HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

poruka: 131
|
čitano: 16.720
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...".
13 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
coso9288 kaže...

Što je osoba manje inteligentna teže joj je prihvatiti koncept da se neke stvari mogu desiti bez ikakvog razloga i da nitko nije "kriv".

 

Nekad su munje predstavljale bijes bogova a danas je krivac HAARP/illuminati/alieni

 

Većina ljudi (Oni koji vjeruju u HAARP i sl.) je jednostavno pre glupa i pre ograničena da bi shvatila vlastiti besmisao.

Ili što je osoba inteligentnija teže joj je prihvatiti koncept da se neke stvari mogu desiti bez ikakvog razloga i da nitko nije "kriv" zato su ljudi i počeli istraživati :P

 

Tanka je linija između genijalnosti i ludosti {#}

Moje će ideje jednoga dana pokretati svijet! Ne postoji zastava dovoljno velika da prekrije nevine ljudske žrtve!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
wyks kaže...

 

mrkač kaže...

Čitam i ne vjerujem.... {#}

E vidite ,i to je budućnost Rvacke - (možda i) buduća premijerka. S obzirom na sve ,upravo ono što zaslužujemo! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
kizo2703 kaže...

E vidite ,i to je budućnost Rvacke - (možda i) buduća premijerka. S obzirom na sve ,upravo ono što zaslužujemo! {#}

Dokazali smo dvije stvari.

1. Ako imamo dvije katastrofalne opcije - treća će dobiti na popularnosti bez obzira na kvalifikacije.

2. Ako imamo dvije katastrofalne opcije - treća ne mora nužno biti bolja.

 

Pitanje za mirovinu u humanoj životnoj dobi glasi:

Tko je bolji za vođenje Države:

a.) Organizirani kriminal

b.) Neorganizirani kriminal i ekonomska politika po staro-rimskom naputku veći porez=veći profit

c.) Neobrazovana političarka čiji je one-hit-wonder požurnica-mail pri zaposlenju kolege

 

Ukoliko ne znate odgovoriti na pitanje imamo dodaten informacije za pomoć:

a.1.) Stranka koja je pored prgršt mogućnosti nakon zatvaranja bivšeg vodstva odlučila vratiti se na jedino mjerljivo gore stanje - ono prije nego ju je preuzeo osuđeni kriminalac.

a.2.) Koalicija u kojoj najpopularniji političar na nedavnim izborima javno kaže kako partneri samostalno ne bi skupili ni mizeriju postotaka glasova

a.3.) Političarka koja je javno izbačena zbog nedoličnog ponašanja (korupcije) koje osuđuju poimenice svi javno-tribinaši ispred butige, ali nekako je upravo tim potezom stekla više popularnosti nego ijednim potezom dok je bila ministrica.

 

Još ste neodlučni? {#}

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
protjeran
offline
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
wyks kaže...

Još ste neodlučni? {#}

Budimo iskreni: ni četvrta ,peta ,šesta i n-ta opcija nisu ništa bolje. I gdje smo onda sad?

 

U ku**u smo bili još prije izbora 2011. {#}

 

Ali ,budimo pozitivni ,vratimo se na temu: nacisti na mjesecu!!

Nazi base on moon Nazi base on moon
Navodno ,još uvijek ih ima ,i vjeruje se da su oni potakli osnivanje Europske Unije! {#}

{#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 18:45 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
uuY kaže...

Nije li činjenica da su amerikanci zloupotrebljavali cijepljenje u svrhu špijunskih vojnih akcija deleko značajnija od toga što ima ljudi koji iza prirodnih katastrofa vide neku vojnu urotu ?

 

Ali ne, važno je udariti - kao i svi drugi - po alternativcima, tzv. "teoretičarima zavjera".

 

Njih valja ismijavati što više - dok s druge strane svjedočimo strašnim zlodjelima i obmanama establišmenta kojem bi trebali vjerovati.

 

Jer je po slabima lako udariti, lako je napisati "budale vjeruju u haarp", ali je teško napisati npr. "SAD je zločinačka organizacija".

 

Pa udari i ti onda, Drago, po slabima, baš si duhovit i pametan.

Ovo ti je majstore, tipična greška u argumentaciji, koja se svodi na lažne dileme.
Dakle tebi je postavljeno sve na istu "vagu" po kojoj ako neka institucija,
stranka ili organizacija u nekim situacijama griješi, laže i prikriva,
onda automatski ne lažu oni na "suprotnoj strani" i mora ih se pratiti bez kritike?
Cinizam ti neće pomoći, jer nema mjesta generalizaciji ni između dva blizanca, kamoli da se jednu državu koja zauzima
pola kontinenta i broji 314 milijuna ljudi, sve zajedno proglasi zločincima.
Nisam advokat Dragi, ali ako si uopće pročitao cijeli osvrt, vidio bi da on nigdje nikog nije nazvao budalom, dapače
anegdotalno nabraja da je i svatko od nas u nekom trenutku podržavao neku teoriju "zavjere".
Eto ja osobno mislim da je dobar dio sportskih događaja diktiran kladionicama.
Mislim da se telekomi zavjerenički dogovaraju da nam "moraju" dignuti cijene zbog novog poreza.
Nitko npr. neće proglasiti i primjetiti zavjeru pivovara da neprestano mijenjaju oblike boca kako bi
bili nekompatibilni pri zamjeni sa "konkurentskim" pivom, te kako bi onda ostali njihova mušterija
zbog kaucijskog listića na kojem piše "3 boce pana, 2 boce ožujsko, 2 nepoznata"
To je meni zavjera samo takva. Rasizam prema staklu. Zar je moja 10 godina stara boca kriva što je takvog oblika i boje?
nije li staklo staklo? nismo li svi jednaki pod licem nebeskim i reciklažnom peći?
:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 18:48 (overhaul).
12 godina
neaktivan
offline
HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

Odgovor rustweaveru (nije radio BUG OL, tj. nisam mogao ovo objaviti normalno uz citat)

 

Postojale su antene kraj Beograda koje su ukradene, postoje i u Grazu. Nije to originalni HAARP, ali u tom su sustavu.

Ja nisam kemičar međutim pročitao sam što kažu agronomi. Na mjestu gdje se posadi npr. GMO kukuruz iz Monsanta može kasnije niknuti samo taj kukuruz i niti jedan drugi.
I to što kažeš je istina.
Ja ću napisati što sam istraživanjem pronašao o nekim kompanijama:
AstraZeneca - dokazano uništavanje studija o smrtnosti pacijenata koji su koristili lijek Seroquel
- Vicodin koji je direktor odjela davao novinarkama koje je podvodio kako ne bi bile sposobne za sud
BASF - IQ djece čije su majke u vrijeme trundoće uzimale neke njihove lijekove i pripravke upola manji od onih koji su rođeni od zdravih majki
Bayer - još u IIWW prodavao plin nacistima
- pronađeni dokumenti o financiranju građanskog rata u Kongu
-prodavali neoznačeno sjeme GMO riže (hmm.. pitam se zašto)
DuPont - navodno odgovorni za ubojstvo Johna Wheelera, insidera američkih zračnih snaga radi zataškavanja razloga masovnog umiranja ribe i ptica u Arkansasu
-plaćali kampanju G.W. Busha
Dow-zbog katastrofe u Bhopalu umrlo 4000 ljudi, unakaženo 500000
Eli Lilly - plaćaju doktorima za pripisivanje lijekova u SADu 20000$ mjesečno, imaju tu evidenciju i o broju lijekova i mjestima izdavanja
GSK - priznali da imaju vlastitu "paravojsku", koristili ju za zauzimanje sela u Aziji za testiranje na ljudima
-prodavali kontaminirane lijekova u Porto Ricu i SADu, umrle tisuće ljudi od srčanog udara
-majkama davan njihov lijek (doslovno je za ništa) Paxil zbog kojeg su djeca umirala pri porodu
Merck - svoje znanstvenike na studijama potpisivali kao znanstvenike sa nezavisnih sveučilišta - Vioxx je tada ubio 50 000 ljudi
Novartis - prvo cjepivo za H1N1 (sumnjivo brzo proizvedeno) koje uzrokuje spontane pobačaje
-odveli vladu JARa na sud jer su htjeli spustiti cijene lijekova za siromašne
Pfizer - djeca iz sela Kano, Nigerija, korištena kao pokusni kunići za antibiotik - umrlo 11 000
-liječnik koji je napisao tekst o njima otpušten je iz Huff Posta
-sponzoriraju liste najboljih analgetika
Sanofi - povezivani s financiranjem rata u Iraku

Također, postoji Monsanto. O njemu ima pak toliko slučajeva poznatih da nisam ni pisao, slobodno progooglajte.
Ovo je offtopic ali mislim da vrijedi pročitati - za one koji misle da su teorije zavjere nešto nevjerojatno, tajanstveno, daleko i možda nepostojeće... ne. To nisu nikakve teorije već činjenice da je sve podređeno kapitalu i neki će napraviti sve da to postignu i to se događa... tu je blizu i prisutno.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 18:51 (logik).
Moj PC  
8 5 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
coso9288 kaže...

Što je osoba manje inteligentna teže joj je prihvatiti koncept da se neke stvari mogu desiti bez ikakvog razloga i da nitko nije "kriv".

 

Nekad su munje predstavljale bijes bogova a danas je krivac HAARP/illuminati/alieni

 

Većina ljudi (Oni koji vjeruju u HAARP i sl.) je jednostavno pre glupa i pre ograničena da bi shvatila vlastiti besmisao.

Zašto istraživati išta? Bolje ostaviti sve kako je i vjerovati da se dogodilo sam tak. Slučajno.

 

Koliko znam to nije neki postupak koji neo ateisti zagovaraju na ovom vrlom forumu.

 

Radije se ostavi pisanja tko je glup jer je najgluplji upravo onaj koji se dobro osjeća kad svima kažu da su glupi. Ljudi uče cijeli život i treba znati prihvatiti nove spoznaje.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
16 godina
offline
HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

Smiješne teorije zavjere šire upravo oni koji žele prikazati SVE teorije zavjere smiješnima

(i, naravno, budale). Tu su Ameri odlično odradili posao, pa recimo sad da netko i zna 100%

ko i kako je ubio Kennedya, svi će ga proglasiti budalom, kao i sve ostale (koji zbilja jesu budale)

 

 

Btw, koliko se sjećam, Bundeswehr je priznao da njihovi avioni šire chemtrailse, samo nisu

htjeli reći u koju svrhu

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 19:14 (segregator).
Moj PC  
4 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
logik kaže...

Odgovor rustweaveru (nije radio BUG OL, tj. nisam mogao ovo objaviti normalno uz citat)

 

Ja nisam kemičar međutim pročitao sam što kažu agronomi. Na mjestu gdje se posadi npr. GMO kukuruz iz Monsanta može kasnije niknuti samo taj kukuruz i niti jedan drugi.
I to što kažeš je istina.


Također, postoji Monsanto. O njemu ima pak toliko slučajeva poznatih da nisam ni pisao, slobodno progooglajte.
Ovo je offtopic ali mislim da vrijedi pročitati - za one koji misle da su teorije zavjere nešto nevjerojatno, tajanstveno, daleko i možda nepostojeće... ne. To nisu nikakve teorije već činjenice da je sve podređeno kapitalu i neki će napraviti sve da to postignu i to se događa... tu je blizu i prisutno.

 

Monstato je napravio kukuruz koji je otoporan na herbicid. Isti je onda korišten da ubije druge vrste. 

Ne vidim razlog zašto "kasnije" ne bi mogle rasti druge biljka? Kod nas općenito vlada negativno mišljenje o GMO hrani, koja je inače kod nas i zakonom zabranjena. Tako da ti je to vjerojatno rekla-kazala.

 

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
16 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
Sale_ds kaže...

Nisam neki teoreticar tih zavjera i u globalu me boli tuki jer nemrem ionak nis pa cemu se naprezat...al daj mi samo na ovo odgovorite..

Jel zbilja mislite da, ajmo za primjer uzet harp il neka druga postrojenja, vojna, istrazivacka il kakva jos postoje govore istinu i samo istinu oko toga kaj rade i cim se bave?  Svi govore istinu i samo istinu jer tak u zakonu pise a? I nasi politicari govore samo istinu, pa vjerovatno onda svi govore istinu. Nitko ne laze. nikada, za vjeke vjekova amen, jel? {#}

Cisto sumnjam u to al i dalje me boli tuki. Ak nes sjebu sam nek me ne boli i nek bude brzo i kratko :D
Zalosno je jedino kaj smo sjebali planet koji nam je dao jako puno, a mogao je i jos vise.. samo zbog pojedinaca gladnih moci i para. To je ono kaj meni dize tlak..

A čuj normalno da svi govore istinu,Izlanuo se a lažu samo kad im nekaj ne ide u prilog ili rade za veče intrese(to je danas česta praksa) jel pa onda ne spominju nezgodne detalje.Sjeti se Engleza i njihove Iračke Avanture, dakle imali su informacije od strane njihovih špijuna da Irak zapravo nema operativno kemijsko oružje.No ništa zato budemo lagali jel, točnije Tony Blaire laže pred engleskim parlamentom i eto oni ipak šalju njihovu vojsku u Irak.Zbog toga je Tony Blaire kasnije izgubil izbore kaj drugo tak to ide u praksi.

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iraq/6652310/Iraq-inquiry-Tony-Blair-told-days-before-invasion-WMD-had-been-dismantled.html

 

Po defoltu sve kaj ima veze s vojskom,Nevinašce i nekim njezinim operacijama ono kaj čuješ u medijima nema veze s istinom.Dakle pričaju jedno jel a u pozadini rade nekaj drugo.Nezgodna istina obično ide pod tepih, pa kad se eto ipak nekaj sazna nakon puno godina onda se zapitaj šta se sve radi danas, a nije baš za javnost(osim ako neko ne progovori) zato kaj krši razne zakone pa i zdrav razum.{#}

 

 

 

 

Eto jednog vrlo podmuklog primjera, koji je otkriven nakon šezdeset godina i u praksi ovo spada pod zločin protiv čovječnosti i zdravog razuma bez greške.Dakle radnja je smještana u Venezuelu, gdje su Ameri tajno radili medicinske eksperimente tako da su ljude namjerno zarazili sa Sifilisom i Gonorejom.Da bi situacija bila još gora, ti ljudi su bili zaraženi bez svog pristanka dakle namjerno i podmuko na prevaru.Ameri su išli tolko daleko da su zarazili puno ljudi u bolnicama za mentalne bolesnike, dakle pravi pokusni kuniči hm pa prema tome je slučaj Guantanamo mačji kašalj to sigurno.Baš me zanima kakvi su to bilo doktori, točnije idijoti koji su znali da to kaj rade nikak nije normalno ali eto ipak su odradili taj podmukli posao jer eto šef kaže odradi i šuti.Ovaj tajni pokus Amera nikad nije niti trebal izač u javnost, no eto srečom ipak sve je došlo na vidjelo ali tek nakon šezdeset godina.

 

http://www.bbc.com/news/world-latin-america-14712089

 

 

Baš me zanima kaj bi ljudi napravili danas, da neko sazna da je namjerno zaražen od strane neke druge osobe ili da je čak za to kriva vlast neke države.Kolko ja znam zatvorske kazne za ovakve rabote su velike, barem kaj se tiče uređenih i kolko tolko normalnih država.

 

Ti bokca kakve budalaštine u praksi, pa kako iko normalan uopče može prihvatit neku ispriku za ove medicinske pokuse u Venezueli.Eto dogodilo se priznamo krivo smo, pa eto sad se izvinjavamo zato kaj smo mentalne pacijente i ostale ljude bez njihovog pristanka zarazili sa prilično zahebanim boleštinama.S obzirom o čemu se tu radi jel, svaka isprika nakon tolko godina ne vrjedi baš ništa to sigurno.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 21:44 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
Xanzzu kaže...

Kod nas općenito vlada negativno mišljenje o GMO hrani, koja je inače kod nas i zakonom zabranjena. Tako da ti je to vjerojatno rekla-kazala.

 

{#}

 

GMO hrana nije zakonom zabranjena u Rvatskoj.

Postoji odredba kojom se GMO hrana oslobađa obilježavanja tj. proivođač je ne mora označiti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
logik kaže...
Postojale su antene kraj Beograda koje su ukradene, postoje i u Grazu.

Nisu postojale i ne postoje, to su izmišljotine. Daj mi slike tih antena.

 

Kako možeš biti siguran da su to baš HAARP-ove antene, a ne nešto drugo? Piše na njima?

 

Kakva je to logika koja kaže da bi SAD išle postavljati antene nekakvog tajnog projekta u državu koja nije članica NATO saveza i u kojoj inače vlada veliki animozitet prema amerikancima. I onda još kažeš da su ih ukrali? Došli nekakvi klošari i prodali ih u staro željezo, a ameri samo promatrali što se događa?

 

A da i ne spominjem da HAARP kao takav nije sposoban izazivati promijene u vremenu ili još gore - potrese. Jedna munja oslobodi više energije nego što to učini HAARP, a koliko ono munja nastane svake sekunde? Kako bi točno HAARP iznad čistog neba trebao stvoriti oblake? Objasni mi taj hipotetski mehanizam djelovanja.

 

logik kaže...
Ja nisam kemičar međutim pročitao sam što kažu agronomi. Na mjestu gdje se posadi npr. GMO kukuruz iz Monsanta može kasnije niknuti samo taj kukuruz i niti jedan drugi.

Molit ću te za izvor te tvrdnje. To su ozbiljne stvari, pa se nadam da imaš i ozbiljne izvore.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 20:15 (rustweaver).
15 godina
odjavljen
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
logik kaže...

Ja ću napisati što sam istraživanjem pronašao o nekim kompanijama: ....

Ovaj popis pokazuje nešto što je upravo suprotno teorijama zavjere. Naivno je očekivati da je svijet takvo mjesto na kojem za ovakve gadosti treba neka složena globalna zavjera. Dovoljno je određeni broj ljudi djeluje pohlepno i bez empatije, a ekonomsko gospodarski sustav je takav da upravo sociopatima omogućuje bez uspon.

 

Xanzzu kaže...

 

Monstato je napravio kukuruz koji je otoporan na herbicid. Isti je onda korišten da ubije druge vrste.

Ne vidim razlog zašto "kasnije" ne bi mogle rasti druge biljka? Kod nas općenito vlada negativno mišljenje o GMO hrani, koja je inače kod nas i zakonom zabranjena. Tako da ti je to vjerojatno rekla-kazala.

Mislim da je to krivo prenesena informacija. Nije problem u tome da GMO kukuruz ubije druge vrste, već ih oprašuje, te tako radi križance. Kako je GMO kukuruz modificiran na način da ne klija, u velikom broju slučajeva ni tako nastali hibridi ne klijaju i sjeme koje seljak ostavi za sljedeću godinu je beskorisno. I onda još ako i proklija, Monsato tuži seljake koji uzgajaju takvo sjeme (iako bi zapravo seljak njih trebao tužiti jer su mu modificirali usjeve), isključivo s ciljem da ih financijski iscrpi troškovima parnice.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
MrBlc kaže...

Mislim da je to krivo prenesena informacija. Nije problem u tome da GMO kukuruz ubije druge vrste, već ih oprašuje, te tako radi križance. Kako je GMO kukuruz modificiran na način da ne klija, u velikom broju slučajeva ni tako nastali hibridi ne klijaju i sjeme koje seljak ostavi za sljedeću godinu je beskorisno. I onda još ako i proklija, Monsato tuži seljake koji uzgajaju takvo sjeme (iako bi zapravo seljak njih trebao tužiti jer su mu modificirali usjeve), isključivo s ciljem da ih financijski iscrpi troškovima parnice.

Da, tačno. Ali to nije karakteristika samo GMO niti sjemena proizvedenog od strane Monsanta. Zrno bilo kojeg hibridnog kukuruza (a takvog je 99,9% u našem regionu) se ne može koristiti kao sjeme. Ili ako se može koristiti daje puno manje prinose nego originalno sjeme. A niti je GMO niti ga proizvodi Monsant.

16 godina
offline
HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

Zašto imamo toliko teorija zavjera i zašto je u zadnje vrijeme toliko popularna tvz. paraznanost?

 

Odgovor je da nam znanost ne daje odgovore dovoljno brzo i jasno.

 

Znanost je ta koja se ne može decenijama složiti oko npr. globalnog zagrijavanja.

 

Tek u zadnje vrijeme malo više čujemo o tome, kad i svaka budala vidi svojim očima da zaista nastupa topliji period na Zemlji i da će u slijedećih 100godina ozbiljno naj*bat ljudi koji žive kraj vodenih površina.

 

 

Glavni problem danas je, što su moćne globalne korporacije postale glavni financijeri znanosti i država.

 

Postali su ono što je Katolička crkva bila u mračnom Srednjem vijeku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
memulica kaže...

Zašto imamo toliko teorija zavjera i zašto je u zadnje vrijeme toliko popularna tvz. paraznanost?

 

Odgovor je da nam znanost ne daje odgovore dovoljno brzo i jasno.

Pa se umjesto točnim odgovorima koje dugo moramo čekati okrećemo prigodno izmišljenima koji se rađaju kao na pokretnoj traci?

 

Tu se onda postavlja pitanje želimo li mi doista nešto naučiti o svijetu oko sebe, ili samo trebamo hrpu bajki kojima bi objašnjavali svijet oko sebe. Neovisno o njihovoj točnosti, glavno da imamo odgovor na sve?

 

memulica kaže...
Znanost je ta koja se ne može decenijama složiti oko npr. globalnog zagrijavanja.

Kako da ne. Taj se mit provlači ukolo već jako dugo i ne može biti dalji od istine.

 

 

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
memulica kaže...

Glavni problem danas je, što su moćne globalne korporacije postale glavni financijeri znanosti i država.

 

Konačno jedna pametna, a većina ljudi to ne shvaća.

Današnju znanost financiraju isključivo korporacije i/ili države koje se temelje na kapitalističkim principima. Jedino što im je bitno je zarada. I to malo preostalo kontrole nad njima provode vlade koje su opet pod potpunom kontrolom kapitala i korporacija. Naravno da mnogi ljudi današnjoj znanosti ne vjeruju zdravo za gotovo jer shvaćaju da je znanost rob kapitala.

Ali, da ne pričam u prazno, evo primjera.

Moja partnerica ima multiplu sklerolozu. Prima svakodnevno inekcije koje NE LIJEĆE nego BI TREBALE usporiti progresiju bolesti. Te inekcije plaća zdravstveno osiguranje. Konkretno, koristi Copaxone. Paket od 30 inekcija košta 5000$ (nije greška, pet tisuća dolara! link: http://www.pharmacychecker.com/compare-drug-prices-online-pharmacies/copaxone-20+mg&252ml/36487/102316/). Firma koja ih proizvodi je Teva Neuroscience, ima od 100-250 zaposlenika i godišnji prihod veći od 73 milijarde dolara i čistu dobit od 4,58 milijardi dolara u prošloj godini (link: http://www.marketwatch.com/investing/stock/teva/financials). Radi se o čistoj dobiti nakon što se pokriju svi troškovi uključujući znanstvenoistraživački rad, proizvodnju, patente, plaće itd. Ako mislite da je to puno, ta ista firma je 2010. godine imala čistu dobit 12,43 milijarde dolara. Može li moja partnerica očekivati lijek koji će je izliječiti? Pa tko bi bio lud opće to istraživati?

Ako vam se surfa, probajte istražiti koliko košta jedan tretman kemoterapije pa se onda zapitajte zašto se svake godine piše o lijeku protiv raka, a na kraju ništa od toga.

Eto, upravo zbog takvih stvari danas puno ljudi više ne vjeruje znanosti i skloniji su reći da postoji nešto ili netko kome smo mi samo (potrošna) roba. Nazovite to zavjerom, teorijom zavjere ili ludošću, ali ja se slažem s njima.

16 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
rustweaver kaže...

Pa se umjesto točnim odgovorima koje dugo moramo čekati okrećemo prigodno izmišljenima koji se rađaju kao na pokretnoj traci?

 

 

Da, jer je to u prirodi čovjeka.

Pogotovo danas, kad informacije pristižu u milisekundama.

 

Eto znanost danas ne može dat jednostavan i točan odgovor, da li je nrp. hrana koju konzumiramo zdrava ili nije.

Imaš gomilu različitih i kontradiktornih znastvenih studija o hrani. Rezultati zavise o tome tko ti je sponzor ili naručitelj studije.

 

O globalnom zagrijavanju i dalje nemaju pojma ... ne znaju koje su posljedice i gdje će se događati.

Meteorolozi i klimatolozi su i dalje na razini babe vračare.

 

O stanju u medicini i lijekovima valjda je svima jasno.

 

Znanost danas služi samo industriji tj. svojim glavnim sponzorima.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
memulica kaže...
rustweaver kaže...

 

O stanju u medicini i lijekovima valjda je svima jasno.

 

Znanost danas služi samo industriji tj. svojim glavnim sponzorima.

 

 

Što bi JP Morgan rekao Tesli "Ako je energija besplatna, a kako ću ja zaradit"

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.5.2014 9:30 (segregator).
14 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
memulica kaže...

 

Eto znanost danas ne može dat jednostavan i točan odgovor, da li je nrp. hrana koju konzumiramo zdrava ili nije.

Imaš gomilu različitih i kontradiktornih znastvenih studija o hrani. Rezultati zavise o tome tko ti je sponzor ili naručitelj studije.

 

 

To što na portalima čitaš vijesti tipa: Šokantno: brokula lječi rak! Još šokantnije: paprika izaziva menigitis!

u biti i nema nikakve veze s znanošću.

Preporučam knjigu Loša znanost, autor je Ben Goldcare.

/dev/null
16 godina
online
HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

i kome da čovjek vjeruje?

znanstvenici se mogu potkupiti, političari se mogu potkupiti. time se dobivaju znanstvene činjenice podržane zakonima.

alternativne metode su većinom znanstveno neprovjerene metode, s hrpom subjektivnih mišljenja.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
mrkač kaže...
memulica kaže...

 

Eto znanost danas ne može dat jednostavan i točan odgovor, da li je nrp. hrana koju konzumiramo zdrava ili nije.

Imaš gomilu različitih i kontradiktornih znastvenih studija o hrani. Rezultati zavise o tome tko ti je sponzor ili naručitelj studije.

 

 

To što na portalima čitaš vijesti tipa: Šokantno: brokula lječi rak! Još šokantnije: paprika izaziva menigitis!

u biti i nema nikakve veze s znanošću.

Preporučam knjigu Loša znanost, autor je Ben Goldcare.

 

A nije loše pogledat i ovaj film, da se vidi kako se znanost može kupit:

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

Drago mi je vidjet kako se lako na forumu razbacuje terminom znanost, vidim da imamo doktoranada iz raznih područja ovdje. :)

 

Znam ja čovjeka koji je pogledao većinu teoretičare zavjera, od Ickea pa do ne znam koga već, razumije on kako svijet, znanost i svemir funkcionira, masoni, crkva, pederi, Amerika kontrolira potrese,  a to šta je 4 godine bio 1. godina fakulteta to nikome ništa.

 

Onda će se netko pohvalit da ima diplomu, da je obučen za znanstvenu analizu i kritičko razmišljanje, ma čak i da imate doktorat sa nekog od hrvatskih, pa i većine stranih sveučilišta, vi ste DALEKO (generalno govoreći, imamo mi i strašno dobrih znanstvenika) od ozbiljne znanosti.

 

Svak sumnja u kapitaliste i da današnji svijet diktira kapital, a nitko se ne pita od čega bi teoretičari zavjera živjeli da ne snime novi dokumentarac ili napišu novu knjigu, pogotovo u ovom svijetu u kojem je poznato da 100-200 velikih firmi drže 99% poslova.

 

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/1835616_700b.jpg

 

Ovo je jedna dobra slika, s naslovom Media today, koja očito prikazuje dijametralno suprotne verzije iste priče te manipulaciju informacijama. Vi, koji gledate/čitate dokumentarce/knjige  ste također predmetom utjecaja subjektivnog opredijeljenja pojedinca, i razlikujte činjenicu od mišljenja, te nedostatak informacije od činjenice. Da samo kritički i osuđivački nastrojeni gledate na te zavjere kao i na današnji kapitalizam, vidjeli bi koliko toga ne drži vodu. Kad vam prezentira informacije neka vlada/firma, lako odmahnete rukom i promrmljate manipulacija podacima, a kada se neka zavjera temelji na "mjerenjima" ili šta ja znam, slušate ih ko božju riječ.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.5.2014 10:20 (Zeromaxy21).
 
4 2 hvala 0
16 godina
offline
HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

@DEXCRO, vidiš, zato je šačici ljudi u kapitalizmu jako u interesu, da ljudi raspravljaju u iditotizmima tipa HAARP ili sisama tamo neke "zvjezde", a ne o problemima o kojim ti pišeš.

Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
mrkač kaže...

 

 

To što na portalima čitaš vijesti tipa: Šokantno: brokula lječi rak! Još šokantnije: paprika izaziva menigitis!

u biti i nema nikakve veze s znanošću.

Preporučam knjigu Loša znanost, autor je Ben Goldcare.

 

Ko uopće govori o portalima i njihovim žutilu ?

 

Npr. dodaci u hrani. Još malo, pa ćemo jest pravi 'Soylent Green'.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
online
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
rustweaver kaže...
..
logik kaže...
Ja nisam kemičar međutim pročitao sam što kažu agronomi. Na mjestu gdje se posadi npr. GMO kukuruz iz Monsanta može kasnije niknuti samo taj kukuruz i niti jedan drugi.

Molit ću te za izvor te tvrdnje. To su ozbiljne stvari, pa se nadam da imaš i ozbiljne izvore.

 -ovaj dio zapravo nema veze s 'gušterima i sl'.. nego čisto pravno, ugovori koje kooperanti potpisuju s Monsantom, licence pa do tog da jednom 'zaraženo' zemljište više ne može biti korišteno za eko proizvodnju, tj 'markicu'. Ali to su čisto pravni-licencčni tj biznis razlozi (ne GMOasti..), jednako ako da proizvođač eko hrane krosti umjetna gnojiva.. tad ne može staviti tu etiketu 'eko', ništa više. ... jedini dio zavjere je što industrija kao Monsanto lobiranjem donosi takve zakone, tako da jednom GMO, uvjek GMO.. -samo biznis i eliminiranje konkurencije (koje ni nema) ili poljoprivrednika koji bi željeli sami proizvoditi sjeme. Nema razlike u npr energetskoj ovisnosti EU o ruskom plinu ili Monsantovom sjemenu. Licence, vlasništvo (i time zarada), ne 'gmazovi'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...

Ah, primitivna ismijavanja svega što ne spada u "službena" obrazloženja me navode da svratim do wc-a i povratim. Nije da nema hrpu smeća na netu i hrpa teoretičara bez pokrića ali zabadanje glave u pijesak nije ništa manje glupo. Samo gledajte tv, slušajte farmaceute i političare, jedite GMO, vjerujte bankama. -ako ništa drugo barem će vas Drago s odobravanjem potapšati po ramenu , "tako je sine, sad si pravi građanin EU". 

 

 

Moj PC  
5 9 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
ihush kaže...

 -ovaj dio zapravo nema veze s 'gušterima i sl'.. nego čisto pravno, ugovori koje kooperanti potpisuju s Monsantom, licence pa do tog da jednom 'zaraženo' zemljište više ne može biti korišteno za eko proizvodnju, tj 'markicu'.

Možda se više ne može dičiti eko markicom, ali biološki gledano može sve i dalje saditi kao i prije.

 

Sasvim je druga stvar ako je farmer koristio nekakav specijalizirani herbicid koji ubija sve osim GMO kukuruza, pa u tako zatrovanom tlu više ništa drugo ne raste. To onda više nije krivnja kukuruza, nego kemikalije kojom je zalio tlo, kukuruz će rasti i bez kemikalije. Opet - "ako", jer ulazimo u špekulacije, no to je jedino što mi pada na pamet.

 

Pravne zavrzlame, tužbe ljudi koji sade nelicencirani GMO kukuruz (kojima je takav nikao jer je slučajno oprašen peludom sa obližnjeg GMO polja). Pravne gluposti gledamo posvuda, pa kako ih onda ne bi bilo i u agrikulturi? Sterilno sjeme... jedni tvrde da ga monsanto prodaje, monsanto tvrdi da posjeduje tehnologiju, ali da ne prodaje takvo sjeme, i jedni i drugi zaboravljaju da većina poljoprivrednika ionako svake godine kupuje sjeme. No uvijek ostaje pitanje monopola, smije li se dozvoliti da svjetska proizvodnja hrane leži u rukama jedne kompanije...

 

Mnogo je kontroverzi, ali ponajmanje onih koje se stalno provlače po medijima. Pokazatelj nepoznavanja problematike GMO hrane. Svaka ideja, koliko god ona dobra bila, se može zlorabiti kako bi se iscijedilo još više profita. Što ne znači da ideja kao takva nije dobra, nego samo da njome trenutno kormilare ljudi upitnih ciljeva. Uvijek sam napadao GMO problematiku sa zdravstveno/biološke strane, nisam se bavio ekonomijom i geopolitikom.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAARP, Wingdingsi, Erich von Däniken...
Nitko ne spori da razne zavjere postoje diljem svijeta. No smiješno je tvrditi za nešto o čemu pojma nemaš, a izgleda ti neobično, da je bilo što, pa tako i zavjera. Ako ne znaš onda budi svjestan da ne znaš i onda bar to znaš.

Teorija zavjere je prečac da bi se reklo kako nešto znamo, bez potrebe da to stvarno znamo. Slično kao i religijska objašnjenja.

Uvijek ima stvari koje ne možemo objasniti, ali nekima takvo stanje stvari nije prihvatljivo, pa će radije 'znati' nešto što su čuli i nisu ni na koji način u stanju provjeriti, nego priznati nemogućnost spoznaje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice