Retina Display za tablete

poruka: 45
|
čitano: 6.277
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Retina Display za tablete".
14 godina
offline
Retina Display za tablete

"Retina display" {#}

 

Nevjerojatno kako lako se neka glupost ukorijeni

 
22 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Retina Display za tablete

kakve su to gluposti, pa taj jadni hardver se jedva nosi s rezolucijama koje se sada koriste na tim sprdnjama od uredaja, cemu takva rezolucija bude sluzila osim daleko brzoj potrosnji baterije?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2011 18:12 (grimyHR).
 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Retina Display za tablete
retina ti je obicni samoled s prevelkom rezom. Wqxga ispod 30''? Ne hvala.
2.671 Posts! And counting...
13 godina
neaktivan
offline
Retina Display za tablete

Ali sad su ga stvarno pretjerali.

Za današnje potrebe je fullhd i više no dovoljan.

Sve o iphone jailbreaku na http://iphone-jailbrek.webs.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Retina Display za tablete

pretjerivanje, ali druge godine će vjerojatno ići tableti sa nvidia kal-el procesorima koji su u stanju prikazat takvu rezoluciju pa zašto ne iskoristiti to :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Retina Display za tablete

ovo je stvarno overkill... aj sigurno će ekran bit prekrasan ali potrošnja.. hmm

0_o
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
grimyHR kaže...

kakve su to gluposti, pa taj jadni hardver se jedva nosi s rezolucijama koje se sada koriste na tim sprdnjama od uredaja, cemu takva rezolucija bude sluzila osim daleko brzoj potrosnji baterije?

Pa ako su jednojezgreni procesori u mobovima solidno žvaču 800x480 i veće rezolucije, a već sada izlaze i dvojezgreni, ne vidim da ne bi mogli duplo veću rezu savladati. Pogotovo što zapravo su igre jedine koje i rade opterečenje, dok sve ostalo bi po meni radilo bez većih problema...

Stoja
15 godina
protjeran
offline
Re: Retina Display za tablete
Stoja kaže...
grimyHR kaže...

kakve su to gluposti, pa taj jadni hardver se jedva nosi s rezolucijama koje se sada koriste na tim sprdnjama od uredaja, cemu takva rezolucija bude sluzila osim daleko brzoj potrosnji baterije?

Pa ako su jednojezgreni procesori u mobovima solidno žvaču 800x480 i veće rezolucije, a već sada izlaze i dvojezgreni, ne vidim da ne bi mogli duplo veću rezu savladati. Pogotovo što zapravo su igre jedine koje i rade opterečenje, dok sve ostalo bi po meni radilo bez većih problema...

  bas me zanima kak bi film u toj rezi zvakao, a cak da i glatko ide, koja je poanta toga na toj diagonali? zakoji k*rac to sluzi

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
ovo je 8x veci broj pixela nego danas. Sumnjam da se tek tako mogu povecat performanse cipova..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
nixass kaže...
ovo je 8x veci broj pixela nego danas. Sumnjam da se tek tako mogu povecat performanse cipova..

mogu, tehnologija napreduje brzinom kojom naša država tone

 

http://www.anandtech.com/show/4181/nvidias-project-kalel-quadcore-a9s-coming-to-smartphonestablets-this-year

15 godina
protjeran
offline
Re: Retina Display za tablete
zuper kaže...
nixass kaže...
ovo je 8x veci broj pixela nego danas. Sumnjam da se tek tako mogu povecat performanse cipova..

mogu, tehnologija napreduje brzinom kojom naša država tone

 

http://www.anandtech.com/show/4181/nvidias-project-kalel-quadcore-a9s-coming-to-smartphonestablets-this-year

  mogla je i moja nvidia tnt 2 prikazati tu rezoluciju, ne znaci da je upotrebljiva bila na njoj, whats your point?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Retina Display za tablete
Opet i bolje takav skok nego svake godine malo po malo povecavati. Tko bi onda ovako razvijao aplikacije svake godine za drugu rezoluciju. Ionako je sve vise od toga pretjerivanje...
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
grimyHR kaže...

  bas me zanima kak bi film u toj rezi zvakao, a cak da i glatko ide, koja je poanta toga na toj diagonali? zakoji k*rac to sluzi

Pa jel ima filmova u toj rezi uopće? I koliki bi bili i na što bi stavio. Znam da su na youtube eksperimentalno stavljali neki ful veliki video ali ionako zbog kompresija nije bio bog zna što kvalitete a dugo se učitavao jer je ogroman...dok video takvog formata postane nešto normalno na youtube-u do onda ćemo imati 10x jače kompjutere i mobitele.  Jer sigurno neću stavljati film od 30GB-a na tablet koji ima 64GB memorije.

Ali evo, izuzev filmova(kojih u toj rezi ni nema) i igara što drugo može predstavljati opterečenje? A čitkost teksta će biti drastično veća i biti će još ugodnije za čitanje. 

 

 

Stoja
15 godina
protjeran
offline
Re: Retina Display za tablete
Stoja kaže...
grimyHR kaže...

  bas me zanima kak bi film u toj rezi zvakao, a cak da i glatko ide, koja je poanta toga na toj diagonali? zakoji k*rac to sluzi

Pa jel ima filmova u toj rezi uopće? I koliki bi bili i na što bi stavio. Znam da su na youtube eksperimentalno stavljali neki ful veliki video ali ionako zbog kompresija nije bio bog zna što kvalitete a dugo se učitavao jer je ogroman...dok video takvog formata postane nešto normalno na youtube-u do onda ćemo imati 10x jače kompjutere i mobitele.   Jer sigurno neću stavljati film od 30GB-a na tablet koji ima 64GB memorije.

Ali evo, izuzev filmova(kojih u toj rezi ni nema) i igara što drugo može predstavljati opterečenje? A čitkost teksta će biti drastično veća i biti će još ugodnije za čitanje.

 

 

  biti ce jednako ugodno jer ti neces vidjeti razliku, taj ekran nema svrhu i amo trosi vise energije a ne daje nista

 

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
grimyHR kaže...

 

  biti ce jednako ugodno jer ti neces vidjeti razliku, taj ekran nema svrhu i amo trosi vise energije a ne daje nista

 

Kako znaš da ja nevidim razliku? Kada sam isprobao 1024x768 ili koja već reza od ipada odmah vidiš da slika nije čista kao što je na 800x480 rezama na smartphonovima ili na 960x640 na iphone-u. Android tableti ako se ne varam imaju malo veću rezoluciju pa je možda manje primjetno, ali nisam imao prilike igrati sa snjima pa da to provjerim..

Ili ćeš sada reći da također ne vidim razliku između bilo kojeg androida sa 800x480 rezom i htc wildfire-a u rezoluciji, i da ovi samo troše više energije a ne daju ništa?

Stoja
15 godina
offline
Retina Display za tablete

PenTile jedino smeta frikovima i problemi koje navode su u rangu gluposti iz audiofilskih časopisa koje 95% (prije 99%) korisnika nikad nece ni percipirati ...

 

a ovo sa prevelikom razulcivosti za tako slabe masine definitivno stoji ... - pogotovo ako se gleda da ce developeri igara donekle to pokusati iskoristiti ...

 

za web - odlicno, za citanje knjiga odlicno, za video vec nepotrebno jer je vece od FullHD reze (1920x1080), renderiranje u realnom vremenu pri toj razlucivosti je vec problem za bilo kakav tablet (a pri kompliciranijim scenama i za prosjecni PC)

 

sve smrdi na najobicnije prepucavanje - mi imamo veci ekran od vaseg ...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Retina Display za tablete
ph3nom_gamer kaže...

ovo je stvarno overkill... aj sigurno će ekran bit prekrasan ali potrošnja.. hmm

Pise lijepo 40% manja potrosnja :)

14 godina
neaktivan
offline
Retina Display za tablete

Ja ču ih tužit u ime Apple-a jer imaju okvir oko ekrana i kučiše u kojem se nalazi elektronika.... hmmm,... ma mogo bi i za TAČ SKRIN,... vjerovatno je i to SteveO patentirao.

Pa ču ih u ime RAMBUSA što uopće koriste RAM, pa u ime M$-a što imaju ikone.....

.. ima da se oparim dok kažem keks{#}

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Retina Display za tablete

Ovdje imamo problem loše prenesene vijesti. PenTile o kojem se radi je RGBW http://www.nouvoyance.com/technology.html, a ne RGBG kao u Nexus One i Desire telefonima. Radi se o dvije potpuno različite stvari, pa nije moguće izvoditi zaključke dok ne vidimo kako to izgleda uživo. BTW ja na svojem Amoled Desireu primjetim razliku u oštrini slova odnosu na LCD model (valjda onda spadam u tih 1%), no to i dalje izgleda puno bolje od LCD ekrana nižih rezolucija, pa će i ovaj sigurno biti bolji od sadašnjih. Činjenica je da su trenutne rezolucije preniske za oštar prikaz teksta (što je meni primarna potreba na tabletu), a sigurno će i sve ostalo izgledati malo ljepše iako će fizički postojati 33% subpixela manje nego što bi imao RGB ekran iste nazivne rezolucije.

Ono što lijepo piše je da ovakav raspored (zog bijelih pixela) troši oko 40% manje energije, pa problem s potrošnjom nije problem već prednost. Što se igara tiče nije problem spustiti rezoluciju igre ispod nazivne rezolucije ekrana, a koliko vidim većina prisutnih smatra da im tako visoka rezolucija ni ne treba, pa ih to neće smetati.

LG također ima novi hi-res ekran i to u dimenziji 9,7", pa vi pogodite u kojem će se uređaju naći i kako će se zvati. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 11:48 (Visak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
Visak kaže...

BTW ja na svojem Amoled Desireu primjetim razliku u oštrini slova odnosu na LCD model (valjda onda spadam u tih 1%), no to i dalje izgleda puno bolje od LCD ekrana nižih rezolucija, pa će i ovaj sigurno biti bolji od sadašnjih.

Da teško se primjeti, meni je znalo smetati kod sitnijeg fonta bijele boje. Najbolje se recimo usporedi sa desireHD-om. On iako ima veći ekran na istu rezoluciju(i time kao manju gustoću) meni kada sam uspoređivao ima oštriju sliku od desire-a. Čak sam nabijao nos na pol centimetra od ekrana i dalje je slika bila vrlo dobra, iznenadio sam se.

 

 

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Retina Display za tablete
@neo0001 Apple je izmislio ikone.
2.671 Posts! And counting...
15 godina
protjeran
offline
Retina Display za tablete

ljudi halucinirate ako mislite da ce vam ova rezolucija ista pozitivnog znaciti, na 10" ne vidite razliku izmedu ovoga i recimo 1366x768

ova rezolucija ce znaciti samo dodatno usporenje sustava koji vec ionako steka(da, android sucelje trzucka) a necete dobiti nimalo sadrzaja u ovoj rezoluciji, ova rezolucija nije prilagodena ni prikazu web stranica, ni multimediji, a igru u ovoj rezoluciji mozete pokrenuti na tom smecu od mobilne grafike jedino bez tekstura i sa low-poly modelima...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
8ax kaže...
@neo0001 Apple je izmislio ikone.

Mhmmm

grimyHR kaže...

ljudi halucinirate ako mislite da ce vam ova rezolucija ista pozitivnog znaciti, na 10" ne vidite razliku izmedu ovoga i recimo 1366x768

ova rezolucija ce znaciti samo dodatno usporenje sustava koji vec ionako steka(da, android sucelje trzucka) a necete dobiti nimalo sadrzaja u ovoj rezoluciji, ova rezolucija nije prilagodena ni prikazu web stranica, ni multimediji, a igru u ovoj rezoluciji mozete pokrenuti na tom smecu od mobilne grafike jedino bez tekstura i sa low-poly modelima...

Proizvođači, naravno, nemaju pojma što rade i zasigurno su spremni žrtvovati fluidan rad kako bi nabrijali točke na ekranu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 12:31 (eevek).
15 godina
protjeran
offline
Re: Retina Display za tablete
fluidan rad nemaju ni sada, tak da neznam kako ga mogu zrtvovati
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
grimyHR kaže...
fluidan rad nemaju ni sada, tak da neznam kako ga mogu zrtvovati

A spomenuti ekran i reza imaju veze sa načinom na koji se vrti Android, kako? {#}

 

Što ako Apple ubaci baš ovakav ekran na iPad3/4?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 12:52 (eevek).
15 godina
offline
Re: Retina Display za tablete
grimyHR kaže...
fluidan rad nemaju ni sada, tak da neznam kako ga mogu zrtvovati

A nemoj tako pa trudi se google. Evo izašao je honeycomb 3,1 za motorolu xoom, i nakon početnog boota i jedno pola minute nakon što se digne sistem da se malo "odmori" sistem dosta fluidno ide, sve čekao kada će ga jače zatrznuti ali ništa, i dosta korisnika istoga je dosta zadovoljno update-om i poboljšanim performansama. Siguran sam da će dok ti ekrani dođu u komercijalnu primjenu google još ispolirati sustav, a doći će i moćniji hardver. 

 

A apple na ipad2 dosta dobro vrti sa trenutnim procesorom tako da ako ipad 3 ili 4 bude imao ovu rezoluciju sigurno će u tom trenutku biti i hardver da to upregne. A za igre neznam koliko je bitno osim ako vam tablet služi kao konzola. Nije toliko važna grafika koliko igrivost. Imam na mobu gomilu 2D igara prosječne grafike uz koje više vremena potrošim nego uz neki AAA PC naslov ultra-mega-hardcore grafike...

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
Re: Retina Display za tablete
grimyHR kaže...

ljudi halucinirate ako mislite da ce vam ova rezolucija ista pozitivnog znaciti, na 10" ne vidite razliku izmedu ovoga i recimo 1366x768

ova rezolucija ce znaciti samo dodatno usporenje sustava koji vec ionako steka(da, android sucelje trzucka) a necete dobiti nimalo sadrzaja u ovoj rezoluciji, ova rezolucija nije prilagodena ni prikazu web stranica, ni multimediji, a igru u ovoj rezoluciji mozete pokrenuti na tom smecu od mobilne grafike jedino bez tekstura i sa low-poly modelima...

Ja razliku vidim, a taj ekran će pogoniti procesori daleko jači od današnjih. Dobit će se prije svega oštrina prikaza, što je kod čitanja bitno. Pogotovo u portret orjentaciji, za što je današnjih 800 piksela apsolutno nedovoljno.

15 godina
protjeran
offline
Re: Retina Display za tablete
Visak kaže...
grimyHR kaže...

ljudi halucinirate ako mislite da ce vam ova rezolucija ista pozitivnog znaciti, na 10" ne vidite razliku izmedu ovoga i recimo 1366x768

ova rezolucija ce znaciti samo dodatno usporenje sustava koji vec ionako steka(da, android sucelje trzucka) a necete dobiti nimalo sadrzaja u ovoj rezoluciji, ova rezolucija nije prilagodena ni prikazu web stranica, ni multimediji, a igru u ovoj rezoluciji mozete pokrenuti na tom smecu od mobilne grafike jedino bez tekstura i sa low-poly modelima...

Ja razliku vidim, a taj ekran će pogoniti procesori daleko jači od današnjih. Dobit će se prije svega oštrina prikaza, što je kod čitanja bitno. Pogotovo u portret orjentaciji, za što je današnjih 800 piksela apsolutno nedovoljno.

  haluciniras, ostavi se droga

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Retina Display za tablete
grimyHR kaže...

  haluciniras, ostavi se droga

Uvijek je zanimljivo sresti lokalnog ridikula.

15 godina
protjeran
offline
Re: Retina Display za tablete
Visak kaže...
grimyHR kaže...

  haluciniras, ostavi se droga

Uvijek je zanimljivo sresti lokalnog ridikula.

  a koliko je tek zanimljivo sresti supermena sa nadljudskim vidom....

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice