Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

poruka: 21
|
čitano: 2.836
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te".
15 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

zaboravili su napisati što obuhvaća ruska federacija, jer se to svako malo mijenja (buja). {#}

Moj PC  
9 2 hvala 0
16 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

Ameri su se sami zajebali.

Pocelo se ja Elektronskim karticama kad su blokirali Visa i Master. 

Ako ti se Amerika nesto naljuti i zeli da vrsi pritisak onda ti prekine sav internet, cloud storage, e-mail, DNS i sto jos ne. 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
Pametan potez jer budu sad firme morale otvarat radna mjesta u Rusiji a samim time i placat porez.
12 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

Izvrsno rješenje, i EU bi takvu stvar trebala uvesti. I još bi potaknuli gospodarski rast unutar EU.

 

Edit - vidim da je kolega bio 2min brzi =)

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 7:31 (kerum).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
Svi se skrivaju po koje kakvim poreznim oazama i masovno ne placaju porez u onoj vrijednosti koliko izvlace dobiti sa odredenog trzista.
Pogledaj IT, svi zivi su se sakrili u Irsku i iz EU izvlace milijarde a placaju neku sicu.
Plus tu su radna mjesta.
Bedara je ako imas manju firmu i nemas para za rast ili za pokriti se zbog tih uvjeta, ali velike treba derat!
15 godina
protjeran
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

na zalos zbog SAD-a je i internet postao bojno polje i mjesto zajebavanja tako da Rusija nije imala izbora,

dalekosezno gubimo mi korisnici usluga,

 

predpostavljam da ce iduca stvar biti sa novcanim racunima koji ce ruski gradjani i firme morat imat doma

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

Konačno da se neko sjetio svojih građana i njihovih prava na internetu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

Hehe, nema ljepseg od gledanja straha vlasti kad im nesto izmice iz kontrole :)

 
0 8 hvala 0
10 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

Ovo je žešća glupost u doba mobilnih aplikacija i mobilnog interneta. Čisto iznuđivanje od velikih kompanija, nema to veze sa sigurnošću podataka i korisnika. Male kompanije i startup-i mogu jednostavno prestati nuditi usluge u Rusiji.

 

Nadalje država te doslovno prisiljava da u nekim slučajevima koristiš lošiju uslugu od primjerice neke koji bi dobio u EU, Americi. Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi {#}

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 9:40 (Entry Point).
Moj PC  
3 15 hvala 0
15 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

-zapravo je čudo da odavno već to nije regulirano.. 'demokratske' države su u tome morale biti prve..

-uz podsjetnik da postoje dvije vrste podataka, običan storage usera i podaci usera (bilo kojeg pružatelja usluga, osobni podaci, mail, baze..). Jurisdikcija. Paradox, upravo prošli tjedanje bila takva MSovska vijest USA-Irska. Guantanamo na ITovski način.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n

"Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi{#}

 

nisi mogao vise promasiti,

ovo je odgovor Putina u svrhu zastite Rusije u odnosu na americku kontrolu interneta te njihovo mjesanje politike, ekonomije i privatnosti.

Kao da si prespavao zadnju godinu od Assangea do Snowdena. 

15 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
Entry Point kaže...

..Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi {#}

-dali je diktator, dali mi je simpatičan.. (nevažno). Dali je time uvjek Russija negativac?

-hint ACTA i sl. i tko želi jurisdikciju nad the netom?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
ihush kaže...
Entry Point kaže...

..Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi {#}

-dali je diktator, dali mi je simpatičan.. (nevažno). Dali je time uvjek Russija negativac?

-hint ACTA i sl. i tko želi jurisdikciju nad the netom?

Osim toga, kada se jednom podaci korisnika nađu na serverima koji su na tlu SAD-a po nekoj logici prestaju vrijediti zakoni drzave ciji su ti korisnici građani i pocinju vrijediti oni SAD-a. Drugim rijecima takvi korisnici nemaju vise nikakvih prava. Barem tako ja laicki mislim.

10 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
abraham kaže...

"Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi{#}

 

nisi mogao vise promasiti,

ovo je odgovor Putina u svrhu zastite Rusije u odnosu na americku kontrolu interneta te njihovo mjesanje politike, ekonomije i privatnosti.

Kao da si prespavao zadnju godinu od Assangea do Snowdena. 

Zamijeni zaštita sa kontrolom i dobiješ točnu rečenicu.

ihush kaže...
Entry Point kaže...

..Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi {#}

-dali je diktator, dali mi je simpatičan.. (nevažno). Dali je time uvjek Russija negativac?

-hint ACTA i sl. i tko želi jurisdikciju nad the netom?

Jurisdikciju žele kompanije i svi koji bi naplatu svega što kruži internetom. NSA je pokazala da njima uopće nije potrebna ACTA da bi imali kontrolu.

kerum kaže...
ihush kaže...
Entry Point kaže...

..Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi {#}

-dali je diktator, dali mi je simpatičan.. (nevažno). Dali je time uvjek Russija negativac?

-hint ACTA i sl. i tko želi jurisdikciju nad the netom?

Osim toga, kada se jednom podaci korisnika nađu na serverima koji su na tlu SAD-a po nekoj logici prestaju vrijediti zakoni drzave ciji su ti korisnici građani i pocinju vrijediti oni SAD-a. Drugim rijecima takvi korisnici nemaju vise nikakvih prava. Barem tako ja laicki mislim.

Da i ne. Imaš svako pravo legalno djelovati SAD-u kao korisnik, što je daleko bolje nego u nekoj autokratskoj državi koja sluša samo jednu osobu.

 

 

I dalje je bez obzira na sve ovo opća glupost i prisiljavanje drugih da ulažu u rusiju i budu pod njihovom kontrolom. I dalje u svijetu mobilnih aplikacija, startup-a i sličnog ovo nema nikakvog smisla i dovodi to toga da će rusi imati na kraju puno manje opcija nego što su do sada imali. A da ne govorimo da će biti i problema za njihove internacionalne kompanije koje će svu infrastrukturu morati imati u Rusiji umjesto u svojim predstavništvima. Osim ako veliki vožd ne napravi iznimku za svoje omiljene oligarhe {#}

 

Umjesto da se svijet povezuje slobodno kao što je zamišljeno, stvaraju se oaze kontrolirane šačicom političara koji žele kontrolu (sa svih strana). 

Samomrzeći hrvat
14 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

A svi znamo da ce ovo zavrsit nekim kompromisom Putina i velikih kompanija na stetu građana.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka na te

ma putin je običan luđak,rusija mu nije dovoljna a največa je džava svijeta pa komada susjedne države,a što se tiče teme putina samo želi imati što veču kontrolu nad svojim građanima i to je poanta svega

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
blackalbum kaže...

ma putin je običan luđak,rusija mu nije dovoljna a največa je džava svijeta pa komada susjedne države,a što se tiče teme putina samo želi imati što veču kontrolu nad svojim građanima i to je poanta svega

vec si zaradio dnevnicu od NSA,

samo tako nastavi

15 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
blackalbum kaže...

ma putin je običan luđak,rusija mu nije dovoljna a največa je džava svijeta pa komada susjedne države,a što se tiče teme putina samo želi imati što veču kontrolu nad svojim građanima i to je poanta svega

 -interesantno, 'znamo' što tko želi.

-ako on to želi, recimo da ima pravo, btw, to su 'njegovi' građani i njegova država. Uncle Sam je pak s druge strane globusa, želi i provodi istu stvar, osim što nema samo 'svoje' građane/teritorij, nego globalno planetu. Kako npr tebe ili Markelicu želi nadgledati Putin ili Obama, tko želi (nešto) i tko to stvarno već provodi?

Uncle želi manju kontrolu nas svojim/svim? Kako je A automatski bolje od B? Za sad sve kontrolira A. Be sad to traži za sebe. To bi i mi, EU trebala za sebe.. ne za druge i ne dati to drugima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
Ne kuzim kaj pljujete po firmama koje imaju poslovanje u, recimo, Irskoj? Kuzim ak ste drzavna sluzba i zivite od pljacke zvane porezi. Ko bi lud, a posten, otvaro firmu u Bananovini gdje te drzava pljacka, a javni sektor maltretira.
Fala bogu da imamo EU da mozemo izvana poslovat, iz notmalnih zemalja.
13 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
blackalbum kaže...

ma putin je običan luđak,rusija mu nije dovoljna a največa je džava svijeta pa komada susjedne države,a što se tiče teme putina samo želi imati što veču kontrolu nad svojim građanima i to je poanta svega

Nemoj previše vjerovati onome što pročitaš u našim novinama, oni ionako sve prepisuju.Moj savjet je da posjetiš strane portale, recimo one u kojima je dozvoljeno komentiranje.Tamo možeš steći sliku što se stvarno dešava u svijetu, jako ćeš se iznenaditi.Recimo The Guardian je odličan, uz članke imaš gomilu komentara, tako da ako novinar postupa "po direktivi" što je jako čest slučaj, čitatelji ga "nadopune".

To je jedini način da saznaš obadvije strane medalje.

15 godina
offline
Re: Uskoro obvezno lokalno skladištenje podataka n
Entry Point kaže...

Ovo je žešća glupost u doba mobilnih aplikacija i mobilnog interneta. Čisto iznuđivanje od velikih kompanija, nema to veze sa sigurnošću podataka i korisnika. Male kompanije i startup-i mogu jednostavno prestati nuditi usluge u Rusiji.

 

Nadalje država te doslovno prisiljava da u nekim slučajevima koristiš lošiju uslugu od primjerice neke koji bi dobio u EU, Americi. Još jedan potez diktatora Putina da kontrolira Ruse. Ako to ne vidite onda ste slijepi  {#}

Ako ćemo o infrastrukturi, činjenica je da je ista u Rusiji daleko ispred ovoga što se nudi u EU ili u najgorem slučaju, podjednaka. Daj se malo raspitaj.

K
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice