Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slovenij

poruka: 42
|
čitano: 8.901
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slovenij".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
Father_Dougal kaže...

:) priča sa prvim CDovima je ipak malo drugačija - mastering za njih su radili kao i mastering za vinil, što je dovelo do toga da su ti CDovi puno tiši, obzirom da je full scale u analognom svijetu malo drugačiji od digitalnog, plus su radili dodatnu ekvilizaciju za izradu vinila da se ne izgubi previše visokih kad se aplicira RIAA filter... naravno, poslije su naučili raditi mastering za CDove :) To je jedan dio priče.

 

 Još pamtim razočaranje kad sam na svom prvom CD reproduktoru poslušao Brothers in arms, koji je u usporedbi s pločom zvučao kao slon u staklarni. Doduše, bio je to entry level player, a na gramofonu MC zvučnica. Bilo bi ih zanimljivo usporediti s danjašnjim DACovima. Isto tako i Blackov prvi album, volim ga, ali je neslušljiv u digitalnoj verziji, a gramofon odavno nemam.

 

U početku nisu znali masterirati CDove, a kad su naučili otkrili su kompresiju, pa opet snimke ne valjaju. Neće sreća poštenog čovjeka...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 1:03 (Visak).
7 godina
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
volegradele kaže...

... od 4-5 Kkn ..

 Opet Ti s tisućama kuna.
Nemoj se ljutit ali jednostavno nema smisla da jedan cd player mora koštat toliko da bi ima dobre karakteristike od 20-20kHz,pogotovo s modernim komponentama.
Jednostavno nepoznavanje komponenti(mislim na PCB level komponente) dovodi do zakljućka da "pravi" cd player treba koštat 5000kn.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
volegradele kaže...

Oni koji nisu čuli dobru gramofonsku konfiguraciju ne trebaju sudjelovat u raspravi CD vs gram(digital vs analog),isto tako vrijedi i za dobro složenu digitaliju (bilo riječ od DACu ili CD pleyeru..).Za one koje zanima nek poslušaju CDp od 4-5 Kkn i gramofon iste cijene pa nek prosude što im bolje svira!!U oba svijeta ima dobri i loših proizvoda,ploče su malo specifične kako za slušanje tako i za održavanje i nisu za svakog,CD je plug&play!

 CDp je isto lanjski snijeg. Bilo kakvo računalo očitat će digitalni zapis pouzdanije od laserskog čitača, pa se stvar svodi na kvalitetan DAC, po mogućnosti asinkroni. A takvo nešto se može kupiti ili složiti za male novce. Naravno, onima koji misle da dobar zvuk mora koštati par tisuća kuna to neće zvučati dobro, ali mogu kupiti istu elektroniku u ljepšem kućištu za desetak puta veću svotu, pa onda uživati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...

... od 4-5 Kkn ..

 Opet Ti s tisućama kuna.
Nemoj se ljutit ali jednostavno nema smisla da jedan cd player mora koštat toliko da bi ima dobre karakteristike od 20-20kHz,pogotovo s modernim komponentama.
Jednostavno nepoznavanje komponenti(mislim na PCB level komponente) dovodi do zakljućka da "pravi" cd player treba koštat 5000kn.

 hahahah,here we go again

Što ti nije jasno još ne mogu dokučit!Zanemari cifre i zadaj si sebi jednu i za iste novce poslušaj gramofon pa javi dojmove!

I da ako možeš složit konkurentan CDp za jeftine novce slobodno izvoli,napravi dobar marketing,pošaljki primjerke na recenzije i sajmove pa javi kako si prošao!!

Visak kaže...
volegradele kaže...

Oni koji nisu čuli dobru gramofonsku konfiguraciju ne trebaju sudjelovat u raspravi CD vs gram(digital vs analog),isto tako vrijedi i za dobro složenu digitaliju (bilo riječ od DACu ili CD pleyeru..).Za one koje zanima nek poslušaju CDp od 4-5 Kkn i gramofon iste cijene pa nek prosude što im bolje svira!!U oba svijeta ima dobri i loših proizvoda,ploče su malo specifične kako za slušanje tako i za održavanje i nisu za svakog,CD je plug&play!

 CDp je isto lanjski snijeg. Bilo kakvo računalo očitat će digitalni zapis pouzdanije od laserskog čitača, pa se stvar svodi na kvalitetan DAC, po mogućnosti asinkroni. A takvo nešto se može kupiti ili složiti za male novce. Naravno, onima koji misle da dobar zvuk mora koštati par tisuća kuna to neće zvučati dobro, ali mogu kupiti istu elektroniku u ljepšem kućištu za desetak puta veću svotu, pa onda uživati.

 Da CDp lagano ide u povijest,ja ga ne koristim več godinama!Nažalost u ovom hobiju je stvarno koliko novaca toliko muzike,da su cijene pretjerane ,jesu,i to big time!!

Dead kaže...
Visak kaže...
volegradele kaže...

Oni koji nisu čuli dobru gramofonsku konfiguraciju ne trebaju sudjelovat u raspravi CD vs gram(digital vs analog),isto tako vrijedi i za dobro složenu digitaliju (bilo riječ od DACu ili CD pleyeru..).Za one koje zanima nek poslušaju CDp od 4-5 Kkn i gramofon iste cijene pa nek prosude što im bolje svira!!U oba svijeta ima dobri i loših proizvoda,ploče su malo specifične kako za slušanje tako i za održavanje i nisu za svakog,CD je plug&play!

 CDp je isto lanjski snijeg. Bilo kakvo računalo očitat će digitalni zapis pouzdanije od laserskog čitača, pa se stvar svodi na kvalitetan DAC, po mogućnosti asinkroni. A takvo nešto se može kupiti ili složiti za male novce. Naravno, onima koji misle da dobar zvuk mora koštati par tisuća kuna to neće zvučati dobro, ali mogu kupiti istu elektroniku u ljepšem kućištu za desetak puta veću svotu, pa onda uživati.

 Istina je da su CDp-ovi na silaznoj putanji što se proizvodnje i prodaje tiče, ali mi je ipak veći gušt radit s njim nego s računalom. To mi je kao neki ritual kojeg ne vidim u korištenju računala. Sjesti nasuprot mog Ayre Acoustics uređaja i pustit sve kočnice. Pošto radim na brodu nužna mi je praktičnost, pa u računalu imam podosta materijala u flac formatu. Dakle, na moj MacBook Pro spojim AudioQuestov asinkroni DAC Dragonfly te na njega in-ear AKG-ove slušalice i krenem prema horizontu. Šteta kad pritom naiđete na komprimirani materijal, ali što je tu je.

DAC se može složiti za male novce pa se dobije solidni, doduše priručni uređaj kao i što je moj DragonFly za manje od 200$. Ali isto tako, odabirom vrhunskih komponenti se može dobiti DAC čija cijena raste u nebesa i bez sumnje dodatno poboljšava zvuk. Nisam imao prilike koristiti takove DAC-ove, ali recenzije kažu da su poboljšanja veoma čujna. Tu treba reči da se dodatno plati i ugled proizvođača kao što je Boulder, dCs, Ayre Acoustics, Ypsilon...

 Ja sam i zaboravio te rituale,na comp audiju sam već par godina,niti malo ne žalim za tim danima!!A DACova ima more ,i dobrih i loših , jeftinih i skupih!Svak prema svojim potrebama odlučuje što mu i za koliko novaca treba!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
Dead kaže...
volegradele kaže...

Oni koji nisu čuli dobru gramofonsku konfiguraciju ne trebaju sudjelovat u raspravi CD vs gram(digital vs analog),isto tako vrijedi i za dobro složenu digitaliju (bilo riječ od DACu ili CD pleyeru..).Za one koje zanima nek poslušaju CDp od 4-5 Kkn i gramofon iste cijene pa nek prosude što im bolje svira!!U oba svijeta ima dobri i loših proizvoda,ploče su malo specifične kako za slušanje tako i za održavanje i nisu za svakog,CD je plug&play!

 Normalno da bi bilo nepošteno uspoređivati zvuk s gramofona tipa Onedof od nekih 150 000 $ s onim od CD playera tipa ne znam Archam od kojih 1 500 $.

Ploče jesu specifične, ali ne slažem se da nisu za svakoga jer su one bile za svakoga do kasnih osamdesetih godina. Svako ih je imao, i moj dida. Napredak tehnologije je doveo do CD-a koji jest plug&play i time su se ploče proglasile specifičnim, zeznutim za rukovanje. Ima tu upliva i ponašanje ljudi koje se pretvorilo u jednu veliku žurbu. Svak negdi žuri. Nema vremena za išta obavit polako, smireno, pa tako nema vremena ni za uzet ploču, stavit je na gramofon, obrisati antistatik četkom... Novo vrijeme donosi svoje i to je to.

 Jel možeš zamislit nekog klinca sa gramofonom,hebe se njega za gram,CD, samo mob i bijele sluše u uši!!

Održavanje ploča i gramofona ipak zahtjeva malo truda,a i sam cijena ploča nije zanemariva!Tako da,gramofon nije za svakog,treba ljubavi za tako nešto!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slovenij

Kupio prije par mjeseci gramofon čisto iz hobija jer obožavam muziku i želim posjedovat omiljene albume, zvuk je jako dobar i uživam u cijelom tom procesu slušanja,

al sad da se može mjeriti sa 24/96 FLAC-evima koje imam na kompu no way, dobar FLAC je bolji u svakom segmentu,

slušao i kod poznanika gram u jako skupom sistemu i zvučalo je fenomenalno al opet da staviš flac mislim da bi bilo još bolje.

Ne znam, dosta je magle u audio svijetu, čudi me kad vidim na što sve ljudi potroše pare,

tak sam i ja probao sa DAC-om(HRT) poboljšat zvuk na kompu al razlika se nije čula (bar ja nisam) na solidnom sistemu, pa sad tko tu koga?

Mislim da će sigurno cd prvi ispast ovdje iz igre, jer kvalitetniji zvuk je par klikova na kompu, a hobisti i romantičari če prije gram uzet :)

 

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slovenij

Zvuk sa compa dosta ovisi o kvaliteti samog DACa ili zvučne kartice,tako da ne možemo pričat o kvaliteti reprodukcije ako ne znamo o kojem DAC i gramofonu je riječ!FLAC ne može sam od sebe svirat,a hi-rez formati(24/96..) ehh tu ima magle još i više,oko 90% što skinete s interneta ili čak kupit nije pravi 26/96 zapis,večina samo upsemplana i ponovno preprodana pod novi standard i "bolji" zvuk!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
Slazem se za 24/96, ima magle pogotovo po torentima.
Za ono prije, imam custom dac na akg slusama, flac 16/44.1 fileovi zvuce odlicno. Dac me izasa sve skupa malo manje od 400kn ,u djelovima naravno, sluse 800. Za onih prije spomenutih 5kkn sam uzea laptop s ssd i i7 micom.
10 godina
protjeran
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
Absu kaže...

Kupio prije par mjeseci gramofon čisto iz hobija jer obožavam muziku i želim posjedovat omiljene albume, zvuk je jako dobar i uživam u cijelom tom procesu slušanja,

al sad da se može mjeriti sa 24/96 FLAC-evima koje imam na kompu no way, dobar FLAC je bolji u svakom segmentu,

slušao i kod poznanika gram u jako skupom sistemu i zvučalo je fenomenalno al opet da staviš flac mislim da bi bilo još bolje.

Ne znam, dosta je magle u audio svijetu, čudi me kad vidim na što sve ljudi potroše pare,

tak sam i ja probao sa DAC-om(HRT) poboljšat zvuk na kompu al razlika se nije čula (bar ja nisam) na solidnom sistemu, pa sad tko tu koga?

Mislim da će sigurno cd prvi ispast ovdje iz igre, jer kvalitetniji zvuk je par klikova na kompu, a hobisti i romantičari če prije gram uzet :)

 

 DAC je spojen nekakvim kablovima. Mozda je do kablova? Moj NADov CD ima "ostriji i hladniji" zvuk od DACa u pojacalu, posudio od buraza dobre i skuplje kablove od svojih i zvuk je postao kud i kamo topliji i puniji..... iako za ono kaj mi slusamo to i nije toliko bitno, definitivno je za nekakvo ozbiljnije slusanje jazza ili klasike.

 

A jedan gram od 23000 buksa, ovako podesenom sistemu tesko ce netko naci neku zamjerku - u audio smislu (da ne velim da vizualom atraktivnoscu tuce sve digitalije na trzistu)

 

...ili ovaj, u kojem me najvise fasciniraju zvucnicki kablovi (isti gram)

dc hejter
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 18:39 (Tallahassee).
16 godina
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
Tallahassee kaže...

 DAC je spojen nekakvim kablovima. Mozda je do kablova? Moj NADov CD ima "ostriji i hladniji" zvuk od DACa u pojacalu, posudio od buraza dobre i skuplje kablove od svojih i zvuk je postao kud i kamo topliji i puniji..... iako za ono kaj mi slusamo to i nije toliko bitno, definitivno je za nekakvo ozbiljnije slusanje jazza ili klasike.

 

 

I call bullshit. Možeš li dokazati ovu tvrdnju nekakvim mjerenjima? Znaš li što znači ova tvoja tvrdnja? Da je u kabl ugrađena nekakva ekvilizacija, koja mijenja zvuk. Možeš li mi objasniti na koji način to funkcionira?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov

HRT Music Streamer sam imao prije 2-3 godine sa Nad 310 i Monitor Audio MR2, super je to zvučalo samo dok sam prebacio na tadašnji onboard(od 880g extreme) razlike nije bilo, tu je još bila i M-audio 2496 u igri, ista stvar,

od onda sam skeptičan prema dacovlju i zvučnim :), makar ako nađem zanimljiv DAC/pojačalo za slušalice combo po ok cijeni vjerojatno ću nekaj ugrabit.

sad za kablove nisam siguran kolku razliku rade, po meni jako malu, interkonekti možda nešto,digitalni sigurno nikakvu, bitno da je dobro napravljen i da funkcionira,

 

Sad imam MA BX2, Onkyo a-9010 i Regu RP1, to zajedno odlično zvuči, trenutno bolje ne treba, ovo kaj si stavio je već SF makar se ne bi žalio to udomit :D

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
10 godina
protjeran
offline
Re: Prvi maglev gramofon na svijetu dolazi iz Slov
Father_Dougal kaže...
Tallahassee kaže...

 DAC je spojen nekakvim kablovima. Mozda je do kablova? Moj NADov CD ima "ostriji i hladniji" zvuk od DACa u pojacalu, posudio od buraza dobre i skuplje kablove od svojih i zvuk je postao kud i kamo topliji i puniji..... iako za ono kaj mi slusamo to i nije toliko bitno, definitivno je za nekakvo ozbiljnije slusanje jazza ili klasike.

 

 

I call bullshit. Možeš li dokazati ovu tvrdnju nekakvim mjerenjima? Znaš li što znači ova tvoja tvrdnja? Da je u kabl ugrađena nekakva ekvilizacija, koja mijenja zvuk. Možeš li mi objasniti na koji način to funkcionira?

 Zovi kako hoces..... od defaultnog kabela skromnog presjeka, samo solidni kablovi su stvari stavili na svoje mjesto. Mjerenja? Imas cime? Osim usiju drugo mi ne treba..... naime ne radi se o nikakvom rip offu od xy kuna za kablove, 70 kuna za ozbiljne kablove od QEDa, koji cak nemaju zlatne intekonekte. Dobar shielding i postena terminacija ocito je dovoljna naspram kablova od 20 kn. Nes mi rec da jos netko spaja zvucnike sa telefonskim zicama!?

dc hejter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice