Windows 7 prema 64 bita

poruka: 16
|
čitano: 5.430
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 prema 64 bita".
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 prema 64 bita

kakav je to skin?

http://www.erepublik.com/en/referrer/Van+Raus
Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 prema 64 bita

Bas zanimljivo, a kada ih preporucim nekome onda ispadnem muljator ili sta ja znam sta sve ne, jer ne mogu "odredeni" ljudi na x64 OS instalirati neke programe dok sa druge strane zaboravljaju na "Program fies x86" pa im cak ni kada im nesto nacrtas ne razumiju!

Kod mene je obavezno x64 posto imam 8 GB RAM u kompu......a i sve bolje radi na x64.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 prema 64 bita
win32 kaže...

Bas zanimljivo, a kada ih preporucim nekome onda ispadnem muljator ili sta ja znam sta sve ne, jer ne mogu "odredeni" ljudi na x64 OS instalirati neke programe dok sa druge strane zaboravljaju na "Program fies x86" pa im cak ni kada im nesto nacrtas ne razumiju!

Kod mene je obavezno x64 posto imam 8 GB RAM u kompu......a i sve bolje radi na x64.

u mene je jos gore,kad me ko pita da mu inst.novi Windows 7 i pitam koju ce verziju,32-bitnu ili 64-bitnu,oni me pogledaju cudno,i onda mi podju objasnjavat kako izgleda tema i taskbar na tom Windowsu xD

I got my weed from the west,my pills form the east....Young Money
14 godina
offline
RE: Windows 7 prema 64 bita

Uzalud tih 64 bita kad je Program files (x86) neusporedivo puniji od "običnog" Program files-a, tu i tamo se ubode koji 64bit program ali velika većina je i dalje x86..

 

8 bita ispod mora, to je stari bilo fora.. a ne što danas nude nam.. Lijepe kutije i knjige, a za priču kog je brige..što bit će dalje ja ne znam..
15 godina
offline
RE: Windows 7 prema 64 bita
Raus kaže...

kakav je to skin?

Bas, kakav je to skin? Izgleda odlicno Iznenađen

13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 prema 64 bita

Kladim se da je pola tih ljudi koji su kupil 64-bitnu verziju, kupilo ju samo zato što je 64 veće od 32, a da ni nemaju pojma koja je razlika.

Ako se u nama krije skriveni talenat, onda se jako dobro sakrio
 
21 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 prema 64 bita
Raus kaže...

kakav je to skin?

Skin je iz RC(release candidate)-Microsoft Windows codname ''se7en'' RC2(Build 7398)windows.live.lab 06.2009.  Pise na desktopu,iznad sata na sl.br.1   :)

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 18:30 (dasHHa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 prema 64 bita
LeeMoon kaže...

Kladim se da je pola tih ljudi koji su kupil 64-bitnu verziju, kupilo ju samo zato što je 64 veće od 32, a da ni nemaju pojma koja je razlika.

hahaha, da, to je i frend meni rekao  da je razlika između 32 i 64 to što je 64 duplo jača od 32  xD...

 

jao jao, kako mnogi neznaju to je žalosno...

 

da odem na OT: da, ja čim sam prešao na win 7, odmah sam stavio 64 bitnu jer čemu za 32 kad ima taj p.files x86 u kojemu svi programi rade, i svaki program ili neka igra koju sam stavio  je kompaktibilna na 64 tako da nemam riječi...

Dompa
16 godina
offline
Windows 7 prema 64 bita

Inače, to da 32 bitni sustavi ne vide više memorije je notorna glupost, i vezana je uz sustav licenciranja windowsa. Nedavno je g. Geoff Chappell napravio analizu dotične prakse, te je došao do vrlo interesantnih zaključaka.

(edit): da ne bude zabune, samo pogledajte Windows 2000 Advanced Server i Datacenter Server - niti jedan nije 64 bitni. No AS podržava do 8 GB memorije, a DS do 64 GB (!!!) memorije.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 19:00 (Father_Dougal).
Moj PC  
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 7 prema 64 bita

Moje je mišljenje da 1% korisnika 64-bitnih Windowsa XP jest uzrokovano time što otprilike 1% ljudi koji imaju hardver kojim mogu pokrenuti taj OS nemaju nikakvih problema s drajverima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Windows 7 prema 64 bita

Pa to je očekivano, vrijeme je da naprjedujemo prema naprednijem.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 prema 64 bita

Pa nije ni cudno sto sve vise ljudi instalira 64bitne windowse. Kada je XP stupio na scenu vecina ljudi nije imala racunalo koje ima 64-bitni procesor, da ne spominjem da je XP 64bitni prvi 64bitni desktop os iz Redmonda. Tda je 1GB rama bio dovoljan. malo i nimalo hardvera je imalo 64bitne drivere.

 

Danas kad je 4GB normalna stvar, svaka komponenta ima i 32 i 64 bitne drivere, software izlazi u obe verzije, svo procesori su 64bitni zapravo sto je cudno da itko vise i instalira 32bitne windowse (ili linux, nebitno).

I'm going woo woo
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 prema 64 bita

Ma za linuxe postoji mogučnost da za 32 bit uklučiš opciju PAE (Physical Address Extesion) da može prepoznati više rama, verzije linuxe za servere naprimjer Ubuntu automatski dolaze sa uklučenim PAE. 

Sto se mene tiće ja sam već neko vrijeme na 64bit (ubuntu)  :) pa nema potrebe za PAE, kažu da brže radi 64bitna verzija nego 32 sa puno rama i uklučenim PAE. 

 

Ubuntu 10,04 (Lucid Lynx) , ako želite naučiti o linuxu posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 20:36 (linuxuser).
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 prema 64 bita

kako se prelazilo sa 8bita na 16 i sa 16 na 32 koje je potrajalo neko vrijeme tako ce se u narednih 5 godina preci i na 64 bita koji ce svi imati i koji ce trajati minumum 10 godina

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 prema 64 bita

ja mislim da u u rh nekak najzastupljenija verzija Windows 7 x64 ultimate :)

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 prema 64 bita

Ja sam instalirao x64.... no nešto nije bilo kako treba.... i u roku od dva dana nije htio boot-ovati... Pa sam oborio sistem i pri ponovnoj instalaciji stavio x32.... Možda nije bilo do x64 verzije... ko zna... za sad mi ne treba... kad budem nabacio još 4GB RAM-a....onda...

[img]http://img175.imageshack.us/img175/2619/ubd5639.png[/img]
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2010 0:36 (Darth Error).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice