Appleova tužba protiv Samsunga

poruka: 151
|
čitano: 12.987
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleova tužba protiv Samsunga".
13 godina
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Nema ništa intelektualno oko ajfona tako da nema ništa ni za povrijediti. Ovi mi izgleda kao da je nećiji ponos povrijeđen zbog boljeg mobitela konkurencije, pa se žele nekako zadovoljiti.

Moj PC  
31 10 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Jaoooo majko moja pa jesu li oni normalni? Gluplje tuzbe nisam u zivotu vidio. Od kad je raspored ikona intelektualno vlasnistvo? Znaci aj sad moram da pazim kako c rasporediti ikone na svom desktop-u jer bi mogao slucajno povrjediti neki patent o rasporedjivanju ikona? Kakav patent o obliku jedino sto je isto je to da su oba telefona pravougaonici. Vise mi je stvarno dosta amerikanaca i njihovih patenata samo cekam dan kada c neko da se sjeti da patentira vazduh tamo.

Moj PC  
30 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga

Upravo sam isto pomislio. Patentirani raspored ikona i pravokutnik zaobljenih coskova!?!? Ti Appleovci blago receno nisu normalni.

13 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

još jedan dokaz da ljudskoj gluposti nema granica

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Apple ocito misli da je bog, sve sto on napravi, oni to prikazuju kao da je prvi put vidjeno... Bas me interesira ishod.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
16 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga
Ovdje sam potpuno na strani applea pa skoro pa sve su skoro kopirali s iphona za svoj galaxy s i još neke uređaje.Kao prvo izgled,tipke,dock i meni.To jednostavno nemožete osporit tako su kopirali dellov znak na stražnjoj strani.
 
15 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
jpelko2 kaže...
Ovdje sam potpuno na strani applea pa skoro pa sve su skoro kopirali s iphona za svoj galaxy s i još neke uređaje.Kao prvo izgled,tipke,dock i meni.To jednostavno nemožete osporit tako su kopirali dellov znak na stražnjoj strani.

heh... dobro se zna da je Apple prvi izasao sa iPhone-om, ali...ta tužba je presmiješna.

To je isto kao da neki proizvođač automobila ide tužiti drugi, zato jer jedan automobil sliči na drugi (a ima ih hrpu), isto i sa motorima i sa hrpu drugih stvari...

 

Apple fail...

 

P.S. a možda je i to samo reklama, tko zna

15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
prije par dana sam kupio galaxy s i bacio ajfon u kut sobe,a tamo ce i ostati do prodaje... Nemam namjeru vracat se vise na crapple... Galaxy s FTW!
15 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
thezer0 kaže...
prije par dana sam kupio galaxy s i bacio ajfon u kut sobe,a tamo ce i ostati do prodaje... Nemam namjeru vracat se vise na crapple... Galaxy s FTW!

Brzo ces se predomislit. Cuvaj ti taj ajfon.

Mentalist je moj idol...
15 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Samsung A867 Eternity izasao 2008

Samsung D980 izasao 2009

Samsung F480i izasao 2009

 

I konacno iP4 je skoro identicna kopija telefona LG Prada iz 2007. godine

 

Ko koga tu kopira?

Moj PC  
16 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Još malo pa će inspekcija po kućama ići: "Da vidimo kako su vam raspoređene ikone na desktop".

$this->db->where->('I don't have a clue');
 
18 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Zanimljivo je da je Samsung pravi neke dijelove (tipa procesor) od prvog ajfona (2007) naovamo, uključujući i A5 procesor u iPad-u 2 (http://bit.ly/eGzHCN). Korporativni svijet je bez premca.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
tnakir kaže...
thezer0 kaže...
prije par dana sam kupio galaxy s i bacio ajfon u kut sobe,a tamo ce i ostati do prodaje... Nemam namjeru vracat se vise na crapple... Galaxy s FTW!

Brzo ces se predomislit. Cuvaj ti taj ajfon.

Ja sam presao sa 3GS-a na Galaxy S i nisam zazalio niti trenutka.

Prodaj ajfon dok necem vrijedi :)

 

15 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Koja bedastoća! Najbolje da sad svi počmu proizvoditi trokutaste mobitele s trokutastim ikonama zato što to Jabuka još nije imala u ponudi. Upravo zbog toga mi se gade, pušio sam te njihove fore s prvim modelom iPhone-a, više nikad!

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
quickr kaže...

Nema ništa intelektualno oko ajfona tako da nema ništa ni za povrijediti. Ovi mi izgleda kao da je nećiji ponos povrijeđen zbog boljeg mobitela konkurencije, pa se žele nekako zadovoljiti.

ovo je komentar tjedna, hvala što si me nasmijao do suza :)

Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
16 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
quickr kaže...

Nema ništa intelektualno oko ajfona tako da nema ništa ni za povrijediti. Ovi mi izgleda kao da je nećiji ponos povrijeđen zbog boljeg mobitela konkurencije, pa se žele nekako zadovoljiti.

 

Još kad bi bio pismen, moglo bi te se smatrati barem duhovitim kad već inteligentan nisi.

Pticama na grani je jasno zašto su napravili galaxy sličan iphoneu. Zbog zarade. A zaradu im omogućuje dizajn mobitela i sučelja i dosta ljudi koji će ga kupiti zato što je "skoro ko ajfon".

13 godina
protjeran
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Još malo pa će patentirati jabuke. Jer jabuke nisu postojale prije Jobs-a. Od sutra kila jabuka 700 kuna. {#}

$this->db->where->('I don't have a clue');
 
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Besramno kopiranje će ovaj put dobro platiti preko sudskog spora. Možda bi im bilo pametnije da zaposle dizajnere.

 
6 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
Ezio kaže...
quickr kaže...

Nema ništa intelektualno oko ajfona tako da nema ništa ni za povrijediti. Ovi mi izgleda kao da je nećiji ponos povrijeđen zbog boljeg mobitela konkurencije, pa se žele nekako zadovoljiti.

 

Još kad bi bio pismen, moglo bi te se smatrati barem duhovitim kad već inteligentan nisi.

Pticama na grani je jasno zašto su napravili galaxy sličan iphoneu. Zbog zarade. A zaradu im omogućuje dizajn mobitela i sučelja i dosta ljudi koji će ga kupiti zato što je "skoro ko ajfon".

Ispod imas slike pa se odluci ko je koga kopirao {#}

2007 2007
2010 2010
14 godina
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
dex3108 kaže...
Ezio kaže...
quickr kaže...

Nema ništa intelektualno oko ajfona tako da nema ništa ni za povrijediti. Ovi mi izgleda kao da je nećiji ponos povrijeđen zbog boljeg mobitela konkurencije, pa se žele nekako zadovoljiti.

 

Još kad bi bio pismen, moglo bi te se smatrati barem duhovitim kad već inteligentan nisi.

Pticama na grani je jasno zašto su napravili galaxy sličan iphoneu. Zbog zarade. A zaradu im omogućuje dizajn mobitela i sučelja i dosta ljudi koji će ga kupiti zato što je "skoro ko ajfon".

Ispod imas slike pa se odluci ko je koga kopirao {#}

 

Pa nek tuži LG Apple ako hoće i ako misli da ima elemenata kopiranja. Nije to moj problem:)

Samo ukazujem na smisao appleove tužbe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga

ruku na srce samsung je stavrno kopirao izgled menia, sto je po meni bezveze jer su mogli to bolje izvest sami al ajd (uzmite HTC Sense ;))... Apple ne volim bas zbog ovakvih stvari, da li su oni platili sve patenete kad su izbacili Iphone? jer znam da se jos sudski gonjaju sa podosta proizvođača....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga

Pa iskreno meni Prada i iPhone nisu baš slični, osim pozicije kamere i zvučnika, a sve ostalo je apsolutno drukčije, da ne govorim software. Kod Galaxy S-a je stvar u biti daleko drugačija i galaxy S je u mnogočemu kopirao iPhone, to je jednostavno ne osporivo, voljeli vi jedne ili druge. Ali svejedno, tužiti nekoga za raspored ikona i dizajnerske sličnosti je idiotizam. Realno gledano, danas više originalnost jedva da postoji. Svaki proizvod u neku ruku kopira neki drugi i svi se povode za dizajnerskim smjernicama onih koji su u tome od njih uspješniji.


P.S: slažem se da je prečudna tužba jer realno, Samsung je za iphone proizvodio procesore (te još uvijek proizvodi apple A4 jer apple nema proizvodnih kapaciteta da to izvede sam, čak ni sa onom firmom što su kupili) te još uvijek proizvodi NAND memorije i zvučne procesore. Nije mi jasno kako u jedno ruku mogu biti najbliži suradnici (jer apple ima prednost u kupovini bilo čega), a u drugu ruku se tužakaju ko stare babe po sudovima ...

13 godina
protjeran
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
Ezio kaže...

 

Pa nek tuži LG Apple ako hoće i ako misli da ima elemenata kopiranja. Nije to moj problem:)

Samo ukazujem na smisao appleove tužbe.

Smisao appleove tužbe je strahod konkurencije i želja za čistim monopolizmom. Strah je opravdan jer su već jednom zamalo pali u ropotarnicu prošlosti.

 

Ali ovakvo ponašanje su najniže grane. Čak se i microsoft može sakriti prema njima koliko su parnoični.

$this->db->where->('I don't have a clue');
15 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Besmisleno je tuziti nekoga za ukradeni dizajn a pri tome taj koji tuzi je ukrao taj dizajn {#}

 

@nCh!

 

Osim sto iP4 ima vise zaobljene ivice i nema sve tipke kao Prada telefoni su identicni. Black bar kod oba sa gornje i donje strane, naglasen okvir koji viri par mm sa bocnih strana, slusalica skoro istog oblika i na skoro istoj poziciji ako to nisu slicnosti onda ne znam

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 9:40 (dex3108).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Kao da je Samsungu to problem.

"Ok, vi nas tužite, nema dijelova za iPhone."

Prilično glup potez Applea da tuži onog tko im izrađuje dijelove za proizvode.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 9:40 (Proz0r).
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
Ezio kaže...
quickr kaže...

Nema ništa intelektualno oko ajfona tako da nema ništa ni za povrijediti. Ovi mi izgleda kao da je nećiji ponos povrijeđen zbog boljeg mobitela konkurencije, pa se žele nekako zadovoljiti.

 

Još kad bi bio pismen, moglo bi te se smatrati barem duhovitim kad već inteligentan nisi.

Pticama na grani je jasno zašto su napravili galaxy sličan iphoneu. Zbog zarade. A zaradu im omogućuje dizajn mobitela i sučelja i dosta ljudi koji će ga kupiti zato što je "skoro ko ajfon".

Ma daj ne pričaj gluposti, 3GS više nitko ne kupuje zato što je design/device out of date a Galaxy prolazi kao vruce pecivo. Koja bi tu potreba bila za kopiranjem? Mene bi osobno bila sramota staviti 3GS na stol zbog toga što te svi prijezirno pogledaju u stilu "što, zar nemaš 4"? Zapravo mi je nevjerojatno koliko zaljubljenici u Apple proizvode vole svoje uređaje i dižu ih u nebo svakom mogućom prilikom a odbace ih kao hrpu smeća čim iziđe novija verzija.

15 godina
protjeran
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
Ezio kaže...
quickr kaže...

Nema ništa intelektualno oko ajfona tako da nema ništa ni za povrijediti. Ovi mi izgleda kao da je nećiji ponos povrijeđen zbog boljeg mobitela konkurencije, pa se žele nekako zadovoljiti.

 

Još kad bi bio pismen, moglo bi te se smatrati barem duhovitim kad već inteligentan nisi.

Pticama na grani je jasno zašto su napravili galaxy sličan iphoneu. Zbog zarade. A zaradu im omogućuje dizajn mobitela i sučelja i dosta ljudi koji će ga kupiti zato što je "skoro ko ajfon".

Galaxy S je puno bolji od iPhone-a u skoro svim pogledima.

How many MC's must get dissed, before somebody whispers don't fuck with Bis, My survival skills surpass Kris (KRS-One), watch this...
13 godina
neaktivan
offline
Appleova tužba protiv Samsunga

Galaxy S je loša i jeftina kopija iPhonea i to je valjda svima jasno kad kupuju telefon.

 
6 39 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Appleova tužba protiv Samsunga
Sinatra kaže...

Galaxy S je loša i jeftina kopija iPhonea i to je valjda svima jasno kad kupuju telefon.

Većina koji kupuju iPhone ga ne kupuju nego im mamice i tatice daju lovu da budu face u razredu.

 

$this->db->where->('I don't have a clue');
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice