Microsoft o Task Manageru

poruka: 55
|
čitano: 11.554
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft o Task Manageru".
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

super :-)

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru

Ovaj novi task manager im je stvarno dobar. Svasta se u njemu moze naci.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
13 godina
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
e napokon :D
16 godina
offline
Microsoft o Task Manageru

A sam izgled windowsa je sve bolji i bolji... Sve izgleda prozračno...

 
2 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru

E to! Mislim da će Windows 8 biti ludnica, sedmica mi je mrak, ali ovo će sigurno biti još bolje i atraktivnije. Jedva čekam izlazak.

Pongy
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

A je,sigurno ćete voljeti metro i aero koji je gotovo sasvim prilagođen touch sučelju?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru

Meni ce se svidjeti tipka ON/OFF na Metro sucelju. Aero je klasicno Windows Vista/7 sucelje.

In nihilum
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
D4RKL1NG kaže...

Meni ce se svidjeti tipka ON/OFF na Metro sucelju. Aero je klasicno Windows Vista/7 sucelje.

Samo djelomično točno jer su i na njemu mijenjali sitnice,a to šta jesu su išli na ruku korisnicima touchscreenova.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

dva pogleda... jednostavn i detaljni... wow, ti softver dizajneri u microsoftu su baš odvažni.

Šta je sljedeće, neke osnovne mogućnosti pretraživanja procesa ?

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft o Task Manageru

Lijepo lijepo, posebno mi se sviđa onaj dio - End now bez dodatnih dijaloga :)

http://steam-expo.com/
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft o Task Manageru

Detaljno i jednoszavno....milina.

Odlican pomak na bolje, nadam se samo da ce tako biti i sa ostalim stvarima na Windozima.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru
e super da su to malo poboljšali da se vidi detaljnije šta koliko troši......
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

Samo jos kad bi se svaka aplikacija zatvorila instantno pritiskom na "End now", bez onoga "Not Responding" sranja koje ti s vremena na vrijeme zna ubit volju za zivotom kad potraje po par minuta.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Microsoft o Task Manageru

OK, ja osobno palim task manager odmah čim se dignu windowsi ali ovo je tako banalna glupost da nemam teksta. Što je slijedeće - detaljan opis kako će defaultni msgbox izgledati? Uostalom, kakva je ovo vijest?

Freak Show Inc.
 
2 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Microsoft o Task Manageru

Ovo je pomak na bolje, napokon  je odmah pokraj imena programa postotak korištenja diska

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
OriginalEXE kaže...

Lijepo lijepo, posebno mi se sviđa onaj dio - End now bez dodatnih dijaloga :)

Bezveze, nije to neka mana, a bome ni prednost (tko voli nek izvoli), a "Search the web" je korisnije

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
lovac82 kaže...
OriginalEXE kaže...

Lijepo lijepo, posebno mi se sviđa onaj dio - End now bez dodatnih dijaloga :)

Bezveze, nije to neka mana, a bome ni prednost (tko voli nek izvoli), a "Search the web" je korisnije

 

ali meni se ne sviđa što će se sa "Search the web" vjerojatno (i logično) otvoriti BING.

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

netko je u microsoftu pogledao što je dobro na KDE. još samo da skuže opciju "always on top" za prozore i svi možete početi hvaliti novi microsoftov uradak. e kad kad dodaju virtualne desktope to će tek bit revolucionarno otkriće!

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
hrvooje kaže...

netko je u microsoftu pogledao što je dobro na KDE. još samo da skuže opciju "always on top" za prozore i svi možete početi hvaliti novi microsoftov uradak. e kad kad dodaju virtualne desktope to će tek bit revolucionarno otkriće!

 

i u tome nema baš ništa lošeg niti nemoralnog.

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
zoran123456 kaže...
hrvooje kaže...

netko je u microsoftu pogledao što je dobro na KDE. još samo da skuže opciju "always on top" za prozore i svi možete početi hvaliti novi microsoftov uradak. e kad kad dodaju virtualne desktope to će tek bit revolucionarno otkriće!

 

i u tome nema baš ništa lošeg niti nemoralnog.

  Osim što je to kopiranje tuđih ideja i rada.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
zoran123456 kaže...
hrvooje kaže...

netko je u microsoftu pogledao što je dobro na KDE. još samo da skuže opciju "always on top" za prozore i svi možete početi hvaliti novi microsoftov uradak. e kad kad dodaju virtualne desktope to će tek bit revolucionarno otkriće!

 

i u tome nema baš ništa lošeg niti nemoralnog.

nema.  najbolje ideje preživljavaju, idu dalje. al loše je to što im je trebalo 10 godina. a tek kad dodaju tabove u win exploreru! u windowsima 9.5 očekujem 'always on top' opciju. za 7-8 godina, dok skuže 

 

*iako, da se niih tako kopira ili jednu drugu kompaniju već bi bilo tužbi tipa mi smo uložili u R&D, znate li koliko je trebalo godina rada da se smisle tabovi za explorer ili opcija na prozoru always on top

MS otkrio toplu vodu MS otkrio toplu vodu
Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2011 10:26 (hrvooje).
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

KDE je open-source{#}

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft o Task Manageru

I kaj bi sad korisnici trebali čekat, dok se oni u Microsoft sjete sklepat Task Manager na Window 8 kakav je trebal bit odavno još na Windows XP fučkaš ti to.{#}

 

Kad bude i dovršen taj novi Task Manager na Windows 8, neče bit niti blizu na nivou jednog ovakvog malog odličnog programčiča veličine 2mb(exe) koji u svom radu troši oko 20mb memorije. Program se zove System Explorer a kaj sve nudi, vidi se i ovak površno na fotki razne opcije su mu složene po Tabovima koji se dodaju ili uklone po želji kao u pregledniku.

 

Ovaj odličan mali programičic može zamjenit Windows Task Manager i to u dva poteza pa nema problema. Ovaj program postoji i u Portabilna verziji, veličine okvirno 5mb pa ko ga hoče isprobat ili koristit eto dole link na službenu stranicu. Na drugom linku je Portabilna verzija sa uputama na Hrvatskom jeziku, gdje su opisane sve bitne mogučnosti ovog programa a tu je i opširniji video(izaberite 720p) kak to sve izgleda u System Explorer.{#}

 

http://systemexplorer.net/

 

https://www.mediafire.com/folder/d4x7pndy9pwjm/System_Explorer

 

 

Pokraj ovakvog odličnog programa kog još briga kako če izgledat Task Manager na Windows 8:) Pokraj ovakvog odličnog programa kog još briga kako če izgledat Task Manager na Windows 8:)
http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 23:27 (rambox).
Moj PC  
4 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
hrvooje kaže...

nema.  najbolje ideje preživljavaju, idu dalje. al loše je to što im je trebalo 10 godina. a tek kad dodaju tabove u win exploreru! u windowsima 9.5 očekujem 'always on top' opciju. za 7-8 godina, dok skuže 

 

*iako, da se niih tako kopira ili jednu drugu kompaniju već bi bilo tužbi tipa mi smo uložili u R&D, znate li koliko je trebalo godina rada da se smisle tabovi za explorer ili opcija na prozoru always on top

 

Jesi ikad vidio W95 TM? A da se razumijemo, to je u to doba bilo smatrano prilično revolucionarnim... Eh. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
hrvooje kaže...

netko je u microsoftu pogledao što je dobro na KDE. još samo da skuže opciju "always on top" za prozore i svi možete početi hvaliti novi microsoftov uradak. e kad kad dodaju virtualne desktope to će tek bit revolucionarno otkriće!

Mrzim biti party breaker, ali Windows vec jako dugo ima always on top opciju, samo sto nemas prikladan gumb za koristenje te opcije na vecini prozora. No funkcionalnost je vec dugo tu (pouzdano znam barem jos od Win98).

 

vlad0 kaže...

Jesi ikad vidio W95 TM? A da se razumijemo, to je u to doba bilo smatrano prilično revolucionarnim... Eh. {#}

Da, svi 9x taskmanageri su posebni po tome da dok su otvoreni potpuno zaustavljaju izvrsavanje svih userland aplikacija i procesa (a bogami mislim da zaustavlja i neke drivere). Zgodan nacin za zaustaviti maliciozan kôd. Lupis ctrl+alt+del i onda imas sve vrijeme svijeta da smislis sto ces s njime. {#}

 

No problem je bio ako si htio imati otvoren task manager dok programi rade, kako bi mogao pogledati nekakve detalje o procesima, nisi mogao jer sve prestaje s radom dok je otvoren. No cekaj! To uopce nije bio problem, jer Win9x task manageri uopce ne prikazuju nikakve detalje o pokrenutim programima osim same liste programa, tako da ih nitko ne bi zelio drzati otvorenima dok nesto radi na racunalu. Od pregrsti opcija koje nude tu su: "end task" gumb, "cancel" gumb (za slucajeve kada korisnik otvori task manager i shvati da to ipak nije ono sto zeli, ili se jednostavno uplasio jednostavnosti pa ga odmah zeli zatvoriti), te cak ima i "shut down" gumb ako korisnik shvati da nema smisla boriti se sa aplikacijama te pozeli odmah ugasiti kompletno racunalo. Te kao posebnu pogodnost posjeduje i "help" gumb u title baru za one koji se osjecaju zbunjeni hrpom mogucnosti koje ovaj task manager nudi. {#}

 

Eh, tko s time nije radio...

Nije ni cudo sto postoje aplikacije kao sto su Process explorer i WinTop.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2011 4:35 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Microsoft o Task Manageru

Pričate kao da ne postoji "select columns..." opcija u View meniju.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

Inače,kada već o 8-ici govorimo,imati će dosta velike hardverske zahtjeve:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8#Hardware_requirements

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft o Task Manageru
g12356 kaže...

Inače,kada već o 8-ici govorimo,imati će dosta velike hardverske zahtjeve:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8#Hardware_requirements

 

A to se razlikuje od HW zahtjeva 7-ice kako? I kakve to veze ima sa TM-om?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
Microsoft o Task Manageru

Zahtjevi su zbilja Veliko mali...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft o Task Manageru

e ljudi jel mi možete dat link di mogu skinut zadnju verziju bete win 8...hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice