BT-ova upozorenja korisnicima

poruka: 32
|
čitano: 5.193
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BT-ova upozorenja korisnicima".
16 godina
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Smiju ovo radit?

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
asusdvd kaže...

Smiju ovo radit?

 Smiju zabrabiti ilegalan sadržaj, ali ne smiju zabraniti korištenje P2P programa jer isti nisu namijenjeni isključivo ilegalnim aktivnostima. Ja osobno kod dijeljenja većih fajlova koji se šire među više korisnika (patchevi primjerice) to radim preko torrenta.
If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
naxeem kaže...
asusdvd kaže...

Smiju ovo radit?

 Smiju zabrabiti ilegalan sadržaj, ali ne smiju zabraniti korištenje P2P programa jer isti nisu namijenjeni isključivo ilegalnim aktivnostima. Ja osobno kod dijeljenja većih fajlova koji se šire među više korisnika (patchevi primjerice) to radim preko torrenta.
 
Čekaj malo kaj ti patchevi nemaju na pretek stranica/servera od kud ih se može direktno skinuti???
Kolko ja znam, ima puno mjesta od kud se da skinuti direktno vrsta fileova poput patcheva.
Čemu onda djeljenje?

Ja sam osobno čul samo za limeware (od ovih navedenih u tekstu) i nikad ga nisam koristil.
Znam za Kazaa ali to je prošlost.
Nek si oni samo zabranjuju, mi smo u Hrvatskoj.
Mislim da je to samo prijetnja, ne opasnost.
Uglavnom ,nek rade kaj hoću, ja na to nikako nemrem utjecati, a niti me nije briga.
Kad ti ju šutnem s 35m, nećeš je ni vidjeti!!
16 godina
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
rapidshare ftw
16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
Armor kaže...
 
Čekaj malo kaj ti patchevi nemaju na pretek stranica/servera od kud ih se može direktno skinuti???
Kolko ja znam, ima puno mjesta od kud se da skinuti direktno vrsta fileova poput patcheva.
Čemu onda djeljenje?

Ja sam osobno čul samo za limeware (od ovih navedenih u tekstu) i nikad ga nisam koristil.
Znam za Kazaa ali to je prošlost.
Nek si oni samo zabranjuju, mi smo u Hrvatskoj.
Mislim da je to samo prijetnja, ne opasnost.
Uglavnom ,nek rade kaj hoću, ja na to nikako nemrem utjecati, a niti me nije briga.
 problem je u tome kad se patchevi izdaju ljudi ih većinom odmah skidaju i onda dolazi do zagušenja mreže i usporenog DL ali ako se skida preko P2P programa istovremeno se skida i šalje drugim ljudima pa je brže. Patchevi koji se izdaju čak i imaju link za torente i druge stvari.
16 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

ne samo patchevi - vecina linux distribucija se downloaduje iskljucivo preko torrenta. razlog tome je ekonomska isplativost - u ovom slucaju zajednica u principu sama sebi salje podatke (.iso fileove) za razliku od direktnog dowloada gdje postoji jedan ili vise servera. naime, upload je papreno skup.

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 800MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Ma to su sve kreteni...

 

Nije da u Britaniji ima providera kao kod nas... da ih mozes nabrojit na prste jedne ruke...

Kaze mi poznanik iz okolice Londona da to nisu tek sad poceli, jer je on vec dobio 2 takva "prijeteća" e-maila...

 

A ako jos jednom pi*** samo ce otic drugom provideru i nastavit sa starom praksom...

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

ja se samo nadam da se to nece prosiriti i do hrvatske, ako se to dogodi ja odma prelazim kod nekok drugog providera a ako svi zabrane onda cu da odma skinem flat tarifu. a mislim da ce i u inozemstvu odma izgubiti odma mnogo korislika jer vecina korisnika koja donos  najveci promet su bas takvi koji skidaju ilegalno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

ako zabrane na torentima ukljucim enkripciju i uz samnjenu brzinu nastavljam :D

In Control
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Ha mogu oni svašta pokušati, ali hackeri su uvijek korak ispred, pa će tako smisliti programčiće s kojima se torrent-i maskiraju kao neki drugi promet (već sad ima toga) kojega provideri neće tako lako moći pratiti Cool

Ma bit interneta je uprao ta sloboda razmjene informacija i podataka, to će se jako teško sve staviti pod kontrolu.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Ne smeta telekomu P2P zbog kršenja autorskih prava. Slična situacija je u SAD-u gdje telekomi ili onemogućuju upotrebu P2P ili mu smanje brzinu na razinu dial-upa. Naime, većina stanovništva ima širokopojasni pristup internetu s velikim brzinama + flat-rate i u skladu s tim pravi i veliki promet, puno veći nego je predviđeno kad se mreža gradila. Telekomi ne žele ulagati u infrastrukturu, jer su izračunali da im se ne isplati, pošto svi imaju flat-rate i povećanje prometa im ne donosi dodatne prihode. Umjesto toga žele prisiliti korisnike da smanje promet, tako da u SAD-u postoje planovi da se ukine flat-rate. Prvi na udaru je P2P jer, vjerovali ili ne, prema tvrdnji američkih telekoma čini 80% prometa na internetu. A promet je svaki dan veći. Nekad se skidalo pojedinačne pjesme veličine 5MB, onda cijele albume od 50MB, a danas skineš sve spotove koji prate jedan album i napraviš 500MB prometa. Jedan od razloga zašto su softverske distribucije sve veće je i borba protiv pirata (XP 650MB - Vista 3GB, Office 2003 500MB - Office 2007 4GB, Adobe Acrobat 8   250 MB - Adobe Acrobat 9 850MB), što opet povećava opterećenost mreže.

Kontrolu P2P-a traže također i udruge koje se bave zaštitom intelektualnog vlasništva. Ekipa koja danas ima 25, 30 ili više godina kupit će CD svoje omiljene grupe, a ostalo će skinuti s interneta. Većini današnjih srednjoškolca i studenata nepada na pamet kupiti CD ili mp3 svoje omiljene grupe. Radije novac potroše na druge stvari. A mladi od 15 do 25 godina su uvijek bili glavni izvor prihoda glazbenoj i sličnim industrijama. Ljudi preko P2P skidaju i neke legalne stvari, tipa Linuxa i raznoraznih zakrpa za programe, ali to čini zasigurno manje od 5% P2P prometa.

Kada bi pravosuđe krenulo u obračun sa svima koji s interneta skidaju sadržaje sa zaštićenim autorskim pravima, škole i fakulteti bi ubrzo opustjeli. Zbog toga se policija prvenstveno fokusira na one koji takve sadržaje stavljaju na internet. Zbog downloada će vas eventualno gnjaviti u SAD-u i nigdje drugdje. Problem sa P2P je što istovremeno ide i download i upload, tako da upotrebom P2P postajete ubiti distributeri nelegalnog sadržaja. U Njemačkoj vam se lako može dogoditi da vam policija zbog toga zakuca na vrata. I ne možete se izvući na to da je na internetu bio vaš 11 godišnji sin, a da vi o računalima nemate pojma. Prema nedavnoj odluci jednog njemačkog suda za ono što djeca rade na internetu pravno odgovaraju roditelji. Zato nemojte ljutiti svoju djecu da vas ne pošalju iza rešetaka.

Čak su i u Kini pooštrili zakone. Do prije 6 mjeseci mogao si legalno PRODATI do 1000 piratskih kopija nekog filma, glazbe ili programa. Od Nove godine samo do 500 komada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
"Do prije 6 mjeseci mogao si legalno PRODATI do 1000 piratskih kopija nekog filma, glazbe ili programa. Od Nove godine samo do 500 komada."
HA HA ovo je predobro, nije ni cudo kaj u kini ima najvise pirata
16 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Tako nam i treba kad dopustamo da ona kretenska amerika izvozi "demokraciju" po cijelom svijetu, i sto se njima sviđa, to mi moramo uvest... a kako oni njihovi lobiji za ta autorska prava imaju hrpu love...

 

Bas me zanima kako tako nesto ide u Azijskim zemljama??  pogodite - nikako :D :D

 

Cim takva praksa pocne i u nasim krajevima, sparam za dvosmjerni satelitski... koliko god skup bio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
HarryPlopper kaže...
"Do prije 6 mjeseci mogao si legalno PRODATI do 1000 piratskih kopija nekog filma, glazbe ili programa. Od Nove godine samo do 500 komada."
HA HA ovo je predobro, nije ni cudo kaj u kini ima najvise pirata
 Neznam jesam dobro skuzio...po tome oni poticu pirate?
da je tako u hrvata(dobro nije da sam cuo da je policija nekog uhitlila jer je proao film)Cool
Sto se tice amerike to je drzava za sebe..i sad ako je njima u interesu da ukinu flat-rate onda neznam kamo ide ovaj svijet...
16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima

Znači softver je veći da se oteža piratima i poveća promet? ROFLMAO

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Pa slične mailove su kod nas već dobivali oni koji imaju Carnet DSL, mislim da se to zove XCarnet.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Ja samo znam kad mi moj ISP izjavio ovakvo nesto kako bi se samo skino sa njega.nije jedini a pogotovo ne u BRitanijji ojih ima malih milion...on ce mene da ucjenjuje..... da ga razbijem..Namigiva placam mu racune, a on meni tako...boli ga briga sta ja radim i sta skidam...

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
naxeem kaže...

Znači softver je veći da se oteža piratima i poveća promet? ROFLMAO

Ne samo zato. Nekome tko ima flat-rate i 5Mbit/s sasvim je svejedno koliko je nešto veliko. Ali nemaju to svi niti u Hrvatskoj, a kamoli u zemljama u kojima je stanje sa širokopojasnim internetom gore nego kod nas. Recimo u BiH koliko mi je poznato uopće ne nude ADSL flat-rate, bar ne Hrvatski telekom Mostar, a svaki dodatni GB ti naplate oko 40 ili 50 kuna. Jedno je skinuti 4 GB besplatno, a drugo kads te to dođe 200 dodatnih kuna, a plaća ti je 1200 kuna. A sad da ne spominjem nekoga sa dial-upom.
Malo analiziraj softver koji instaliraš, pa ćeš vidjeti. Npr. Ako odeš na Adobeove stranice skinuti Acrobat, daje ti mogućnost da skineš englesku, njemačku ili francusku verziju. Što god da odabereš i skineš, kad počneš instalirati opet će ti ponuditi instalaciju na sva ta tri jezika. Ako pogledaš temp folder u koji je ekstrahirao vidjet ćeš da iako si htio skinuti samo englesku verziju, unutra su datoteke i za njemačku i francusku verziju i ne radi se samo o nekoliko MB.
Skini WinDVD i vidjet ćeš da je unutra zapikaran i Quicktime i Realplayer i google toolbar i još neki programi, bar je tako bilo u 8, što je oko 30% veća distribucija u odnosu na sam program koji ti želiš.
Filmska industrija ne gura HD samo zbog kvalitetnije slike, već i zato što je veličina jednog filma oko 27GB. A skinuti HD od 27Gb, DVD od 4 GB ili DivX od 700 Mb, baš i nije isto. 
 
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2008 21:51 (klimama).
16 godina
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

BiH je zemlja koju ne možeš posmatrati kao primjer bilo kakvog standarda...Sve što navedeš odavde može biti samo ekstremno loš primjer poslovanja, planiranja, rukovođenja, uređivanja, upravljanja, i tim redom do beskraja...

 

Srdačni pozdravi iz Sarajeva...

 

BTW, mislim da treba ošinut' po DL-u mrcinama u inat...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
klimama kaže...
Filmska industrija ne gura HD samo zbog kvalitetnije slike, već i zato što je veličina jednog filma oko 27GB. A skinuti HD od 27Gb, DVD od 4 GB ili DivX od 700 Mb, baš i nije isto. 
 
 Postoji HD rip koji je od 4 do 8 GB a na flatu s brzom vezom je isto ko i do prije godinu dvije obični 700 MB DVD rip.
 Prelazak na nove tehnologije je radi kvalitete, bolje zaštite i prije svega prodaje jer se tržište zasitilo DVD playerima pa je potrebno izbacit nešto novo na što bi ljudi trošili pare.
 Da nisu prešli na HD za godinu dvije bi svi imali DVD playere i prodaja istih bi bila ravna nuli.

16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
NEW_MAN kaže...
 Da nisu prešli na HD za godinu dvije bi svi imali DVD playere i prodaja istih bi bila ravna nuli.

 
pa svi vec sada imaju dvd playere, prodaja je vjerujem odavno na nuli.

Inace sto se tice zabrana providera (da neidemo u OT).
Mislim da slicnu stvar kod nas radi Iskon.
Jednom prilikom sam razgovarao s iskonovim prodavacem. Valjda je nasumicno izbirao moj broj i nudio mi je njihove usluge, telefon i dsl.
Na svu silnu pricu koju je on ispricao samo sam ga pitao 'sto je s glasinama da branite posjetiteljima sadrzaj na neke stranice', pod tim sam mislio na warez/torrent stranice.
Njegov odgovor je bio da oni to rade kako bi zastitili korisnike od virusa i ostalih posasti koje haraju tamo.
Dao sam do znanja da t-com koristim iz razloga sto mi nitko ne govori sto cu i kada raditi, te da mi njihov pristup nimalo ne odgovara.

Naravno ne bavim se podofilijom i osudzujem sve koji se bave s tim, ali nije cool od provajdera iznositi podatke MUP-u i smatrati to 'dobrim cinom'.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
pixelatem kaže...
...ali nije cool od provajdera iznositi podatke MUP-u i smatrati to 'dobrim cinom'.
Totalno se slazem... neke stvari nisu u redu... ali ako bilo koja vlada / sluzba moze dobit moje podatke gdje sam bio i sto sam kada radio na netu, cisto zato jer se to njima hoce pogledat, onda se stvarno nismo jako udaljili od 1940-ih godina, i režima u Njemackoj ili Rusiji... samo sto se sada malo drukcije zove.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima
Lightning kaže...
Totalno se slazem... neke stvari nisu u redu... ali ako bilo koja vlada / sluzba moze dobit moje podatke gdje sam bio i sto sam kada radio na netu, cisto zato jer se to njima hoce pogledat, onda se stvarno nismo jako udaljili od 1940-ih godina, i režima u Njemackoj ili Rusiji... samo sto se sada malo drukcije zove.
 
da, danas se to zove 'zastita' i dovodi do uhicenja pedofila.
Sutra ce to biti 'zastita' a dovodit ce do uhicenja svakog tko u google upise 'axxo torrents' ili slicno.

Iskon i slicni koji su javno priznali da rade takve stvari po meni gube na kraju jer im to moze pridonjeti samo manjem broju korisnika.
Ja cu placati t-comu vecu cijenu ali me zato nitko ne spijunira. Sigurno da i t-com ima iste mogucnosti, samo ih jednostavno nije briga.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Sve ono što radiš na internetu, dakle kad si bio na internetu i na kojim stranicama, operater mora po zakonu čuvati najmanje 6 mjeseci,a po zakonu o obavještajnim službama, ako ne griješim čak 2 godine. Ista stvar je i s mobitelima: koga si zvao, kada i s koje lokacije. Također je isto što se tiče i običnih telefona. I sve je to dostupno MUP-u uz sudski nalog.

RIAA, američka organizacija koja se bavi zaštitom autorskih prava, nešto slično našem ZAMP-u, sada traži da se u Anti-Counterfeiting Trade Agreement uvrsti obveza da ISP-ovi obvezno filtriraju sadržaj i da se zločestim surferima uskrati pristup internetu. Nešto slično je Sarkozy nedavno najavljivao za Francusku.

Što još svašta traže možete pročitati ovdje:

http://www.keionline.org/index.php?option=com_content&task=view&id=190

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima

to su bolesni ljudi, ak nisu do sad zaustavili piratstvo nece nikad! samo sebi stete time i smanjuju si krajni broj korisnika interneta

16 godina
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Sjećam se da su problemi bili i u vremenu traka, pa ipak ljudi su pravili kopije i dijelili ih međusobno...Ja i dan danas imam punu kartonsku kutiju i ako se ikada ukaže potreba za materijalom na njima rado ću iskopirati i proslijediti dalje bilo kojem od prijatelja koje imam, posve besplatno...

 

Ista stvar je i sa CD-ima, a kupujem original CD-e bendova koji su mi dragi i koje podržavam (uglavnom non-major-label umjetnici), ali ću svaki vrlo rado iskopirati i podijeliti sa prijateljima besplatno..nikada mi to nije bio moralni problem niti će biti...

 

mp3 i DL su samo dio razvoja ljudskog društva...Mislim da je to prirodna stvar i da se ne može zaustaviti...Ništa me ne može spriječiti da ripujem i iskopiram/podijelim stvari koje su mi drage sa ljudima koje volim...

Ako se to zove piratstvo, ja se javljam drito sa Kariba...

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BT-ova upozorenja korisnicima

Jammie Thomas (rođenu 1977.) samohranu majku 2 djece iz Minnesote, tušila je  RIAA (američki ZAMP) za kršenje autorskih prava i nelegalno dijeljenje mp3ica.
U listopadu 2007, porota ju je proglasila krivom i odredila da mora platiti odštetu u iznosu od  $222,000, odnosno $9,250 po pjesmi, jer je prekršila copyright za 24 mp3ice bendova kao što su Aerosmith, Green Day i Guns N' Roses na Kazaai, pod korisničkim imenom tereastarr@KaZaA. Prema Billboardu, Jammie Thomas je dijelila ukupno 1,702 pjesme online. RIAA se fokusirala u tužbi na ove 24. RIAA ju je najprije upozorila da prekine s tim. Ona je to odbila i RIAA ju je kasnije tražila da plati relativno malu naknadu. Ponovno je odbila i slučaj je završio na sudu, gdje je odlučeno da mora platiti 220,000 dolara.
Trenutno traje suđenje Daniel Dove, starom 26 godina, i prijeti mu 10 godina zatvora jer je bio administrator na stranici EliteTorrents.com. Scott McCausland i Grant Stanley, također su bili administratori na toj stranici, nagodili su se sa tužiteljstvom i već su odležali po 5 mjeseci zatvora.

U Njemačkoj su se počeli slično ponašati što se tiče autorskih prava kao u SAD-u, a evo sad i u UK.

16 godina
online
BT-ova upozorenja korisnicima

kod nas još skoro neće početi hapsiti zbog mp3-ca. bar ne dok neuđemo u europsku uniju, a i onda će trebat proći još puno godina... zadnja oaza će ostati azijske zemlje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

Neki s foruma misle da je ovaj način borbe protiv piratstva kretenski i jadan, a zapravo je nadgledanje najbolji način da se smanji piratstvo, najbolji način za pronalazak dokaza da je neko doista skidao piratski sadržaj.

Ti "neki" također misle da su žrtve diktatorskog načina vladanja i politike - WTF??? (posebno me nasmijao Lightning, citiram: "...onda se stvarno nismo jako udaljili od 1940-ih godina, i režima u Njemackoj ili Rusiji...")

 

E pa skidanje sadržaja s copyrightom bez da ga kupite je ilegalno. Newsflash! - kako bi Ameri rekli.

 

Mene jedino živcira i j*be u mozak ta j*bena CRIA! To su skupina orangutana kojima je još glava u šupku, koji se pokušavaju boriti protiv piratstva, ali nažalost na krivim bojištima (to je kao da se protiv Njemačke boriš u Aziji FTW???).

 

Prvi put me je naživcirala privremenim zatvaranjem Demonoida, sad me opet naživcirala sa slučajem Jammie Thomas. Odšteta je bolesno velika, 9,250 $ po pjesmi (i još jedan WTF???)

Kanadski idioti bi trebali prepustiti borbu protiv piratstva državnim službama, a ne da se oni igraju policajca, a da nikad nisu držali pištolj u rukama [metafora]

 

Meni je to sve ionako glupo, Hrvatska će se počet borit protiv piratstva kad na vrbi zasvrbi, a ja ću samo mirno gledati i smijati se CRIA-i i ostalim wannabe-cops idiotima. Ako vas zanima borba protiv piratstva imate pisma takvih tvrtki na TPB-u - presmješno...

 

Inače sam strastveni skidač torrenta i nemam valjda nijedan legalni CD (eventualno neke muzičke CD-e), al me to sve ne dira ni pol posto, našima se ionako ne da zaj*bavat s time jer kod nas ima drugih važnijih stvari od piratstva.

 

Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BT-ova upozorenja korisnicima

I wanna be a cool WEB SHERIFF . Do I get a Shiny Star and a SHOTGUN?

I wanna catch aXXo, Puka, DiAMOND & other bad web guys!!!

I wanna be a Cool Web Moderator  too, on BUG FORUM, of corse, when I grow up!!!
The Moderator can ban a user, right?

 

Zaključak: Ukinimo Internet, jer svako suvremeno zlo potječe sa njega!

No internet, no piracy!

Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice