Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

poruka: 76
|
čitano: 11.834
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj".
12 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
 
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
BlueMax kaže...

Kaj je moguće da u ovoj tarifi koju si naveo nude pravi flat i to na LTE bez onog kretenskog spuštanja brzine?

 

Edit. Ipak nije. 1,5 GB je po punoj brzini.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 12:21 (ROADRUNNER).
15 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

Ma iphone6 kupljen u njemackom apple storeu ide za 5300 kuna. 6+ je 6000kuna, kod nas bar 1000kuna vise XD.

http://store.apple.com/de/buy-iphone/iphone6

http://www.nabava.net/mobiteli__100?q=iphone+6&cod=&cdo=&primijeni=Primijeni+ove+kriterije

 

Genijalno. Kupis iphone6 kod nas za cijenu 6+ van Hrvatistana.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 12:37 (Ante).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
BlueMax kaže...

 

iPhone 6 sa 16GB:

t-mobile.de (u tarifi koju si polinkao 1,5GB prometa na max 50Mbit/s) nakon 24 mjeseca ukupno (53,95*12) + (59,95*12) + 99,95 = 1466,75€ = ca. 11000kn

t-mobile.hr XXL (5GB na max 75Mbit/s) (24*375) + 1598 = 10598kn

 

 

iPhone 6 Plus 128GB:

t-mobile.de (3GB, 50Mbit/s): (12*62,95)+(12*69,95)+299,95 = 1894,75€ = ca. 14210kn

t-mobile.hr (5GB, 75MBit/s): (24*375) + 3398 = 12398kn

 

Dakle ponuda hrvatskog t-mobile-a je jeftinija nego njemackog, i to uz vise prometa i vecu brzinu i unatoc tome sto je u DE PDV 19%, a u Hrvatskoj 25%.

 

Prosvijetli nas, sto je tu tocno tragikomicno?

 

 

15 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

Kad treba dignuti cijene nečega, opravdanje je da je tako i u EU. Kad treba spustiti na realno cijene kao u EU, onda to ne treba...mi smo ionako Rockefelleri za EUropu, sta će nama jeftinije... sorry za offtopic, al nevjerovatno u kojem mi cirkusu živimo

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
Evo, nekima je i nakon tvoje racunice visa matematika.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
SHELBY_09 kaže...

Kad treba dignuti cijene nečega, opravdanje je da je tako i u EU. Kad treba spustiti na realno cijene kao u EU, onda to ne treba...mi smo ionako Rockefelleri za EUropu, sta će nama jeftinije... sorry za offtopic, al nevjerovatno u kojem mi cirkusu živimo

U "cirkusu" u kojem zivis je 80% stvari i 100% usluga bitno jeftinije nego u vecini zemalja EU (osim mozda Bugarske, Rumunjske i sl.).

9 godina
protjeran
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
Unistit ces ljudima snove, prestani!
Lakse je zivjeti uz kukanje kako je vani sve jeftino.
15 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
RobertS kaže...
SHELBY_09 kaže...

Kad treba dignuti cijene nečega, opravdanje je da je tako i u EU. Kad treba spustiti na realno cijene kao u EU, onda to ne treba...mi smo ionako Rockefelleri za EUropu, sta će nama jeftinije... sorry za offtopic, al nevjerovatno u kojem mi cirkusu živimo

U "cirkusu" u kojem zivis je 80% stvari i 100% usluga bitno jeftinije nego u vecini zemalja EU (osim mozda Bugarske, Rumunjske i sl.).

Je, al su i plaće isto tako debelo niže, ako je uopće dobiješ...

9 godina
protjeran
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

Ti bi i da je jeftinije sve i da su vise place

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 12:52 (skillycoz).
15 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
skillycoz kaže...

Ti bi i da je jeftinije sve i da su vise place

Ne bi ja da je sve jeftinije , nego samo da je realnije. Razlika u iPhonovima tu i i njemackoj je 400 kn , a u plaći za istu djelatnost 10 000kn ako ne i više... Nema smisla više komentirati, daleko smo u offtopicu

14 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
SHELBY_09 kaže...
RobertS kaže...
SHELBY_09 kaže...

Kad treba dignuti cijene nečega, opravdanje je da je tako i u EU. Kad treba spustiti na realno cijene kao u EU, onda to ne treba...mi smo ionako Rockefelleri za EUropu, sta će nama jeftinije... sorry za offtopic, al nevjerovatno u kojem mi cirkusu živimo

U "cirkusu" u kojem zivis je 80% stvari i 100% usluga bitno jeftinije nego u vecini zemalja EU (osim mozda Bugarske, Rumunjske i sl.).

Je, al su i plaće isto tako debelo niže, ako je uopće dobiješ...

To ne mjenja činjenicu da je jeftinije u nas.

Swedish latin super funk.
9 godina
protjeran
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
Pa iphone je proizvod sa definiranom cijenom koliko toliko. Jednostavno ili imas ili nemas za njega (ili bilo koii drugi)

Nedavno sam u Amsterdamu na akciji se osisao za 25 €.
Na Kneziji sam jucer vidio tablu "sisanje 20 kn".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
SHELBY_09 kaže...

Je, al su i plaće isto tako debelo niže, ako je uopće dobiješ...

Cijene usluga u Hrvatskoj su u savrsenom skladu sa placama i medju najnizima u Europi, isto vrijedi i za proizvode koji su proizvedeni u Hrvatskoj. Cijene uvoznih proizvoda nemaju nikakve veze sa placama u Hrvatskoj i definraju se u zemlji proizvodnje + davanja drzavi + marza prodavaca. Prvo i drugo su konstante, trece je u Hrvatskoj najcesce manje nego u drugim zemljama.

15 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
skillycoz kaže...
Pa iphone je proizvod sa definiranom cijenom koliko toliko. Jednostavno ili imas ili nemas za njega (ili bilo koii drugi)

Nedavno sam u Amsterdamu na akciji se osisao za 25 €.
Na Kneziji sam jucer vidio tablu "sisanje 20 kn".
RobertS kaže...
SHELBY_09 kaže...

Je, al su i plaće isto tako debelo niže, ako je uopće dobiješ...

Cijene usluga u Hrvatskoj su u savrsenom skladu sa placama i medju najnizima u Europi, isto vrijedi i za proizvode koji su proizvedeni u Hrvatskoj. Cijene uvoznih proizvoda nemaju nikakve veze sa placama u Hrvatskoj i definraju se u zemlji proizvodnje + davanja drzavi + marza prodavaca. Prvo i drugo su konstante, trece je u Hrvatskoj najcesce manje nego u drugim zemljama.

Slažem se u potpunosti s Vama. Želim samo reći da je iPhone koliko za nas bio skup, njima je to relativno "jeftino". Nećemo sad ulaziti na usluge i to, al govorimo o proizvodima s svugdje sličnom trzisnom cijenom. Tako da nema smisla da se mi uopće uspoređujemo s zapadom.

15 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

Kako bilo da bilo, cijene tog cuda su perverzne. U slobodnoj prodaji telefon koji kosta 8000 kn je zbilja bolesno.

Rvat katolik!
 
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
tnakir kaže...

Kako bilo da bilo, cijene tog cuda su perverzne. U slobodnoj prodaji telefon koji kosta 8000 kn je zbilja bolesno.

I tako svaku godinu do najviše dvije.

Deckard
15 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

U odnosu na kupovnu moć (omjer plaće i cijena usluga) kod nas su tarife skuplje nego u Njemačkoj (npr.). Isto vrijedi za većinu zemalja Europe (ne sve) - kupovna moć je relativno loša u Hrvatskoj. Cijena hardvera je više-manje jednaka, s time da mi imamo viši PDV, i višu maržu proizvođača. U Švicarskoj je iPhone 6 64gb 5600kn, otključan.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
RobertS kaže...
BlueMax kaže...

 

iPhone 6 sa 16GB:

t-mobile.de (u tarifi koju si polinkao 1,5GB prometa na max 50Mbit/s) nakon 24 mjeseca ukupno (53,95*12) + (59,95*12) + 99,95 = 1466,75€ = ca. 11000kn

t-mobile.hr XXL (5GB na max 75Mbit/s) (24*375) + 1598 = 10598kn

 

 

iPhone 6 Plus 128GB:

t-mobile.de (3GB, 50Mbit/s): (12*62,95)+(12*69,95)+299,95 = 1894,75€ = ca. 14210kn

t-mobile.hr (5GB, 75MBit/s): (24*375) + 3398 = 12398kn

 

Dakle ponuda hrvatskog t-mobile-a je jeftinija nego njemackog, i to uz vise prometa i vecu brzinu i unatoc tome sto je u DE PDV 19%, a u Hrvatskoj 25%.

 

Prosvijetli nas, sto je tu tocno tragikomicno?

 

 

Niam govorio o tarifi nego o cijenu uredjaja uz tarifu. U Tmobile.de imas i mjesecnu tarifu od 80€ u kojoj svakih 12 mjeseci "besplatno" dobivas uredjaj po izboru.

Sto se tarifa tice, uvijek ima akcija i sigurno se moze naci jeftinije nego kod nas recimo OVA.

Ako ces bas ulaziti u matematiku onda je to 10600kn vs 7300 na 24 mj.

O brzini mislim da nema smisla pricati jer u Njemackoj na 90% teritorija ostvarujes brzinu koju si platio dok je u Hrvatskoj to valjda na 1%.

15 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

Kako god bilo, dal je vani skuplje, jeftinije ili kod nas, potpuno nebitno, kad sam kupovao u VIP-u prvi iPhone koji su imali u ponudi tj. 4-ku, uzeo sam tarifu Sve za mene 250 (sa akcijom na 50% kolko god dugo samo da produžuješ ugovor nakon 2 godine) što iznosi 125kn+uspostave poziva i radijska frekvencija i slična sr..a, uglavnom prosjek od 150kn/mjesečno i 4ka me koštala 1499kn.

Zanima me kaj se desilo, cijene (od onih u SAD-u do EU) su ostale identične, a na HT i VIP fb stranicama trkeljaju kako im cijenu određuju dobavljači i kako se trude cijene prilagoditi željama korisnika. Kad cijena nove iteracije ostane ista kod proizvođača kako kod naših "trgovaca" idu 3 puta naviše...

U svakom slučaju .... bolesno.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
BlueMax kaže...

O brzini mislim da nema smisla pricati jer u Njemackoj na 90% teritorija ostvarujes brzinu koju si platio dok je u Hrvatskoj to valjda na 1%.

Zivim u Njemackoj, imam t-mobile pretplatu sa LTE brzinom i istu ne ostvarujem gotovo nigdje. U kuci (20km od centra Münchena) nemam uopce signala i moram izaci u vrt da telefoniram. Na zeljeznickoj dionici München - Stuttgart - Frankfurt kojom se cesto vozim, 90% vremena ili nemam signala, ili imam Edge.

 

Pun si predrasuda, telekomunikacijski, Hrvatska je 20 godina ispred Njemacke u svakom pogledu.

12 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
RobertS kaže...
SHELBY_09 kaže...

Je, al su i plaće isto tako debelo niže, ako je uopće dobiješ...

Cijene usluga u Hrvatskoj su u savrsenom skladu sa placama i medju najnizima u Europi, isto vrijedi i za proizvode koji su proizvedeni u Hrvatskoj. Cijene uvoznih proizvoda nemaju nikakve veze sa placama u Hrvatskoj i definraju se u zemlji proizvodnje + davanja drzavi + marza prodavaca. Prvo i drugo su konstante, trece je u Hrvatskoj najcesce manje nego u drugim zemljama.

Malo se micemo iz teme, ali cijene uvoznih proizvoda su u Hrvatskoj nize nego cijene domacih proizvoda dok su ti isti domaci proizvodi u inozemstvu jeftiniji nego kod nas.

Sto se tice proizvoda koji se kod nas ne proizvode nego je iskljucivo uvoz moguc, konkretno elektronike malo se popravilo stanje od kad se ne placa carina i hrvatski PDV na proizvode kupljene u EU ali jos uvijek nasi trgovci love u mutnom pa su neke stvari i 50% skuplje.

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
RobertS kaže...
BlueMax kaže...

O brzini mislim da nema smisla pricati jer u Njemackoj na 90% teritorija ostvarujes brzinu koju si platio dok je u Hrvatskoj to valjda na 1%.

Zivim u Njemackoj, imam t-mobile pretplatu sa LTE brzinom i istu ne ostvarujem gotovo nigdje. U kuci (20km od centra Münchena) nemam uopce signala i moram izaci u vrt da telefoniram. Na zeljeznickoj dionici München - Stuttgart - Frankfurt kojom se cesto vozim, 90% vremena ili nemam signala, ili imam Edge.

 

Pun si predrasuda, telekomunikacijski, Hrvatska je 20 godina ispred Njemacke u svakom pogledu.

Ne znam, ovo stvarno prvi put cujem. Da nemas mozda iPhone pa ga nepravilno drzis?

15 godina
neaktivan
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

cijena uređaja uz tarifu nema apsolutno nikakve veze, jer ti preko tarife i platiš taj mobitel gledajući dugoročno

tako da moraš gledat što sve dobiješ za ukupnu cijenu jer mobitel je dio ponude/paketa, a to sta oni napisu da je u toj tarifi tolko i tolko para dode mobitel, to objesi macku od rep

to se zove reklama koja zamaže oči

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
RobertS kaže...

U "cirkusu" u kojem zivis je 80% stvari i 100% usluga bitno jeftinije nego u vecini zemalja EU (osim mozda Bugarske, Rumunjske i sl.).

Vidiš, recimo jedan od najskupljih gradova u Europi, London, baš i ne drži vodu za tvoju priču. Istina je, kad se vozikam taksijem, jedem u top restoranu nasred Picadillyja, oderu me cca. duplo bolje nego u Hrvatskoj. Fino papam, ali to i platim. Fino se vozim, to i platim. Nekretnine (stanarina i kupovina) skuplje su 5 puta od onih uz obalu i 7 od onih u ZG. Da i plaća u UK je veća (barem za ICT posao) nekih 5 puta.

No, da ti budem iskren, kad odem u Tesca (nešto a'la Konzum) kupiti RedBull naplate mi ga 7 kuna, a doma 12. Piće, kruh, maslo, salamu, povrće, voće... sve je cca. 50-75% naših cijena. Uđem li u Zare, H&M i sl. cijene su kao kod nas. Uđem li u neki dućan s tehnikom sve je kao kod nas ili manje. To je generalno.

 

A Apple Store prodaje iPhone 6 za 540 funti, što je jedva preko 5000 HRK. Dakle, kolika je razlika? 20% čistog profita čak od maloprodajne cijene za THT i bahatih 40% od strane Vipneta. Ma daj nemoj me...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
Nusuth kaže...

U odnosu na kupovnu moć (omjer plaće i cijena usluga) kod nas su tarife skuplje nego u Njemačkoj (npr.). Isto vrijedi za većinu zemalja Europe (ne sve) - kupovna moć je relativno loša u Hrvatskoj. Cijena hardvera je više-manje jednaka, s time da mi imamo viši PDV, i višu maržu proizvođača. U Švicarskoj je iPhone 6 64gb 5600kn, otključan.

Prvo, mislim da jako precijenjujes kupovnu moc vani, prosjecno kucanstvo (dakle ne osoba, nego kucanstvo) u Njemackoj raspolaze sa 1345€ neto mjesecno, dakle nekih 10000kn sto nije toliko puno vise nego u HR koliko ljudi ovdje kukaju. Razlog tome je sto u Njemackoj u velikom broju kucanstava radi samo jedna osoba, jer su usluge cuvanja djece jako skupe ili uopce ne postoje, tako da se mnogima vise isplati da ostanu sa djecom kod kuce, nego da idu raditi i plate dvije place da im netko cuva djecu par sati na dan. Drugo, ne vidim kakve veze ima kupovna moc sa cijenama pruzanja telekomunikacijskih usluga. Gradnja i pogon repetitora kostaju koliko kostaju neovisno o kupovnoj moci, pogotovo u zemlji kao Hrvatska koja je geografski razvucena, ima dugacku obalu, puno otoka koje treba pokriti iako se usluge koriste samo 3-4 mjeseca godisnje, generalno veliku fluktuaciju konzumenata (ljeto, sezona, puno turista u roamingu, zima, mrtvilo, nigdje nikoga) itd. Sve u svemu, cijene telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj su iznenedjujuce povoljne i Hrvati se po tom pitanju ne bi trebali buniti.

 

Otkljucani iPhone je istina oko 1000kn skuplji u HR nego u DACH, dijelom zbog PDV-a, dijelom jer nemamo sluzbeni Apple Store kao referencu. To je po mom misljenju medjutim nebitno, jer velika vecina kupaca danas telefone kupuje uz pretplatu, kako u Hr, tako i drugdje, a u toj kombinaciji ispada cak jeftiniji nego u npr. DE.

15 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

Svakako bi me bolilo dati 8k HRK za mobitel. I onda mi padne na pod. Ubio bi se.

Rvat katolik!
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj
BlueMax kaže...

Ne znam, ovo stvarno prvi put cujem. Da nemas mozda iPhone pa ga nepravilno drzis?

Ne, imam Nokiu Lumiu 920. Na zeninom iPhone-u koji je na O2 mrezi situacija je minimalno bolja, od 5 mogucih tockica u kuci pokazuje 1-3, ovisno o polozaju. LTE mogu sanjati.

 

Da se razumijemo, LTE je sve dostupniji i mreze se svakodnjevno nadogradjuju, ali jako daleko od toga da je svugdje dostupan. Posebno ako si u pokretu.

 

Hrvatska je telekomunikacijski profitirala od rata jer je nakon istog veliki dio infrastrukture moderniziran i dovuceni su najmoderniji opticki kablovi i izgradjeni mobilni repetitori i u zadnje selendre gdje ih nitko ne treba. U Njemackoj je infrastruktura zastarjela i obnova tece daleko sporije nego u Hrvatskoj jer se obnavlja samo tamo gdje se brzo isplati. To znaci da jako puno prigradskih naselja i sela jos i danas ima maksimalno ISDN brzinu pristupa fiksnom internetu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

RobertS, gdje radiš?

15 godina
offline
Cijene iPhonea 6 u Hrvatskoj

mislim da je bespredmetno komentirati cijene ovih điđa u "operatera". oni operiraju, kao što im i naziv govori. mene više zanimaju pacijenti koji se daju operirati. oni su za ozbiljna psihološka (a neki možda i za psihijatrijska) proučavanja. usporedio bih ovaj slučaj s npr. netko ti uperi pištolj u glavu a ti mu je još guraš pred cijev razdragano podvikujući "napucaj me sad!", jer glava je tvoja i imaš pravo s njome činiti što te volja. kako bilo, i dalje vrijedi ona: moralno je nedopustivo budalama ostaviti njihov novac. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 14:20 (Ajar).
Moj PC  
5 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice