Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

poruka: 12
|
čitano: 28.125
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nove besplatne e-knjige na hrvatskom".
12 godina
neaktivan
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

nikad čuo za "Društvo za promicanje književnosti na novim medijima" al dobro je uvijek znati

 

btw , mogli su dizajn malo efikasni napravit

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

Ko traga za e-knjigama malo intenzivnije ovo ne može fuliti... Svejedno, drago mi vidjeti ovakve vijesti na Bugu...

Po mom humble mišljenju, obavezno štivo

http://www.elektronickeknjige.com/buden_boris/barikade/index.htm

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2012 19:12 (rashomon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

jel se mogu knjige downloadati kako? onaj njihov site je koma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nove besplatne e-knjige na hrvatskom
luka28 kaže...

jel se mogu knjige downloadati kako? onaj njihov site je koma.

A što te smeta kod stranice?

 

S obzirom na "brojnost" knjiga, site je odličan: brz, pregledan, kompatibilan sa svim mobitelima. Mala količina knjiga je jedini ozbiljni nedostatak (i ajd uz to nemogućnost bookmarka na određenoj stranici no to riješim tako što kad moram prekinuti čitanje knjige jednostavno ne zatvorim taj tab već surfam u drugom tabu).

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

smeta me puno stvari

 

1. dizajn koji je zastario,

2. usability, uopće nije intuitivan,

3. čitanje knjiga - najvažniji dio i onda ga naprave bez veze, ok kužio bi da imaju neke oglase pa su im potrebni i nepotrebni dijelovi stranice sa strana, ali nemaju pa im tako dijelovi stranice lijevo i desno samo smetaju, odvraćaju ti pažnju od teksta,

4. ako čitaš na tabletu ili mobitelu da onda kad skrolaš a vjerojatno ćeš imati zumiran tekst na puni ekran, što znači da će se site moći skrolati i lijevo desno, slučajno ćeš bar ponekad odskrolnuti lijevo ili desno pa se moraš vraćati

5. gumbi za prethodnu sljdeću stranicu su premali za korištenje na mobitelu/tabletu,

6. kao što si i sam rekao nema opcije bookmarka

...

 

ovo su samo stvari koje sam uočio u prvih minutu korištenja web stranice, ako to tebi nisu nedostaci, ne znam šta ti smatraš nedostacima, možda da u svakoj knjizi fali zadnjih 5 stranica?

16 godina
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

Stranica je jako stara. Ne sjećam se da je ikada bila drugačija... A prvi put sam je izrovio prije 5-6 godina, otprilike... Može se žaliti i na nju... ali, nije ti ovo standardni tip stranice da ti ugodi... Ako ti se čita, pročitat ćeš, ili ćeš već naći načina da ti bude ugodnije :)...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nove besplatne e-knjige na hrvatskom
luka28 kaže...

smeta me puno stvari

 

1. dizajn koji je zastario,

2. usability, uopće nije intuitivan,

3. čitanje knjiga - najvažniji dio i onda ga naprave bez veze, ok kužio bi da imaju neke oglase pa su im potrebni i nepotrebni dijelovi stranice sa strana, ali nemaju pa im tako dijelovi stranice lijevo i desno samo smetaju, odvraćaju ti pažnju od teksta,

4. ako čitaš na tabletu ili mobitelu da onda kad skrolaš a vjerojatno ćeš imati zumiran tekst na puni ekran, što znači da će se site moći skrolati i lijevo desno, slučajno ćeš bar ponekad odskrolnuti lijevo ili desno pa se moraš vraćati

5. gumbi za prethodnu sljdeću stranicu su premali za korištenje na mobitelu/tabletu,

6. kao što si i sam rekao nema opcije bookmarka

...

 

ovo su samo stvari koje sam uočio u prvih minutu korištenja web stranice, ako to tebi nisu nedostaci, ne znam šta ti smatraš nedostacima, možda da u svakoj knjizi fali zadnjih 5 stranica?

Jaooooj....obožavam, ma ne ne greška u terminu - izuzetno obožavam, ma ne ne...izuzetno izuzetno obožavam kad netko ocjenjuje bilo što što nije probao. Koristi i kad pročitaš dvije, tri knjige tamo javi da li još uvijek imaš isto mišljenje. 

 

ČItam na Lumii koja ima cca 3,7" ekran i na tabletu sa 7" ekranom i čitao i prozu i poeziju. Nemam tih tvojih problema koje si "uočio". To nije e-bay već jednostavna stranica sa free knjigama, ako hoćeš čitati-čitaj. Osobno ne preferiram web preglednike za čitanje knjiga no u trenucima nekakvog čekanja dobro dođe.

1. moje je mišljenje da nije :-)

2. jel ti strelica naprijed ili nazad nije jasna? :-)

3. Napravljeno je inteligentno sa css-om, centriraš si na tekst duploklikom i posle samo naprijed/nazad

4. Ako ti se to i slučajno desi, npr. u tramvaju te trkne bakica, opet samo dvoklikneš na tekst

5. nisu, gađaš ih bez problema na mom 3,7"ekranu, a današnji su ekrani i veći

6. ovo mi je poznato odnekud

 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nove besplatne e-knjige na hrvatskom
genije_čudo_prirode kaže...
luka28 kaže...

smeta me puno stvari

 

1. dizajn koji je zastario,

2. usability, uopće nije intuitivan,

3. čitanje knjiga - najvažniji dio i onda ga naprave bez veze, ok kužio bi da imaju neke oglase pa su im potrebni i nepotrebni dijelovi stranice sa strana, ali nemaju pa im tako dijelovi stranice lijevo i desno samo smetaju, odvraćaju ti pažnju od teksta,

4. ako čitaš na tabletu ili mobitelu da onda kad skrolaš a vjerojatno ćeš imati zumiran tekst na puni ekran, što znači da će se site moći skrolati i lijevo desno, slučajno ćeš bar ponekad odskrolnuti lijevo ili desno pa se moraš vraćati

5. gumbi za prethodnu sljdeću stranicu su premali za korištenje na mobitelu/tabletu,

6. kao što si i sam rekao nema opcije bookmarka

...

 

ovo su samo stvari koje sam uočio u prvih minutu korištenja web stranice, ako to tebi nisu nedostaci, ne znam šta ti smatraš nedostacima, možda da u svakoj knjizi fali zadnjih 5 stranica?

Jaooooj....obožavam, ma ne ne greška u terminu - izuzetno obožavam, ma ne ne...izuzetno izuzetno obožavam kad netko ocjenjuje bilo što što nije probao. Koristi i kad pročitaš dvije, tri knjige tamo javi da li još uvijek imaš isto mišljenje. 

 

ČItam na Lumii koja ima cca 3,7" ekran i na tabletu sa 7" ekranom i čitao i prozu i poeziju. Nemam tih tvojih problema koje si "uočio". To nije e-bay već jednostavna stranica sa free knjigama, ako hoćeš čitati-čitaj. Osobno ne preferiram web preglednike za čitanje knjiga no u trenucima nekakvog čekanja dobro dođe.

1. moje je mišljenje da nije :-)

2. jel ti strelica naprijed ili nazad nije jasna? :-)

3. Napravljeno je inteligentno sa css-om, centriraš si na tekst duploklikom i posle samo naprijed/nazad

4. Ako ti se to i slučajno desi, npr. u tramvaju te trkne bakica, opet samo dvoklikneš na tekst

5. nisu, gađaš ih bez problema na mom 3,7"ekranu, a današnji su ekrani i veći

6. ovo mi je poznato odnekud

 

to što ti nedostaci tebi ne smetaju ne znači da nisu nedostaci i da ne može bolje, evo jedna analogija, pretpostavljam da si ti zadovoljan i sa autom koji je star 30 godina a nebi želio novi jer eto i taj od 30 godina vozi, nije baš udoban kao novi al vozi, taj stari nema servo i teško je motati al mota i to je ok, taj stari nema abs pa ne koči kao novi, al bitno je da koči, nema klimu ali ima puhanje a i to je nešto, nema baš puno konja pa ne starta kao novi sa više konja, al eto bar se kreće... da ne nabrajam previše... smisao mog pisanja je da taj site može bolje, ok on radi i ovako ali da može bolje, može, i to može puuno bolje, to što si ti zadovoljan s malim stvarima je tvoja stvar (možda i problem) ja nisam, ako se nešto može napraviti bolje onda to treba napraviti bolje.

16 godina
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

Iz iskustva mogu tvrditi da ljudi koji mnogo kukaju o tehničkim detaljima kada je u pitanju čitanje pomoću novih tehnologija u principu ništa ne čitaju i iskoristit će svaki povod da nešto ne pročitaju, jer naposlijetku, nešto tu ne valja, ne može se to čitati.

 

Na kraju ne valja ni knjiga, jebeš ga, slab joj backlight, teška je u ruci, ne može se nositi u džepu, loše joj je sučelje, štopa OS, nije optimizirana, ne podržava HTML5, itd.

 

Čuj, kume, ako ti se čita, a smeta ti sajt, možeš ti to vrlo jednostavno riješiti...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

Ima li iko Knigu od Dante Alighieri-Pakao na Hrvatskom, nasao sam samo na Engleskom i cirilici, ali na hr nigdje ne mogu da nadjem :(

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

Jel zna netko dal ima za skinuti sve knjige od Tolkien, i gdje,tražio sam ali ima samo polovično gospodare,ostalih knjiga nema?




Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nove besplatne e-knjige na hrvatskom

Sjajan domaći sajt sa stotinama eknjiga na ex yu jezicima :D 

 

Besplatne Eknjige

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice