Career Day – do posla u Njemačkoj

poruka: 9
|
čitano: 3.945
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Career Day – do posla u Njemačkoj".
13 godina
offline
Career Day – do posla u Njemačkoj

Super prilika. Lijepo dobiješ vizu za rad u IT sektoru i onda daš otkaz i pravac bauštela. Malo fizičke aktivnosti neće ubiti čovjeka.

Stručnjak za odmaganje...
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Career Day – do posla u Njemačkoj

a hoće li itko organizirati "dan zanimanja" kako bi se ljudi dočepali posla u Hrvatskoj i bili za nj plaćeni toliko da barem mogu preživjeti (ili, nedajbože, živjeti pristojno, kao u Njemačkoj)? nota bene, ako je za Njemačku te su seljačine barem mogle nazvati to "Karrierentag". tamo je ionako sve lokalizirano.

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Career Day – do posla u Njemačkoj
mario.L_hr kaže...

Super prilika. Lijepo dobiješ vizu za rad u IT sektoru i onda daš otkaz i pravac bauštela. Malo fizičke aktivnosti neće ubiti čovjeka.

 

Ma naravno da dobiješ, samo trebaš doći tamo i reći 'evo me, došo sam'. :D   Reci, koliko mlađih Hrvata je zapravo dobilo vizu za rad u njemačkom IT sektoru?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 9:25 (W1ck3d8u2z).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Career Day – do posla u Njemačkoj
Ajar kaže...

a hoće li itko organizirati "dan zanimanja" kako bi se ljudi dočepali posla u Hrvatskoj i bili za nj plaćeni toliko da barem mogu preživjeti (ili, nedajbože, živjeti pristojno, kao u Njemačkoj)? nota bene, ako je za Njemačku te su seljačine barem mogle nazvati to "Karrierentag". tamo je ionako sve lokalizirano.

 

 

Čak i da ima posla ja bih samo htio otići sa balkana.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
offline
Re: Career Day – do posla u Njemačkoj
W1ck3d8u2z kaže...

 

Ma naravno da dobiješ, samo trebaš doći tamo i reći 'evo me, došo sam'. :D   Reci, koliko mlađih Hrvata je zapravo dobilo vizu za rad u njemačkom IT sektoru?

Samo komentiram vijest. Lijepo piše da im se pojavljuje potreba za specijalističkim kadrovima.

 

I zašto bi se mlađi ljudi zapošljavali kao specijalisti, vjerojatnije je da ih zapošljavaju kao pripravnike (brojku neznam) dok su mjesta specijalaca namjenjena za one u najboljim godinama.{#}

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Career Day – do posla u Njemačkoj

 

Ne trebate se svađati jer ste svi u djelomično i u pravu i u krivu :)

 

Evo što Deutsche Welle piše o Blue Card (EU pandanu US H1-B vize), "mladim stručnjacima" i rigoroznim uvjetima:

http://www.dw.de/jedva-da-nekoga-zanima-blue-card/a-16398464

 

Nema tu mjesta za pripravnike.

 

Vrlo vjerojatno će u DE za hrvatske građane postojati ona početna (do 7 godina) ograničenja u svezi kretanja radne snage. Morat će opet tražiti radne dozvole i papire, što ne važi za ostale članice EU, kao i poznavati postupak. Radi toga nije loše imati agenciju (ako to Algebra ili VŠPR radi) i info kako to napraviti.

 

Čini mi se kako se njemačkim poslodavcima neće dati gnjaviti s papirima i dozvolama, te će prije uzeti nekog drugog :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Career Day – do posla u Njemačkoj
boing24234 kaže...

 

Ne trebate se svađati jer ste svi u djelomično i u pravu i u krivu :)

 

Evo što Deutsche Welle piše o Blue Card (EU pandanu US H1-B vize), "mladim stručnjacima" i rigoroznim uvjetima:

http://www.dw.de/jedva-da-nekoga-zanima-blue-card/a-16398464

 

Nema tu mjesta za pripravnike.

 

Vrlo vjerojatno će u DE za hrvatske građane postojati ona početna (do 7 godina) ograničenja u svezi kretanja radne snage. Morat će opet tražiti radne dozvole i papire, što ne važi za ostale članice EU, kao i poznavati postupak. Radi toga nije loše imati agenciju (ako to Algebra ili VŠPR radi) i info kako to napraviti.

 

Čini mi se kako se njemačkim poslodavcima neće dati gnjaviti s papirima i dozvolama, te će prije uzeti nekog drugog :(

  Doduše,tih 7 godina je maksimalno i one ovise od države do države.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Career Day – do posla u Njemačkoj
g12356 kaže...

  Doduše,tih 7 godina je maksimalno i one ovise od države do države.

 

Raspravljamo o Njemačkoj, njemačkim poslodavcima i izvorima informacija s njemačkog govornog područja (DW), zar ne?

 

Njemačka (i Austrija) izgleda idu na punih 3+2+2. Točno ćemo znati kad se finalizira proces ratifikacije.

Dotad, pripremimo se na najgore - gnjavaža s papirima, radnim dozvolama i agencijama za poosredovanje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Career Day – do posla u Njemačkoj

Evo da i ja napišem nešto na osnovu ove teme. Kontaktirao sam agenciju (YITP i Manpowers) direktno a ne preko algebre (jer u Algebri govore da moraš imati kod njih položen neki certifikat da bi te spojili sa agencijom). Javio sam da tražim posao u IT smjer Web design i Development. Nije proslo ni 2 tjedna već su mi našli 7 poslodavaca koji bi htjeli ustupiti samnom u kontakt. Prvo ti pošalju neke provjere znanja preko maila, ako to prodes imas telefonski interview i ako to prodes onda kao u slucaju kod mene ides na probni dan ili dane. Ja sam sve uspjesno polozio i odmah dobio ugovor na 6mj probnog i onda za stalno. Sada ono glavno : NE TREBA RADNA DOZVOLA. Provjereno kod Arbeitsamt i kod Deutsche Botschaft, jer je to zanimanje u Njemackoj trazeno. Ja pocinjem raditi 01.08 i sve sto moram je prijaviti prebivaliste i otvoriti konto u banci.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice