Britanski operateri upozoravat će korisnike koji s

poruka: 22
|
čitano: 3.957
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Britanski operateri upozoravat će korisnike koji s".
15 godina
offline
Britanski operateri upozoravat će korisnike koji s

Vlasnici VPN usluga trljaju ruke. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 15:12 (Hummer).
 
7 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko

Hmmmmmmmmmmmm moze par glupih pitanja ;)

1. kako ce oni utvrditi da je sadrzaj piratski? Mozda covjek zeli kopiju pjesme ili filma kojeg ima na bluerayu a ne zna kako je sam napraviti?

2. Nisam znao da je Kodi streaming service... Zasto sam uvijek mislio da koristi torrente... Pogresno sam mislio?

15 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Mod nas če to zaživjeti možda, nikada 😁

U VB je dostupno dosta sadržaja, ali kod nas na Netflix, Amazon.... Žalosno je ono što nude i nazvati ponudom. Recimo ja volim gledati anime, a na tim servisima toga skoro i nema. A servisi specijalizirani za anime nemaju starije ili ništa serije, a da ju kupujem za stotine kuna to ne mogu. Kada ilegali (kissanime) nude sve moguće serije i filmove i jednostavno im je pristupiti, ne vidim zašto bi plaćao nešto što nije ni 20% toga.

Nije problem platiti, ali pitanje je što dobiješ za to što plaćaš. 😑
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko

Mislim da ih ne treba upozoravati, znaju oni dobro kaj skidaju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Haha jadan postar ako se kod nas to uvede.. biti ce svaki dan na mojim vratima
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Kod nas bi samo uveli naknadu od 5kn za takva pisma. 😂😂
16 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Torent kaže...

 

2. Nisam znao da je Kodi streaming service... Zasto sam uvijek mislio da koristi torrente... Pogresno sam mislio?

 i nije, sam Kodi je media centar program a nije servis. i ovisno koji add-on koristiš sadržaj gledaš kao streaming ili putem torrenta

12 godina
neaktivan
offline
Britanski operateri upozoravat će korisnike koji s

Slanje "opomene" u "edukativne" svrhe...čekaj malo,ako ja skidam putem p2p mreže za koju već sad znam da je ilegalno...čemu onda dotično praćenje te spomenuta edukacija i koja je svrha ovoga,osim što će eventualno smanjiti nezaposlenost u VB?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 19:29 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Igor150 kaže...

...čemu onda dotično praćenje te spomenuta edukacija i koja je svrha ovoga,osim što će eventualno smanjiti nezaposlenost u VB?

 Suptilna kritika i nabijanje osjećaja krivnje. Utjerivanje straha u kosti.

vocap, bičz?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko

Bez konkretnog da to bude upozorenje kao prvo,da se NE desi druga "edukativna opomena"...kako bih to rekao...bez kazne za kršenje prava,ajde opomena da se pripazi malo.Ovako nema mi nikakvog smisla.Strah ipak može biti.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Wolverine kaže...
Torent kaže...

 

2. Nisam znao da je Kodi streaming service... Zasto sam uvijek mislio da koristi torrente... Pogresno sam mislio?

 i nije, sam Kodi je media centar program a nije servis. i ovisno koji add-on koristiš sadržaj gledaš kao streaming ili putem torrenta

 Kako mislis kao streaming?????? Znam ja sta je Kodi ono je bila ironija. Poenta je da kodi skida sadrzaj nelegalno kako god ti njega gledao....On strima od sebe prema tebi ali skidanje je nelegalno uvijek ;)

12 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Torent kaže...
Wolverine kaže...
Torent kaže...

 

2. Nisam znao da je Kodi streaming service... Zasto sam uvijek mislio da koristi torrente... Pogresno sam mislio?

 i nije, sam Kodi je media centar program a nije servis. i ovisno koji add-on koristiš sadržaj gledaš kao streaming ili putem torrenta

 Kako mislis kao streaming?????? Znam ja sta je Kodi ono je bila ironija. Poenta je da kodi skida sadrzaj nelegalno kako god ti njega gledao....On strima od sebe prema tebi ali skidanje je nelegalno uvijek ;)

Nije! Ilegalna je distribucija, a ne konzumacija. Torrent protokol u isto vrijeme vrsi download (konzumaciju) i upload (distribuciju). Streaming putem add-ona za Kodi (npr Exodus) ima samo komponentu streaminga s nekog od file hosting servisa te (za sada) ti ne radis nista ilegalno. Autorska prava je prekrsio onaj tko je video postavio na hosting servis. Potpuno ista analogija bi bila da gledas nesto na YouTubeu pa se ispostavi da su prekrsena autorska prava - kako ti kao gledaoc mozes biti kriv!?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko

Aaaaaaaaaaaaa oki. Nisam znao da ne ide sve preko torenta.... Sorry. Zato sam i rekao glupo pitanje ;) Ovo za torent znam.....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Vjeruj mi, nije ni u Uk puno bolja situacija sa ponudom Netflixa i slicnih. I ovdje trebas potrosit ako zelis legalno gledat kvalitetno i najnovije
13 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
... i da pokažu da te Veliki Brat nadzire😉 S druge strane, roditelji i supružnik će biti informirani o ilegalnoj raboti člana/članova obitelji 😀
8 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Igor150 kaže...

ako ja skidam putem p2p mreže za koju već sad znam da je ilegalno...čemu onda dotično praćenje te spomenuta edukacija i koja je svrha ovoga

 Oni ne znaju da ti znaš, oni mogu predpostaviti, a na sudu bi trebalo dokazati puno toga da te se poveže sa tim materijalom i sa tim da nisi doveden u zabludu oko legalnosti. Plus najteži krimen je redistribucija.

Tvoje P2P mreže i web stranice nigdje ne navode da je sadržaj na njima nelegalan. 

 

Kad dobiješ poruku tada se gradi "papirologija" sa kojom imaju dokaz da si obaviješten da si svojim ponašanjem na internetu u domeni ilegalnog pa je eventualno sudovanje puno brže. 

Osobno sam mišljenja da je ovo polagani uvod u brzopotezno naplaćivanje  kazni po "autorskim pravima", nešto poput plaćanja kazni za parking" i slični harači kojima vas se brzopotezno opali po džepu jer ste učinili nešto nedozvoljeno.

 

13 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
crnix kaže...
Haha jadan postar ako se kod nas to uvede.. biti ce svaki dan na mojim vratima

 Tebi postar donosi emailove ?

 

8 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
"Uskoro bi svi stanovnici Ujedinjenog Kraljevstva mogli od svojih ISP-ova dobivati PISMA u slučaju kada preuzmu neki ilegalni sadržaj" nezz skuzio sam da misle na klasicna pisma
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Torent kaže...
Wolverine kaže...
Torent kaže...

 

2. Nisam znao da je Kodi streaming service... Zasto sam uvijek mislio da koristi torrente... Pogresno sam mislio?

 i nije, sam Kodi je media centar program a nije servis. i ovisno koji add-on koristiš sadržaj gledaš kao streaming ili putem torrenta

 Kako mislis kao streaming?????? Znam ja sta je Kodi ono je bila ironija. Poenta je da kodi skida sadrzaj nelegalno kako god ti njega gledao....On strima od sebe prema tebi ali skidanje je nelegalno uvijek ;)

Mislim da BUG ne bi trebao spominjati Kodi u kontekstu piratluka jer on to nije i bori se protiv toga.

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=119117

https://kodi.tv/the-piracy-box-sellers-and-youtube-promoters-are-killing-kodi/

 

Mogli su tako stavit umjesto Kodi, windows media player, Chrome itd. jer i preko njih se moze gledati ilegalni streaming.

 

Bas zbog takvog razmisljanja trebat ce podosta vremena da do Kodi-ja dodju legalni servisi tipa Netflix, Amazon, Spotify itd.(mislim na offical addone unutar samog KODI-ja). 

 

Neki cak i rade na tome:

 

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=303609

 

Ja bi volio imati offical addone za KODI da imam na jednom mjestu mogucnost konzumacije serija/filmova/glazbe legalno... Znam da je to moguce i danas sa KODI-jem ali opet nije nista offical i radi preko launchera i slicnih stvari...

 

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
Ovo će imati efekta u kućanstvima gdje klinci skidaju, a starci plaćaju račune. Kad im stigne opomena bit će razgovora ugodnih.

Ne znam kako bi to kod nas funkcioniralo s obzirom da moj provajder nema moju mail adresu, bar ne neku koju čitam.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Britanski operateri upozoravat će korisnike ko
crnix kaže...
"Uskoro bi svi stanovnici Ujedinjenog Kraljevstva mogli od svojih ISP-ova dobivati PISMA u slučaju kada preuzmu neki ilegalni sadržaj" nezz skuzio sam da misle na klasicna pisma

 BT, Virgin Media, TalkTalk i Sky, najveći pružatelji internetskih usluga u Ujedinjenom Kraljevstvu počet će sljedećeg tjedna slati e-mailove upozorenja svojim korisnicima za koje se utvrdi da su s Interneta preuzimali sadržaje zaštićene autorskim pravima.

8 godina
neaktivan
offline
Britanski operateri upozoravat će korisnike koji s

nema to nikakvog efekta...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice