Imamo HD!

poruka: 281
|
čitano: 42.673
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Imamo HD!".
12 godina
offline
Imamo HD!

     808 HTV 1 - TTXT 01.06. 02:04:03

                   1/2

        TELETEKST    PROMOCIJA

 

  ZAGREB, 1. lipnja

  Od 1. lipnja HRT počinje  eksperimen-

 talno emitiranje u HD (high definition)

 rezoluciji na posebnom kanalu

 HRT 2 HD kao uvod u prijenos Svjetskog

 nogometnog prvenstva.

  Naime, programski sadržaji na HTV 2

 bit će konvertirani iz SD (standard de-

 finition) rezolucije u HD rezoluciju,

 čime će gledatelji imati jasniju i kva-

 litetniju sliku na malim ekranima.

  Poseban kanal nosit će oznaku "HRT 2

 HD", a gledateljima će biti dostupan na

 zemaljskoj (DVB-T) platformi u digital-

 nom multipleksu B, u kojoj se inače

 nalaze kanali HRT 3 i HRT 4.

  HRT 2 i HRT 2 HD su kanali koji će

 imati isti sadržaj, a razlika će biti

 u rezoluciji.

 <<< 800               HRT

  800     806     807     809

IMAMO...?
IPAK NEMAMO JER OVO NIJE HD KVALITETA SLIKE
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.6.2014 16:13 (jozo65).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!

"Vrlo vjerojatno će se kao glavni problem kod gledatelja pokazati nedostatak recivera koji su u stanju primiti MPEG4 signal jer kada se 2008. godine odrađivao prelazak s analogne na digitalnu televiziju, izabrana je najjeftinija moguća varijanta i masovno su prodavali najjeftiniji DVB-T prijemnici, uglavnom MPEG2. Već tada je bilo onih koji su upozoravali da se previše gleda kratkoročno."

 

"Ovo blagostanje trajat će na žalost samo do 15. srpnja, pa iskoristite tu priliku. S obzirom da HRT navodno nema niti jedna reportažna HD kola, niti svoje HD kamere."

 

Znači 2008. kupiš MPEG-4 prijemnik da bi pogledao SP 2014.

 
19 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Imamo HD!
Tony kaže...

"Vrlo vjerojatno će se kao glavni problem kod gledatelja pokazati nedostatak recivera koji su u stanju primiti MPEG4 signal jer kada se 2008. godine odrađivao prelazak s analogne na digitalnu televiziju, izabrana je najjeftinija moguća varijanta i masovno su prodavali najjeftiniji DVB-T prijemnici, uglavnom MPEG2. Već tada je bilo onih koji su upozoravali da se previše gleda kratkoročno."

 

"Ovo blagostanje trajat će na žalost samo do 15. srpnja, pa iskoristite tu priliku. S obzirom da HRT navodno nema niti jedna reportažna HD kola, niti svoje HD kamere."

 

Znači 2008. kupiš MPEG-4 prijemnik da bi pogledao SP 2014.

Pa ako baš hoćeš - nije ovo prvi put da HRT emitira HD program (iako je svaki put do sada to bilo pod oznakom eksperimentalno)

 

A i prespor prelazak na 16:9 je opravdavan time da gledatelji većinom imaju CRT prijemnike. Tako da možeš ti reći - ni sada nije vrijeme još za HD jer narod većinom ima MPEG2 dekodere, pričekajte još malo...

...
16 godina
offline
Re: Imamo HD!
Tony kaže...

...

 

Znači 2008. kupiš MPEG-4 prijemnik da bi pogledao SP 2014.

 

I onda ti opet neće trebat sigurno do Olimpijade 2016. A možda ni tad.

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
9 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!

"Vrlo vjerojatno će se kao glavni problem kod gledatelja pokazati nedostatak recivera koji su u stanju primiti MPEG4 signal jer kada se 2008. godine odrađivao prelazak s analogne na digitalnu televiziju, izabrana je najjeftinija moguća varijanta i masovno su prodavali najjeftiniji DVB-T prijemnici, uglavnom MPEG2."

 

Tko je bio pametan, malo je pričekao i nije srljao, nego se informirao, pa je kupio prijemnik koji dekodira i mpeg2 i mpeg4. I sada nema dodatnih troškova.

 

Trebalo bi malo pogledati stare BUG-ove i vidjeti što ste vi preporučili.

 

 

 
2 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!

A kada će taj HD trajno biti dostupan , kmmm 2025 možda.

 
16 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Imamo HD!

Nekad se stvarno osjećam kao da živim u 3rd world country. 

14 godina
offline
Imamo HD!

trebali su trajno pustit hd i nadodat hrt1, super je slika čemu zajebavanje ljudi za prahistorik slikom iz 90tih

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Imamo HD!
zeroname kaže...

A kada će taj HD trajno biti dostupan , kmmm 2025 možda.

hehe, ti si nepopravljivi optimist {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: Imamo HD!
Miro kaže...

Pa ako baš hoćeš - nije ovo prvi put da HRT emitira HD program (iako je svaki put do sada to bilo pod oznakom eksperimentalno)

 

A i prespor prelazak na 16:9 je opravdavan time da gledatelji većinom imaju CRT prijemnike. Tako da možeš ti reći - ni sada nije vrijeme još za HD jer narod većinom ima MPEG2 dekodere, pričekajte još malo...

 

HD se prvi puta kod nas pojavio 2006. godine u MPEG4 varijanti, pa su znalci već tada mogli čuti i saznati za MPEG4. DVB-T u Hrvatskoj postoji od 2002. godine, pa se od tada do masovnijeg prijelaza na digitalnu tv moglo jako puno toga naučiti.

 

Prespor prelazak na 16:9? Ja još uvijek imam CRT televizor. DVB-T televiziju gledam od 2005. godine (prvo MPEG2, pa onda MPEG4).

 

http://www.hrt.hr/analogna-i-digitalna-mreza-odasiljaca/dvb-t-mpeg-2-i-mpeg-4

 

http://www.hrt.hr/uploads/media/Prelazak_na_digitalnu_televiziju_u_Hrvatskoj.pps

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2014 21:38 (BudalastoStvorenje).
12 godina
offline
Imamo HD!

Sta je sa nama koji imamo MAxTV.e ? :D 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Imamo HD!

Ako se sadržaj naručuje u HD/FHD kvaliteti zašto onda HD2 nebi ostao? i jednostavno bi filmovi,dokumentarne serije i HD sportski sadržaj bili isključivo na drugom...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Imamo HD!
SimeKZ kaže...

Sta je sa nama koji imamo MAxTV.e ? :D 

Očito da ne preostaje ništa drugo osim ukopčavanja riblje kosti natrag, ja sam poslao HT-u upit u vezi toga ali oni naravno nemaju tu informaciju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Imamo HD!
Nije tu meni nesto jasno, velika vecina novih TV-a od 2008. Pa na dalje je dolazila s MPEG4. A i ovako i onako oni koji imaju dvbt samostalne prijemnike u vecini slucajeva imaju crt televizore, tako da realno gledano oni ni nemaju koristi od tog.

A kako HRT nema HD opremu ja vec par godina gleda skalirano na 1080p preko MAX tv-a i sad u zadnje vrijeme VIP tv-a znaci u pogledu HRT proizvodnje nema promijena. Osim sto ce sad ici iz Brazila HD, pa ce taj dio streama biti kvalitetniji za sto cu spojit antenu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Imamo HD!
PC - stručnjak kaže...
 A i ovako i onako oni koji imaju dvbt samostalne prijemnike u vecini slucajeva imaju crt televizore, tako da realno gledano oni ni nemaju koristi od tog

 

Osim što mogu gledati HRT2 HD i s tim samostalnim prijemnicima. Npr. ja tako radim.

16 godina
offline
Re: Imamo HD!
zeroname kaže...

A kada će taj HD trajno biti dostupan , kmmm 2025 možda.

pa iskreno, pošto se kod nas uglavnom ne proizvodi HD sadržaj, kakav je uopće smisao HD kanala?

novi filmovi i serije su vjerojatno unutar ~5% programa.. tu spadaju i novije reklame koje snimaju u HD-u.. studijski program (bar na HRT-u) se snima sa prastarim Ikegami kamerama iz 90ih, za to ne treba HD kanal.. tu i tamo imaju pokoji Panasonic Digisuper objektiv..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Imamo HD!
PC - stručnjak kaže...

A kako HRT nema HD opremu ja vec par godina gleda skalirano na 1080p preko MAX tv-a i sad u zadnje vrijeme VIP tv-a znaci u pogledu HRT proizvodnje nema promijena. Osim sto ce sad ici iz Brazila HD, pa ce taj dio streama biti kvalitetniji za sto cu spojit antenu.

Kreće i to polako. Kad će stalno emitiranje u HDu, ne znam, ali vjerujem da će biti nešto poput ?Nove? koja ima i HD i SD kanal sa istim programom - pa eto, ovisno o materijalu, nekad ima koristi od HD kanala, a nekad i ne...

 

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
15 godina
offline
Re: Imamo HD!
zeroname kaže...

A kada će taj HD trajno biti dostupan , kmmm 2025 možda.

Ni tada. HRT je procijenio da je trošak prelaska na HD prevelik/neisplativ i neće trajno prijeći na HD nikada. Prije će se prijeći na neki novi (budući) standard nego na HD.

13 godina
offline
Imamo HD!

čisto sumnjam da je problem za gledanje mpeg4 programa nedostatak recievera. većina osoba koje znam, kućanstva imaju televizore sa mpeg4 tunerom

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Imamo HD!

pronašao program, a kad ono mala slika. probao u postavkama raširiti sliku ono isto. {#} dok drugi programi normalno rade, zar samo ja imam takav problem!?

These Days
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!

"dostupan svima" naravno da znači dijametralno suprotno, tj. u HRT Android aplikaciji nema nikakvog HD-a...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!

Jeli to samo kod mene format slike 4:3 ili je i kod drugih tak?

Arduino Uno SMD R2
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!
HOTCHIX.INFO - NIJE SIGURNO ZA POSAO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Imamo HD!
nixass kaže...

pa iskreno, pošto se kod nas uglavnom ne proizvodi HD sadržaj, kakav je uopće smisao HD kanala?

novi filmovi i serije su vjerojatno unutar ~5% programa.. tu spadaju i novije reklame koje snimaju u HD-u.. studijski program (bar na HRT-u) se snima sa prastarim Ikegami kamerama iz 90ih, za to ne treba HD kanal.. tu i tamo imaju pokoji Panasonic Digisuper objektiv..

Zar se nikad nisi upitao kamo idu silni novci samo od pretplate koja im se slijeva iz mojeg i tvojeg džepa a oni tehnikom nisu još ušli u 21. stoljeće. E dok će ljudi tako razmišljati i boljeti ih briga onda ćemo imati stalni HD puno dalje nego ona 2025. koju je gore kolega spomenuo a oni nesposobni uhljebi koji tamo rade će i dalje živjeti ko bubreg u loju na naš račun. Isto tako se i država ponaša, uzima nam iz džepa gdje god stigne i nikom ništa, Hrvati šute ko zadnje pič..  Kako Slovenci imaju Prvi i Drugi u HD-u a pretplata im je mislim kao i kod nas.

16 godina
protjeran
offline
Imamo HD!

eh da je imati neki dobar tv za gledati to u HD-u.. bar nekih 102cm..

Long Live Freedom
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!

Žalosno je što u našem kokošinjcu od države još nemamo HD osim ovih vječitih eksperimentalnih izleta. Naši susjedi slovenci od početka godine imaju i 1. i 2. nacionalni program u HD a mađari već više godina imaju programe u HD (M1 HD, M2 HD, Duna HD) i koje uredno doma primam preko riblje kosti. Jedino mi moramo biti zaostala vukojebina. 

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Imamo HD!

ja ga nemogu naći

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Imamo HD!
Quiem kaže...

Nekad se stvarno osjećam kao da živim u 3rd world country. 

Definitivno se ne mozes tako osjecat vjeruj mi

Ali shvacam poantu ;)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
15 godina
offline
Re: Imamo HD!
Miha LA kaže...

pronašao program, a kad ono mala slika. probao u postavkama raširiti sliku ono isto. {#} dok drugi programi normalno rade, zar samo ja imam takav problem!?

To je njima normalno, izgleda da ce tako biti dok ne pocne nogometno prvenstvo. Ja isto nisam uspio razvuci sliku, ako nista drugo bar nije HD na DVB T2.

12 godina
neaktivan
offline
Imamo HD!

Kad su kod nas u školu došli snimat neki prilog za dobro jutro i vijesti nisu ništa snimili jer im se zaplela traka od kazete u kameri pa se cijela traka strgala. Toliko od HD-u-

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
1 8 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice