Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

poruka: 282
|
čitano: 34.723
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+".
14 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

Nakon cijelog dana ti ostane i 60% baterije? Nemoj zezat? Kad je u airplane modu? 

 

S7E ima rejting od 92H. To je čisto jako dobra baterije, ali baš da daje 10 SOT...

 

Kažem - sve uključeno. S tim da ima dana kad mobitel malo koristim  pa zato ostane na 60%

PSN - darklydexter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...
Mirko935 kaže...

A kako znaš SOT na iPhoneu? Pališ štopericu svaki put kad radiš nešto na mobitelu? 

 

7 h mi zvuči malo nerealno za obični iPhone (prema iskustvu na 6-ici, a navodno je vrlo sličan battery life i na 6S i 7). Ili pričamo o Plusu?

 Obična sedmica

Gledam zadnjih 7 dana pa podijelim, nije da je detaljna statistika kao na androidu, šta je tu je.

 

Ja sam iznenađen sa sedmicom, ugodno.

Kao što rekoh već jednom, uhvatio sam ga previše puta u laži...

 

 

Vjerojatno tako i tebe tvoj obmanjuje.

 

A ako ne laže nego je stvarno tako, onda super. Ne bi trebalo biti prema testovima i recenzijama, ali bog zna više kome vjerovati danas...

8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

Kao što rekoh već jednom, uhvatio sam ga previše puta u laži...

 

 

Vjerojatno tako i tebe tvoj obmanjuje.

 

A ako ne laže nego je stvarno tako, onda super. Ne bi trebalo biti prema testovima i recenzijama, ali bog zna više kome vjerovati danas...

 Ne zamaram se udjelima aplikacija i točnosti SOT-a. Drži mi dva dana i to mi je vrlo zadovoljavajuće u odnosu na prethodni

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 Ne zamaram se udjelima aplikacija i točnosti SOT-a. Drži mi dva dana i to mi je vrlo zadovoljavajuće u odnosu na prethodni

Za iPhoneaša vrlo mudro zboriš.

15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...
Ezio kaže...

 Pa kad samsung, sony i ekipa prtljaju (ponekad nepotrebno) po oriđiđi androidu. Mitch je dodatno obrazložio i rekao da na nexusima piše mAh uz svaku stavku.

Jedino je napravio kardinalnu grešku i napisao da nexusi "guraju mAh odma ispod vremena" čime je unio dodatnu pomutnju. Nije napisao ni "h" na kraju "odma".

I Mitch je zabrijao. Postotak je postotak ukupnog kapaciteta baterije, ne potrošenog. Pogledaj gore digitallov screenshot. 14 % baterije na ekran - 507 mAh. 507/0.14 je 3621 mAh.

 Nisam, ne računa se to tako. Zbilja ti se računa od potrošenog.

 

digitall imao sam obje, nije bilo neke drastične razlike. Ostavio sam Verizonovu verziju kod sebe, ima SD.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 18:39 (Mitch).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...

 Nisam, ne računa se to tako. Zbilja ti se računa od potrošenog.

 

digitall imao sam obje, nije bilo neke drastične razlike. Ostavio sam Verizonovu verziju kod sebe, ima SD.

Zbilja nije. Ujutro sam malo igrao neku igricu, potrošila 63 mAh i piše 2 % cijeli dan, otkad sam imao još 90 % baterije do sad kad imam 40. Probaj s nečim takvim što možeš pokrenuti neko vrijeme i kasnije ti više ne treba, igricom, benchmarkom...

 

Jedino ako su to promijenili u Nougatu pa po novom računa tako kako ti kažeš.

15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...
Mitch kaže...

 Nisam, ne računa se to tako. Zbilja ti se računa od potrošenog.

 

digitall imao sam obje, nije bilo neke drastične razlike. Ostavio sam Verizonovu verziju kod sebe, ima SD.

Zbilja nije. Ujutro sam malo igrao neku igricu, potrošila 63 mAh i piše 2 % cijeli dan, otkad sam imao još 90 % baterije do sad kad imam 40. Probaj s nečim takvim što možeš pokrenuti neko vrijeme i kasnije ti više ne treba, igricom, benchmarkom...

 

Jedino ako su to promijenili u Nougatu pa po novom računa tako kako ti kažeš.

Nije sigurno, jer meni zna past taj postotak preko dana, a i ovako je bilo još od Gingerbreada. Eventualno ako koristiš nešto što nije stock.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...

Nije sigurno, jer meni zna past taj postotak preko dana, a i ovako je bilo još od Gingerbreada. Eventualno ako koristiš nešto što nije stock.

Nemam pojma, prema tvojoj teoriji za ovaj moj slučaj ne bi trebalo biti "zna past", nego je trebao krenuti od 20 % i trenutno biti na 3. A nije, baš sam danas pratio bateriju iz drugih razloga i cijeli dan piše 2 % za taj app, a otad ga nisam otvarao i nije nešto što bi bilo aktivno u pozadini.

 

Ako imaš viška vremena (i baterije ) probaj je malo isprazniti s nekom igrom pa vidi šta će ti pisati. Nekako ne vjerujem da se BB bavio izradom Battery log aplikacije, čujem da zadnjih par godina imaju malo bitnijih problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 19:29 (Mirko935).
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Ha ne znam, nemoguće je da mi na 83% piše screen 18%, android OS 11%, system 9%, whatsapp 1%....ne zbraja se dobro.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...
Ha ne znam, nemoguće je da mi na 83% piše screen 18%, android OS 11%, system 9%, whatsapp 1%....ne zbraja se dobro.

Da nije to onda Samsung promijenio? Za Gear mi piše tako battery stats, 95% ostalo, 46% potrošio Watch faces, 18% S Health itd.

Ili ne pričaš o Samsungovom mobitelu nego o Nexusu? Teško mi više pratiti tko ovdje šta ima.

15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Nope pričam o Nexusu....ma cijeli stats je rasheban, tek na Android O dolazi novi skroz.


Koristim uglavnom GSam u zadnje vrijeme i AccuBattery.
9 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Mitch Tonči

evo za ekipu, pa se dogovorite tko placa pivo i gdje, cekam.. 

znaci 7,5h sot, eto to je kroz jedan cijeli dan, skoro 24 sata od skidanja sa punjaca sto se i vidi... bez ukljucene opcije stednja bakterije, max rezolucija.. nije ono da sam ga skinuo s punjaca pa smanjio brightness i pustio youtube dok ne crkne, onda bi bilo jedno 13h

i zanimljivo da whatapp koji cijeli dan koristim (vremenski skoro kao i browser) nema na popisu?? nema ni google photos, ni instagram, ni g+.. koje sam dosta koristio.. 

opcenito rijetko kad imam ispod 6h sot

 

Mitch kaže...

 

 

digitall imao sam obje, nije bilo neke drastične razlike. Ostavio sam Verizonovu verziju kod sebe, ima SD.

 

da, razlike ima i nije mala, pogledaj taj video ili http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_edge-review-1409p3.php dolje gdje pise sd820

ako ti se ne da citati po raznim forumima

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Nema razlike odnosno nije je bilo bar kod mene. Zamjenio sam Exynos model sa SD kad sam uzeo Verizon.

 

razlika je bila možda da mi na exynosu 10% ostane više.

 

 

A tvoji skrinovi...jos nisi stavio screen koji te tražim, a i ne vidim da imaš aktivan Google acc ili sync

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 20:56 (Mitch).
9 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

ma koji screen trazis? ne razumijem, nema nekog drugog screena, sve je poslikano

i normalno da imam aktivan google acc i sync, pa gmail, photos, g+, trg play, kako bi to koristio...

na koji nacin da te uvjerim da te ne zajebavam.. ne kuzim

valjda bi trebao staviti kameru na glavu pa snimati 24 sati kako koristim mob.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 21:06 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

20. mi stižu 8 i 8+ pa ćemo vidjeti ima li smisla to i kako se novi nosi. S7E mi više nije na lageru pa ga ne mogu tražiti, ali živo me zanima jel' se što mijenjalo.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

20. mi stižu 8 i 8+ pa ćemo vidjeti ima li smisla to i kako se novi nosi. S7E mi više nije na lageru pa ga ne mogu tražiti, ali živo me zanima jel' se što mijenjalo.

 super, ajde obavezno bateriju stavi u prvi plan, bas me zanima.. ako je losije od ovog nista od toga.. cekam note.. ako je barem kao na ovome onda je ok

 

Mitch evo ti pa i ovu ekipu pitaj za zdravlje

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/review/screen-time-t3330791/page84

 

ocigledno imaju vise sot od mene :D

prelistaj slobodno i druge stranice u temi.. svi imaju manje vise isto kao ja ili vise od mene.. a ima i ovih koji imaju jedva 3h :)

taj ss koji si ti stavio nema sa ovom modelu sa nougatom, sad je takav kakav sam postao

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 21:40 (digitall).
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

S7E mi više nije na lageru pa ga ne mogu tražiti, ali živo me zanima jel' se što mijenjalo.

 mislis updateom jel se sto mijenjalo? 

malo mu je komican glas al razumije se nekako i dobro je skratio sve

opcenito sve brze i vise glatko radi, aplikacije se brze pokrecu kad nisu u memoriji, bolja baterija i sl

15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

ma koji screen trazis? ne razumijem, nema nekog drugog screena, sve je poslikano

i normalno da imam aktivan google acc i sync, pa gmail, photos, g+, trg play, kako bi to koristio...

na koji nacin da te uvjerim da te ne zajebavam.. ne kuzim

valjda bi trebao staviti kameru na glavu pa snimati 24 sati kako koristim mob.....

 Time graph...jedini bitan uz SOT

15 godina
odjavljen
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Inače, da nije bilo glupavih bugova koji su onemogućavali pozive čak (lol), S6Edge bi meni bio zakon telefon. Fantastičan ekran, solidna baterija i nešto prihvatljiviji ShitWiz.

 

Nažalost, pored iPhonea redovito se radi o uređajima koji su jednostavno neozbiljni.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...
digitall kaže...

ma koji screen trazis? ne razumijem, nema nekog drugog screena, sve je poslikano

i normalno da imam aktivan google acc i sync, pa gmail, photos, g+, trg play, kako bi to koristio...

na koji nacin da te uvjerim da te ne zajebavam.. ne kuzim

valjda bi trebao staviti kameru na glavu pa snimati 24 sati kako koristim mob.....

 Time graph...jedini bitan uz SOT

 vec sam ti 5 puta napisao, time graph ti je ono sto sam stavio, drugog nema, nije ovo nexus

Tonči kaže...

Inače, da nije bilo glupavih bugova koji su onemogućavali pozive čak (lol), S6Edge bi meni bio zakon telefon. Fantastičan ekran, solidna baterija i nešto prihvatljiviji ShitWiz.

 

Nažalost, pored iPhonea redovito se radi o uređajima koji su jednostavno neozbiljni.

 meni je shitwiz opcenito oduvijek neozbiljan, ali ovo na 7.0 je dosta ozbiljnija prica.. a opcenito od svih modela na trzistu ajfon mi je uvjerljivo najneozbiljniji od kad postoji.. dok ne otvore malo jebeni sustav barem s korisnicne strane

15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Jedina zamjerka koju imam na iPhone je što file management nije posve slobodan, ali ne vidim što bi drugo imali 'otvarati' i zašto? Imaš neku listu želja?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
9 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

pa u biti da, sve se manje vise svodi na to, file menagment i sve u vezi toga, od prijenosa bilo kakvog fajla sa bilo kojeg drugog uredaja/pc-a na ajfon i obrnuto, s tim da to sto sam prenio mogu koristiti u defaultnom playeru ili pregledniku ili bilo kojoj aplikaciji, itd. bez itunes gluposti.. do toga da mozes u browseru dowloadat ili uploadat bilo koji fajl bilo koje vrste sa bilo kojeg mjesta u uredaju.. mailom poslati koliko hoces i sta hoces... ukratko, da aplikacije vide podatke drugih aplikacija, ili ako vec briju na toliku sigurnost (sto je s jedne strane dobro) onda su mogli barem ostaviti jedan public folder gdje bi mogle sve aplikacije pisati citati samo u njemu, pa bi onda to bilo ok.. (a da to nije cloud)

 

ajmo reci da je sada taj dio malo manje grozan nego prije zbog clouda, brzine interneta, kolicine podataka u tarifama itd., ali vise volim izbor nego prisiljavanje na koristenje necega onako kako je netko zamislio.. to ne podnosim..

 

neke druge meni iritantne stvari su rijesili, i opcenito razlike izmedu ios-a i androida su sve manje, aplikacije u biti jednake, ios nema vise samo 2 opcije, stalno ubacuju (za njih) nove stvari, a android je sustigao sa brzinom, glatkocom izvodenja, kvalitetom aplikacija... sto mu se uvijek ranije zamjeralo i stavljalo kao velika prednost ios-a..

i takoder kod apple-a ne podnosim guranje svega njihovog, komplatibilnost samo s njihovim.. ovako kupim npr. lg mobitel, spojim ga bez ikakve greske na philips tv, pioneer pojacalo, ili na neki no name bt auto radio (ne samo za pozive, nego stream glazbe), slijedece godine kupim mob neke druge marke (bolji a jefitniji npr. sto je kod apple nemoguce) i opet mi sve radi.. nisam ovisan o jednoj firmi i njihovim inatima, restrikcijama, filozofijama, uredaju... a sto vise koristis ios vise si ovisniji, jer si vjerojatno s vremenom kupio dosta aplikacija koje su na androidu free ili puno jeftinije pa ti je zao ne nastaviti koristiti to..

 

i na kraju krajeva zbog sve manjih razlika izmedu samih os-ova taj dio postane ajmo reci ne toliko previse bitan, pa onda pogledam sve uredaje hardverski, i vidim da me iphone po nicemu ne privlaci, niti mu je baterija top, niti ekran, niti screen to body ratio.. sve je ok i jako dobar cjelokupni paket, brzina tip top  (cijenu ne zelim komentirati), ali nema stvari koja je osjetno bolja na njemu nego na konkurenciji da bi me privukao.. ranije me privukao 3g model kojeg sam kupio zbog tadasnje ogromne velicine ekrana, brzine, izgleda, osjetljivosti i reakcije ekrana.. 

 

ukratko sve se svodi na to da volim imati izbor i po potrebi koristiti mob na nacin koji mi u tom trenu treba ili padne na pamet, evo danas cu mozda spojiti bt mis i tipkovnicu na njega, bezicno prebaciti sliku na tv, ustekat hdd sa hrpom gb na usb, i zajebavat se u video editoru.. vjerojatno necu, ali evo jedan primjer mogucnosti

 

i jos jedna stvarcica, zasto ne dopuste instalaciju appova iz drugih izvora..pa nek napisu preko cijelog ekrana upozorenje vas uredaj ce biti unisten, i imas opciju da i ne.. i onda mozes instalirat kodi npr bez jaibreak :)

 a tko ne zeli i dalje ce biti siguran u zatvorenom sistemu i to je to

etoti sad, trazio si dobio si 

ako si dosao do ovdje onda si mozda sve procitao, pa mi mozes reci sto ti treba od podataka iz gsam app? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 11:26 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

 

i na kraju krajeva zbog sve manjih razlika izmedu samih os-ova taj dio postane ajmo reci ne toliko previse bitan, pa onda pogledam sve uredaje hardverski, i vidim da me iphone po nicemu ne privlaci, niti mu je baterija top, niti ekran, niti screen to body ratio.. sve je ok i jako dobar cjelokupni paket, brzina tip top  (cijenu ne zelim komentirati), ali nema stvari koja je osjetno bolja na njemu nego na konkurenciji da bi me privukao.. ranije me privukao 3g model kojeg sam kupio zbog tadasnje ogromne velicine ekrana, brzine, izgleda, osjetljivosti i reakcije ekrana.. 

 

 Ako se smijem ja malo priključiti, također mi je glupo njihovo forsiranje sandboxa oko svake aplikacije pa onda dolaze komplikacije s dijeljenjem podataka. Mislim na onaj dio kad bilo kakav fajl s kompjutora baciš na mobitel i otvoriš defaultnom aplikacijom. Nije da je android baš puno bolji po pitanju aplikativnih podataka, prvi mi padaju na pamet razni IM programi koji dugo vremena nisu imali nikakvu mogućnost spremanja i transfera arhive poruka.

 

I tu dolazim do glavne prednosti iOS-a - backup je oduvijek bio i ostao sveobuhvatan, do zadnjeg otvorenog taba u Safariju i pozicije na stranici knjige gdje si stao sa čitanjem i sve i jedne aplikacije imala ona spremanje i eksport ili ne. Kad sam kod knjiga, taj dio mi je čak OK riješen, jednim klikom knjigu-pdf dobiven od bilo kuda prebaciš u biblioteku koja je automatski bekapirana. Zamjena uređaja je sitnica, prijaviš se ID-om, pričekaš pol vure i stari mobitel je pretočen u novi do zadnjeg bita. Cloud za razliku od googlea ne radi rekompresiju slika već suprotno, uvijek sprema originale, dok na uređaju možeš aktivirati opciju da zadrži smanjeni fajl koji odgovara rezoluciji uređaja. Tko kaže da je 16 giga premalo :-)

Druga stvar, dijeljenje slika, filmova, aplikacija i muzike između više uređaja odnosno u okviru familije je fantastično jednostavno i već ugrađeno pa samo treba par klikova napraviti i zauvijek si podijelio sve postojeće i buduće stvari...

 

Treća stvar, pretraživanje uređaja je toliko dobro i praktično da je to jedini način kojim koristim da dođem do bila čega iz telefona (izuzev Siri ponekad). Na androidu default rezultat je uvijek prvo s interneta, zar ne.

 

Što se tiče spajanja na kućne uređaje, svi pristojniji uređaji ih podržavaju, ako nikako vlastitom aplikacijom. Moj panasonic tv npr ima svoju aplikaciju koja sasvim solidno iz fotelje radi za pregled slika i filmića, dok standardno podržava youtube da si na mobu napraviš popis i kontroliraš tv koji je bez tastature (kao i svi takvi uređaji-nije da ne podržava BT tipkovnicu) živa tlaka za pregledavanje youtuba. Ne žalim se.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 20:19 (Feudalac).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

ako vec briju na toliku sigurnost (sto je s jedne strane dobro) onda su mogli barem ostaviti jedan public folder gdje bi mogle sve aplikacije pisati citati samo u njemu, pa bi onda to bilo ok.. (a da to nije cloud)

 

...

i jos jedna stvarcica, zasto ne dopuste instalaciju appova iz drugih izvora..pa nek napisu preko cijelog ekrana upozorenje vas uredaj ce biti unisten, i imas opciju da i ne.. i onda mozes instalirat kodi npr bez jaibreak :)

 a tko ne zeli i dalje ce biti siguran u zatvorenom sistemu i to je to

etoti sad, trazio si dobio si 

ako si dosao do ovdje onda si mozda sve procitao, pa mi mozes reci sto ti treba od podataka iz gsam app? 

A ne nužno. No, jedna stvar koju si zanemario (očito ne koristiš iPhone) je da aplikacije koje su napravljene kako treba, imaju export datoteka. :) "Brijanje na sigurnost" Appleove korisnike čini sretnim ljudima i Google ne izgleda ovako: 

 

Nažalost, iOS je i dalje u performansama bolji. Evo, testiram O i on je, recimo, blizu iPhonea. Mnogo je brži od Nougata. Ali...

Inače, ne postoji niti jedan razlog (osim piratstva) da instaliraš aplikacije iz bilo kojeg izvora bez jailbreaka. :)

Za GSam me zanima skrinšot prosjeka SoT-a. :P

 

iOS u ničemu nije zatvoren ništa više od Androida. :) File management je smeće, ali to je manje više jedina bitna mana.

Feudalac kaže...
I tu dolazim do glavne prednosti iOS-a - backup je oduvijek bio i ostao sveobuhvatan, do zadnjeg otvorenog taba u Safariju i pozicije na stranici knjige gdje si stao sa čitanjem i sve i jedne aplikacije imala ona spremanje i eksport ili ne. Kad sam kod knjiga, taj dio mi je čak OK riješen, jednim klikom knjigu-pdf dobiven od bilo kuda prebaciš u biblioteku koja je automatski bekapirana. Zamjena uređaja je sitnica, prijaviš se ID-om, pričekaš pol vure i stari mobitel je pretočen u novi do zadnjeg bita. Cloud za razliku od googlea ne radi rekompresiju slika već suprotno, uvijek sprema originale, dok na uređaju možeš aktivirati opciju da zadrži smanjeni fajl koji odgovara rezoluciji uređaja. Tko kaže da je 16 giga premalo :-)

Druga stvar, dijeljenje slika, filmova, aplikacija i muzike između više uređaja odnosno u okviru familije je fantastično jednostavno i već ugrađeno pa samo treba par klikova napraviti i zauvijek si podijelio sve postojeće i buduće stvari...

 

Treća stvar, pretraživanje uređaja je toliko dobro i praktično da je to jedini način kojim koristim da dođem do bila čega iz telefona (izuzev Siri ponekad). Na androidu default rezultat je uvijek prvo s interneta, zar ne.

 

Što se tiče spajanja na kućne uređaje, svi pristojniji uređaji ih podržavaju, ako nikako vlastitom aplikacijom. Moj panasonic tv npr ima svoju aplikaciju koja sasvim solidno iz fotelje radi za pregled slika i filmića, dok standardno podržava youtube da si na mobu napraviš popis i kontroliraš tv koji je bez tastature (kao i svi takvi uređaji-nije da ne podržava BT tipkovnicu) živa tlaka za pregledavanje youtuba. Ne žalim se.

Ovo. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

 

Feudalac kaže...

 Ako se smijem ja malo priključiti, također mi je glupo njihovo forsiranje sandboxa oko svake aplikacije pa onda dolaze komplikacije s dijeljenjem podataka. Mislim na onaj dio kad bilo kakav fajl s kompjutora baciš na mobitel i otvoriš defaultnom aplikacijom. Nije da je android baš puno bolji po pitanju aplikativnih podataka, prvi mi padaju na pamet razni IM programi koji dugo vremena nisu imali nikakvu mogućnost spremanja i transfera arhive poruka.

 

I tu dolazim do glavne prednosti iOS-a - backup je oduvijek bio i ostao sveobuhvatan, do zadnjeg otvorenog taba u Safariju i pozicije na stranici knjige gdje si stao sa čitanjem i sve i jedne aplikacije imala ona spremanje i eksport ili ne. Kad sam kod knjiga, taj dio mi je čak OK riješen, jednim klikom knjigu-pdf dobiven od bilo kuda prebaciš u biblioteku koja je automatski bekapirana. Zamjena uređaja je sitnica, prijaviš se ID-om, pričekaš pol vure i stari mobitel je pretočen u novi do zadnjeg bita. Cloud za razliku od googlea ne radi rekompresiju slika već suprotno, uvijek sprema originale, dok na uređaju možeš aktivirati opciju da zadrži smanjeni fajl koji odgovara rezoluciji uređaja. Tko kaže da je 16 giga premalo :-)

Druga stvar, dijeljenje slika, filmova, aplikacija i muzike između više uređaja odnosno u okviru familije je fantastično jednostavno i već ugrađeno pa samo treba par klikova napraviti i zauvijek si podijelio sve postojeće i buduće stvari...

Koji to? WhatsApp otkad sam ga prvi put instalirao je imao backup na SD karticu, kasnije na Drive. Ali to je između ostalog i problem aplikacija itd.

 

Mogu se složiti da je Appleov backup barem donedavno bio dosta bolji (sad već većina aplikacija na Androidu koristi mogućnost backupa na Drive), osim na rootanim Androidima gdje se oduvijek moglo sve savršeno backupirati. No, nije sve to tako bajno na iOS-u. Kad je ženi pukao ekran na 6-ici (tokom svog prvog pada ) je uzela stari 5S. Tokom setupa joj nije htio vratiti zadnji backup jer je bio novije verzije. Nitko od vrlih programera u Appleu se nije sjetio prvo ponuditi upgrade softwarea pa onda vraćanje backupa. Tako da je morala vratiti stariji backup, napraviti upgrade i onda povući onaj noviji backup. Ne sjećam se više točno je li na kraju uspio vratiti noviji ili nije (čak mi nešto zvoni kao da je tokom procesa počeo pričati o nekim errorima i da joj nije dao da vrati backup sa 6-ice, ali nemoj me držati za riječ), ali znam da je bio posao od 2 sata jer to ipak nije baš funkcioniralo tako dobro kako je teoretski trebalo. Od mog inicijalnog oduševljenja koliko je backup bolji na iOS-u i kako ću sve složiti u 15 min sam na kraju došao do toga da im je*em mater nesposobnu.

 

Još jedna stvar, sve je to superdivnokrasno ako koristiš isključivo Apple uređaje i servise. Npr. Apple ne dopušta Dropbox ili Google Drive aplikaciji da rade u pozadini, tako da kad želiš nešto uploadati na Drive, imati tamo backup slika ili šta već moraš k'o budala držati otvorenu aplikaciju i buljiti u progress bar. Da nisam vidio ne bih vjerovao.

 

Feudalac kaže...
Treća stvar, pretraživanje uređaja je toliko dobro i praktično da je to jedini način kojim koristim da dođem do bila čega iz telefona (izuzev Siri ponekad). Na androidu default rezultat je uvijek prvo s interneta, zar ne.

U mene nikakvih rezultata s interneta. Izbacuje inače tu i slike, videe itd. prema file i folder imenu. Ali čisto moguće da Google forsira to što kažeš za rezultate s interneta, počeli su me u zadnje vrijeme živcirati jednako koliko Apple.

 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 20:52 (Mirko935).
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

 

No, nije sve to tako bajno na iOS-u. Kad je ženi pukao ekran na 6-ici (tokom svog prvog pada ) je uzela stari 5S. Tokom setupa joj nije htio vratiti zadnji backup jer je bio novije verzije. Nitko od vrlih programera u Appleu se nije sjetio prvo ponuditi upgrade softwarea pa onda vraćanje backupa. Tako da je morala vratiti stariji backup, napraviti upgrade i onda povući onaj noviji backup. Ne sjećam se više točno je li na kraju uspio vratiti noviji ili nije (čak mi nešto zvoni kao da je tokom procesa počeo pričati o nekim errorima i da joj nije dao da vrati backup sa 6-ice, ali nemoj me držati za riječ), ali znam da je bio posao od 2 sata jer to ipak nije baš funkcioniralo tako dobro kako je teoretski trebalo. Od mog inicijalnog oduševljenja koliko je backup bolji na iOS-u i kako ću sve složiti u 15 min sam na kraju došao do toga da im je*em mater nesposobnu.

 Nije potrebno vraćati stari backup da bi nadogradio softver. aktiviraš ga kao novi ako je bio obrisan, odradiš nadogradnju, wipe i restore. Meni je to inače praksa kod bilo kakvog restora da prvo obrišem ciljani drive/uređaj. Kad sam kupio sedmicu odbio je napraviti restore jer je u međuvremenu došao novi iOS pa je odmah krenuo na nadogradnju i onda restore podataka.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 21:44 (Feudalac).
15 godina
odjavljen
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Da, ako si u Apple ekosustavu, onda imaš daleko bolje iskustvo jer im je integracija avion.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

Da, ako si u Apple ekosustavu, onda imaš daleko bolje iskustvo jer im je integracija avion.

 Koliko je to po jednoj strani skuplja varijanta, u startu, dugoročno uopće nije. Uređaji su kvalitetni i trajni, uvijek se mogu utopiti za pristojne novce čak i kada su ohoho stari.

 

Ali nije samo to. Frend, popularan ugostitelj u mom kraju, inače škrtonja, stalno ima neke kombinacije tipa tablet od 35 inča za 800 kuna iz Kine, pretjerujem, naravno, i uvijek komentari kako je moj apple skup a on dobro prošao. Međutim, pred dvije-tri godine odjednom iphone u rukama pa poslije i ipad. Šta je frende? Progledao sam, veli on, iphone radi!!

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 Ako se smijem ja malo priključiti, također mi je glupo njihovo forsiranje sandboxa oko svake aplikacije pa onda dolaze komplikacije s dijeljenjem podataka. Mislim na onaj dio kad bilo kakav fajl s kompjutora baciš na mobitel i otvoriš defaultnom aplikacijom. Nije da je android baš puno bolji po pitanju aplikativnih podataka, prvi mi padaju na pamet razni IM programi koji dugo vremena nisu imali nikakvu mogućnost spremanja i transfera arhive poruka.

 

I tu dolazim do glavne prednosti iOS-a - backup je oduvijek bio i ostao sveobuhvatan, do zadnjeg otvorenog taba u Safariju i pozicije na stranici knjige gdje si stao sa čitanjem i sve i jedne aplikacije imala ona spremanje i eksport ili ne. Kad sam kod knjiga, taj dio mi je čak OK riješen, jednim klikom knjigu-pdf dobiven od bilo kuda prebaciš u biblioteku koja je automatski bekapirana. Zamjena uređaja je sitnica, prijaviš se ID-om, pričekaš pol vure i stari mobitel je pretočen u novi do zadnjeg bita. Cloud za razliku od googlea ne radi rekompresiju slika već suprotno, uvijek sprema originale, dok na uređaju možeš aktivirati opciju da zadrži smanjeni fajl koji odgovara rezoluciji uređaja. Tko kaže da je 16 giga premalo :-)

Druga stvar, dijeljenje slika, filmova, aplikacija i muzike između više uređaja odnosno u okviru familije je fantastično jednostavno i već ugrađeno pa samo treba par klikova napraviti i zauvijek si podijelio sve postojeće i buduće stvari...

 

Treća stvar, pretraživanje uređaja je toliko dobro i praktično da je to jedini način kojim koristim da dođem do bila čega iz telefona (izuzev Siri ponekad). Na androidu default rezultat je uvijek prvo s interneta, zar ne.

 

Što se tiče spajanja na kućne uređaje, svi pristojniji uređaji ih podržavaju, ako nikako vlastitom aplikacijom. Moj panasonic tv npr ima svoju aplikaciju koja sasvim solidno iz fotelje radi za pregled slika i filmića, dok standardno podržava youtube da si na mobu napraviš popis i kontroliraš tv koji je bez tastature (kao i svi takvi uređaji-nije da ne podržava BT tipkovnicu) živa tlaka za pregledavanje youtuba. Ne žalim se.

a jeste se odjednom raspisali... :D

sto se tice backupa, da na iosu je super rjesen, nemam primjedbu.. ali nije tocno da je na google nesto lose ili da nesto nedostaje (a vecina samih appova koji drze do sebe imaju backup na gdrive), takoder rekompresiju slika radi samo ako mu tako podesis u opcijama (to je poanta androida, opcije...), i pazi sad imas neogranicen prostor u tom slucaju, ili ostavis na full kvaliteti onda ti koristi tvojih free 15 gb koje apple ne daje free.. jel jos uvijek daju samo 5gb free? da ne spominjemo opcije sa sd karticama.. 

posto cesto mijenjam uredaje, znam kako je :) prijavim se svojim mailom, on mi ponudi sto cu vratiti na uredaj, sto je super, jer nekad ne zelim sve appove koje sam imao na jednom uredaju imati na drugom, nego samo pojedine.. primjer; na g3 sam imao app svjetiljka, presao na g4 na kojem je to bilo po defaultu ugradeno u qiuck toggle, sto mi je odma znacilo da mi je ta app visak u tom slucaju.. isti slucaj za neke brendirane (sony, lg, samsung) aplikacije koji mi isto backupira, a ne zelim ih na drugom uredaju jer novi uredaj vec ima nesto slicno ili bolje.. ostavim samo one appove koje mi trebaju, ostavim imenik, mail, i sl. i u roku 3 minute koristim novi uredaj dok mi on to u pozadini sve vraca....

 

ista stvar je sa dijeljenjem, a sto se tice pretrazivanja uredaja stavit cu sliku dolje a evo i link jer se vjerojatno nece dobro vidjeti http://imgur.com/a/vaN7p to je ova luda mogucnost screenshotanja po duzini u nedogled.. dakle pretrazuje sve moguce, uredaje, podatke unutar aplikacija... rezultati sa interneta su zadnji ili opcionalni, imas filtere koje postavis da ti pokazuje samo ono sto zelis ili ne zelis...

a sto se tice spajanja, mislio sam na streaming slike ili zvuka na razno razne uredaje bez ikakvog posebnog softvera na mobu ili tv-u, recieveru.. u sto sam se osobno uvjerio kada iphone6 nismo mogli natjerati da streama glazbu na autoradio putem bt (za razgovore je radilo), dok su svi ostali radili bez greske (cak i neki socijalni jeftini poluuredaji), isti slucaj sa nekoliko tv-a..

 

 

Tonči kaže...

A ne nužno. No, jedna stvar koju si zanemario (očito ne koristiš iPhone) je da aplikacije koje su napravljene kako treba, imaju export datoteka. :) "Brijanje na sigurnost" Appleove korisnike čini sretnim ljudima i Google ne izgleda ovako: 

 

Nažalost, iOS je i dalje u performansama bolji. Evo, testiram O i on je, recimo, blizu iPhonea. Mnogo je brži od Nougata. Ali...

Inače, ne postoji niti jedan razlog (osim piratstva) da instaliraš aplikacije iz bilo kojeg izvora bez jailbreaka. :)

Za GSam me zanima skrinšot prosjeka SoT-a. :P

 

iOS u ničemu nije zatvoren ništa više od Androida. :) File management je smeće, ali to je manje više jedina bitna mana.

Ovo. 

 da, znam za export u pojedinim aplikacama, ali dobro znas sto sam htio reci :) a tko popusi neki virus u androidu je stvarno kreten i zasluzuje to.. sto drugo reci..

ios je brzi, istina. e sad, koliko u praksi, vidio sam, probao sam.. gledajuci u odnosu na sve ostalo (ukljucujuci i hardveski dio) tolika razlika u brzini mi ne igra ulogu (u odnosu na android flagshipove), vise sam za "vise mogucnosti"

i postoji razlog da instaliram iz drugi izvora, jer kodi ili torent klient nisu piratstvo, a to za sta se koriste je briga korisnika, ne nekoga tko ce meni nesto zabraniti jer cu ja MOZDA krsiti zakon, a mozda i necu..

dakle, mogu samo ono sto "oni" puste da imam na SVOM uredaju.. 

a drugi razlog je da bi mozda deployao svoju aplikaciju nekoj firmi direktno na samo 3 uredaja, a ne preko njihovog storea, njihove kontrole (i pitanja da li ce mi netko tamo odbiti app jer mu se ne svida, a sa nekom firmom sam dogovorio da bude sve tocno tako kako traze), pa placanja njima opet.. znaci opet se mjesaju u posao izmedu mene i neke firme.. poanta je da nitko drugi ne zna ni da postoji ta aplikacija.. i da, to sam radio vec dosta puta na androidu

ukratko, kupis papreno skup uredaj nad kojim nemas full kontrolu, i moras ga koristiti onako kako je netko zamislio.. 

dobro, ja sam malo napredniji i zahtjevniji korisnik, za vecinu ovo sve je nebitno, a jos veca vecina nebi ni skuzila razliku izmedu iosa i androida da im das nepoznat uredaj, jer svakodnevno koriste 5 istih aplikacija koje su iste na oba os-a..

uglavnom, pokusao sam 2 puta, ali uvijek mi nesto zasmeta i popizdim, valjda zato sto mi ni jedan uredaj sa bilo kojim os-om do sada (od symbiana, winmo..) nije zadavao takve restrikcije, ili bolje receno bilo kakve restrikcije po pitanju bilo cega..

 

evo bacim ti slike gsam uskoro, jos ima 23%.. skoro 7 sot, danas sam bio barem sat na 4g i vani sa jacim osvjetljenjem.. mislio sam da ce ranije riknut, ali ne da se :D

8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

sto se tice backupa, da na iosu je super rjesen, nemam primjedbu.. ali nije tocno da je na google nesto lose ili da nesto nedostaje (a vecina samih appova koji drze do sebe imaju backup na gdrive), takoder rekompresiju slika radi samo ako mu tako podesis u opcijama (to je poanta androida, opcije...), i pazi sad imas neogranicen prostor u tom slucaju, ili ostavis na full kvaliteti onda ti koristi tvojih free 15 gb koje apple ne daje free.. jel jos uvijek daju samo 5gb free? da ne spominjemo opcije sa sd karticama.. 

 Sve su to trikovi i navlakuše. Free slike smanjene kvalitete za uvaljivanje reklama ili plati za original, a prva opcija je 100 giga za dva ili 1tb za 10 dolara. apple nudi recimo 200giga  za 3,5 dolara što je zgodna opcija za familiju.

isto imaš "unlimited" prostor za originalne slike i filmove u formi icloud dijeljenja gdje stoje trajno pa još u folderu photostream gdje stoje 30 dana dok ih drugi uređaji ne pocuclaju. Ovo "unlimited" ti je dva puta po 5000 komada slika i filmova bez ograničenja na veličinu. Kome to nije dosta i to od Applea, fakat neka plati :)

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice