EU oštrije protiv hackera

poruka: 13
|
čitano: 4.852
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU oštrije protiv hackera".
16 godina
neaktivan
offline
EU oštrije protiv hackera

jel stvarno ovi hakeri kad hakaju od doma drze ovu fantomku na glavi?

Eat Da Poo Poo
 
35 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: EU oštrije protiv hackera
torrente kaže...

jel stvarno ovi hakeri kad hakaju od doma drze ovu fantomku na glavi?

prije da su goli do kraja nego da imaju fantomku

16 godina
protjeran
offline
Re: EU oštrije protiv hackera
Tolko puno kod nas nedobijes ak nekog ubijes
I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
neaktivan
offline
EU oštrije protiv hackera

Slijedi doba cyber terorizma. Trebaju nam ovakvi zakoni

Sada se vise stete moze prouzorciti sa jednim napadom (Sony) nego da se neki alibaba raznese sa bombom

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
6 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EU oštrije protiv hackera
Lazarus Long kaže...

Slijedi doba cyber terorizma. Trebaju nam ovakvi zakoni

Sada se vise stete moze prouzorciti sa jednim napadom (Sony) nego da se neki alibaba raznese sa bombom

 

Po mojem mišljenju, veća šteta se mogla prouzročiti još puno prije ovog fijaska sa Sony-em. Posao mi je vezan uz rač. sigurnost pa iz osobnog iskustva mogu reći da se industrija uopće nije pripremila na napade, IMHO.

Svi instaliraju neka komercijalna rješenja tipa Tipping Point, LanGuard itd., no istovremeno zanemaruju system-level sigurnost.

14 godina
offline
Re: EU oštrije protiv hackera
Lazarus Long kaže...

Slijedi doba cyber terorizma. Trebaju nam ovakvi zakoni

Sada se vise stete moze prouzorciti sa jednim napadom (Sony) nego da se neki alibaba raznese sa bombom

haha koja glupa izjava,tko je u sonyu poginuo hakiranjem

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
EU oštrije protiv hackera

u japanu je sasvim normalno ubit se. bio to ukor na poslu ili otkaz.   a ukora i otkaza je bilo.  eto jednog od primjera.

onda se mogu ubit oni sto im dodje amex na naplatu i ustanove da je neki spanjolac iz skupine zvane anonimus kupio kilo banana i 200 kila plazmi.

Eat Da Poo Poo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: EU oštrije protiv hackera
blackalbum kaže...

haha koja glupa izjava,tko je u sonyu poginuo hakiranjem

  Sjecas se zarazenih Iranskih postrojenja (mislim da su bila nuklearna...nisam siguran)?

 

Pricao sam o stetama a ne o ljudskim zrtvama kao pri klasicnom ter. napadu. Cyber napadi mozda nece prouzrociti ljudske zagube ali mogu indirektno prouzrociti socijalne nemire.

 

(lupetam sada) Na primjer krah neke burze usled napada hakera...

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
online
Re: EU oštrije protiv hackera
torrente kaže...

jel stvarno ovi hakeri kad hakaju od doma drze ovu fantomku na glavi?

Fantomka je kad vani hakiraš, doma ti ne treba..{#}

FOR THE HORDE
16 godina
neaktivan
offline
EU oštrije protiv hackera

do 5 godina za "silovanje" IT sustava

nobelova nagrada za mir za vodjenje 2 rata i (nepotvrdjenu) egzekuciju "neprijatelja broj 1"

 

i onda se ja cudim sto se danas svaki drek naziva filantropom.

{#}

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
EU oštrije protiv hackera

-neznam (vjerojatno sam ja kriv...) ali, kakve su to nepreciznosti i izjave? Mislim dali je stvar do lošeg prijevoda ili su originalne izjave EU dužnosnika stvarno tako neprecizne (terminologija, kontekst prava-zakona i sankcija..) Za razliku od slike s fantomkom (jer hollywood kaže da tako mora biti), mene interesira zakon.

 

- zemlje EU dogovorile strože sankcije... kako strože? Pa zar nije stvar zakona i sankcija predviđenih u tim zakonima... uz diskreciono pravo sudca. -To znači da sad misle i primjenjivati zakone ili ih tek uvesti-postrožiti? ... Redosljed? 1. zakon, pa provođenje, obrnuto neide, bar ne po zakonu.

- 'uzrokovanje ozbiljne štete', je formulacija koja je za vrtić. Postoji i neozbiljna šteta, kao i mala šteta, kao i ... srednja? ili se misli na ozbiljnost kao što su odrasli ozbiljni a djeca djetinjasta?... Postoje zakoni, nek se provode. Bar su pravno pošteni, pa predviđaju ''ukoliko se dokaže'', dakle nije divlji zapad.. nego ipak neki zakonski postupak. (sarkazam).

.. jer se predviđaju strože kazne za počinitelje napada uz pomoć botnetova.. OK, a uz pomoć floppyja ili DDOSa ili terminala... ili iPhona? Što s najmom superračunala (i to se može)? Samo su botnetovi krivi, kao što spominju i spam... spam postoji, postoje zakoni, nek se provode. Pa spominju i 'Zombije', koji 'bez znanja korisnika'.. ali naravno ne kažu dali snosi odgovornost (kaznit će naravno samo hackere, one ''zločeste''...), jedino ako misle kazniti i tog korisnika, jer je ipak sukrivac, odgovoran...(jer neznanje nije opravdanje, svaki usgovor s ISPom ima tu formulaciju), kao i ISP, kao i društvo, ili nitko nije kriv?

- ilegalno (za razliku od legalnog?) presretanje podataka je zabranjeno, već odavno, već pojavom pošte (papirnate) i kuverte, elektonski mediji su nasljedili taj pravni dio. Izmišljanje tople vode.

-na što se nadovezuje, sudski nalog za presretanje pošte ili praćenja prometa nekog korisnika u cilju pribavljanja dokaza... no preskače se onaj uvijet, da sud to treba odobriti na osnovu dokaza (privatna pošta je upravo zato izuzima kao dokaz u postupcima, može biti samo dodatni ..., mada vjerojatno postoje različite sudske prakse po državama ili USA..)

-zadnje, napad na MMF, izjava USA(NATO) da će tretirati jednako kao bombu, pa jedino nedostaje koja zemlja (blank) recimo S.Koreja, Iran, Libija... uskoro stiže tomahawk. YT možda zato 'zakopava' nove servere duboko, na nepoznatoj lokaciji.. jer dok ameri shvate da je to zemlja saveznik, možda je već neki birokrat stisnuo button... (karikiram).

Za to kažu da iza napada stoji neka zemlja.. jer nemože pojedinac ili mala skupina... (ISP), pa onda pitanje na što se odnosi ovaj EU dio, na građane?, na spamere?, i dali predviđaju vojnu reakciju na hackere?

 

-možda ono što bi volio vidjeti kao zakon a ne osobnu odluku, savijesti, je recimo slučaj Kongresnika-USA na fb. .. i njegovo odbijanje davanja ostavke, što se u uljuđenim društvima smatra pod obveznim, dakle, ima li nade da to kao zakon uđe u EU, pa da birokrati i svi političari imaju i zakon a ne samo 'moral-savijest' kao mjerilo .... Usporedba raznih pravila bez sankcija kao recimo prijava imovinske kartice, ili ocjena istražnog povjerenstva koja nema mehanizam za idući korak. 'Ujo vuk magare'.

 

-zašto neke stvari, barem zakoni, nemogu biti preciznije definirani?

-Zar nema dovoljno birokrata koji bi provjerili textove, ispravili tipfelere ili dali prijedlog formulacije (pravne) koja može biti ili ući u zakon?...

Mislim (ako EU nije zasićena takvim naslovima) kod nas su zadnjih par desetljeća svakodnevni, kao '''oštrije protiv: kriminala, korupcije, huligana ... (blank) itd.''

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
EU oštrije protiv hackera

Tako je. Bravo EU. Nabiti kazne svim tim prištavim script kiddie-ima koji su na ego tripovima, a vjerojatno ne znaju nabrojati ni 3 registra u procesoru.

Better safe than Sony
 
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: EU oštrije protiv hackera
Lazarus Long kaže...

Slijedi doba cyber terorizma. Trebaju nam ovakvi zakoni

Sada se vise stete moze prouzorciti sa jednim napadom (Sony) nego da se neki alibaba raznese sa bombom

  ja stvarno ne vidim di je steta u napadu na sony  {#}

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice