Sve mlađi korisnici Interneta

poruka: 31
|
čitano: 4.152
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve mlađi korisnici Interneta".
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

ti svi podaci postaju zastrašujući. mislim moj brat od 7 godina već na internetu tko zna kakve stranice pretražuje.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta

Ja nevidim ništa zastrašujuće u tim podacima. Dapače... Zastrašujuće bi bilo kada se djeca na bi privikavala na takav način života.

 

Ja sam prvo računalo dobio u... Hmm... Nisam siguran jel bio 2. ili 3. razred osnovne. Od prijatelja nećakinja, mala ima 2 godine i igra se na iPhoneu. Štoviše, poprilično je vješta u njegovom korištenju. Do 3. razreda osnovne bit će informatički pismeno dijete, a ja sam u to doba nabadao slova na tipkovnici.

 

Moje stajalište je da je daleko bolje da se djeca upoznavaju s tehnologijom, nego da ih se "štiti" od nje. Naravno, djetetu treba i park i šetnja i vrtić i slično. Međutim, to je do roditelja, a ne do računala.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Raving Rabbid kaže...

ti svi podaci postaju zastrašujući. mislim moj brat od 7 godina već na internetu tko zna kakve stranice pretražuje.

Ako mislimo na "isti tip" stranice, tvoj post bi trebao ići ovako:

 

Raving Rabbid kaže...

ti svi podaci postaju zastrašujući. mislim moj brat od 7 godina već na internetu, tko zna koga pretražuje.

 

Life is like a next-gen game. Graphics are awesome but the gameplay sucks!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Horagio kaže...
Raving Rabbid kaže...

ti svi podaci postaju zastrašujući. mislim moj brat od 7 godina već na internetu tko zna kakve stranice pretražuje.

Ako mislimo na "isti tip" stranice, tvoj post bi trebao ići ovako:

 

Raving Rabbid kaže...

ti svi podaci postaju zastrašujući. mislim moj brat od 7 godina već na internetu, tko zna koga pretražuje.

 

zapravo nemam pojma što pregledava. sada ću ga jedan dan pustiti na internet te kasnije pregledati history. ne znam zašto se prije toga nisam sjetio, a baš danas sam išao detaljno čistit komp od gluposti pa tako i obrisao history, cookiese i ostalo

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Raving Rabbid kaže...

ti svi podaci postaju zastrašujući. mislim moj brat od 7 godina već na internetu tko zna kakve stranice pretražuje.

slazem se. zastrasujuce je, ako se uzme u obzir da je internet najveca riznica znanja i umjesto da koriste internet za ucenje i nadogradnju znanja- oni postaju jos gluplji koristenjem odredenih beskorisnih servisa i web stranica. to je zalosno.

15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Ne treba odmah dijete pustit na inernet, na kompjuter nek se igraju, ali na internet baš i ne.

Torrent je zakon!! S Linuxom dobiješ kuću, a s Windowsima samo proz ore. Statistika: 3 žuta , 3 crvena- zasad
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 21:35 (Koja_pila).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Koja_pila kaže...

Ne treba odmah dijete pustit na inernet, na kompjuter nek se igraju, ali na internet baš i ne.

ja bih svojemu bratu rajradije ukinuo i televiziju i komojuter i playstation. postao je jako tromi te se jako udebljao. već je blizu moji kilaži, a ja imam 14 godina dok on 7 (nije bas fer da ja nesto tu pricam kako je on predebeo jer ja sam premršav kada se gleda moja visina i kilaža).

16 godina
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Bukva kaže...

Ja nevidim ništa zastrašujuće u tim podacima. Dapače... Zastrašujuće bi bilo kada se djeca na bi privikavala na takav način života.

 

Ja sam prvo računalo dobio u... Hmm... Nisam siguran jel bio 2. ili 3. razred osnovne. Od prijatelja nećakinja, mala ima 2 godine i igra se na iPhoneu. Štoviše, poprilično je vješta u njegovom korištenju. Do 3. razreda osnovne bit će informatički pismeno dijete, a ja sam u to doba nabadao slova na tipkovnici.

 

Moje stajalište je da je daleko bolje da se djeca upoznavaju s tehnologijom, nego da ih se "štiti" od nje. Naravno, djetetu treba i park i šetnja i vrtić i slično. Međutim, to je do roditelja, a ne do računala.

Apsolutno podržavam ovakav stav; dijete će to lakše probiti barijeru, što je mlađe.

 

A sad, koliko visi na računalu, na netu ili igrama, to je drugi problem, ipak stvar odgoja, jednako kao i koliko visi pred televizorom i sl. Dapače, ako se pokaže da dijete ima izuzetnog afiniteta, smatram da takvu osobu treba čak i podsticati na nešto češće korištenje računala, uz povećanu brigu za psihofizički razvoj djetetove ličnosti. Zašto klinac/klinka ne bi sa dvanaest napisao neki totalno ludi novi program koji će porobiti svijet? A ako i završi sa dvanaest igrajući igre i prepričavajući uspjehe vani nakon hakla s ostatkom ekipe, ništa se loše nije dogodilo...

Pazi, gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

kao sto se kaze sve ima svoje granice ,djeca se trebaju uciti dok su mlađa ja sam komp dobio u 3 razredu i onda se poceo polako uciti...djecu treba pustat na komp i internet i igrice ali trebaju i biti vani igrati nogometa,gonjati se,igrati se skrivaca kosto sam i ja radio...

Tuning is not a crime
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

kad bolje razmislim imali smo ratno djetinstvo ali barem smo zivjeli bolje i uzivali bolje nego danasnja djeca koja rastu uz igre,internet i igrace konzole barem nismo ostali   zatupljeni kao vecina narastaja koji slijedi...

www.birtija.co.ba
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 22:42 (luxman).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Ja sam počeo kada sam krenuo u peti razred. Znači šta, nekih 12 god?

http://www.biohost.info/whmcs/aff.php?aff=070
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Nisam protiv interneta, kod osnovaca pogotovo, jer bi npr. moja osnovna (barem ona prva 4 razreda prijeratna) lakse prosla zbog lakseg pronalaska svih onih lektira i pjesmica i matematike. ALI! Danas se sve manje djece igra oko moje zgrade, džanarika na kojoj smo visili kao mali, sada se savila do zemlje jer to niko ne bere i glavna priča (koliko sam mogao ovako u prolazu načuti) je koliko je ko prešao igara.

 

Internet za edukaciju i recimo surfanje od 1-2 sata dnevno je plus. Sjedenje duže od toga je previše i može samo negativno utjecati na djecu, ako ništa, onda social-skillz, koje su ionako danas... da ne kažem kakve.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta

pa ja znam prije nekoliko godina svugdje vidis djece igraju se, trcu ovo ono....a sad jednostavno nemaaaaa svi igraju igre....Brat od mojega frenda(ima 8 godina) rastura po cod_u 4 mp i gta_u, crysisu...

16 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

cuj, postoje keyloggeri i drugi programi za nadgledanje djece, ta ko ako su roditelji imalo informaticki obrazovani, nema straha za djecu.

A raspodjela vremena je kljucna, treba biti i na kompu kao i vani s ekipom te za knjigom

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Najgore sto se moze dogoditi da djeca postanu mutava bez msn-a....

A kad se pogleda na to bolje....to je zaista strašno!!ž

Ono sjetiš se svoje 15 godine....da vidim sto sam radio...

Imao curu....NE

Bio dobro građen.....NE
Druzio se s prijateljima.....NE

Saznao sto je to pravi svijet...NE

Igrao CoD do 4 h ujutro......DA

 

I na kraju izađeš i izgleda ti djetinjasto ic trcat po plazi.....teh addicted kids!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 23:09 (Tale).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

ja sam prvi susret imao sa kompjuterom sa svoje 2 god i to je bilo 95.

imali smo nekog macintosha i starci mi nisu dali da sam palim kompjuter i da budem duže na njemu od pol sata a vecinom sam crtao u paintu (il kak se to na macu zove ak se ne zove isto) igrao lemingse i tetris, a kasnije oko 5.-6. god. sam ga smio palit sam al je trebao neko biti u blizini od roditelja i smio sam biti max jedan sat a i nisam imao potrebu za više jer mi je kao i skoro svim vršnjacima bilo draže otici u šumu(tak da nam oni koji su 5.+ razred ne uzimaju loptu u parkiću) igrat nogomet

u 4. razredu sam bio ušao u neki program nadarene djece(to je bilo prije korištenja interneta) i tamo sam bio do kraja 4. razreda, a matematiku sam rasturao i u 3. sam razredu rješavao jednadže s jednom nepoznanicom bez problema dok to neki i u 6. razredu nisu mogli skužit

svoj prvi pravi pc(do 10. god sam mislio da je onaj mac koji sam imao da je sasvim dobar i da nema nesto bolje :D) sam dobio s 11 godina a par mjeseci kasnije i internet i na internetu nisam bio više od sat vremena a i nisam znao što se sve može naći na internetu( hvala Bogu pa sam skužio prije par godina :D), a kada sam dobio adsl 2005. ; zapravo to onda nije bilo ništa sam al nakon što sam počeo koristiti msn i počeo tražiti obične gluposti po internetu,jednostavno postao glup...lol; al to stvarno mislim jer sa ovakvim brojem glupih i zatupljujućih igara, aplikacija i stranica  malo tko može ostat normalan

čak sam bio normalan dok sam se uspjevao braniti od nagovaranja frendova da otvorim profil na facebooku, al onda je sve krenulo nizbrdo. Nije da sam tamo često već čim dođem i vidim one komentare i aplikacije boli me glava da je ne mogu koristiti u dobre svrhe :D, pa onda odem igrati neku laganu glupu igru i to me dokrajči za iducih para dana a ja sam jedan veliki mazohist pa volim biti glup i to stalno ponavljam :D

 

ne kažem da internet zaglupljuje već naprotiv, može se mnogo toga korisnog naučiti ali mnogi to ne žele i evo npr. moja sestra

ne radi ništa drugo na internetu osim što je na facebooku i na msn-u, a drukčije nisu ni njene prijateljice i mnogo ostale djece , a kad se sjetim sebe s 9-10 god.

gledao sam zvjezdane staze tng , dokumentarce koji su me zanimali i crtiće :D i igrao se zvijezdanih staza s prijateljima vani...lol

ja sam bio data :D

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 23:12 (spaws).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Ja sam bio Tuvok!!!!!Ali nsiam bio crnac...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Za koju godinu će djeci prva riječ biti facebook, a ne mama. Mislim, nenormalno

EVERYBODY LIES
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

dokaz ovoga je i sam ovaj forum... Nevinašce

Bubamara na steroidima. # # # http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Šef kaže...

Za koju godinu će djeci prva riječ biti facebook, a ne mama. Mislim, nenormalno

  Kad smo već kod Facebooka, primjer je moja sestra. Ima 15 godina i nikad je se nije ograničavalo u upotrebi računala. Međutim, ona sa svojih petnaest godina ne zna spržiti obični DVD, a zna po cijele dane visiti na Facebooku.

 

To već zahtjeva reakciju. Nije samo ona takva nego cijele generacije koje nam dolaze.

 

Koliko je god pozitivno to što sve mlađi i mlađi ljudi imaju pristup internetu to nam se više ta činjenica obija o glavu jer ti isti ljudi gube nešto što smo imali mi i generacije prije nas. Stvarno djetinjstvo sa stvarnim prijateljima i stvarnim igrama... A ne onima na Facebooku!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
protjeran
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

a gle kod mene je druga stvar ja svojoj sestri nedam nista osim da igra simse jer kad neznam nista drugo nece ni pokusavat nesto prckat jer kaj mi nije dosta kaj si ja sam shebem windowse(il se oni sami) jos mi treba da ona nainstalirava gluposti pobere 100 virusa i slicno...kad nista nezna nece mi nista dirat..........i tak sam siguran ili ne jer svojim neznanjem opet moze nesto pokvarit,a opet moram ju pustit na komp da mi se ne pocne cvilit....tak kad si ona nabavi svoj komp stavit cu joj gore Linux pa nek onda radi kaj hoce(samo ce znat na mozillu)

da nema NIKOLE TESLE mi bi danas televizor gledali u MRAKU
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Raving Rabbid kaže...
Koja_pila kaže...

Ne treba odmah dijete pustit na inernet, na kompjuter nek se igraju, ali na internet baš i ne.

ja bih svojemu bratu rajradije ukinuo i televiziju i komojuter i playstation. postao je jako tromi te se jako udebljao. već je blizu moji kilaži, a ja imam 14 godina dok on 7 (nije bas fer da ja nesto tu pricam kako je on predebeo jer ja sam premršav kada se gleda moja visina i kilaža).

izvedi brata na igralište

14 godina
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
Bukva kaže...

Ja nevidim ništa zastrašujuće u tim podacima. Dapače... Zastrašujuće bi bilo kada se djeca na bi privikavala na takav način života.

 

Ja sam prvo računalo dobio u... Hmm... Nisam siguran jel bio 2. ili 3. razred osnovne. Od prijatelja nećakinja, mala ima 2 godine i igra se na iPhoneu. Štoviše, poprilično je vješta u njegovom korištenju. Do 3. razreda osnovne bit će informatički pismeno dijete, a ja sam u to doba nabadao slova na tipkovnici.

 

Moje stajalište je da je daleko bolje da se djeca upoznavaju s tehnologijom, nego da ih se "štiti" od nje. Naravno, djetetu treba i park i šetnja i vrtić i slično. Međutim, to je do roditelja, a ne do računala.

pa ok je upoznavanje s tehnologijom, ali dok je u nekim normalnim granicama, a ne da dijete ne izađe iz kuće 20 minuta na dan zbog facebooka ili takvih gluposti

14 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

moj je brat s 4 godine znao upaliti komp s 5 je več igro cod 4 bolje nego ja

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

ma, tko ne želi van - neće ići van. ja sam svoj prvi kompjuter dobio u 8. razredu, a ni prije toga nisam baš previše išao van igrati nogomet ili šta već jer me to jednostavno ne zanima. radije sam ostao kući čitat knjigu ili strip... i šta mi fali - ništa. ok, istina bavio sam se i još se uvijek bavim sportom, ali svejedno ne možeš ti nekog tjerat da ide van ako on to ne želi. djecu treba uputit i objasnit im, a ne isključit iz svijeta kakav danas poznajemo samo zato što smo mi živjeli drugačije. =)

...I put on my robe and a wizard hat...
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Jesam za net u ranoj dobi, ali u dovoljnoj konzumaciji. Dobro je što postoji parental control na Winsima

 

koji uvelike pomaže pri zaštiti djece na netu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

To nije dobro Neodlučan

 

Zato jer djeca idu na tko zna kakve stranice

 

ali ipak ako nešto traže za ŠK ili nešto što ih zanima je OK

 

ali opet nuspojave.....

ako se naviknu na takav način traženja informacija je lože zato jer

će si već polako misliti ''Zašto bih ja to morao znati ako mogu naći na NET-u za par sekundi ?''

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

Pa neće ih roditelji pustiti 10 sati na net. A plus toga preporučljivo je da roditelj bude uz dijete

 

dok je na netu da ga zaštiti od neželjenog sadržaja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sve mlađi korisnici Interneta

više ni parental control nemože spriječiti djecu da imaju slobodu surfanja koda je njima to problem isključit

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sve mlađi korisnici Interneta
RPG vs TENK kaže...

više ni parental control nemože spriječiti djecu da imaju slobodu surfanja koda je njima to problem isključit

a ne moze biti pametniji od mene.

Uvijek ima nekih keyloggera i drugih nacina

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice