Povoljnija Vista zaključana tema

poruka: 38
|
čitano: 5.991
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povoljnija Vista".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
mbaksa kaže...
Godine razvoja, a dobili smo uglavnom kozmeticke promjene, smanjenu kompatibilnost s postojecim aplikacijama i hardverom te vece hardverske zahtjeve. U Visti jednostavno nema nista zbog cega bi netko trebao prijeci s Windowsa XP na nju. Eventualno DirectX 10. I nesto povecana sigurnost. A to su ionako mogli napraviti i za XP. Kad covjek danas pogleda situaciju, mislim da bi korisnicima bilo najdraze da Microsoft Windowsima XP doda Aero i DirectX 10, da zaboravi Vistu i da ide radit novi OS. Uglavnom, imam osjecaj da je jedini razlog izdavanja Viste pocetkom 2007. godine (pa je MS odustao od nekih funkcija koje nisu bile spremne, poput WinFS-a) provodjenje copyrighta za HD videosadrzaj.

PS osobno mi je Vista OK OS (jest, iritira me ponovna promjena putanja za mape i potreba za novim driverima - recimo skener i TV tuner mi ne rade pod Vistom jer drivera jednostavno - nema! i jos k tome, proizvodjac skenera lijepo obavijesti da ne misli raditi drivere za moj skener za Vistu - ono, puno fala) pa ne bih rekao da je Vista ljudima TOLIKI problem (osim ako im fale driveri), ima tih par korisnih kozmetickih novosti, ali mi ipak nije jasno na sto su potrosili sve ove godine razvoja.
 
Pa sad, ima promjena, ali o tome bi mogli pisati traktate.
Bojim se da je WinFS uveden onda bi tek bilo cirkusa. No da se razumijemo ne pada mi na pamet braniti Microsoft.
A ovo drugo - proizvođač moje zvučne kartice traži novac za određeni dio drajvera za Vistu.
E to sumnjam da ih je MS nagovorio - to je ... prostakluk, neću se teže izrazit da ne dobijem kakav karton.
Proizvođač skenera kojeg imam je istu poruku napisao kada su bili u pitanju drajveri za XP - poslije 2-3 godine su
ih nekako sklepali, a sad za Vistu se već otvoreno "rugaju" da si izvolimo kupiti novi. Uzas.
Ali ni za to nekako nisam sklon kriviti MS, pa valjda ako sam kupio neki proizvod (dosta skupo) valjda mi mogu
pružati podršku drajverima idućih 10 godina. Ili bih skenere trebao bacat kao USB stickove svakih godinu dana.
Zapravo ništa ne bi trebalo bacat, ali nisam se mogao sjetiti ničeg jeftinijeg.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista

UAC je tu apsolutno nebitna stvar. - Ima tu puno više promjena, a traktate zaosta nema smisla pisati.

 

Što se tiče drivera, za to nije kriv Microsoft nego proizvođači koji koriste situaciju da bi korisnike nagovorili na kupnju novih uređaja.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista

slažem se s naxeem-om, prizvđači su ti koji pokušavaju zaradit na korisnicima, a sama vista ima ogroman potencijal i tek treba pokazati pravo lice (ili u nadolazećim os-ma) znam, opet se ponavljam ali je tako.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
exe kaže...

tu se dosta razglaba o razlici između viste i xp-a, neutralnog sam mišljenja, xp je dobar OS ali i on je bio pun mana koje su se ispravile tokom vremena, pri tom mislim na sp1, sp2 i raznih dodatnih software-a drugih firmi, ni ja ga nebi mjenjao, barem ne zasada, s druge strane malo kome pada napamet da je vista napravljena iz novog koda (nama nepada ni napamet što ljudi iz redmonda još planiraju stavit,uptrebljavat u visti,izvesti na njoj itd...) i razumljivo je da je puna dječijih mana, kao što je bio slučaj s xp-om i drugim operativnim sustavima (koji su što je najgore rađeni svi na istom izvornom kodu), tako će i za vistu doći nove zakrpe, biti će ih tu i više od sp2, možda i sp6 ali stvar će na kraju funkcionirati, za to vrijeme će i novi hardware koji je danas preskup za sve, biti svima dostupan i nećemo se ni okrenuti a svi će upotrebljavati vistu, opet isto tako da za par godina (a doći će) dođe novi os, opet će ga svi pljuvati a vista će biti hvaljena na sva usta
.vista je samo prvo dijete koje će tek u nadolazećim vistama (ili kako god se budu zvale) pokazat za šta je sve sposoban novi kod. ovo sve što sam naveo nevrijedi i za poslovnjake kojima operativni sustav čini svakodnevnicu i ovisni su o novim tehnologijama i programima (ovo sam napisao samo da me nekolicina vas odmah nenapadne) . dali se isplati kupit, nemam pojma, pričekat ću da padne cijena.

 
Potpuno se slazem

Ha ha ha ... I knew it! ha ha ha ... He..He has pulled the wrong tooth ha ha ha ... There is only one man who could have pulled the wrong tooth ... ha ha ha ... It's Clouseau ha ha ha ... KILL HIM ha ha ha ...KEEELLL HIM! ha ha ha ha ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista

"hardware koji je danas preskup za sve"

 

Danas je hardver bezobrazno jeftin čak i za nas na Balkanu, a kamoli za ostatak Europe i svijeta.

Danas za ~3000kn može se kupiti vrlo dobro računalo sa čak 4GB RAM-a i dvojezgrenim procesorom! Nekada se takav hardver plaćao u suhom zlatu.

 

Tako da su priče o skupoći hardvera u najmanju ruku smiješne.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
naxeem kaže...
    Ni moj mali rođak od 11 godina isto ne zna nikoga.

    Usput, cijene Windowsa se uvijek snižavaju u određenim intervalima.


naxeem kaže...

    Na UAC se mnogi žale, ali se nitko ne žali na identičan sistem na Linuxu? To je zato što Linux u 99% situacija koriste isključivo ljudi koji znaju o čemu se radi.

 

    Meni je najsmiješnije bilo kada je jedan stalno popižđivao na UAC i za inat prešao na Linux. Onda se vratio sav zajapuren i rekao da Linux ima još gluplje ideje.. nekakve "DOS     konzole" i "sudoper" naredbe i da tamo još manje toga možeš bez tog nekakvog UAC-a...

 

 

-----------------------------------------------------------

 

Ides... pa ono, moram priznat osjeti se u tvojim postovima da se druzis sa malom djecom...

 

 

A sto se UAC-a tice... smece koje se po defaultu gasi. A zasto se ti pozivas stalno na Linux? pa kao zaposlenik u M$-u covjek bi pomislio da vam je to tabu tema?

Ionako ga koriste otprilike 1% racunala na svijetu pa je beskorisna usporedba.

16 godina
offline
RE: Povoljnija Vista
Drago kaže...
zbuzanic kaže...

Ako je potrebno kupiti novi hardvare da bi ti bilo oku ugodno, onda ili imaš 17 godina ili imaš vremena na bacanje.

 Ja, zapravo, ne znam na kojem se to računalu uopće može instalirati Vista, a da ne bude oku ugodno. Sva računala kupljena unutar zadnje 2-3 godine bez problema vrte Aero, odnosno svaka DX9 kompatibilna kartica, pa mi nije jasno kome to ne radi.

 
Sta ste svi zapeli za taj Aero? Pa to je jedan manji, i gotovo nebitan dio Viste. Zgodno je sto ti u taskbaru moze prikazat sto se nalazi na trenutnom prozoru bez ga ga maximiziras, ali to je u biti to. Evo nekih stvari koje su mi se svidjele  u Visti:
-Integrirano snimanje za DVD - netreba vam vise ono smece od Nera
-Start meni sa searchom, radi puno bolje od microsoft desktop searcha
-breadcrumb - trebalo m ije koji dan da se naviknem, ali zapravo izvrsna stvar za navigaciju po folderima
-user direktorij, napokon nema vise onog dugackog  "Documents and Settings" smeca iz XP-a
-extra large icons, zgodno za brzo pregledavanje slika bez potrebe za nekakvim dodatnim programima
-ispis brzine kopiranja kod copy/move
-performance monitor - jako zgodno za provjerit zasto neki program rosta po disku ili blokira mrezu
-shadow copies, zauzima dosta mjesta na disku, ali dobra zamjena za backup i slucajno pobrisane/editirane fajlove
-64 bitni windowsi, nisam probao winxp64, ali 64 bitna vista radi jako dobro s puno rama, ako nista ne koristi ram, sve ide u cache, i programi se pokrecu trenutno.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista

Od cijene Viste dosli smo do njezinih funkcija - preporucam forum posvecen softveru.


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice