Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

poruka: 18
|
čitano: 5.743
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića".
16 godina
offline
Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

ako se mi snalazimo sa razno raznim adblockovima, snaći će se i oni koji imaju velike resurse i od toga žive

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Ja koristim Abine DoNotTrackMe addon za FF:

(nemam pojma zašto sam to uopće instalirao{#})

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
 
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Interesantno... Home Tab su najavljivali za verziju 4. Sad smo na 19, Home Tab-a ni na vidiku. Vjerujem da ćemo ovaj feature vidjet u Firefoxu 47.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Isto + AdBlock.

14 godina
odjavljen
offline
Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Firefox koji broj? Iskreno, postajem polako, ogorčen, Mozillinom politikom gleda updateova, posebno od verzije 3.6, što ponekad u specifičnim scenarijima djeluje dosta kaotično, psoebno kod mene, ako uzmemo u obzir činjenicu da partial update nikad nije radio, do činjenice da mi ponekad nakon full updatea Firefox ne radi, odnosno proces ostaje zaključan, a sam Firefox mi se ne diže, a i da ne zaboravim cijelu priču koja me je koštala puno vremena i živaca, dok je izašao update za Flash, priznajem, to nije do Mozille, a s druge strane, u trenucima dok mi je svaki resurs, pa doslovno svaki megabajt bitan, Firefox sa 4 otvorena taba, ponekad ih imam i 20-tak, zauzima opasnih 400Mb. Ukratko što se tiče priče sa third party cookies, apsolutno  sam da se korisniku ponudi izbor, jer veliki broj kupaca upravo pronalazi proizvod zahvaljujući vezanim pretragama i kontekstualnom oglašavanju, te bi takav pristup mogao nanjeti veliku štetu oglašivačkoj industriji. Opet, ponekad se želim vratiti u zlatno doba Interneta, dok je tržištem vladao Netscape, a browseri plaćali, barem sam znao što dobivam.

 
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Wow..već su na 22 svaka im čast:).

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
WItcher kaže...

Wow..već su na 22 svaka im čast:).

Na 19 su. To su samo planovi za budučnost ;)

16 godina
online
Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

ja volim kad mi se prikazuju relevantne reklame ili nikakve :)

 

slična tracking tehnologija su one super multi plus kartice koje se svojevoljno koriste u shoping centrima.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Na operi imate opciju Accept cookies only from the site I visit barem vec dvije godine. Nije automatski upaljeno, ali to je prvo sto promjenim na operi. A urlfilter.ini preuzet od fanboya uz par mojih izmjena i nema reklamaaaaaaaaa. Javascript diseblan po defaultu na svim stranicama te brisanje svih cookija nakon gasenja browsera i ja sam zadovoljan. Ako bas trebam javascript onda samo dozvolim toj pojedinoj stranici da ga vrti, isto i za cookije, ipak zelim da mi bug zapamti login i da mogu postove/TU/TD/Hvala stancat.

Za flash i slicno ima Enable plug-ins only on demand i teraj.

I najbitnije Block all popups, SVE ih blokiraj i daj notification da je blokan ako ga ipak zelim otvoriti.

 

Samo mi fali requestpolicy addon od firefoxa da kontroliram cross domain zahtjeve.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 14:10 (Ante).
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
F1-IVO kaže...

Ja koristim Abine DoNotTrackMe addon za FF:(nemam pojma zašto sam to uopće instalirao{#})

ja adblock+ i ghostly. također dvije blokirane na bugu. gemius (kojeg sam proaktao od prvog dana, odvratni su) i google analytics

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
Jack Sparrow kaže...
WItcher kaže...

Wow..već su na 22 svaka im čast:).

Na 19 su. To su samo planovi za budučnost ;)

  Imali su 20-ku u beti dan nakon objavljivanja 19-ke. A odavno imaju 21 u alfi.

Evu upravo pogledao, sad imaju 22 alfa. http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-central/

Jos malo pa ce prestici Chrome.  {#}

 

Smijesni su i jedni i drugi...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
nixass kaže...
F1-IVO kaže...

Ja koristim Abine DoNotTrackMe addon za FF:(nemam pojma zašto sam to uopće instalirao{#})

ja adblock+ i ghostly. također dvije blokirane na bugu. gemius (kojeg sam proaktao od prvog dana, odvratni su) i google analytics

ja korstim adblock + ghostery, + https everywhere

12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Kako na Google Chrome da isključim third party tracking cookie?

Znam puno, ali ne i dovoljno...
13 godina
protjeran
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
dachoxl kaže...

Kako na Google Chrome da isključim third party tracking cookie?

Traži cookies, onda nešto content settings i block third party cookies.

Ad astra peronospora
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
dachoxl kaže...

Kako na Google Chrome da isključim third party tracking cookie?

 Settings-> Show advanced settings...-> Content Settings...-> Block third-party cookies and site data

 

Za Firefox je također i ovo dobra kombinacija:
Adblock Plus + NoScript  + BetterPrivacy + isključeni third party kolačići u opcijama FF-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 18:41 (D1001).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića

Hvala! Blokirano.

Znam puno, ali ne i dovoljno...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
WItcher kaže...

Wow..već su na 22 svaka im čast:).

To nije nešto na čemu im se treba čestitati, niti nešto zbog čega bi ih trebalo kuditi. Imaš razvojni ciklus koji se pokušava pridržavati vremenskog roka od N mjeseci, kada on završi sve što se u tom vremenskom roku dovršilo ulazi u stabilni firefox, verzija firefoxa se uvećava za 1, i počinje novi razvojni ciklus. Jako jednostavna stvar, a ljudi toliko drame oko toga...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Release_early,_release_often

0xBADC0DE
12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 22 bez oglašivačkih kolačića
D1001 kaže...
dachoxl kaže...

Kako na Google Chrome da isključim third party tracking cookie?

 Settings-> Show advanced settings...-> Content Settings...-> Block third-party cookies and site data

 

Za Firefox je također i ovo dobra kombinacija:
Adblock Plus + NoScript  + BetterPrivacy + isključeni third party kolačići u opcijama FF-a.

Blokirao sam  Block third-party cookies po ovom uputstvu i sve je bilo super, dok nisam htio podiči jedan fajl na Google Disc. Tada mi je dobri i pošteni Google javio da ne mogu to uraditi zato što sam blokirao cookies... Morao sam ponovo aktivirati...

 

Zamisli, kaže mi Google: "Jarane moj ne dam ti da koristiš besplatno prostor u oblaku, ako mi ne dozvoliš da te pratim"... Nije baš ovim riječima, ali je suština ista.

Znam puno, ali ne i dovoljno...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice