vjerojatno je zato, ne sjećam se kada sam spajao nešto na mobitel osim punjača, i sluški dok sam pješice ili tramvajem, i to ove koje sam dobio sa mobitelom. Jel se netko ovdje na forumu već predbilježio na kupnju?

16 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Ovo će najviše pogoditi ekipu sa selfie štapovima.
 
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Ja ga naručio. Često koristim slušalice za razgovor i glazbu, pa tek moram vidjeti kako će mi ova nova situacija sjesti. Nezgodno je, jer sada treba nositi adapter, još jednu stvar koja se može potrgati/izgubiti, ili nositi svuda BT slušalice, koje imaju ograničeno trajanje baterije. Nisam baš sretan, ali ću se naviknuti. I mislim da će se ovo sve češće viđati - mob bez 3.5 jacka.
Iritira me što Apple koristi proprietary standard - da koriste USB-C a ne lightning, slušalice bi bile jednostavno zamjenjive između Apple i android uređaja. Druga stvar koja me brine je mogućnost raznih blokiranja signala, jer preko digitalnog porta mogu puno lakše raditi kontrolu. Istina, to vrijedi i za HDMI i DP portove, a tamo nikada nisam vidio takve stvari, pa je to vjerojatno malo moguće...
13 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Nusuth kaže...
Ja ga naručio. Često koristim slušalice za razgovor i glazbu, pa tek moram vidjeti kako će mi ova nova situacija sjesti. Nezgodno je, jer sada treba nositi adapter, još jednu stvar koja se može potrgati/izgubiti, ili nositi svuda BT slušalice, koje imaju ograničeno trajanje baterije. Nisam baš sretan, ali ću se naviknuti. I mislim da će se ovo sve češće viđati - mob bez 3.5 jacka.
Iritira me što Apple koristi proprietary standard - da koriste USB-C a ne lightning, slušalice bi bile jednostavno zamjenjive između Apple i android uređaja. Druga stvar koja me brine je mogućnost raznih blokiranja signala, jer preko digitalnog porta mogu puno lakše raditi kontrolu. Istina, to vrijedi i za HDMI i DP portove, a tamo nikada nisam vidio takve stvari, pa je to vjerojatno malo moguće...

koristim one appleove bundled, imaju mic, spajaju se na lightning nove pa će bit ok. za neki drugi brand trebat će adapter, da. utješno je što je stvarčica zaista minjaturna pa ne bi trebala nešto smetat kad je na kabelu od slušalica.

u svakom slučaju da su stavili usb c bilo bi bolje, opravdanje je da audio standard za usb c ne postoji ... pravi razlog je vjerojatno royalities za korištenje proprietary porta.

15 godina
online
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Nusuth kaže...
I mislim da će se ovo sve češće viđati - mob bez 3.5 jacka.

kod Apple sigurno, no kod ostalih koji rade mobitel za normalne ljude, nema šanse

13 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Ges kaže...
Nusuth kaže...
I mislim da će se ovo sve češće viđati - mob bez 3.5 jacka.

kod Apple sigurno, no kod ostalih koji rade mobitel za normalne ljude, nema šanse

 http://www.bug.hr/vijesti/leeco-pro-3-dobiva-bateriju-5000-mah/155574.aspx

its happening. 

16 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Dobra fora je ako zelis puniti i susati na 3.5mm slusalice. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

Smeće kompanija, a takav i proizvod.

Moj PC  
4 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Zato i ima bezicno punjenje ugradeno... Ne?
...i tako dalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

To je u biti to, my way or highway. Dodatni adapter, dodatna komplikacija pri kretnji, dodatna cijena. Već se 'prave Englezi' s punjačem što mi je dovoljnan razlog za izbjegavanje, a sad još i ovo.

 

Al budimo realni, da iPhone 8 ima upola manje memorije i upola sporiji cpu opet bi se prodao u rekordnim brojkama. Zato su ovo sve nebitne teme.

But how do it know
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Čitajući vaše komentare dobijam osječaj kao da čitam dacijin forum na kojem ismijavaju mercedese jer više ne ugrađuju ratkape na njihove automobile a ni sami neznaju da su stvar prošlosti i da će u budučnosti sasvim nestati...

ajmo sad androind fanovi td pa da vidim kolko vas je na forumu ;-)
 
9 7 hvala 2
12 godina
offline
Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanje gl

Možda sam 2x u životu koristio punjač na mobu i u isto vrijeme slušao glazbu, no, vjerujem da ima ljudi koji to rade. Naravno da je kupovina dodatnog adaptera samo da ti se omogući nešto što smatraš normalnom pojavom pain in the ass i žalosno je da kad kupuješ novi high end mob, moraš razmišljati o takvim stvarima :/

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
L33T H4X0R kaže...
Čitajući vaše komentare dobijam osječaj kao da čitam dacijin forum na kojem ismijavaju mercedese jer više ne ugrađuju ratkape na njihove automobile a ni sami neznaju da su stvar prošlosti i da će u budučnosti sasvim nestati...

ajmo sad androind fanovi td pa da vidim kolko vas je na forumu ;-)

 najbolji komentar so far ... ovoliko gorčine od ljudi koji uopće nisu iOS / OSX publika je u najmanju ruku, bizarno.

iP i iPod imaju taj glupi proprietary konektor oduvijek. Kad i ako maknu jack i sa Maca bit će mi veća šteta.

16 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
Tko voli će kupit, tko ne voli ostat će na prijašnjim modelima i bok. Kukanje kupaca neće ništa promijeniti, ali ako prodaja padne možda vrate. Tko zna. Igra mraketinga. Sorry marketinga.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skupo istovremeno punjenje iPhonea 7 i slušanj
L33T H4X0R kaže...
Čitajući vaše komentare dobijam osječaj kao da čitam dacijin forum na kojem ismijavaju mercedese jer više ne ugrađuju ratkape na njihove automobile a ni sami neznaju da su stvar prošlosti i da će u budučnosti sasvim nestati...

ajmo sad androind fanovi td pa da vidim kolko vas je na forumu ;-)

 ratkapa nije stvar prošlosti. Baš mi dobro dođe na zimske felge.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice