Najbolji pisač "za po doma"?

poruka: 19
|
čitano: 9.575
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolji pisač "za po doma"?".
15 godina
protjeran
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Tiskano izdanje BUG-a još uvijek izlazi? Izlanuo se

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

toliko je neprofesionalno odrađena tema da je to strašno. smeće od pisača koji čak neće niti na servis nitko primiti oni ocjene dobrom ocjenom itd. sramota. nekad mi je BUG bio referentni časopis prije kupovine. sada je to na žalost vašu-VIDI.

Z
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najbolji pisač "za po doma"?

Da nema ovakvih reklama u prostoru za prave vijesti ne bi ni znali da izlazi :)

16 godina
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Slažem se, tema je stvarno očajno odrađena, a baš me je zanimala. I meni se sve više čini da kad VIDI testira u svom labu neke komponente da je te nekoliko puta bolje, kvalitetnije i raznovrsnije od BUG-a. Nažalost!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Novi broj BUGa sam kupio radi tog testa i razocarao se. Lose obradjeno, malo modela (iako je navedeno u tekstu da nije cilj bio testirati sve modele), ali ipak sam ocekivao vise od jednog ili dva printera od jednog proizvodjaca. AKo niste mogli vise nabviti, onda je trebalo temu odgoditi na neki drugi broj ili pak u dva dijela nekak podijeliti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Nažalost, ovim brojem je pala odluka da prestanem kupovati i BUG (prestao sam već i prije PCChip - sličan razlog). Velikim dijelom upravo zbog testa pisača koji je zaista loš a i generalno mi takvi testovi baš i ne trebaju a ima ih u svakom broju. Vrlo je lako napraviti usporedbe na netu kad zatreba neki komad hardvera. Ova zastarjela čudesa od "velikih testova" jednostavno nemaju smisla, a često uzmu preko 30% časopisa (odokativno ;)).

 

Par zadnjih brojeva BUGa se, za mene, svelo na 15-20 "korisnih" stranica - od toga 2 o igrama :D Premalo za cijenu koja se plaća na kiosku - izgleda da moramo priznati, nažalost, da je Internet zaista počeo do kraja ubijati časopise i novine.

 

Samo, pitam se - što ću sad čitati na WCu ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2009 18:04 (NaniteBoy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Koja glupa tema...

http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2094
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

bug sam kupio ...ali temu nisam procitao....sve se njihove teme svode na to...napisu neki tekst....koji bi i klinac od 5 godina znao napisat...i onda bubnu sve pisace koje su nasli na netu...;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji pisač "za po doma"?
ivan_1995 kaže...

bug sam kupio ...ali temu nisam procitao....sve se njihove teme svode na to...napisu neki tekst....koji bi i klinac od 5 godina znao napisat...i onda bubnu sve pisace koje su nasli na netu...;)

 Da...i Bug je sve manji i sve lošiji. Čitam ih od 2001. i sad sam ih prestao kupovati. A vidim da nisam jedini... Bit će nas još.
http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2094
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

do 30str...svaka druga je neka reklama....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Koja gomila maloumnih komentara bez ijednog argumenta. Sve *ebeni znalci, a u biti ne znaju ni rečenicu sročit. Ni niste za bolje nego za Vidi. Da mi je vlast na jedan dan, al bi vas sve u rudnik pobaco pa da vidiš kak zgubidani odjednom vade ugljen.. seronje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

VIDI testovi. HA-HA-HA!!!!!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji pisač "za po doma"?

Ljudi (rekao bih djeca) pljuju bez ikakvog obrazlozenja. Valjda jer im je tako zabavnije u zivotu. Isao sam procitati taj tekst nakon sto sam vidio zestoke kritike i ostao vrlo ugodno iznenaden. Tema je opsirna i detaljna. Posebno mi se svida segment o mreznom ispisu, nisam imao pojma da se to moze tako lako izvesti. Sve je objasnjeno i ilustrirano detaljno i vec sam pronasao print server koji ide s mojim printerom i u ponedjeljak ga kupujem. Konacno vise nece biti jebade s printanjem s tri kompa koja imam doma. Sto se mene tice, hvala BUG-ovcima!

 

Testovi u VIDIju? Nemojte me nasmijavati.

15 godina
offline
RE: Najbolji pisač "za po doma"?
Vadicep kaže...

Ljudi (rekao bih djeca) pljuju bez ikakvog obrazlozenja. Valjda jer im je tako zabavnije u zivotu. Isao sam procitati taj tekst nakon sto sam vidio zestoke kritike i ostao vrlo ugodno iznenaden. Tema je opsirna i detaljna. Posebno mi se svida segment o mreznom ispisu, nisam imao pojma da se to moze tako lako izvesti. Sve je objasnjeno i ilustrirano detaljno i vec sam pronasao print server koji ide s mojim printerom i u ponedjeljak ga kupujem. Konacno vise nece biti jebade s printanjem s tri kompa koja imam doma. Sto se mene tice, hvala BUG-ovcima!

 

Testovi u VIDIju? Nemojte me nasmijavati.

 
U pravu si, na ovom forumu je sve vise klinca pocelo dolaziti koji pljuju po svemu bez da imaju neki razlog, nisam procitao jos temu pa nemogu nista reci, ali sumnjam da su BUG-ovci napravili tak lose tekst, kupit cu ga sutra i pogledati pa javim.
xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Nisam još pročitao temu broja... ali bih mogao preporučiti možda da ljudi ovdje daju svoja konstruktivna riješenja, tipa, koji je model bolji, ako su već BUGovci tako jako fulali.

 

Prema mom iskustvu sa računalima (13 godina) i printerima (oko 10 godina) kao korisnika rekao bih što je tintni printer skuplji u startu to mu je tinta jeftinija, ali nemojte me krivo shvatiti, tintne printere za po doma smatram jednom od najvećih pljački u povijesti čovječanstva, pogotovo dok su u spremnike za tintu počeli ugrađivati čipove. Prvi printer koji sma posjedovao je HP 690c koji je bio zadovoljavajuće kvalitete za ispis teksta i tu i tamo kojeg grafikona na običnom papiru. Originalna tinta nije bila jeftina, ali ju printer nije gutao kao mutav. Točnije nije ju gutao kao Epson DX4250 koji sam kupio kao zamjenu za 690-icu. To s*anje ima čipove u spremnicima za tintu i pošto nisam trebao puno ispisa svelo se da kroz mjesec mogu ispisati 10 stranica crnog teksta i da mi nakon 20ak ispisanih stranica nestane sva tinta, pa i ona kolor, makar ispisujem samo crno! Mo'š mislit! Zato sam ga i odbacio sa gnjušnjom i prebacio se na kolor laser HP 2600n serija.

 

DX4250 ima super scanner i to je jedino za što bih ga preporučio koristiti. Možda nekome tko po cijele dane ispisuje fotografije i možda bude koristan, ali meni ako povremenom uredskom korisniku, nikako!

 

HP sad imam već skoro dvije godine i super sam zadovoljan. Nema ni naznake da sam načeo toner a uz Epson bi već do sada promijenio par setova tinte. NE hvala!

 

Ako vam je bitno da vam ispis po stranici bude jeftin onda pogledajte lasersku ponudu. Možda su cijene laserskih printera na polici par puta skuplje od nekih ink jet jeftilena, ali si rađe čuvajte živce i kupite malo skuplje na početku i daleko isplativiju varijantu kroz par godina koliko ćete printer i imati.

 

A kakva su vaša iskustva?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Prilično me začudilo da npr. OKI laserski (LED) kolor pisači nisu ni dotaknuti?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji pisač "za po doma"?
UniqueBug kaže...

Prilično me začudilo da npr. OKI laserski (LED) kolor pisači nisu ni dotaknuti?!

 Ili npr. samo dva pisaca od jednog proizvodjaca, a ako bacis pogled na ponudu, sigurno se bez problema moglo naci vise od dva EPSONa :D
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Jučer sam kupio Samsung ML - 1640 koji je testiran u Bugu. Prije toga sam imao tintni Canon i320, kupljen prije 6 god., koji je jučer otišao u vječna lovišta.

Gledao sam malo tintne, ali su cijene originala puno skuplje nego prije (govorim za Canon, jer za Epson sam i prije 10 god. plaćao original boje skuplje nego pisač), što sa Canonom i320 nije bio slučaj (160 kn. crna i boja originali) što danas više ne postoji. I kod ovog laserskog toner košta oko 450 kn, malo više nego nove boje za tintni, ali s tim tonerom ću isprintati 1500 str. naspram cca 200 na tintnom, tako da mi je dugoročno gledano puno isplativiji laserski crno-bijeli.

 

Za ovaj Samsungov model sve pohvale, brz, tih, nije prevelik, kvaliteta otiska odlična.

 

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji pisač "za po doma"?

Pozdrav

 

Prije nekih 10-tak godina kupio sam printer DeskJet 930C u BUG-u ocijenjen kao BEST BUY. Platio sam ga 1500 kn . Ne mogu a da ne progovorim kad sam već naletio na ovu temu. Printer je toliko smeće, nemam riječi za opisati. Između ostalog navest ću samo par negativnih osobina:

 

1. Problemi s driverima koji još niti dan danas nisu rješeni. Dakle, kad sam kupio navedeni model koristio sam Win98. Driveri koje sam dobio sa printerom su bili toliko loši da printer nije htio niti test page insprintati. Kako u ono vrijeme još nisam imao ADSL (a neznam tko je) tražio sam druge drivere modemom. Nakon duge potrage konačno sam našao driver koji za čudo radi. Moram spomenuti da je tada 1 sat proveden na internetu koštao 6-8 kn. Danas sam skinuo nove drivere za WinXP sa HP-ovih stranica niti oni ne rade kako spada. Postoje dva HP-ova drivera za XP. 1. "HP Deskjet Basic Drive" i 2.  "HP Deskjet Full Feature Driver: USB and parallel cable". Ovaj drugi ne instalira ništa. Prvi se raspakuje i tada ga ručno instaliram. Nakon instalacije printer ne printa a printao je sa original Windows driverima. E sad, zašto sam update-ao driver to je već drugi problem.

 

2. Ispis stranica obrunutim redom od zadanog (od zadnje ka prvoj). Iako sam u postavkama sve postavio kako treba, mislim pri tom na "Printing page order" printer stranice printa obrunutim redom od onoga koji mu ja zadam. Dakle, ako mu zadam da printa stranice: 1,3,5,7,9 on printa 9,7,5,3,1. Ali kad mu zadam da printa: 9, 7, 5, 3, 1 on insprinta 9, 7, 5, 3, 1 (U čem je ovdje kvaka i ko je ovdje lud pitam se).

 

3. Uvlačenje više stranica odjednom. Iako mislim da ovo uopće nebih trebao opisivati učinit ću to. Npr, ako mu zadam da isprinta 50-tak stranica, printer će u tih pedesetak stranica 2-3 puta povući 2-5 stranica odjednom tako da će svaku od tih zajedno povučenih stranica pomaknuti centimetar dva od ruba prethodne i na svim ostavi trag tinte. Tako da mi je upropastio sve zajedno povučene stranice.

 

To ti je BEST BUY printer

 

Kad sam već ovdje moram spomenuti još jedan proizvod koji sam kupio jer je prije nekih 6-7 godina. U BUG-u dobio BEST BUY titulu, a to je TV kartica TERRATEC CINERGY 600 TV. Katastrofa od kartice i drivera. Nakon toga sam prestao kupovati hardver koji u BUG-u dobije bilo kakvu titulu.

 

Na kraju se pitam je li moguće da će netko staviti novce u džep zato što će dati dobre ocjene hardwareu kojeg inače nitko nebi kupio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2010 19:15 (skyrider).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice