Mobiteli potencijalno kancerogeni zaključana tema

poruka: 95
|
čitano: 15.771
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobiteli potencijalno kancerogeni".
15 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Pa ovo nam serviraju zadnjih 20 godina. Po meni gluposti

Uvijek kad poletiš nebu nešto snažno vrati te na zemlju.Ne bilo vam to baš prema volji, prava ljubav nigdje ne postoji. Znam, ja to dobro znam. Šta da radi insan kad ostane sam? || Slab karakter x)
Moj PC  
14 13 hvala 0
15 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Ma i da 100% potvrde da mobiteli štete svi bi mi i dalje koristili mobitele. Previše smo se navikli na njih da ih sada bacimo u smeće.

 
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
Sve što radimo je potencijalno kancerogeno.
Tak da - ništa novo.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
protjeran
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
Danny_HR kaže...
Sve što radimo je potencijalno kancerogeno.
Tak da - ništa novo.

činiti ispravne stvari nije kancerogeno

činiti loše - uvijek je kancerogeno.

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
16 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Mozda su kancerogeni u USA koji za nekoliko desetaka dolara imaju flet tarife, kod nas T-Mobile misli na nase zdravje da sto manje pricamo :)

 

Moj PC  
32 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
karakteran kaže...

činiti ispravne stvari nije kancerogeno

činiti loše - uvijek je kancerogeno.

Je li šetnja gradom loša?

Opet, potencijalno je kancerogena zbog 1001 razloga.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
protjeran
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
Kuzo kaže...

Mozda su kancerogeni u USA koji za nekoliko desetaka dolara imaju flet tarife, kod nas T-Mobile misli na nase zdravje da sto manje pricamo :)

 

{#}

dobra {#}

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
14 godina
protjeran
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
Danny_HR kaže...
karakteran kaže...

činiti ispravne stvari nije kancerogeno

činiti loše - uvijek je kancerogeno.

Je li šetnja gradom loša?

Opet, potencijalno je kancerogena zbog 1001 razloga.

šetnja gradom je ok. da je kancerogena onda nitko ne bi šetao. i svi bi odavno pokupili karcinom. od šetnje, jel?

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
16 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni

Potencijalno kancerogena. Potencijalno je krucijalna riječ.
Kao što su mobiteli potencijalno kancerogeni.

U šetnji kroz grad udišeš ispušne plinove iz auta, dim od cigareta, izlažeš se suncu itd.


Sve što radiš u životu (dobro možda ne baš sve) je potencijalno kancerogeno.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 12:44 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
karakteran kaže...

šetnja gradom je ok. da je kancerogena onda nitko ne bi šetao. i svi bi odavno pokupili karcinom. od šetnje, jel?

Onda bi svi pokupili i karcinom od mobitela, jer svi ga imaju. Najmanje jedan.

 

Ako imam dva mobitela, postoji li mogućnost da se onda karcinom raširi tijelom? {#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
14 godina
protjeran
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
Danny_HR kaže...

Potencijalno kancerogena. Potencijalno je krucijalna riječ.
Kao što su mobiteli potencijalno kancerogeni.

Sve što radiš u životu (dobro možda ne baš sve) je potencijalno kancerogeno.

u životu jedino kancerogeno je činiti zlo, iživljavati se na nemoćnima, biti bahat i sl. šetati nije.

Smooth Operator kaže...
karakteran kaže...

šetnja gradom je ok. da je kancerogena onda nitko ne bi šetao. i svi bi odavno pokupili karcinom. od šetnje, jel?

Onda bi svi pokupili i karcinom od mobitela, jer svi ga imaju. Najmanje jedan.

 

Ako imam dva mobitela, postoji li mogućnost da se onda karcinom raširi tijelom? {#}

ovisi koliko vremena provodiš na mobitelu. sjećam se kad sam ja prvi puta prije dosta godina prislonio kućni bežični telefon na uho i telefonirao isto me je jako zaboljelo i bol je trajala nekoliko minuta. poznato je da karcinomu treba godine (desetljeća) da nastane. a kad nastane, da moguće je da se proširi tijelom. elektromagnetska polja raznih frekvencija i jačina utiču na ljudsko zdralje to je valjda svima jasno.

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
14 godina
neaktivan
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Ma mislim da je ovdje bitno o kojem postotku se govori. Toliki veliki broj mobitela (govorimo o milijardama mobitela), bilo bi pravo čudo da nema rizika nikakvog...   ali kao i putovanje avionom, potencijalno je rizično. Međutim ako se zna da svaki dan se na nebu nalazi desetci tisuća zrakoplova, a nesreće se događaju možda jednom u nekoliko godina, taj rizik je zanemariv.

 

Ali .. od nečega se na kraju i mora umrijeti, zar ne ?

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
zoran123456 kaže...

Ma mislim da je ovdje bitno o kojem postotku se govori. Toliki veliki broj mobitela (govorimo o milijardama mobitela), bilo bi pravo čudo da nema rizika nikakvog...   ali kao i putovanje avionom, potencijalno je rizično. Međutim ako se zna da svaki dan se na nebu nalazi desetci tisuća zrakoplova, a nesreće se događaju možda jednom u nekoliko godina, taj rizik je zanemariv.

 

Ali .. od nečega se na kraju i mora umrijeti, zar ne ?

mislim da treba sačekati. mobiteli su još nova stvar, malo tko ih konstantno koristi 20 godina. pokazat će vrijeme.

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
mind_challenge kaže...

Pa ovo nam serviraju zadnjih 20 godina. Po meni gluposti

istina
nikakve novosti

uostalom ovaj dijo mi je super "objavila je kako korištenje mobilnih telefona vjerojatno može prouzročiti razvoj raka."

aj da su napravili studiju da su rekli da u može u prouzročit rak
ali kada kažu "korištenje mobilnih telefona vjerojatno može prouzročiti razvoj raka." sa naglaskom na "vjerojatno može" onda znaš da je ta studija bila temeljita i dobro provedena

Ovo je moj potpis...
16 godina
moderator
online
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Zoran je dobro uočio o čemu se radi - o postotku u kojem neki agensi (biološki, kemijski, fizikalni...) utječu na mogućnost dobivanja raka. Iako to ne spominje autor u ovoj vijesti, mobiteli su za sada klasificirani u grupu 2B ("postoji vjerojatnost da uzrokuju rak u čovjeka"). 

 

Usporedbe radi, u grupi 1 su pušenje i žvakanje duhana (dokazano izaziva rak u ljudi - pušači imaju 11 puta veću šansu za dobivanje raka pluća od onih koji nikad nisu pušili) i u rangu su po riziku onima koji se izlažu zračenju torija 232 ili x i gama zrakama. Kada je bila ona frka u Fukushimi s NE, jedan je liječnik rekao da bi svi oni koji puše, a boje se za živote japanskih radnika na licu mjesta bilo bolje da se boje za svoje živote, jer je vjerojatnost dobivanja raka od pušenja daleko veća od vjerojatnosti dobivanja raka od tih razina zračenja kojima je ekipa u Fukushimi bla izložena. 

 

Nakon grupe 1 ide grupa 2A, pa tek onda 2B u kojoj su trenutno mobiteli. U istoj grupi je, primjerice, bleomicin, antibiotik koji se koristi u liječenju nekih vrsta raka, a zbog toga što razara DNK (raka, ali i zdravu) klasificiran je kao mogući karcinogen. Isto vrijedi i za kofeinsku kiselinu koja se nalazi u doslovce svim biljkama koje postoje, a istodobno se koristi kao inhibitor kancerogenih stanica i kao antioksidant - dakle profilaksa protiv karcinoma. 

 

Moguće je da će s vremenom mobiteli "napredovati" na listi u grupu 2A ili 1, ali  moguće je i da će posve ispasti iz liste. Za sada, klasifikacija grupe 2B je nešto zbog čega se nitko ne bi trebao previše zabrinjavati. 

This space for rent!
 
10 1 hvala 12
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni

Kad je bio proizveden azbest pričalo se kako nema boljeg materijala od njega, biloški totalno bezopasan i neaktivan, gotovo klinički čist, a opet čvrst i postojan....

Godine koje su usljedile pokazale su drugo...


Da pretpostavimo da je zračenje mobitela i wlan uređaja zdravo, zbog prisutnog smoga bilo bi radi količine štetno, isto kao što je i možda zdravo popiti 2l vode dnevno al nije 10.

Svaka šuša ima upaljen wlan pa makar mu trebao i za čitanje novina s mobitela na wc.u. Za jednu zgradu bi bio dosta jedan wlan za te mobitel potrebe itd.. a bogami troši se i struja, ne po jedinici puno al po svim jedinicama .. previše.

 

Dokazali su da EM zračenje smanjuje koncentraciju kod djece a to se bogme vidi.

 

Po zakonu su u Hrvatskoj definirane vršne razine EM zračenja. Kako to kad nije štetno?

Inače te su zakonske odredbe što se tiče dozvoljenih količina desetak puta veće od npr švicarskih.
S druge strane - i takve norme se krše gdje se stignu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 13:38 (SasaFrr).
13 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Pa po toj logici su i televizori, kompjuteri i ina tog i sličnog oblika elektronička pomagala ooOoodaaAaavno kancerogena {#}, prvi oni prijenosni radio prijemnici {#} !!!!

 

Nisam provjerio tko je autor članka, ali mi ovo svejedno MIRIŠI na neku prijevaru, većih razmjera, ciljanu naravno a uz naručeno istraživanje medijske reakcije naravno + osluškivanje kakv će ostaviti generalno i globalno odjek. Ako ima u svijetu toliko atomskih nuklearki, koliko mobitela treba da proizvedu radijacije kao ista {#} {#} {#} !!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
ATJLučko kaže...

Pa po toj logici su i televizori, kompjuteri i ina tog i sličnog oblika elektronička pomagala ooOoodaaAaavno kancerogena {#}, prvi oni prijenosni radio prijemnici {#} !!!!

 

 

Mislim da ti je razlika u udaljenosti od uređaja. Dali si radio prijamnik dnevno naslanjao na uho po pola sata, a po nekoliko sati ga držao u đepu od hlaća? Mobitel je stalno sa nama i to uglavnom uz samo tijelo, i vrlo blizu glave dok pričamo.

 

Također sam čuo da kada je najveća količina zračenja onda kada se uspostavlja poziv kada nekoga zovete, zato je najbolje kada nekoga se zovete da pričekate sekundu-dve dok se veza ne uspostavi(da počne zvati drugoga) i onda staviti mobitel na uho. Nije to toliko da smanjujete rak, već samo zračenje kada je blizu mozga oslabljuje njegov imunitet i obični virusi se lakše mogu probiti. Zato sam isto čuo od par osoba da dok ste bolesni je preporučljivo što manje pričati na mobitel iz tog razloga.

 

 

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Banda je donijela zaključke na nakom od egzotičnih otoka... Ukidanjem svjetske zdravstvene organizacije uštedilo bi se dovoljno za nahraniti svu gladnu djecu i za medicinsku skrb djece u svim zemljama u razvoju. Banda nepotrebna mora objaviti zaključke nakon prežderavanja i bahaćenja po Bahamima i ostalim otočjima. Da su bar sidu pokupili...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni

Vjerojatno uzrokuje rak! hahahaha koja izjava!

Ja ću isto tako vjerojatno dobit na lotu!

 

Kad budu 100% sigurni neka se onda jave! {#}

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
karakteran kaže...

sjećam se kad sam ja prvi puta prije dosta godina prislonio kućni bežični telefon na uho i telefonirao isto me je jako zaboljelo i bol je trajala nekoliko minuta.

Vec sam ti jednom rekao.

Nemoj toliko jako pritiskati telefon na uho.

 

on topic

 

Vec se jednom slicna rasprava vodila na ovom forumu i zakljucak se sveo na "znamo kako jos neznamo". Uvrstavanjem mobitela na listu potencijalno kancerogenih stvari nije se nista novoga reklo i jedino sto ovakvi clanci mogu prouzrociti je dizanje panike.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
13 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni
Stoja kaže...
ATJLučko kaže...

Pa po toj logici su i televizori, kompjuteri i ina tog i sličnog oblika elektronička pomagala ooOoodaaAaavno kancerogena {#}, prvi oni prijenosni radio prijemnici {#} !!!!

 

 

Mislim da ti je razlika u udaljenosti od uređaja. Dali si radio prijamnik dnevno naslanjao na uho po pola sata, a po nekoliko sati ga držao u đepu od hlaća? Mobitel je stalno sa nama i to uglavnom uz samo tijelo, i vrlo blizu glave dok pričamo.

 

Također sam čuo da kada je najveća količina zračenja onda kada se uspostavlja poziv kada nekoga zovete, zato je najbolje kada nekoga se zovete da pričekate sekundu-dve dok se veza ne uspostavi(da počne zvati drugoga) i onda staviti mobitel na uho. Nije to toliko da smanjujete rak, već samo zračenje kada je blizu mozga oslabljuje njegov imunitet i obični virusi se lakše mogu probiti. Zato sam isto čuo od par osoba da dok ste bolesni je preporučljivo što manje pričati na mobitel iz tog razloga.

 

 

Slažem se s tvojim razmišljanjem, ali zaboravljaš jedan veeeeeeliki detalj u cijeloj priči;

koliki je omjer kvalitete današnje tehnologije spram tehnologije prije 70 i kusur godina,

ovdje govorim o radio uređajima koji su tada postojali,

ili prije barem 60 godina kada govorimo o prvim CB televizorima,

kakve su tehnologije tada korištene za njihovu izradu,

bili dao ruku junačku desnicu u vatru da su 125% ispravne, zdrave i u redu,

hmmmmmm, naravno da ne bi {#} !

 

Što se tiče one 2 sekunde do uspostave poziva, i sam imam neka saznanja o tome,

i vrlo vjerojatno ima nešto u tome, isto kao i u onome kada bi recimo svi motori s unutarnjim sagorijevanjem samo 1 u povijesti bili startani, daklem, upaljeni kako bi svi onda mogli odvesti preko 1 000 000 kilometara, ali zbog silnih naprezanja kod hladnih startanja, pojavljuju se ogromna i razna silna naprezanja, pa od tuda i trošenje motora uz enormnu potrošnja od 40 i više litara na 100 kilometara u tim trenutcima. 

 

Moje je onako odokativno mišljenje kako ipak netko negdje radi u cilju nekakvog istraživanja, koje MOŽDA NAJVJEROJATNIJE uopće i nema  veze s mobitelima i zračenjem, već je krajnji smisao i cilj istraživanja nešto sasvim trideset i deveto poglavlje o smislu reprodukcije kišne gliste u pustinji Gobi {#} !!

ATJ Lučko
14 godina
protjeran
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Potencijalno je opasno šetati cestom, a bome i sjediti u kauču - može se srušiti kuća na tebe. Potencijalno je opasno disati zrak, jer može imati opasne plinove u sebi, i kaj sad- živimo...

WP
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Sve što se prži na suncokretovom ulju postane kancerogeno, skoro svaki dan jedemo kancerogenu hranu. Danny je dobro rekao, sve oko nas je kancerogeno, samo trebamo paziti na količinu izlaganja koancerogenoj tvari...

I'm just sayin'
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Ja ne koristim mobitel za telefoniranje (ironija) :))

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Potencijalno opasno je i trolati na forumu, možeš pobrati ban pa pasti u depresiju i počiniti samoubojstvo{#}

 

Nema nam druge nego da se mi mlađe generacije koje su od malena uz mobitele i wireless internet da ostare kojih 20-30 godina pa ćemo vidjeti koliko sve ovo drži vodu{#}

 

 

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Držim ja njega podalje od međunožja za svaki slučaj {#}

No need to run and hide It's a wonderful, wonderful life No need to hide and cry It's a wonderful, wonderful life
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Umjesto da plaše ljude ovakvim idiotarijama, bolje bi im bilo da se svi ukupno fokusiraju na globalnu zabranu pušenja.


Sve ovo me podsjeća na retarde koji vjeruju da dva mobitela mogu skuhati jaje, jer su "kao i mikrovalna i kuhaju nam mozak" {#}

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mobiteli potencijalno kancerogeni

Mobiteli zrače, oko toga se valjda svi na ovom forumu (a i šire) slažu. Naravno, zrači manje-više i sve drugo: Wireless, TV, radio, mikrovalna, učestalo prigovaranje od strane bolje polovice, itd. Ok, nije baš da išta drugo stavljamo na uho – zbog toga vjerojatno i tolika panika.


Danas smo okruženi hrpom utjecaja koji sami po sebi ne bi napravili neku štetu čovjeku, no kad ih se kombinira, onda dolazi do problema. Primjerice, nedavno sam čul na radiju da oko 300 osoba godišnje oboli od nekog oblika raka u VŽ županiji – statistika koja ne ohrabruje. Užurban život, smog, problemi na poslu i doma, mobiteli, Ivo Sanader,  itd. – kad se kombiniraju, stvaraju velike probleme ljudskom organizmu.


Da se vratim na temu -  mada su mobiteli sastavni dio naših života, hajdemo se složiti da nema potrebe da i djeca u vrtiću već imaju jedan – ne treba im do dvadesete godine života petnaest godina konstantne i vrlo bliske izloženosti zračenju, pogotovo u najosjetljivijoj (pričamo o anatomiji) dobi. I to zračenju o kojem niti struka još nema pouzdane odgovore, nego samo podijeljena mišljenja.

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobiteli potencijalno kancerogeni

Ove neznalice što uspoređuju radio prijemnike i mobitele bi se prije trebali

raspitati o nekim tehničkim detaljima, kao što je npr frekvencija zračenja

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice