Internetske stranice bez programiranja

poruka: 38
|
čitano: 7.497
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetske stranice bez programiranja".
12 godina
protjeran
offline
Internetske stranice bez programiranja

Zanimljivo.. no treba vidjet u praksi. Za manje projekte - čisto ok. 

 

Također postoji slični alati tipa Divine ... psd to wp. Stoga me čudi što što Adobe i prije ovakvo nešto nije napravio.

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Internetske stranice bez programiranja

http://muse.adobe.com/pricing.html

 

Ovo je još zanimljivije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

...iz Adobea navode, da su se odlučili smilovati BUGovim forumašima koji odgovaraju na pitanje. "Kako ću napraviti svoju stranicu?". {#}

 

Dalje se navodi kako je Domagoj implementirao odmah ovaj link u sugestijama, i da kod samog otvaranja teme "Kako ću napraviti svoju stranicu", nudi Muse odmah u prijedlozima. {#}

 

U međuvremenu, Bypass pravi crack. {#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
Jao ne! Jos jedna navala klinaca wannabeee programera!
(al ipak sa evil osmjehom trljam ruke, bit ce posla i para u ispravljanju takvih stranica hehe)
16 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

Vrlo zanimljiva ''stvarčica''. Jedva čekam  da vidim kako sve to funkcionira.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 18:38 (Riker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

Po meni je web dizajn trziste koje je prenapunjeno. Odes na freelancer.com kad ono preko hiljadu bidova za svaki web-dizajn posao. A ovaj Adobe-ov alat ce da doda jos kojih 5 hiljada...

 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Internetske stranice bez programiranja

Coders gonna code.....

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja

 

kao što se vidi iz primjera, radi se o alatu bez velikih mogućnosti namjenjenog samo krajnje nezahtjevnim korisnicima.

 

Svaki proizvod ima svojeg kupca, ali mi pravi programeri i dizajneri nemamo se radi čega brinuti.

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
16 godina
offline
Internetske stranice bez programiranja

Neloše ali ne dovoljno dobro za ono što napravi pravi tim dizajner&programer tj. developer

Super Secret Secret Squirrel
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

Čekaj, napravili su najobičniji WYSIWYG webpage kreator i sad tvrde da su izmislili toplu vodu, koji kur*c

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 21:17 (ormar).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
ormar kaže...

Čekaj, napravili su najobičniji WYSIWYG webpage kreator i sad tvrde da su izmislili toplu vodu, koji kur*c

 

Je ali su ga još k tome lijepo upakirali :)

 

Inaće korisno nekome tko želi imat web stranicu, a ne želi ili ne može platit par tisuća kuna za razvoj.

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
12 godina
protjeran
offline
Internetske stranice bez programiranja

eto.. skinuo Muse, u 5min napravio najobičniju stranicu: Chrome - OK, FF -OK, IE8 - FAIL

taj isti layout ručno složim za ne znam, 8min... no radi u svim browserima. 

 

... ok, to je tek Beta, no ako nece biti cross-browser ..what's the point ?!

EDIT; FF 5.0 - FAIL ... 4.0, 3.6 - OK

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 21:50 (elwood).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
elwood kaže...

eto.. skinuo Muse, u 5min napravio najobičniju stranicu: Chrome - OK, FF -OK, IE8 - FAIL

taj isti layout ručno složim za ne znam, 8min... no radi u svim browserima. 

 

... ok, to je tek Beta, no ako nece biti cross-browser ..what's the point ?!

 

IE8 who cares ?

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 21:28 (woodgamesfx).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
woodgamesfx kaže...
elwood kaže...

eto.. skinuo Muse, u 5min napravio najobičniju stranicu: Chrome - OK, FF -OK, IE8 - FAIL

taj isti layout ručno složim za ne znam, 8min... no radi u svim browserima. 

 

... ok, to je tek Beta, no ako nece biti cross-browser ..what's the point ?!

 

IE8 who cares ?

 

Vecina svijeta.

12 godina
protjeran
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
woodgamesfx kaže...
IE8 who cares ?

Internet Explorer Statistics June 2011 

 

- IE 9 - 3.6%

- IE 8 - 12.6%

- IE 7 - 4.4%

- IE 6 - 2.3%

 

...nažalost. Pretpostavljam da je u našoj regiji stvar još gora.

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
Znam da grijesim, ali ipak iz principa odbijam optimizirat stranice za ie8 ili stariji.
I vjerujem da nisam jedini.
14 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

Ništa posebno. Postoji i Web Page Maker koji radi isto to.

I programeri se ne bi trebali brinuti jer ovo ne može dati koda kao što može programer tako da ... to je glupost ...

*_helper_* msn: dinkecc@windowslive.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Internetske stranice bez programiranja

Neka sam ja dozivio jednu normalnu vijest od Kresimira. Idemo nabolje!

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

Nikad neće postojati savršen alat za takav vizualan način izrade web stranica. Adobe kaže da je razlog zašto su krenuli u razvoj ovog alata taj što je web dizajnerima koji ne žele naučiti kodirati* potreban alat u kojem će layout slagati na način kao da rade u InDesignu. Haha... Nek im je sa srećom (Adobeu).

 

Nikada to neće biti moguće. Zašto? Zato jer se nešto složi u InDesignu i šalje na ispis. A svaki papir uvijek prikazuje sadržaj na isti način. U print dizajnu nema problema s time da se na jednoj vrsti papira (zovimo ga "Matte IE 6 White 150gsm") pojavi double margina ili da nešto nije alignano, a da je na drugim vrstama papira (zovimo ih "Firefox Glossy Premium Heavy" i "Matte Chrome Offset White") sve u redu osim toga što su potrebna dva različita formata custom fontova...

 

Dakle - to je print media - složiš u InDesignu > ispis. Nema problema, nema ispravljanja, nema grešaka. Sadržaj na papiru izgleda točno onako kako je dizajner zamislio (pravi WYSIWYG).

 

Web media je nešto drugo. Svaki browser ima svoju implementaciju standarda pa često ne prikazuju neke stvari identično drugima. Neki browseri ljepše rendaju fontove, neki ljepše iscrtavaju shadowe i gradiente, ali niti jedan ne prikazuje 100% identičan sadržaj. Naravno, oni najbolji su vrlo slični, a oni malo stariji stvaraju probleme. (I tako će to uvijek biti, uostalom, to je dokaz da se napreduje. Ne možete od starijih browsera očekivati da podržavaju nove tehnologije.

 

Naravno, postoji progressive enhancement i graceful degradation, ali neki vizualni alat to nikad neće moći samostalno složiti. To se radi ručno.

 

Ručni kod ima brojne prednosti nad generiranim. Jedna od njih je ta da nema nepotrebnog generiranog smeća u kodu jer je on rađen ručno. A tko ga radi ručno pazi da je što kompaktniji i jednostavniji. A što je kod kompaktniji i jednostavniji to je manji, a to znači manja veličina fileova = brže učitavanje = ušteda prometa na serveru.

 

* Poručujem takvim "web dizajnerima" da i ja želim biti fizičar, ali po mogućnosti bez tamo nekih formula, zakonitosti i sličnoga zato jer mi ne ide matematika. Jednostavno, "razmišljam na drugačiji način".

 

Dakle, "web dizajneri", shvatite da je kodiranje osnovni dio weba, web je zasnovan na HTML-u i ne možete se time baviti ako ga ne želite naučiti. Uostalom, nije to nikakvo programiranje, već običan tekstualni opis onoga što crtate u Photoshopu. Preporučujem takvim "web dizajnerima" da se preusmjere na grafički dizajn ili da savladaju ono što je potrebno da bi se moglo raditi u web struci.


Pokušajte biti filmski snimatelji, ali nemojte pokušavati naučiti upravljati kamerom. Kamera je strašna, tisuće malih gumbića koji rade tko zna što, a ako pritisnete krivu kombinaciju pokrećete launch sequence za detonaciju bombe, a uostalom, vi ste kreativni, vi želite biti snimatelji, a ne zanimaju vas gumbići jer "ne razmišljate na taj način"

Potpis ;)
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja

da, ali ne razumijes, njima se to ne da... sto bi oni to morali uciti ? oni su slobodne duse, oni razmisljaju na drugaciji nacin...

 

sreca pa "oni" nisu inzenjeri xD

13 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
HTML je još mila majka, svladao sam ga u par tjedana još na Amigi. Ali ako hoćeš nešto "dinamičnije", pa počneš brijati sa js, css-om, perlom, php-om... pa zašto se tvoj genijalni kod ne prikazuje kako treba na tabletima... vrlo brzo nabiješ miopiju kojih -8 kao ja:-(

Već godinama tražim WYSIWYG alat koji bi mi zamjenio txteditor, ali sam još u doba FrontPagea skužio da je to utopija.
15 godina
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
Luciano kaže...
Već godinama tražim WYSIWYG alat koji bi mi zamjenio txteditor

Sretno, ja sam daaaaavno odustao :)

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
tnakir kaže...
Luciano kaže...
Već godinama tražim WYSIWYG alat koji bi mi zamjenio txteditor

Sretno, ja sam daaaaavno odustao :)

 

dakle niti Expression Web niti Dreamweaver nisu dovoljno dobri za vas ? Uf !

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
15 godina
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
zoran123456 kaže...
tnakir kaže...
Luciano kaže...
Već godinama tražim WYSIWYG alat koji bi mi zamjenio txteditor

Sretno, ja sam daaaaavno odustao :)

 

dakle niti Expression Web niti Dreamweaver nisu dovoljno dobri za vas ? Uf !

Visual Web Developer

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
16 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

Neki s foruma znaju da u HR vodim Adobe korisničku grupu i da koristim njihove alate, ali o ovome ne mogu reći nešto posebno. Bojim se da je to alat koji će kao i Edge biti koristan na kratke staze. Jedino ako se misli koristiti kao priprema dizajna za developera, ali to već imaju i InDesign i Illustrator.

 

S druge strane, moj je stav da problem Flash platforme nije samo u tehnologiji već u činjenici da Adobe želi od dizajnera stvoriti programere (znamo da je teško napraviti i obrnuti slučaj). Sada ćemo još jednom napraviti istu stvar. Očito se želi iskoristiti njihova akvizicija Day Softwarea u raznim smjerovima, za enterprise klijente, ali i za manje.

 

Više bih volio da u Dreamweaver naprave wizarde za stvaranje WP tema. Eto, volio bih da me Adobe iznenadi, ali iskreno sumnjam.

 

 

 

Jesi li i ti Svjetski Putnik ? www.svjetskiputnik.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2011 9:52 (CartmanLee).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
Evo isprobao sam jučer betu Muse-a i mogu reći da sam više nego zadovoljan, s obzirom da sam dizajner ova opcija je više nego dovoljna kada bude u svojoj 3-4 verziji, biti će so long kodiranje... A za sada sasvim ok, jednostavno i imaš slobodu kreiranja onoga što imaš u glavi... (osim ako si dobar u kodiranju onda te baš briga)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
CartmanLee kaže...

 

Više bih volio da u Dreamweaver naprave wizarde za stvaranje WP tema. Eto, volio bih da me Adobe iznenadi, ali iskreno sumnjam.

 

 

Postoji 3party Photoshop plugin  - wizard za stvaranje WP tema: Divine.


No kad malo razmislim: Muse je odlična stvar! Zašto?

Ovak i onak u njemu ne možeš radit nešto posebno s javom i server side kodom. Stoga to je program u kojem se stvori prijelom dizajna u HTML i ostatak radit ručno (što nije neka novost na tržištu - ali ideju je Adobe dobro odradio)

 

No to sve pada u vodu ako nije cross-browser.

 

EDIT;

 

U praksi idealno bi izgledalo: graphic designer složi dizajn u Muse-u, programer dobiva gotov HTML i upogoni. Stoga naziv " Internetske stranice bez programiranja" izgleda malo napuhano.

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2011 10:05 (elwood).
16 godina
neaktivan
offline
Internetske stranice bez programiranja

@Elwood : Ali za takve stvari već imaš pluginove za Illustrator i InDesign - napraviš dizajn i exportaš ga u HTML5. Taj upgrade je Adobe objavio prije nekoliko mjeseci. A po viđenome i ispobanom, kvaliteta koda je slična ovome što generira Muse.

Jesi li i ti Svjetski Putnik ? www.svjetskiputnik.hr
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Internetske stranice bez programiranja
tnakir kaže...
Luciano kaže...
Već godinama tražim WYSIWYG alat koji bi mi zamjenio txteditor

Sretno, ja sam daaaaavno odustao :)

:-) Znam, i ja sam na tom putu...

Ali, to opće nije neka znanost za izvesti, a kada bi se bar browseri čvrsto držali standarda. Ali ako za npr. jedan <DIV> moram sat vremena "kopati" jer ga npr. samo IE8 krivo posloži, onda nema tog WYSIWYG alata koji će nam biti od pomoći:-(

 

A opet s druge strane, nekoć sam za neke trivijalne stvari bio prisiljen naučiti programirati u assembleru (Z80), a danas se i kritične stvari tipa OS pišu u daleko ugodnijem okružju (C++). Stoga me čudi kako još nitko nije napravio dobar WYSIWYG web editor?!

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice