Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

poruka: 21
|
čitano: 4.786
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski WP7 Marketplace i na webu".
15 godina
odjavljen
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

zivi bili pa vidili! 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

a što ce biti sada sa postojecim accountovima koji su vec na WP7. Naime kada sam ga kupio trebao sam acc registrirati na zune u neku drzavu to sam napravio kao i vecina ljudi na USA ili UK, no sad se to ne moze izmjeniti. Ima naznaka da se to bude moglo izmjeniti, ili moram otvoriti novi live racun?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 11:01 (r3n0).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

Pa nadam se da se budu opmateili i omogucili da se moze promjenit drzava. Uopce ne kuzim smisao takve banalne zabrane,neka onda barem napisu neko logicno objasnjenje zasto je to tak..

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
r3n0 kaže...

a što ce biti sada sa postojecim accountovima koji su vec na WP7. Naime kada sam ga kupio trebao sam acc registrirati na zune u neku drzavu to sam napravio kao i vecina ljudi na USA ili UK, no sad se to ne moze izmjeniti. Ima naznaka da se to bude moglo izmjeniti, ili moram otvoriti novi live racun?

Moraš otvoriti novi. Vjerojatno ionako ništa nisi kupovao, jer nisi mogao, pa nije veliki problem. Reset telefona obavezan :-(

kach kaže...

Pa nadam se da se budu opmateili i omogucili da se moze promjenit drzava. Uopce ne kuzim smisao takve banalne zabrane,neka onda barem napisu neko logicno objasnjenje zasto je to tak..

Za sada nema tih naznaka, no nikad se ne zna, treba bit optimist. Sad, da se isplati čekati, ne isplati se...

Domagoj
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

Hrvatski Marketplace? Ne, hvala... Bar zasad. Fali pola aplikacija koji su dostupni za US tržište (a servise da i ne spominjem). Uz malo truda i na US marketplaceu se može stavit HR kreditna kartica i dalje normalno sve funkcionira...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
keyless kaže...

Uz malo truda i na US marketplaceu se može stavit HR kreditna kartica i dalje normalno sve funkcionira...

Ako nije problem može kratko objašnjenje ili link na upute kako to napraviti?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
Paolo2612 kaže...
keyless kaže...

Uz malo truda i na US marketplaceu se može stavit HR kreditna kartica i dalje normalno sve funkcionira...

Ako nije problem može kratko objašnjenje ili link na upute kako to napraviti?

Mene bi isto ovo zanimalo pa pliz objasni

 

Inace na HR marketplaceu nema dosta aplikacija. Neam Adobe PDF reader na primjer.

 

Ja sam inace probao sa 4 kartice iz HR i izgleda da nemam srece. Ako je netko uspjesno kupio nesto preko HR marketa sa HR karticom molim da mi objasni sa kojom je karticom to napravio. Ja sam svoj cemer detaljnije opisao na:

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje-mobilne-platforme/wp7-marketplace-iz-hrvatske-hr-accountom/148046.aspx

 

Hvala

13 godina
protjeran
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

Ma... evo objavili su da če ujediniti storeove, id-eve i passeve jer ja ni sam više neznam kolko usluga imaju i di mi je kaj. Inače hrvatski marketplace je šaka jada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
chemmy kaže...

Ma... evo objavili su da če ujediniti storeove, id-eve i passeve jer ja ni sam više neznam kolko usluga imaju i di mi je kaj. Inače hrvatski marketplace je šaka jada.

 Moze link?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
JosephBullet kaže...
Paolo2612 kaže...
keyless kaže...

Uz malo truda i na US marketplaceu se može stavit HR kreditna kartica i dalje normalno sve funkcionira...

Ako nije problem može kratko objašnjenje ili link na upute kako to napraviti?

Mene bi isto ovo zanimalo pa pliz objasni

 

Inace na HR marketplaceu nema dosta aplikacija. Neam Adobe PDF reader na primjer.

 

Ja sam inace probao sa 4 kartice iz HR i izgleda da nemam srece. Ako je netko uspjesno kupio nesto preko HR marketa sa HR karticom molim da mi objasni sa kojom je karticom to napravio. Ja sam svoj cemer detaljnije opisao na:

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje-mobilne-platforme/wp7-marketplace-iz-hrvatske-hr-accountom/148046.aspx

 

Hvala

 Procedura je slijedeća. Potrebno se staviti neku US adresu koja ima isti poštanski broj kao billing adresa kreditne kartice.
 
U praksi ide ovako. Ako imaš american express (provjereno radi sa tom karticom, za ostale ne mogu tvrdit) i živiš u Zagrebu uneseš npr slijedeću billing adresu
 
Street: 1 Pike Street
 
City: New York
 
Zip code: 10002
 
State: NY
 
United States
 
Karticu najbolje unjeti preko mobitela tj. prilikom prve kupnje će tražiti da se doda kartica. Poželjno je biti spojen preko nekog US VPN-a. Ja sam jednom greškom obrisao karticu i onda mi ju nije htio ponovno dodat (valjda jer je vidio non-US ip adresu) pa sam se onda spojio preko VPN (meni je sasvim ok radila free verzija www.vpnreactor.com). Napomena: Obzirom da WP7 ne podržava direktno spajanje na VPN iskoristio sam PC kao hotspot. Isto tako, kreditnu karticu nije moguće unjeti (meni nije niti jednom uspjelo) preko www.xbox.com ili www.zune.net. Za unos preko www.windowsphone.com ne mogu tvrdit jer nisam isprobao.
 
Uz to se može koristiti virtual prepaid card www.CLiffsCard.Com . Ovo je jedna od rijetkih ako ne i jedina virtualna prepaid kartica koja radi s WP marketplace-om.
 
Jednom kad je kartica unesena bez problema su moguće su daljnje promjene na billing.microsoft.com (nažalost preko te stranice se može samo mjenjat ali ne i dodati kreditna kartica).
 
 
 
 
 
Alternativa, puno jednostavnije je napraviti UK account gdje je dovoljno slijedeće.
 
Street: adresa koja naplate kartice npr. Bukovačka 166
 
Zip code: M1 1AA
 
City: London
 
 
 
Kad sam prvi put kupio WP7 uređaj tamo još u 12.2010. prvo sam (slučajno) odabrao UK marketplace koji mi je prihvatio gotovo sve HR kreditne kartice (dakle VISA debitna i kreditna, Mastercard, Amex) ali sam se ipak nakraju otvorio novi US account zbog boljih servisa.. Istina, bilo je za*ebancije oko postavljanja kreditne kartice ali se nakraju isplatilo...

13 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
knight kaže...
chemmy kaže...

Ma... evo objavili su da če ujediniti storeove, id-eve i passeve jer ja ni sam više neznam kolko usluga imaju i di mi je kaj. Inače hrvatski marketplace je šaka jada.

 Moze link?

 

http://www.engadget.com/2012/05/02/microsoft-ditches-windows-live-brand-explains-new-approach-to-c/

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

nema ni angry birds. -.-" {#}

Obožavam htc Evo 3D
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/05/02/cloud-services-for-windows-8-and-windows-phone-windows-live-reimagined.aspx


Vygantas :

2 May 2012 11:28 AM
#
Can we finally change liveid country

 

Chris Jones - Microsoft:

@Vygantas As noted in the blog post, there are still some areas we continue to work on such as migrating your account (credit cards and purchase history) from one market (currency) to another if you’ve connected your account to services such as XBox LIVE.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

El se zna kada će otprilike biti dostupne XBOXlive igrice?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

A baš Nod14. Ajmo Domagoj malo istraživačkog novinarstva probaj saznat za taj xbox live i zune pass, pa da se može reči da je WP marka došla u Hrvatsku. S ovakvim makteplaceom se samo sramote...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
chemmy kaže...

A baš Nod14. Ajmo Domagoj malo istraživačkog novinarstva probaj saznat za taj xbox live i zune pass, pa da se može reči da je WP marka došla u Hrvatsku. S ovakvim makteplaceom se samo sramote...

 

Baš i mene zanima... Ali onako nevezano za istraživačko novinarstvo vjerujem kako postoji velika šansa da ćemo službeno moći koristiti oba servisa tamo negdje iza 2020. {#} {#}

 

15 godina
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

Moja predpostavka je da cemo Xbox live dobiti kad udemo u EU, tako nekako. 

 

Inace meni nije jasno zasto neka igra ili aplikacija koja doda na US marketu $0.99

http://www.windowsphone.com/en-US/apps/8d445a0a-d2c7-4b4c-a0e3-3aa01f2afaab

 

Na hr marketu dod 8Kn

http://www.windowsphone.com/hr-HR/apps/8d445a0a-d2c7-4b4c-a0e3-3aa01f2afaab

 

Ko racuna tu konverziju? Sanader? Di su nestale 2 Kn? I zasto mi kad kupim nesto za iPhone sto dode $0.99 sa kartice cca 5,80Kn (ili koliko je vec tecaj u banci iz koje mi je kartica). Ako bi mi itko ovo znao objasniti bio bi mu zahvalan.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
JosephBullet kaže...

Moja predpostavka je da cemo Xbox live dobiti kad udemo u EU, tako nekako. 

 

Inace meni nije jasno zasto neka igra ili aplikacija koja doda na US marketu $0.99

http://www.windowsphone.com/en-US/apps/8d445a0a-d2c7-4b4c-a0e3-3aa01f2afaab

 

Na hr marketu dod 8Kn

http://www.windowsphone.com/hr-HR/apps/8d445a0a-d2c7-4b4c-a0e3-3aa01f2afaab

 

Ko racuna tu konverziju? Sanader? Di su nestale 2 Kn? I zasto mi kad kupim nesto za iPhone sto dode $0.99 sa kartice cca 5,80Kn (ili koliko je vec tecaj u banci iz koje mi je kartica). Ako bi mi itko ovo znao objasniti bio bi mu zahvalan.

Xbox live dobiješ kada microsoft službeno počne prodavati/podržavati xbox u hrvatskoj.

 

A što se tiče cijena - apple i ms su pod istragom u australiji zbog tih napuhanih cijena i zanimljivih tečaja. A možda i u još nekim zemljama...

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
Paolo2612 kaže...
A što se tiče cijena - apple i ms su pod istragom u australiji zbog tih napuhanih cijena i zanimljivih tečaja. A možda i u još nekim zemljama...

 

Ne razumije. Sad ispada da je nasa sreca sto AppStore ne podrzava cijene u Kunama jer bi inace i one bile prenapuhane? Zapravo je moje pitanje zasto je na AppStoreu cijena u $? Dal to znaci da HR nije podrzana? Ako je to istina zasto sam bez beda ukucao HR karticu?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski WP7 Marketplace i na webu
JosephBullet kaže...
Paolo2612 kaže...
A što se tiče cijena - apple i ms su pod istragom u australiji zbog tih napuhanih cijena i zanimljivih tečaja. A možda i u još nekim zemljama...

 

Ne razumije. Sad ispada da je nasa sreca sto AppStore ne podrzava cijene u Kunama jer bi inace i one bile prenapuhane? Zapravo je moje pitanje zasto je na AppStoreu cijena u $? Dal to znaci da HR nije podrzana? Ako je to istina zasto sam bez beda ukucao HR karticu?

Ne koristim apple proizvode pa neznam situaciju s podrškom i cijenama

 

Samo kažem da u raznim državama cijene istih aplikacija su različite (i na appstoreu i na zune marketplaceu)

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski WP7 Marketplace i na webu

Uspjesno sam obavio prvu kupnju preko wp7 marketplace-a.Pitate se kako?Pa zapravo je vrlo jednostavno,sve sto trebate je otic u zagrebacku banku i zatraziti poklon visa karticu.To ce vas kostati 110 kn i sa tom karticom mozete kupovati bilo gdje online i kod nas u ducanima.

Prolazi bez problema na wp7 marketu i nebudete imali nikakvih problema ako vam je drzava namjestena na US.Kupio sam si weather flow app za 2.18$ i presretan sam. {#}

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice