Osvježeni iMac – sutra?

poruka: 53
|
čitano: 7.625
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osvježeni iMac – sutra?".
14 godina
neaktivan
offline
Osvježeni iMac – sutra?

To mi je fascinantno kod Applea, uspiju napraviti dizajn koji traje godinama. iMac ima isti dizajn vec par godina

a kad god ga vidim izgleda odlicno i puno bolje od svih ostalih nakicenih novijih all-in-one racunala koja

postoje na tržištu. U svakom slucaju dobro dođe ovakva nadogradnja, a i cijene starih modela ce automatski past

par 1000kn {#}

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Osvježeni iMac – sutra?

iuh ... le fu, kako retro :-/

:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Osvježeni iMac – sutra?

Eh još da si ga mi balkanci možemo priuštiti pa gdje bi im bio kraj {#} 

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Osvježeni iMac – sutra?

Prvi na listi za izdavanje je iPhone 5, prepostavljeno malo i nikako promjenjenog dizajna u odnosu na nedostižnu "četvorku".

 

Navodno onda, oko prosinca ili siječnja, Apple na tržište izlazi s kompletno redizajniranim Macintoshem. Iako nisam siguran odnosi li se to na sve linije proizvoda ili određjenu. Air sigurno neće mijenjati, a ostale praktički nemaju zašto mijenjati, pošto se konkurencija još uvijek koprca po dnu kvalitete sa jeftinom reflektirajućom plastikom.

 
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
Sinatra kaže...

 Air sigurno neće mijenjati, a ostale praktički nemaju zašto mijenjati, pošto se konkurencija još uvijek koprca po dnu kvalitete sa jeftinom reflektirajućom plastikom.

To sve ovisi koliko je neko spreman dati lovu za PC (da, i mac je esencijalno PC) koji će biti aktualan nekoliko godina. Netko može dati 5000 kn za neki acer koji je hardverski jači od MBP i biti zadovoljniji što je dao malu lovu, a može se ulupati i 10k+ Kn za neki HP envy koji je opet isto overall sposobniji od nekog MBP-a.

Ne možeš generalizirati, ima konkurencije pred kojom se macovi mogu sakriti, ali sve ima svoju cijenu. U americi je možda konkurentan sa duplo nižim cijenama nego kod nas, ali ovdje ga rijetki uzimaju baš zbog nikakve Appleove cjenovne politike.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
Sinatra kaže...

Prvi na listi za izdavanje je iPhone 5, prepostavljeno malo i nikako promjenjenog dizajna u odnosu na nedostižnu    "četvorku".

 

Navodno onda, oko prosinca ili siječnja, Apple na tržište izlazi s kompletno redizajniranim Macintoshem  . Iako nisam siguran odnosi li se to na sve linije proizvoda ili određjenu. Air sigurno neće mijenjati, a ostale praktički nemaju zašto mijenjati, pošto se konkurencija još uvijek koprca po dnu kvalitete sa jeftinom reflektirajućom plastikom.

1. nedostižnu  cetvorku - yeah wright

2. Macintosh - jel ti znas opce sto je Macintosh?! Danasnja racunala od Applea se zovu iMac. Zadnji Macintosh se proizvodio do 1999 i to je bio Power Macintosh G3, njega je nasljedio Power Mac G4, pa G5 pa sve do danasnjeg Mac Pro-a.
Paralelno s njima 1998 poceo se proizvoditi prvi iMac, pa iMac G4, pa G5 pa sve do 2006 kad prelaze sa Motorolinih processora na Intel i s time se gubi i PowerMac opcenito.

Summa Summarum: nemas pojma i zato suti!   {#}

Pravi programeri programiraju binarno!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
Sinatra kaže...

Prvi na listi za izdavanje je iPhone 5, prepostavljeno malo i nikako promjenjenog dizajna u odnosu na nedostižnu "četvorku".

 

Navodno onda, oko prosinca ili siječnja, Apple na tržište izlazi s kompletno redizajniranim Macintoshem. Iako nisam siguran odnosi li se to na sve linije proizvoda ili određjenu. Air sigurno neće mijenjati, a ostale praktički nemaju zašto mijenjati, pošto se konkurencija još uvijek koprca po dnu kvalitete sa jeftinom reflektirajućom plastikom.

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. {#}

This ain't no party, this ain't no disco, this ain't no fooling around!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
Pentium100 kaže...


2. Macintosh - jel ti znas opce sto je Macintosh?! Danasnja racunala od Applea se zovu iMac. Zadnji Macintosh se proizvodio do 1999 i to je bio Power Macintosh G3, njega je nasljedio Power Mac G4, pa G5 pa sve do danasnjeg Mac Pro-a.
Paralelno s njima 1998 poceo se proizvoditi prvi iMac, pa iMac G4, pa G5 pa sve do 2006 kad prelaze sa Motorolinih processora na Intel i s time se gubi i PowerMac opcenito.

Summa Summarum: nemas pojma i zato suti!  {#}

Pokrij se ušima, a ne drugima pametovat kad nemaš pojma. 

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
14 godina
offline
Osvježeni iMac – sutra?

Zanima me isplati li se sta kupovati iMac G5? Točnije OVAJ oglas?

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
Lex Luthor kaže...

Eh još da si ga mi balkanci možemo priuštiti pa gdje bi im bio kraj {#} 

bas sam jucer gledao iz dosade i nesto racunao,

kupis povratnu kartu za New York, tamo kupis MacBook pro vratis se nazad i prođes ukupno jeftinije nego da si ga kupio u Hr,

toliko o gulikozama,

a isto se odnosi i na neke bolje pc lapove poput serie XP ili Envy,

kad dodas razne kupone sa stranica za manje od 1000$ kupis stroj koji kod nas kosta preko 2000$

16 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
EZY-E kaže...

Zanima me isplati li se sta kupovati iMac G5? Točnije OVAJ oglas?

teško je tu govoriti o isplativosti ... to je prastara mašina , više kao neki kuriozitet ili za klinca za neke simple igrice ili surfanje ... ja bi mu dao 1000 kn da mi treba 17" za neki surf ili mail/igrice za klinca recimo u prvih par razreda osnovne ili za majku :D

 

vidim ima giga rama ... možda da je nekako još gigu ubost i neznam koliko je 10.5 dobar za njega, možda bi bolje vrtio neku zadnju verziju 10.4 ( tigra ) ... al još malo pa 7 godina nije malo za bilo kakav stroj.

A.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 13:58 (artfull).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
EZY-E kaže...

Zanima me isplati li se sta kupovati iMac G5? Točnije OVAJ oglas?

Pa da i ne...

 

Da -zato što te samo ekran od 17" u oglasniku košta 400-500kn + mašina te jacine

oko 500-1000 ako se ne varam, a ovdje to sve dobiješ fino upakirano i ipak bi trebalo biti nešto kvalitetnije.

I još uvijek lijepo izgleda. A i ako usporedimo s ovim ovaj tvoj je 3 put jeftiniji.

 

Ne  -jer koristi G5 koji su premda legendarni procesori, odslužili su svoje što se tice aplikacija.

Istina je da ces moc na njemu još vrtit dobar dio univerzalnih aplikacija, ali ipak

sve ih se više prebacuje na Intel only, a da ne govorimo da nemože koristiti najnoviji OS.

A opet ovi s Intelom su kako se gore vidi 3 put skuplji.

 

Ako ti nije važan taj all-in-one koncept još najisplativiji su možda Mac mini...

A sad što ti je važnije, odluci sam {#}

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
lzgr kaže...

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. 

 

Danas su sva računala dovoljno jaka da uopće o tome ne trebaš razmišljati.

13 godina
neaktivan
offline
Osvježeni iMac – sutra?

Ovo je doista lijepa vijest za Hackintosh zajednicu! Pretpostavljam da će uskoro stići i novi update OS X 10.6.8??? tako da će Sandy bridge i nove ATI Radeon kartice dobiti native support.{#}  Izvinjavam se ako sam otišao u offtopic, no nisam mogao da se iskontroliram, jer planiram do kraja mjeseca sklopiti jedan dobar Hackintosh.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
Sinatra kaže...
lzgr kaže...

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. 

 

Danas su sva računala dovoljno jaka da uopće o tome ne trebaš razmišljati.

Aha... Znači pokrenem sve igre na integruši?

This ain't no party, this ain't no disco, this ain't no fooling around!
14 godina
protjeran
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
Sinatra kaže...
lzgr kaže...

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. 

 

Danas su sva računala dovoljno jaka da uopće o tome ne trebaš razmišljati.

tako je i u pravu si da je ovaj najljepši,naravno i najkvlaitetniji...

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
linuxjuzer kaže...
Sinatra kaže...
lzgr kaže...

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. 

 

Danas su sva računala dovoljno jaka da uopće o tome ne trebaš razmišljati.

tako je i u pravu si da je ovaj najljepši,naravno i najkvlaitetniji...

 

 

već ga čujem kako škripi kao moj LG teve od iste jeftine plastike :D

 

A.
14 godina
protjeran
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
artfull kaže...
linuxjuzer kaže...
Sinatra kaže...
lzgr kaže...

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. 

 

Danas su sva računala dovoljno jaka da uopće o tome ne trebaš razmišljati.

tako je i u pravu si da je ovaj najljepši,naravno i najkvlaitetniji...

 

 

već ga čujem kako škripi kao moj LG teve od iste jeftine plastike :D

 

E arti..debela je razlika,a nema te razloga lagati..meni je bitno da za novac koji sam platio dobijem kvalitetno i dobro

a uz to sad smo spomenuli i izgled,a ovaj HP-ov definitivno mi se više sviđa,i bjom i dizajnom...Apple mi malo anemično i bolinički izgleda..sad..sto ljudi milijun ukusa...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 14:32 (linuxjuzer).
16 godina
neaktivan
offline
Osvježeni iMac – sutra?

nisam pipkao taj model pa neznam, al ja sam stvarno do sad zaista rijetko ako ikad naišao na komad hardwarea od drugog proivođača a da to ne izgleda jako loše u usporedbi sa appleovim uradcima. Od materijala, plastike, obrade ... i to ti neki premium modeli od sonija, samsunga etc. Imao sam i thinkpad x seriju koja je bila skuplja od maca tad i premda solidna nije ni to u obrade materijala niti blizu.

 

Inače i apple je sve lošiji u nekim stvarima što se materijala tiče. Aluminij više nije onako debel kao prije, sadašnji 27" iMac i nekadašnji 24 recimo ... il istari powermac G5 i mac pro sad ... a ima i propusta u obradi , premda je to i dalje to u usporedbi sa ostalima jako dobro. Pogotovo što se konstrukcije kučišta kod lapa recimo, spojeva, priključaka ( i materijala naravno ) ...

A.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
lzgr kaže...
Sinatra kaže...

Prvi na listi za izdavanje je iPhone 5, prepostavljeno malo i nikako promjenjenog dizajna u odnosu na nedostižnu "četvorku".

 

Navodno onda, oko prosinca ili siječnja, Apple na tržište izlazi s kompletno redizajniranim Macintoshem. Iako nisam siguran odnosi li se to na sve linije proizvoda ili određjenu. Air sigurno neće mijenjati, a ostale praktički nemaju zašto mijenjati, pošto se konkurencija još uvijek koprca po dnu kvalitete sa jeftinom reflektirajućom plastikom.

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. {#}

 

I iMac se pretvori u smece ako instaliras windowse na njega, dizajn manje vise!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
popstar kaže...
lzgr kaže...
Sinatra kaže...

Prvi na listi za izdavanje je iPhone 5, prepostavljeno malo i nikako promjenjenog dizajna u odnosu na nedostižnu "četvorku".

 

Navodno onda, oko prosinca ili siječnja, Apple na tržište izlazi s kompletno redizajniranim Macintoshem. Iako nisam siguran odnosi li se to na sve linije proizvoda ili određjenu. Air sigurno neće mijenjati, a ostale praktički nemaju zašto mijenjati, pošto se konkurencija još uvijek koprca po dnu kvalitete sa jeftinom reflektirajućom plastikom.

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. {#}

 

I iMac se pretvori u smece ako instaliras windowse na njega, dizajn manje vise!

Pa čuj, na PC možeš staviti Windowse,Linux,OSX (s mogućim problemima)

This ain't no party, this ain't no disco, this ain't no fooling around!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
lzgr kaže...

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. {#}

Apple hejter oprez! {#}

Čist račun duga ljubav!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
lzgr kaže...
popstar kaže...
lzgr kaže...
Sinatra kaže...

Prvi na listi za izdavanje je iPhone 5, prepostavljeno malo i nikako promjenjenog dizajna u odnosu na nedostižnu "četvorku".

 

Navodno onda, oko prosinca ili siječnja, Apple na tržište izlazi s kompletno redizajniranim Macintoshem. Iako nisam siguran odnosi li se to na sve linije proizvoda ili određjenu. Air sigurno neće mijenjati, a ostale praktički nemaju zašto mijenjati, pošto se konkurencija još uvijek koprca po dnu kvalitete sa jeftinom reflektirajućom plastikom.

Jeej znači po tebi je dizajn najvažniji,nema veze kakav je PC unutra,glavno da lijepo izgleda da se možeš qurčiti? {#}

Super,onda ti možeš kupiti neko smeće,al glavno da dobro izgleda. {#}

 

I iMac se pretvori u smece ako instaliras windowse na njega, dizajn manje vise!

Pa čuj, na PC možeš staviti Windowse,Linux,OSX (s mogućim problemima)

Pa zato kupis Mac i radi bez problema.

14 godina
protjeran
offline
Osvježeni iMac – sutra?

Ovako...da je moguće dobiti Maka za cijenu istu nekog drugog branda,iste snage,to bi već bilo nešto drugo,ali ovako..doista ne vidim razlog u razlici cijene,barem kod nas..u biti za kod nas i govorim

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?

Ti ga nebih kupio ni da je iste cijene, iz nekih ideoloski razloga. {#}

13 godina
protjeran
offline
Osvježeni iMac – sutra?

Jednom sam gledao emisiju odakle Apple izvlači svoj dizajn... Za iPod (onaj velki debeli), dizajn je kopija nekog prastarog uređaja (neki tranzistor ili radio ili slično iz 1960-ih ako se nevaram), a kako je isti umjetnik/dizajner, dizajnirao još jedno miljon proizvoda, svaki novi Apple uzima kao uzor te prastare jednostavne uređaje i oživljava ih...:)

Tako da to nije Apple original design, nego kao i obično, jami tuđu dobru ideju i iskoristi je najbolje što znaš :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 19:25 (qube).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Osvježeni iMac – sutra?

Nebih bas rekao da se kvaliteta samih uredaja smanjila.Mislim npr u samoj debljini materijala i slicno.Sjecam se dok sam cekao mog macbooka da sam pratio razne forume, i toliko postova prituzbi da sam mislio omg kakvo sam to smece narucio.

Naravno, cim kad sam ga upalio, pogledao sve te problematike o kojima se pisalo, naprosto sam se poceo smijati da sam mogao biti toliko skeptican.Imao sam lapove i cak skuplje od novog 2011 MBP-a, i mogu glatko reci da je ovaj definitivno najkvalitetniji sto se izrade i osjecaja u ruci tice.

Ono sto se cesto mijesa je sasvim druga stvar.Naime, unazad zadnjih 2-3 godine kad je Apple najvise zbog iphonea i sada ipada izbio kao "leader" tehnologije, i same narudzbe su se povecale.Na vise narudzba imate i vise defektnih modela, nazalost.Isto tako, bitna stvar, Apple ne proizvodi sve dijelove, vec se razni dobavljaju od drugih brandiranih proizvodaca ( npr hardovi toshibe, ekrani samsunga, lg-a itd itd).Pa neki problemi mogu biti i u njima.

Kao sto neki auti zbog velike kontrole kvalitete kostaju puno vise nego neki drugi u istoj klasi.No opet, unatoc svemu Apple i danas slovi kao kvalitetan brand.To dokazuje i to da mnogi koji su ga pokusali kopirati nisu uspjeli.

Najbolji primjer tome je HP envy, koji je pokusao kopirati dizajn, a cak i touchpad, pa opet to nije to.

 

Inace, ako mislite vrtiti windowse (osim ako za posao bas trebate neki program, ili mlada populacija za igre) sam mac nema smisla kupovati.Cijela njegova car je upravo u OS-u, pa i u samim gestama koje se rade preko touchpada/misa.

Hackintosh koliko god bio 99,9% mac u najboljem slucaju, to opet nije to.Dobra je zamjena ako zelite malo isprobati, ili se spremate uzeti mac-a pa da vidite dali vam je sjelo.

 

Novi MBP je ogroman skok sto se tice proslogodisnjeg, rezultati cak pokazuju i 50% boosta (usporedbe modela i od 33%) tako da ocekujem da ce ova nova imac linija biti odlicna investicija.Ne treba ocekivati neke velike novine, no nova linija proca, grafike, veci hard, mozda i vise rama dat zagolicat ce mastu svakog kompjuterasa :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 20:05 (mighty99).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?

divno.jedva čćekam,

mislim da sam sazorioda napokon upiknem pravog iMACa.

na kredu daju vrlo cheap, a kad vidiš koliko dođe 27" ekran isplati mi se uzet skupa...

 

a tek gosti kad pop$%de.....osim toga, applovi programi su jeftiniji nego MSN. a možda nađem i neku verziju onog montera za filmove slagati o kojem na Macu svi bruje...

 

kao što rekoh, jedva čekam:

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
qube kaže...

Jednom sam gledao emisiju odakle Apple izvlači svoj dizajn... Za iPod (onaj velki debeli), dizajn je kopija nekog prastarog uređaja (neki tranzistor ili radio ili slično iz 1960-ih ako se nevaram), a kako je isti umjetnik/dizajner, dizajnirao još jedno miljon proizvoda, svaki novi Apple uzima kao uzor te prastare jednostavne uređaje i oživljava ih...:)

Tako da to nije Apple original design, nego kao i obično, jami tuđu dobru ideju i iskoristi je najbolje što znaš :)

 

Kad drugi neznaju ni tudje ideje da iskoriste. Dizajner se zove Dieter Rams a firma Braun.
14 godina
protjeran
offline
Re: Osvježeni iMac – sutra?
popstar kaže...

Ti ga nebih kupio ni da je iste cijene, iz nekih ideoloski razloga. {#}

a nemam pojma,više puta sam vidio i malo petljao po njemu,konkretno G4 i G5 strojevima,kojima istina,skidam kapu i priznajem da su NEŠTO KONKRETNO,ali da sam bio tako ushićen kao vi Sljedbenici,i nisam...Jbt,kad vas stisnu,onda govorite da su Mac-ovi najljepši,kad vas drugi u dizajnu prešiša,onda govorite kako se simbioza iOS-a i hardware-a ponaša superiorno spram drugih,e kad vas i tu pokopaju,odjednom se prebacite na profit Apple-a...Osvježeni Mac...???..Ne vidim nikakve svježine...{#}...

Kažeš ideološki..??Pa baš HP i IBM(Lenovo) nikako se ne mogu smatrati kreatorima ideologije,čisto proizvođačima vrhuskih strojeva..i tu nema hype-a,nema sljedbenika,nema ničega..samo daš pare i dobiješ stroj po želji..

Ideologe bi se baš Apple Sljedbenike moglo nazvati,jer još dosad,niti jedno osobno mišljenje nisam čuo..samo puke parole Sljedbenika,umjesto koga Stivica razmišlja..a oni prihvate bez PING TIME-a i progutaju kao gladne pirane..e to je ideologija...{#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice