Je li Facebookov e-mail promašaj?

poruka: 73
|
čitano: 9.307
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li Facebookov e-mail promašaj?".
15 godina
neaktivan
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
Mah... Facebook mail nije nikakav promašaj... u kratko vrijeme će imati više od 200 mil korisnika...

I servirat ce tonu i po reklama... i zaradjivati tonu mil dolara...

Next...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?

Ako se ne varam, Google ima najviše keša u zalihama od njih svih.

Drugo,  ako to što u svim jezicima na svijetu postoji glagol (googlaj) nije revolucija, onda ne znam što bi trebalo biti...

 

Pretpostavljam da su i Chrome i Android i Maps i Earth i Picasa i Scholar i ostalo štreberski proizvodi...

Every hole is a goal!
16 godina
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
Sljaker kaže...

Npr. tražilica je dobra, ali daje previše rezultata, a često visoko rangirani rezultati nisu dovoljno relevantni.    

Google translate je u ovom trenutku komičan.

 

Sa ovime se slazem.

Stvarno google daje puno smeca u rezultatima u odnosu na ostale trazilice.

Ako nemogu napraviti prevodjenje nekog jezika da radi barem koliko toliko upotrebljivo, onda bolje da to ne rade. Ovako stavljaju brdo jezika tek toliko da se hvale kako su bolji od konkurencije, a naivni amerikanac narano nema pojma da je vecina tih jezika potpuno neupotrebljiva...

A sto se tice maila, komicno mi je da gmail ne dozvoljava slanje niti primanje zipane .exe datoteke. Vrlo iritantno kad nekome saljes neki program i onda moras renejmat extenziju....

 

Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
tnakir kaže...
Sljaker kaže...

bla bla

Za ovo prvo... utvdi znanja iz DNS-a i nacina na koji mail serveri funkcioniraju. MX record zapravo nema veze sa mail serverom. DNS je standard, IMAP/POP3 su standardi. Koje bi ti jos standarde?

 

Ovo dole... nadrobio si hrpetinu gluposti. Osim wavea.

 

- SEO i jest prirodan nekakav nacin na koji bi se svaki web trebao radit. Ako neznas standarde ni osnove SEO-a to je tvoj problem.

- Gmail je zakon servis. Nadji mi sustav koji obradjuje toliku kolicinu podataka u par milisekundi. Sto se tice bleklistanja, bude ok korisnik pa nema bleklistanja.

- Online aplikacije protuprirodne? Objasni?

- Gtalk je ono sto ljudima bas treba, obican chat bez ostalih piydarija

- Google translate? Nadji mi bilo koji prevodioc koji radi toliko dobar posao sa toliko mnogo jezika? Ocito neznas koliki je (algoritamski) kompleksan posao prevodjenje cijelih recenica i tekstova?

- Analytics je bolji od logova iz razloga sta daje vise informacija. I otporan je na razne botove i crawlere koje awstats i ostale perl statistike ne kuze

- Adwords nije transparentan? Ne kuzim?

 Za ovo prvo, pročitaj podrugljivi post nakon tvog posta pa možda skužiš na što se odnosio MX record. ;)

 

SEO je protuprirodni blud. Zašto? Pa zato jer je tražilica po svojoj biti uslužni servis. Dakle, tražilica bi  se trebala prilagođavati osnovnom proizvodu (web stranici), a ne obratno.

 

Gmail ima jedva prolaznu ocjenu i točka. Puno veću količinu podataka obrađuje Hotmail ili Yahoo mail, ako ni zbog čega jer su neusporedivo veći.

 

Protuprirodno je ostavljati svoje dokumente na nekakvom free serveru. Dokumenti se drže na osobnim računalima, uz sve mjere zaštite na koje TI MOŽEŠ utjecati, a ne neki štereberski admin.

 

Gtalk je rudimentarno ego-trip ispucavanje. Furka: "I mi to imamo!!!"

 

Kao što rekoh, translator je komičan.

 

Analytics ne može biti bolji od obrađivača loga jer odstupa od točnosti. Točnost je najvažnija. Točka.

 

Ako ne kužiš zašto Adwords nije transparentan i zašto se budget uredno prazni tek krajem dana, onda nemoj ni pitati jer ti ni objašnjenje neće biti jasno.

 

 

Uglavnom, nadrobio si doista hrpetinu gluposti, baš kao svaki zaslijepljeni Google fan. Možda bi trebao u potpis bubnuti i onu "Google je veći od Interneta"... :D

14 godina
protjeran
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
ukay1000 kaže...
ivaninho kaže...
Genijalan tekst, nema se što više dodati ;)

Toliko genijalan da cemo se smijati nakon par godina kada sve ovo zazivi koliko je glup :))

Potpisujem. Petric je veći Ballmer od Ballmera :D

14 godina
protjeran
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
drpetric kaže...

I Microsoftu katkada pođe za rukom takvo što, iako Ballmerova kompanija nije baš toliko sklona receptu građenju uspjeha na umjetno napumpanom hypeu kao prethodne dvije.

Nope. Samo da nabrojim par legendarnih:

- "During its launch week, the original Zune, now Zune 30, was the second-most-sold portable media device with a 9% unit share in the United States" (http://en.wikipedia.org/wiki/Zune)

"Usporedba iPoda nano i Microsoftovog Zunea je neminovna": http://www.bug.hr/bug/tekst/microsoft-zune/84832.aspx

"The intuitive and aesthetically pleasing Zune Marketplace works well" ROFL http://reviews.cnet.com/music-services/zune-marketplace/4505-9240_7-32150195.html

(Za neupućene, Zune je mrtvi MS pokušaj konkuriranja Apple-u i Google-u sa cloud-storeom i MP3/phone/games gadgetima)

 

- Bill Gates koji je tvrdio da je internet glupost koja će propasti. Za razliku od MSN (nikad zaživjeli Microsoft Network);

- Tablet PC koji će zaživjeti u svakom domu, na svakom koraku, već 2005-te. Ili prije.

- Windows Home Media Desk PC (kako god se to čudo zvalo, stol pa još kumpjuter), ovo ne treba ni komentirati

- Windows Millennium, "the ultimate OS"

- Windows Vista koja se najbolje prodaje od svih OS-ova do tada

- Silverlight, aka Flash killer

- Passport etc net bulshit technologies

- Bing kao Google killer http://213.202.123.24/vijesti/bing-najbrze-raste/98640.aspx (odličan primjer selektivne informacije BUG-a)

- Presramno umjetno pumpanje hype-a za ISO monopolizaciju  putem zemalja 3. svijeta (!) za - Microsoftov OOXML "office" standard,

inače nekompatibilan sa samim sobom (tradicija MS Office-a).

 

uz sve navedeno, MS je veliki suvlasnik (shareholder) Facebook-a, prema tome, netko kaka sam sebi u usta.

 

U stvari, upravo je umjetno napumpani hype druga strana batine, odn MS strategije uz FUD (Fear, Uncertainty and Doubt, - vidi wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Fud)

To se ostvaruje pomoću armije kvazi novinara (i "developera") koji se uvlače u analnosti kompanije, pišu poluinformacije u korist iste a zauzvrat dobivaju mrvice.

Kad takve ljigavosti neka tvrtka odbije, onda je pokušavaju "zainteresirati" (čitaj: reketariti) plujući po njima. Recimo, po Facebooku.

Evo vam mjuze, plešite: (Steve Ballmer: "Developers")

Bug, znam zašto mi nisi drag. Živjeli vizijonari Petrići.

 

15 godina
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
Sljaker kaže...

 Za ovo prvo, pročitaj podrugljivi post nakon tvog posta pa možda skužiš na što se odnosio MX record. ;)

 

SEO je protuprirodni blud. Zašto? Pa zato jer je tražilica po svojoj biti uslužni servis. Dakle, tražilica bi  se trebala prilagođavati osnovnom proizvodu (web stranici), a ne obratno.

 

Gmail ima jedva prolaznu ocjenu i točka. Puno veću količinu podataka obrađuje Hotmail ili Yahoo mail, ako ni zbog čega jer su neusporedivo veći.

 

Protuprirodno je ostavljati svoje dokumente na nekakvom free serveru. Dokumenti se drže na osobnim računalima, uz sve mjere zaštite na koje TI MOŽEŠ utjecati, a ne neki štereberski admin.

 

Gtalk je rudimentarno ego-trip ispucavanje. Furka: "I mi to imamo!!!"

 

Kao što rekoh, translator je komičan.

 

Analytics ne može biti bolji od obrađivača loga jer odstupa od točnosti. Točnost je najvažnija. Točka.

 

Ako ne kužiš zašto Adwords nije transparentan i zašto se budget uredno prazni tek krajem dana, onda nemoj ni pitati jer ti ni objašnjenje neće biti jasno.

 

 

Uglavnom, nadrobio si doista hrpetinu gluposti, baš kao svaki zaslijepljeni Google fan. Možda bi trebao u potpis bubnuti i onu "Google je veći od Interneta"... :D

Da me iti malo poznajes znao bi da sam zapravo Google kriticar. Al nema veze. Da nastavim:

 

SEO je protiv razuma? Pravilno koristenje h tagova, alt tagova, url rewritea, imena domene, sadrzaja vezanog uz temu, broj linkova koji vode na tvoju stranicu i slicno tebi nisu dobri kriteriji da budes na boljoj poziciji pri pretrazivanju? A sto ti onda je?

 

Nikakav hotmail ni gmail se ne mogu ni usporedit sa gmailom po kompleksnosti i kvaliteti.

 

Online docs koristim jedino u slucaju kada nemam nikakav drugi editor. Dakle dobro dodju u nuzdi. I vrlo su mocan alat. Bio to microsoftov office, bili to googleovi docsi. Danas kada se sve prebacuje na cloud ti trubis ovako nesto.

 

Gtalk odlicno obavlja svoju svrhu. Rundamentalna komunikacija. Bez glupih preseransa.

 

Translator... nadji mi bolji. Pa cak i u offline verziji.

 

Analytics je tocniji od log parsera iz razloga sto log parseri ne kuze neke botove i preuvelicavaju broj posjeta.

 

Nisam razumio ovo vezano za adwordse.

 

I sad kad razmislim, zasto uopce trosim vrijeme na neukog trola kao sto si ti?

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
Sljaker kaže...

 

SEO je protuprirodni blud. Zašto? Pa zato jer je tražilica po svojoj biti uslužni servis. Dakle, tražilica bi  se trebala prilagođavati osnovnom proizvodu (web stranici), a ne obratno.

 

Protuprirodno je ostavljati svoje dokumente na nekakvom free serveru. Dokumenti se drže na osobnim računalima, uz sve mjere zaštite na koje TI MOŽEŠ utjecati, a ne neki štereberski admin.

Za ovo prvo, sry, ali jesi ti normalan? Jel ti znaš koja je to kalvarija napisati crawler / pharser za neku stranicu koja nije prošla SEO i/ili, ne daj bože, W3C??? Jesi ti ikada išao raditi analizu na netu? Jel znaš kojih sve salata od kodova ima? Koji sve klipani pišu stranice (uključujući i one poznatije)?

Ovo tvoje lupetanje (sry, ali stvarno ne mogu drugačije to nazvati) je u stilu - A zašto svi auti moraju imati crvena štop svijetla? Zakon bi se trebao prilagođavati auto-industriji, a ne obrnuto.

 

A ovo drugo - vjeruj mi, ostaviti file na nekom free serveru je daleko sigurnije od držati ga na lokalnom računalo. Google server nitko neće ići napadati. A ako ja znam da ti imaš povjerljive informacije, ja ću ih na tvom kompu (odnosno HDD/SSDu) bez pol muke uzeti... Nema te zaštite na tvom računalu koja nije probojna (a dostupna normalnom korisniku)...

Every hole is a goal!
15 godina
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
Bukva kaže...
...

Bukva... ne trudi se. Jos jedan kompleksas :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
Je li Facebookov e-mail promašaj?

Moram priznati da sam do sada doista upoznao svakakvih zaslijepljenih klinaca u IT industriji.

Ali, ovakve 2 individue kao vas dvojica (zadnja 2 posta) su ipak izuzetak...

 

Mislim, izjednačavati Google i zakon???!!!

Ili opravdavati nekog jer je to "teško napraviti"???!! Pa zašto onda guraju svoj gnojni nos svuda?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li Facebookov e-mail promašaj?

Znas sta mi je jedino zao, zao mi je sto je onaj Branko dobio crni karton jer bi on imao volje i zivaca raspravljati sa tobom oko Googla. Ja nemam. Niti me briga.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?

Ma kakvih pola milijarde korisnika? Neki dan sam se uvjerio da čak i osoba za koju nikad ne bih pomislio da bi takvo što radila ima FEJK profil za igranje Mafie. A bojim se i pomisliti koliko fanatici imaju fejkova zbog tih vražjih igrica. Al, OK...
OT: besmisleno mi je lamentirati o fejsbukovom novom sustavu komuniciranja dok to ne vidim i ne isprobam. navodno će u iduća 2 mjeseca biti dostupan svima. do tad nemam nekih smislenijih komentara.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 23:24 (bender).
14 godina
offline
RE: Je li Facebookov e-mail promašaj?
bender kaže...

Ma kakvih pola milijarde korisnika? Neki dan sam se uvjerio da čak i osoba za koju nikad ne bih pomislio da bi takvo što radila ima FEJK profil za igranje Mafie. A bojim se i pomisliti koliko fanatici imaju fejkova zbog tih vražjih igrica. Al, OK...
OT: besmisleno mi je lamentirati o fejsbukovom novom sustavu komuniciranja dok to ne vidim i ne isprobam. navodno će u iduća 2 mjeseca biti dostupan svima. do tad nemam nekih smislenijih komentara.

 

DA, tako je, puno ljudi pravi lazne profile.... Ali opet kad pogledas brojku koja se procenjuje na 500  milijuna i podeli barem sa 3 lazna profila na svakog coveka... dobijes brojku od oko 166 miliona sto je opet dosta.... Ali verovali ili ne vecina ljudi koristi face samo kada im je dosadno ili da se cuju sa nekim rodjacima ili prijateljima umjesto da ih nazovu na mob i da trose novac...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice