Ballmer o Googleovom monopolu

poruka: 73
|
čitano: 6.479
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ballmer o Googleovom monopolu".
16 godina
odjavljen
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Daj Ballmeru ne seri...

Javio se glavonja iz MS-a da netko drži monopol {#}

Freak Show Inc.
 
32 4 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu

od svih tih akvizicija zadnjih godina i potrošenih milijardi (neke i besmisleno), mogli su kupiti yahoo kad im se nudio, pa makar i po malo većoj cijeni.

više bi im značilo to nego ova situacija kakvu sad imaju..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
nixass kaže...

od svih tih akvizicija zadnjih godina i potrošenih milijardi (neke i besmisleno), mogli su kupiti yahoo kad im se nudio, pa makar i po malo većoj cijeni.

više bi im značilo to nego ova situacija kakvu sad imaju..

Po ovome bih dao zaključiti da bing.com nisi nikada otvorio, ili barem ne u zadnjih godinu dana.

bdw Yahoo koristi Bing engine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 7:48 (sisko93).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu

Yahoo i Bing su ista oglašivačka mreža, pretraži "search alliance". Za Google je potpuno u pravu. Google zadnje vrijeme ima sumnjive algoritme na koje se cijeli niz velikih igrača žali.

A iz svog iskustva (poslovnog) usudio bih se kazati da su svi novi algoritmi (pingvin, panda) namjenjeni podizanju profita kompanije jer se neki bezvezni sajtovi rangiraju visoko, a drugi sajtovi koji po sadržaju zaslužuju više pozicije padaju nisko. Naravno to su sajtovi (ovi koji padaju) koji ulažu u adwords.

 

No, ne vidim načina da se ta situacija "na silu" promjeni, jer nam se je već svima uvukao pod kožu, a i postao je sinonim za pretragu na internetu kakav u ovom trenutku poznajemo. "evil empire", kako ga neki zovu.

13 godina
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

A što je MS sa Windowsima?

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
sisko93 kaže...
nixass kaže...

od svih tih akvizicija zadnjih godina i potrošenih milijardi (neke i besmisleno), mogli su kupiti yahoo kad im se nudio, pa makar i po malo većoj cijeni.

više bi im značilo to nego ova situacija kakvu sad imaju..

Po ovome bih dao zaključiti da bing.com nisi nikada otvorio, ili barem ne u zadnjih godinu dana.

bdw Yahoo koristi Bing engine.

a ja bih zaključio da si promašio poantu..

nije stvar u kvaliteti pretraga nego bazi korisnika koju yahoo ima (a ms nema), e-mail korisnika prije svega..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
protjeran
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Stevo ODI U PENZIJU, vrijeme ti je....

Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Google do svog "monopola" nije došao na silu, niti ga na silu održava, za razliku recimo od Microsofta s njihovim Internet Explorerom. Došli su tako što su razvili pretraživač koji je bio nekoliko koplja ispred konkurencije i takav ostao godinama. I sad bi ih prema Ballmeru vlada (koja? SAD-a?) trebala ograničiti u njihovoj uspješnosti, samo zato da ko fol ne budu monopolisti? Zar netko ljude tjera da koriste Google Search? Što bi vlada trebala napraviti - parne dane Google, neparne Bing? Narediti proizvođačima smartfona s Androidom da kao defaultnu tražilicu postave Bing?! WTF?

 

Ljudi imaju izbor. Ljudi su odabrali. Neka konkurencija napravi bolju tražilicu. Ballmeru je žao što imaju (IMHO) inferiornu tražilicu i sad bi da netko nešto poduzme, uz izgovor s monopolom, kako bi se njihova tražilica koristila u jednakoj mjeri kao i Googleova? Pa to bi bio napad na slobodno tržište! Što je sljedeće - hoće zahtijevati istu zastupljenost uređaja temeljenih na Windows Phoneu, jer eto Apple i Google/Android imaju duopol?

 
22 3 hvala 0
16 godina
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Što se čudite ovakvoj Ballmerovoj reakciji?! Zbrojio je on 2+2 i rezultat mu se nimalo ne sviđa.

 

Koliko god Microsoft velik i moćan bio, činjenica je da drži primat isključivo na "umirućem" tržištu PC-a. U svemu ostalom, konkurencija ih gazi.

 

Od dana svog nastanka pa do danas, u Microsoftu su naviknuli biti prvi u svemu. Danas, kad su se vremena promijenila, njihove navike ostale su iste i upravo je u tome razlog njihove "pobune".

 

Kolega Baksa je dobro kazao, bolje bi im bilo da razmišljaju o nedostacima vlastitih proizvoda, umjesto da se bave tužakanjem i prigovaranjem.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
cro_blue kaže...

 

Koliko god Microsoft velik i moćan bio, činjenica je da drži primat isključivo na "umirućem" tržištu PC-a.

 

Dobro si stavio navodnike. To umiranje traje i koliko linuksovo osvajanje svijeta - a rezultati su isti!

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

gle tko to govori.... samo cekam dan  kada ce google napraviti OS za PC.. aka android za PC... i onda krece nova era ja mislim....

zivi bili pa vidili

wat?
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
Friday kaže... 

Dobro si stavio navodnike. To umiranje traje i koliko linuksovo osvajanje svijeta - a rezultati su isti!

Ne govorim ja ovdje o Linuxu, nego o količini profita koji je izgeneriran prodajom iOS/Android uređaja u odnosu na Windows PC-e, ali i o sve većoj važnosti iOS/Andorid uređaja u odnosu na klasična računala.

 

Tržište osobnih računala nikad neće doslovno umrijeti, ali je činjenica da osobna računala u našim životima uzimaju sve manju i manju ulogu.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 8:26 (cro_blue).
12 godina
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
mrki_man kaže...

A što je MS sa Windowsima?

Monopolist koji je pod nadzorom nadleznih agencija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
google ima os za pc
android nije dobar os za profi uporabu
14 godina
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

E Ballmeru, da je to tako da jednostavno da se može reći "ima monopol".

On misli da je monopol kad je neko dominantan. {#}

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
sto je je google me stvarno zivcirau nekim stvarima a najgore m je da bi koristio jednu stva moras se prijavit na jos 5 ostalih koje nemaju veze s onim sta ti hoces..... os na yt upload napravit moras se prijavit na g+ os nes drugo opet g+ i to me ub je**te nek olade malo s tim....
Opali HVALA ↓↓↓
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
cro_blue kaže...
Friday kaže... 

Dobro si stavio navodnike. To umiranje traje i koliko linuksovo osvajanje svijeta - a rezultati su isti!

Ne govorim ja ovdje o Linuxu, nego o količini profita koji je izgeneriran prodajom iOS/Android uređaja u odnosu na Windows PC-e, ali i o sve većoj važnosti iOS/Andorid uređaja u odnosu na klasična računala.

 

Tržište osobnih računala nikad neće doslovno umrijeti, ali je činjenica da osobna računala u našim životima uzimaju sve manju i manju ulogu.

 

Ova količina neznanja i nerazumijevanja je prestrašna. Da karikiram, sutra će se profit možda generirati na osnovu proizvodnje nanočestica ili nečeg potpuno nepostojećeg danas. I šta to znači? Jesi li do sada uspoređivao napr. farmaceutsku industriju sa IT industrijom i na osnovu toga zaključio kako se ne isplati ulagati u IT? Da li ti uopće znaš da je količina svjetskog "profita" ustvari direktno vezana za porast BDP-a, koji godišnje (u svijetu) raste po prosječnoj stopi od oko 3%. Da li znaš da je ukupan profit vezan za IT industriju (ovdje mislim na direktan profit) bio oduvijek relativno beznačajan prema nekim drugim kategorijama. U "našim" životima osobna računala uzimaju sve manju i manju ulogu. Kakvu ulogu su točno do sada računala igrala u tvom životu (a da nije igranje) pa da tako nešto možeš izjaviti. Uopće mi se više neda komentirati na ovakve bedastoće.....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
mbaksa kaže...

Google do svog "monopola" nije došao na silu, niti ga na silu održava, za razliku recimo od Microsofta s njihovim Internet Explorerom. 

 

Ljudi imaju izbor. Ljudi su odabrali. Neka konkurencija napravi bolju tražilicu.

 

Ne, to što Google aktivno sabotira funkcionalnost YouTube i Google Maps na WP8 uređajima, to nikako nije održavanje monopola na silu. Ne kažem da je Microstoft (bio) bolji, ali iluzija je da je Google nužno i u svemu dobar, iako bih rekao da su bolji od većine.

 

"Ljudi imaju izbor." Da, fakat, tako i mi imamo izbor na svakim izborima. "Ljudi su odabrali." Samo prepusti ljudima da sami odaberu i bez brige si. :)

 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
Mycroft kaže...
mbaksa kaže...

Google do svog "monopola" nije došao na silu, niti ga na silu održava, za razliku recimo od Microsofta s njihovim Internet Explorerom. 

 

Ljudi imaju izbor. Ljudi su odabrali. Neka konkurencija napravi bolju tražilicu.

 

Ne, to što Google aktivno sabotira funkcionalnost YouTube i Google Maps na WP8 uređajima, to nikako nije održavanje monopola na silu. Ne kažem da je Microstoft (bio) bolji, ali iluzija je da je Google nužno i u svemu dobar, iako bih rekao da su bolji od većine.

 

"Ljudi imaju izbor." Da, fakat, tako i mi imamo izbor na svakim izborima. "Ljudi su odabrali." Samo prepusti ljudima da sami odaberu i bez brige si. :)

Ne znam što Google radi ili ne radi s na WP8, no to je ionako irelevantno za temu. Ubuduće prije komentiranja pročitaj članak - Ballmer prigovara Googleovom "monopolu" na području pretraživanja Interneta.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
Ja sam u pocetku koristio Altavistu jer je Google bio koma. No zadnjih n godina Google je daleko najbolji, a tu mi je i navika koristenja istog.
Opcenito se u svijetu gleda samo i iskljucivo profit, pa tako i Google. To sto daju mail, Android i ostalo badava ne znaci da su dobritvori vec na svemu zaradjuju. Kao i sto MS zaradjuje na Androidu.
Neka se MS potrudi biti bolji... Ali oni tako ne razmisljaju. Godinama su bili monopolisti i sada gube. Lakse je pritiskat vlade (korumpirane onako i ovako) nego promijenit nacin razmisljanja. Sada postavljam i pitanje, kolika je uloga MSa sto EU Googlu prijeti kaznama?
11 godina
neaktivan
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Da Microsoft drži monopol - drži, tu nema rasprave. 

Ali da Google drži monopol i to je isto istina i to se ne bi trebalo izbjegavat samo zbog toga što je to izrekao na glas Ballmer. Za 10 godina bi zbog toga mogli svi plakat (slično kao što sad imamo ekipu koja se buni protiv Microsofta). I to se ne odnosi samo na pretraživanje već i u velikoj mjeri sada i na Android.

 

Ali ne znam kako da se to ispravi. Mislim, oni taj monopol imaju zato što imaju dobar proizvod, kako bi onda trebalo uvest treću stranu u čitavu priču? 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Prvih 5 za 2012. godinu u IT industriji po profitu (u milrd. dolara):

 

1. Apple ... 25,9

2. Microsoft ... 23,1

3. IBM ... 15,8

4. Intel ... 12,9

5. Google ... 9,7

 

 

 

Glory Glory Man United
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
mbaksa kaže...
Mycroft kaže...
mbaksa kaže...

Google do svog "monopola" nije došao na silu, niti ga na silu održava, za razliku recimo od Microsofta s njihovim Internet Explorerom

 

Ljudi imaju izbor. Ljudi su odabrali. Neka konkurencija napravi bolju tražilicu.

 

Ne, to što Google aktivno sabotira funkcionalnost YouTube i Google Maps na WP8 uređajima, to nikako nije održavanje monopola na silu. Ne kažem da je Microstoft (bio) bolji, ali iluzija je da je Google nužno i u svemu dobar, iako bih rekao da su bolji od većine.

 

"Ljudi imaju izbor." Da, fakat, tako i mi imamo izbor na svakim izborima. "Ljudi su odabrali." Samo prepusti ljudima da sami odaberu i bez brige si. :)

Ne znam što Google radi ili ne radi s na WP8, no to je ionako irelevantno za temu. Ubuduće prije komentiranja pročitaj članak - Ballmer prigovara Googleovom "monopolu" na području pretraživanja Interneta.

 

 Zbog cega si ti onda naveo primjer Microsoftovog monopola "na silu" sa Internet Explorerom?  Ne znam sta je MS "radio ili nije radio na silu sa Internet Explorerom, ali to je ionako irelevantno za temu." (Internet Explorer nije PRETRAZIVAC interneta i tema nije Chrome vs IE ili Netscape vs IE!).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 10:25 (knight).
16 godina
neaktivan
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

hmm neko ko drzi monopol nad necim sto se placa(za malog korisnika) kuka na nekoga ko drzi monopol na nesto sto se ne placaza malog korisnika i nisam rekao da nezaradjuje)

 

Google je zlatan, najdivniji, ma ljepota informaticka. Salu na stranu, neka googla, i ovakav kakav je zlatan je spram Apple i MS izrabljivacke politike, kad je jos Gates predlagao uvodjenje "markica" za emailove ili jobs i njegovo insistiranje na zatvorenosti, sudske tuzbe oko sve ga i svacega, patentiranje ociglednog samo zato jer se moze itd milion je primjera cijedjenja kupaca i trzista. Goggle je ako nista dostupan svima i daje relevantne rezultate, nebuduroka, da se ne pokvari a sanse su za to jako velike.

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Realno Microsoft zna kako je to kad ih se kažnjava zbog iste stvari :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
memulica kaže...

Prvih 5 za 2012. godinu u IT industriji po profitu (u milrd. dolara):

 

1. Apple ... 25,9

2. Microsoft ... 23,1

3. IBM ... 15,8

4. Intel ... 12,9

5. Google ... 9,7

 

 

 

 

Pa kada već daješ podatke, bilo bi normalno očekivati da na osnovu tih podataka kažeš što iz tih podataka zaključuješ. S obzirom da nisi ništa rekao, očito je kako misliš da se godišnjim profitom (tj razlikom između prihoda i troškova) jasno vidi koje su firme najbolje dugoročno pozicionirane na tržištu. To je naravno potpuno pogrešno. Na primjer, IBM ima godišnji prihod preko 100 milijardi dolara. Od toga mu ostaje manje nego Microsoftu iz jednostavnog razloga jer IBM više ulaže u fundamentalna istraživanja, proizvodi vlastite procesore (najbrže procesore opće namjene na svijetu), proizvodi mainfarame računala, itd. Uz to ima gotovo 4.5 PUTA više zaposlenih nego Microsoft. Naravno da mu manje ostaje razlike od Microsofta koji uglavnom isporučuje software. Ustvari čak je čudo kolika razlika mu ostaje. To ukazuje na dobru internu organizaciju. Ono što ovakvim diletantskim komentarima i razmišljanjem nikada nije obuhvaćeno je ono najbitnije, a to je struktura prihoda. Nije svejedno da li firma ima 1-2 proizvoda na tržištu o kojima gotovo patološki ovisi (tipa Apple), ili ima tisuće proizvoda i usluga. Jasno je da ova druga ima puno stabilniju strukturu prihoda koja ne ovisi o nasilnom izdavanju "novih" proizvoda svake godine. Ako se to uzme u obzir onda ljestvica izgleda ovako:

 

1. IBM

2. Microsoft, INTEL

3. APPLE

4. Google

 

Microsoft je po tome negdje uz INTEL, jer uz gore navedeno, na neki način i ovise jedan o drugome. Apple od posljednjeg mjesta spašavaju enormne zalihe gotovine sa kojima u hodu i uz pravo vodstvo može napraviti čuda. To je isključiva zasluga Steve Jobsa. Stabilnost Google-a nije baš tako zagarantirana kako izgleda. Nemojmo zaboraviti kako se tehnologije mijenjaju i baš na tom tržištu koje pokriva Google se mogu očekivati najveće promjene koje je sada vrlo teško predvidjeti. Tako da ovaj potez koji traži Balmer sigurno nebi bio dobar, i doveo bi samo naizgled do predvidljivih rezultata.

Uostalom ne treba zaboraviti da dok se dvoje kolju treći profitira (Kina).

 

 

10 godina
protjeran
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

Ballmer - "Oni imaju taj nevjerojatni, strašni, usuđujem se reći monopol s kojim se na cijelom svijetu jedino još mi borimo"

Oni imaju taj nevjerojatno strašni, usuđujem se reći algoritam za pretraživanje. Nitko nije kriv drugima što su živjeli na starim lovorikama.

nixass - od svih tih akvizicija zadnjih godina i potrošenih milijardi (neke i besmisleno), mogli su kupiti yahoo kad im se nudio, pa makar i po malo većoj cijeni.više bi im značilo to nego ova situacija kakvu sad imaju..

Yahoo to jest njihov tadašnji glavešina Jerry Yang je ponosno odbijao ponudu Microsofta kada je bila vrlo povoljna.

Porga - Yahoo i Bing su ista oglašivačka mreža, pretraži "search alliance". Za Google je potpuno u pravu. Google zadnje vrijeme ima sumnjive algoritme na koje se cijeli niz velikih igrača žali.
A iz svog iskustva (poslovnog) usudio bih se kazati da su svi novi algoritmi (pingvin, panda) namjenjeni podizanju profita kompanije jer se neki bezvezni sajtovi rangiraju visoko, a drugi sajtovi koji po sadržaju zaslužuju više pozicije padaju nisko. Naravno to su sajtovi (ovi koji padaju) koji ulažu u adwords.
No, ne vidim načina da se ta situacija "na silu" promjeni, jer nam se je već svima uvukao pod kožu, a i postao je sinonim za pretragu na internetu kakav u ovom trenutku poznajemo. "evil empire", kako ga neki zovu.

Tko tebe ili bilo koga drugoga sili koristiti Google? Ljudi su donekle prisiljeni koristiti Microsoft proizvode iz raznih razloga ali nitko nije prisiljen koristiti Google proizvode. Rješenje protiv Google "monopola"? Zaposlite talentirane matematičare, umjesto da bacate novce na CEO nesposobnjakoviće poput Ballmera, Fiorine i njima sličnih.


Microsoft bolje zarađuje (http://news.yahoo.com/microsoft-could-generate-8-8-billion-annually-android-173026034.html) na račun Androida nego svojeg Windows Phone OS-a (koji nije loš imho i sviđa mi se)


Ballmer se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu, inače bi njegov najveći doseg bio upravitelj Burger Kinga ili McDonaldsa osim ako nebi imao neku "žnjoru" pa bi se negdje dobro uhljebio sa zlatnim padobranom i prodavanjem magle.

Inače, Ballmer je simpatična osoba, mogao bi biti stand-up komičar.

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu
knight kaže...
Zbog cega si ti onda naveo primjer Microsoftovog monopola "na silu" sa Internet Explorerom?  Ne znam sta je MS "radio ili nije radio na silu sa Internet Explorerom, ali to je ionako irelevantno za temu." (Internet Explorer nije PRETRAZIVAC interneta i tema nije Chrome vs IE ili Netscape vs IE!).

Ne moraš meni govoriti što je pretraživač, a što preglednik, nego moraš pozornije pročitati poruku i shvatiti poantu o kojoj govorim.

 

Ako je tržište zaista otvoreno, ako doista imaš izbora, kako je onda riječ o monopolu? Tržište samo bira ono što smatra najboljim.

 

Naveo sam primjer iz Microsoftove prakse, dakle tvrtke čiji je Ballmer još uvijek CEO, koja je svoj monopol na "tržištu" web-preglednika stvorila gurajući svoj web-preglednik u svoj proizvod kojim su dotad već imali monopol. Internet Explorer je napravio dosta štete u razvoju weba sa svojim nepoštivanjem standarda i bio je daleko od najboljeg web-preglednika, dakle postao je monopolist na tržištu svim drugim, samo ne zaslugom svojih kvaliteta.

 

Poanta je u tome da je Googleova tražilica postala "monopolist" zaslugom svojih kvaliteta. Nadam se da sad shvaćaš zbog čega sam spominjao Internet Explorer.

 

Dakle spominjao sam Internet Explorer jer mi se ne čini OK za navodni monopol na tržištu tražilica optuživati tvrtku koja je na tom području postala broj jedan isključivo zbog nedvojbeno najboljeg proizvoda, pritom zaboravljajući da su si oni stvorili monopol kod web-preglednika problematičnim tržišnim praksama, zbog kojih su bili i novčano kažnjavani. Osim toga, ako se ne varam, Internet Explorer je uvijek inicijalno vodio na Microsoftove stranice. Zar nije da kad instaliraš Windowse, da je defaultna tražilica Internet Explorera Bing (ne sjećam se kad sam zadnji put instalirao Windowse, a na trenutnom prijenosniku došli su predinstalirani pa vode na stranicu koju je odredio proizvođač prijenosnika)? I unatoč tome ne mogu ljude natjerati da koriste Bing, nego i dalje većina odlazi na Google? O čemu mi tu pričamo?

 

 

Što se tiče Mycroftove poruke o navodnom osakaćivanju Googleovih aplikacija za WP8 (kažem "navodnom" jer WP nisam nikad koristio), to je u ovoj temi off-topic. Ballmer ne optužuje Google za osakaćivanje aplikacija - optužuje ih za monopoliziranje tržišta pretraživanja. TO je tema. Možemo raspravljati i u tom navodnom osakaćivanju Googleovih aplikacija za WP8 na drugoj temi gdje će upravo to biti tema, međutim to nema veze s Googleovom prevlašću na tržištu preglednika niti s Ballmerovom optužbom. Razumiješ?

 

Osakatio Google svoje aplikacije ili ne, to ne mijenja činjenicu da je Google Search najpopularniji upravo zato što je najbolji, te je na prvu poziciju došao isključivo zbog najboljih algoritama za pretraživanje u kombinaciji s brzim serverima, a Ballmer bi da se Google sankcionira upravo zbog tražilice, iako ista nije ništa ni kriva ni dužna.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o Googleovom monopolu

 

mbaksa: "Ne znam što Google radi ili ne radi s na WP8, no to je ionako irelevantno za temu. Ubuduće prije komentiranja pročitaj članak - Ballmer prigovara Googleovom "monopolu" na području pretraživanja Interneta."

 

Već sam bio u jednoj raspravi s tobom pa nismo nikamo došli, ali uvijek postoji druga šansa.

 

Dakle, primjer gdje Google evidentno nasilno održava svoju poziciju (WP8, YouTube i Maps),  je itekako relevantan za slučaj gdje Google navodno nasilno održava svoju poziciju (pretraživanje). Npr., ako su nekome dokazali da krade kruške, to je otegotna okolnost ako je optužen da krade jabuke. Btw, pročitao sam članak prije komentiranja.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 11:14 (Mycroft).
10 godina
protjeran
offline
Ballmer o Googleovom monopolu

knight - Zbog cega si ti onda naveo primjer Microsoftovog monopola "na silu" sa Internet Explorerom?  Ne znam sta je MS "radio ili nije radio na silu sa Internet Explorerom, ali to je ionako irelevantno za temu." (Internet Explorer nije PRETRAZIVAC interneta i tema nije Chrome vs IE ili Netscape vs IE!).

 

Čitaj s razumijevanjem, nebi ti škodilo malo poznavanja povijesti ali tvoj problem jer nebi onda pisao ovako nešto čime pokazuješ neznanje. Nije isto imati odnosno držati gotovo 80% tržišta osobnih računala svojim OS-om sa kojim dobiješ IE (većina korisnika u ono vrijeme nije imala dostupne alternativne preglednike, poput Opere, FireX (svako malo se mijenjalo ime), niti nije znala za nešto drugo, nego je Netscape (iz kojeg je proizašao Firefox) bio jedina (komercijalna) konkurencija) ili pokretati posao s pretraživačem za Internet među morem ostalih pretraživaća (prisjetimo se popularne AltaViste) uz nesigurnu budućnost. U takvom okruženju je Microsoft mogao provoditi svoju volju i pokušavati progurati svoje standarde za Internet. Google nije u takvoj poziciji.

 

 
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice