Dok je PC-a bit će i pirata

poruka: 52
|
čitano: 11.903
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dok je PC-a bit će i pirata".
7 godina
protjeran
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Sroljo the second kaže...

 Slab argument. Taj video sadržaj ionak ne vrijedi pišljiva boba i predstavlja čisto traćenje vremena. Ne kritiziram, svako je slobodan svoje vrijeme potrošiti na što želi, no dok god vi gutate taj glupavi materijal on bude imal nerealno visoke cijene.

Ionako se sve samo vrti u "krug", ili ti radi se remake remaeakovog remakea.

Amaterski filmići na youtubeu raznih aktivnosti koje ljudi prakticiraju su kud i kamo zanimljiviji i poučniji te ne treba pretplata, osim ona pružatelju internetskih usluga.

 

To što netko nema pojma što je to Game of Thrones ili tko je Walter White aka Heisenberg ga nikako ne može činiti "neinformiranim ili neznalicom" dok recimo pojave kao "vrelište vode se podiže sa tlakom" "Struja teče putem najmanjeg otpora", "kamatni račun", "prometna pravila" i masu drugoga svakodnevnoga, dostupnog na svakom koraku, a ipak često puta u domeni totalne misterije slučajnom stanovniku ove planete, je nešto što gaaaaadno zabrinjava, po mojoj osobnoj procjeni.

 

Ne samo tebi nesgo svima koji misle drugačije toplo preporučam da srušite vrijednost tih glupavih video materijala u svojoj percepciji svijeta. Gubite ravno ništa, i ne bute niš glupaviji, možda bogatiji za poneki priglupi podsmijeh u stilu "on ne zna tko je Heisneberg" kad pomislite na fizičara.

 

BTW, autorov glavni tekst uopće nisam razumio, ja ne znam o čemu on priča, ne mogu ništa povezati.

Ti nisi ništa razumio jer si vjerojatno alkoholiziran pisao post i čitao članak.

Zašto su ZABAVNE serije glupave, zašto bi me zaglupilo nešto što pogledam kad dođem s posla i uhvatim se ručka ?

Jedan ručak, jedna epizoda Flash ili Gotham ili Lucifer, milina.

Bolje probavim hranu a ne moram gledati dosadne vijesti li prožvakane dokumentarce koji su za tebe vjerojatno muza tvoga intelektualnog upgrade-a. 

 

Te video filmove, serije, shvaćam kao zabavu i ni malo mi ne šteti neurovegetativnom sustavu tijela kao što ne štete bilo kome. 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Tony Marconi kaže...

Te video filmove, serije, shvaćam kao zabavu i ni malo mi ne šteti neurovegetativnom sustavu tijela kao što ne štete bilo kome. 

 

 Kao što ni ne šteti FHD umjesto 4K.  I to sigurno nije razlog za piratstvo. Neću ni ja moći Win7 na Kaby Lake pa mi to ne daje pravo za piratstvo.

But how do it know
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Arendelle kaže...

Nema titlova. Mnogim su ljudima torrenti zapravo jedini realan izvor materijala koji mogu gledati - zajednica amaterskih prevoditelja prevodi mnogo toga što se nikada neće naći na hrvatskim televizijskim postajama, a da ne govorim o tome kako se prevode i stvari koje neće ni u snu kod nas doći na Blu-rayu ili DVD-u. 

 Ne mogu vjerovati da od svih ljudi baš ti hvališ amaterske prevoditelje. To je većinom takva katastrofa od prijevoda, da ih u pravilu brzo ugasim. No ponekad su toliko loši da ih ipak ostavim za zabavu. Nije mi jasno zašto se time uopće bave ljudi bez ikakvog znanja svog ili jezika s kojeg prevode, uz potpuni izostanak opće kulture.

Arendelle kaže...

Naravno, ništa od ovoga ne vrijedi za glazbu, tek toliko da spomenem. Uvijek se uz filmove/serije u istu raspravu uvuče i glazba - počesto i domaća - a to baš ne bi trebao biti slučaj. Priča je sa ZAMP-om i raznoraznim glazbenim pravima složenija, a amnestija za piratizaciju glazbe u današnje vrijeme nikad ne postoji. Nije baš postojala ni prije, ali dali su se naći argumenti koji bi piratizaciju ipak labavo oprav

 Audio piratstvo je iščeznulo uvođenjem nameta na računalne medije. Kupnjom memorijske kartice, Cda i hard diska platio sam izvođačima (preko ZAMPa) autorska prava za 'moguće' kopiranje njihove glazbe za svoje (nekomercijalne) potrebe. Pa da taj namet nekako amortiziram skupio sam kojih 2TB glazbe, nek se nađe. I skidam sve što mi se učini zanimljivo (što je vrlo rijetko), znajući da su me dobri ljudi iz ZAMPa naplativši unaprijed zaštitili od mogućnosti da nepažnjom ili propustom oštetim nekog sirotog glazbenika, ili još gore, njih same.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Dok je god čovjeka bit će i pirata.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Amerika nije Europa, a Europa nije Hrvatska. Ne funkcionira to baš kod nas, nije stvar novaca nego dostupnosti sadržaja. A kada imaš izbor ili legalno ne gledati ništa (jer sadržaja nema) ili ilegalno gledati svašta, teško se odlučiti zar ne? Također ne vidim razlog zašto nije dostupan legalan streaming HNL/Premiership/La Liga/ ili Europskih liga utakmica itd.? Ako se ne varam u Americi se NFL, NBA i MLB lige mogu gledati u HD kvaliteti potpuno besplatno, sa gomilom popratnog sadržaja. Mislim o čemu mi pričamo?? Ne prodavajte nam te zapadnjačke piz*arije jer zapad još uvijek nismo.

 

Uostalom, mi već plačamo jednu izuzetno skupu pretplatu na HRT, koji osim nasilnih propagadnih poruka iz katoličke crkve i hdza ne donosi baš ništa.

 Zaboravio si cijelu Yu kolekciju partizanskih filmova za SDP-a i slične kretenarije.

16 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Visak kaže...

Nema titlova. Mnogim su ljudima torrenti zapravo jedini realan izvor materijala koji mogu gledati - zajednica amaterskih prevoditelja prevodi mnogo toga što se nikada neće naći na hrvatskim televizijskim postajama, a da ne govorim o tome kako se prevode i stvari koje neće ni u snu kod nas doći na Blu-rayu ili DVD-u. 

 

 

Ja sam prevodio jedan Japanski film, nije bilo nikakvih hrvatskih titlova dugo vremena pa sam se odlučio na taj pothvat. Prevodio sam ga sa engleskog. Trudio sam se maksimalno, a bio sam i iznenađen koliko ljudi mi se poslije zahvalilo za titlove.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
hd22sb kaže...

 gledam 4k sadržaj na 4 Mb/s i mogu reći da je strava

 

Jel to streamaš ili? Meni na 10mbps ne stigne učitavati 4k youtube. Ali da je strava, je i preporučam svakome!

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

netflix u 4k HDR-u na 10mbita je mrak ...isplati se uzet ako imas takvu telku ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Amerika nije Europa, a Europa nije Hrvatska. Ne funkcionira to baš kod nas, nije stvar novaca nego dostupnosti sadržaja. A kada imaš izbor ili legalno ne gledati ništa (jer sadržaja nema) ili ilegalno gledati svašta, teško se odlučiti zar ne? Također ne vidim razlog zašto nije dostupan legalan streaming HNL/Premiership/La Liga/ ili Europskih liga utakmica itd.? Ako se ne varam u Americi se NFL, NBA i MLB lige mogu gledati u HD kvaliteti potpuno besplatno, sa gomilom popratnog sadržaja. Mislim o čemu mi pričamo?? Ne prodavajte nam te zapadnjačke piz*arije jer zapad još uvijek nismo.

 

Uostalom, mi već plačamo jednu izuzetno skupu pretplatu na HRT, koji osim nasilnih propagadnih poruka iz katoličke crkve i hdza ne donosi baš ništa.

 Odakle ti ova informacija? Primjerice što se tiče NBA, plati NBA League Pass oko $200 godišnje i gledaš sto hoćeš, ali nema besplatno. Na ESPN-u ima otprilike 1 utakmica tjedno, slično kao kod nas jedna utakmica Lige Prvaka srijedom na HRT2.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2016 23:23 (antimadridista).
11 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata

A i ovo "gledas sto hoces" je vraga tako. Imaju tzv. "regional blackouts", sto znaci ako neki TV kanal dostupan na tvom podrucju prenosi utakmicu, onda nju ne daju. Otprilike ko da u HR mozes kupit "pass" da gledas sve UEFA kvalifikacijske utakmice za SP 2018. Osim Hrvatske, jer to prenosi HRT2. Pa ti u praksi opet treba pretplata... (za nba mozes gledat nakon nekog vremena, blackout je za live)

http://www.nba.com/leaguepass/blackouts

15 godina
odjavljen
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Naslov je ok, ali tice se mladje populacije. Oni stariji koji igraju, vecinom rade i mozda igraju igricu, dvije...

Nema smisla sada tu nesto palamuditi, vec platis i nitko ti niste ne moze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Visak kaže...
Arendelle kaže...

..

 Ne mogu vjerovati da od svih ljudi baš ti hvališ amaterske prevoditelje. To je većinom takva katastrofa od prijevoda, da ih u pravilu brzo ugasim. No ponekad su toliko loši da ih ipak ostavim za zabavu. Nije mi jasno zašto se time uopće bave ljudi bez ikakvog znanja svog ili jezika s kojeg prevode, uz potpuni izostanak opće kulture.

amaterski prijevod je vrh, pogotovo ak izaberes srpski.

nikaj ne moze bolje docarati situaciju kad se prevodi "let's go get them!" -> idemo bre da im se najebemo keve!

male stvari cine dozivljaj boljim.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2016 10:58 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
To je primjer točnog prijevoda. Mene smetaju netočni. Npr. 'Don't break that china' - 'Nemoj razbiti Kinu'. Ponekad je zabavno, a ponekad pokvati doživljaj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Zoidberg kaže...

Ne znam zasto Drago kenjka protiv borbe korporacija protiv piratizacije...

Da znam da su im PR kampanje glupost i slicno... ali zasto ne bi ljudi zastitili svoje vlasnistvo?

Osim toga za 6-12 mj puno ljudi ce imati KL CPUs...

 

 Nitko tog "fantoma slobode" ne bi volio vidjeti u svom vinogradu, pa ni Drago a vjerojatno ni autor te sintagme Johnny.

Tipično salonskom ljevičarenje o dobrom narodu i zlim korporacijama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2016 13:39 (Floki).
14 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata

Kako si jaki, ko pile kad kaki!

 

"Fantom slobode" je film Luisa Bunuela iz '74, a Johnny se njime poslužio u pjesmi "Ravno do dna". Ne počinje svijet sa Azrom.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Punti kaže...

Kako si jaki, ko pile kad kaki!

 

"Fantom slobode" je film Luisa Bunuela iz '74, a Johnny se njime poslužio u pjesmi "Ravno do dna". Ne počinje svijet sa Azrom.

 I zašto bi ja to morao znati, do entertainmenta općenito, a posebno do filmova, serija, glazbe, glumaca, režisera i pjevača držim koliko i pas do ukrasnog cvijeća.

 

Bit je da je  čovjek ako ilegalno skine Office paket a poslije toga susjedu pobere vinograd napravio potpuno isto djelo koje se naziva krađa. Uza sva opravdanja i priče koje idu uz to činjenica ostaje činjenica.

 

Za prvom rečenicom nisi imao potrebu, ali ona ne govori o meni nego o tebi. Primio sam na znanje tvoju ispravku i bez te prve rečenice. Za umjetnost i entrertainment nisam stručnjak i što onda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2016 15:12 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Ne moraš znati, ali onda nemoj upotrebljavati sintagme iz područja koje ti nije poznato.

Nije sramota ne znati nešto, sramota je kad te ulove u neznanju reći da to ni ne treba znati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Visak kaže...
Ne moraš znati, ali onda nemoj upotrebljavati sintagme iz područja koje ti nije poznato.

Nije sramota ne znati nešto, sramota je kad te ulove u neznanju reći da to ni ne treba znati.

 Realno, niti ne trebam znati, nisam filmski kritičar, pojam sam upotrijebio ispravno u onom konteksu u kojem je ovdje napisan, PC mi daje svestranost i slobodu.

To što meni i nije neka sramota ne znati filmskog režisera, umjetnost mi nije čak ni hobi, ne znači da me čovjek koji zna te stvari ne može ispraviti, dapače i poželjno je, forum za to i služi da odemo pametniji, a mogao je i bez one prve rečenice.

 

Ti si sad kao znao, pa te "fantom slobode" asocirao na tog režisera a ne na Johnnya, ajde svi ste pametni i znate sve.

 

Inače, sad sam pročitao o komu se radi, tom liku je USA odbila državljanstvo, a Dali pripomogao tomu. A povijest mi je hobi, tu znam dosta, Dali ga je u biti spasio što mu nisu dali USA državljanstvo, pedesetih bi on više nadrapao od senatora McChartyia u USA nego od Franca u Španjolskoj. Inače se onom momku mogu zahvaliti što me ispravio, naišao sam na interesantan podatak da je Bunuela u Hollywood primio režiser koji je bio član američke komunističke partije, što mi daje sliku o tome zašto je senator McCharty tako oštro navalio baš na Hollywood, interesantan povijesni podatak za onog tko voli povijest, izbija argument McChartyeve iracionalnosti.

 

Pa nije ni čudo da ja ne znam za njega, nije u mom fokusu njegova ideologija, što ćeš, da je Eastwood to rekao, vjerojatno bi znao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2016 20:40 (Floki).
14 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

"... Mene, ako se sete na dan bezbednosti, sete se, ako se ne sete nikom ništa, to je bila moja dužnost, da radim... najveće zadovoljstvo biće mi misao da sam jednog čoveka izveo na pravi put."

 

D. Kovačević

Balkanski špijun

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Punti kaže...

"... Mene, ako se sete na dan bezbednosti, sete se, ako se ne sete nikom ništa, to je bila moja dužnost, da radim... najveće zadovoljstvo biće mi misao da sam jednog čoveka izveo na pravi put."

 

D. Kovačević

Balkanski špijun

 "Pametniji magarac i čovik nego sam čovik"

 

pa eto, i ti za nešto poslužio

 

A kad si već tako pametan, reci mi od kud taj naziv filma potiče, daj nemoj me sad razočarati da ne znaš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2016 19:02 (Floki).
14 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata

Prosvijetli nas, Floki!

8 godina
odjavljen
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Visak kaže...

 Ne mogu vjerovati da od svih ljudi baš ti hvališ amaterske prevoditelje. To je većinom takva katastrofa od prijevoda, da ih u pravilu brzo ugasim. No ponekad su toliko loši da ih ipak ostavim za zabavu. Nije mi jasno zašto se time uopće bave ljudi bez ikakvog znanja svog ili jezika s kojeg prevode, uz potpuni izostanak opće kulture.

 Jedan zanimljiv štiklec. Gledala sam ljetos zajedno s frendicom Sobu, onaj nagrađivani film kojemu je uspjelo ujediniti pozitivne recenzije plebsa i mnogih filmskih kritičara. Budući da Popcorn Time dopušta postavljanje zadanog jezika titlova u svojim postavkama, film je krenuo s nekim komičnim titlovima na srpskom koji se pretvara da je hrvatski. Radnja mi je bila dosta dobra i napeta pa nisam htjela previše širiti priču o "prevoditeljima" koji ne znaju baš mnogo ni o jeziku s kojeg prevode, ni o jeziku na koji prevode. Skužila je to i frendica pa ni ona nije htjela ništa komentirati za gledanja. Kad je završio film, frendica ima očigledan žar u očima (see what I did here) da mi nešto kaže. Veli potom ona: "Ovaj je prijevod - u pravu si - fakat koma. Sve rečenice koje se dotiču kćeri u muškom su rodu, kao da Ma (glavna junakinja, majka navodne kćeri, op. a.) zapravo ima sina." Ako tada nisam eksplodirala od smijeha, vjerojatno nikada i neću. Danas žalim što joj nisam dopustila da živi u uvjerenju kako je sin zaista kći. (Ovo je malo smotano rečeno, znam.)

 

Inače, ime je sinova lika Jack. To joj je moglo biti indikativno. U stvarnom se životu mladi glumac zove Jacob Tremblay, a dobio je baš za tu ulogu mnoge pohvale i neke nagrade. Neki su čak tvrdili da je on mnogo kvalitetnije, uvjerljivije i snažnije iznio svoju ulogu negoli Brie Larson svoju. Kako bilo, pouka je: nisu uvijek prevoditelji krivi za sve što se puku čini pogrešno, bezumno ili jednostavno loše. Znam da to nije popularno čuti, no katkad su baš ljudi ti koji nemaju pojma pa ispaljuju otrovne strelice svoga neznanja prema onima koji znaju. Nepoznati je prevoditelj Sobe kriv za nepoznavanje izvornoga i vlastita jezika, za vjerojatnu neobrazovanost također mu se može suditi, ali spol svih likova sasvim je točno pogodio/preveo. :)

 

Visak kaže...

 Audio piratstvo je iščeznulo uvođenjem nameta na računalne medije. Kupnjom memorijske kartice, Cda i hard diska platio sam izvođačima (preko ZAMPa) autorska prava za 'moguće' kopiranje njihove glazbe za svoje (nekomercijalne) potrebe. Pa da taj namet nekako amortiziram skupio sam kojih 2TB glazbe, nek se nađe. I skidam sve što mi se učini zanimljivo (što je vrlo rijetko), znajući da su me dobri ljudi iz ZAMPa naplativši unaprijed zaštitili od mogućnosti da nepažnjom ili propustom oštetim nekog sirotog glazbenika, ili još gore, njih same.

 Hm, da. Bilo je o ovome riječi na MAKK-u. Problematika nije baš tako jednostavna kao što se čini, odn. kao što ti tvrdiš da jest. Vjerojatno se zato i naziva problematikom.

 

[EDIT] Uploader se ljuti na mene.

Majka i kći? Majka i sin?! Majka i kći? Majka i sin?!
vocap, bičz?
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2016 0:30 (Arendelle).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice