Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

poruka: 52
|
čitano: 8.620
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa ".
12 godina
protjeran
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

Daju 100$ da se odreknete winza, daju vam novaca da se prebacite sa ios/android na wp/rt... Hebote MS je postao dobrotvorna ustanova {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
Friday kaže...
PaleRider kaže...

Prelazak s Windowsa XP na nešto novije obično znači i nadogradnju računala. A uz činjenicu da dobro radi, mnogima se baš i ne nadograđuje.

 

Sedmica radi posve solidno na računalima starima 6-7 pa i više godina. Onaj tko nema stroj za pokrenuti sedmicu ima nekakvu staru furdu koja samo što nije crkla. To je posve sigurno! Njemu nadogradnja ne gine nikako...

zašto bi crklo nešto pouzdano, ima 386-ica koje rade dan danas, ima mnoštvo ljudi kojima XP radi ok i ne vide čemu nadograđivati.. zbog većeg memory i hard disk footprinta ??

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
PaleRider kaže...
Friday kaže...
PaleRider kaže...

Prelazak s Windowsa XP na nešto novije obično znači i nadogradnju računala. A uz činjenicu da dobro radi, mnogima se baš i ne nadograđuje.

 

Sedmica radi posve solidno na računalima starima 6-7 pa i više godina. Onaj tko nema stroj za pokrenuti sedmicu ima nekakvu staru furdu koja samo što nije crkla. To je posve sigurno! Njemu nadogradnja ne gine nikako...

zašto bi crklo nešto pouzdano, ima 386-ica koje rade dan danas, ima mnoštvo ljudi kojima XP radi ok i ne vide čemu nadograđivati.. zbog većeg memory i hard disk footprinta ??

 

 

Po tebi ni jedan procesor nikada ne bi trebao crknuti jer kao puzdani izađu iz tvornice, jel? Odnosno, starost ne implicira veći rizik od neispravnosti? Gdje vi ljudi živite?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
PaleRider kaže...

zašto bi crklo nešto pouzdano, ima 386-ica koje rade dan danas, ima mnoštvo ljudi kojima XP radi ok i ne vide čemu nadograđivati.. zbog većeg memory i hard disk footprinta ??

 

Je, firma u kojoj radim još uvijek održava stare alpha servere iz 90tih, jer još uvijek rade, ne kvare se i za funkciju za koju su namijenjeni ne treba jače/bolje.

 

ALI normalni korisnik danas sa 386-icom ne može ništa. Ljudi misle da zato što mu je sve radilo normalno na tom piceku prije 5-10 godina, da mora i dalje raditi.. FFS 10 godina u IT-u je čitava vječnost.

Zahtjevi za resursima SVIH aplikacija su porasli, isto kao što se hardware pojačavao. Prije si imao AV koji je imao 10Mb-a, žderao je siću resursa, dok današnji ima 250 mega i ždere hrpetinu više resursa.

Web browseri, a i same web stranice su postale MASU zahtjevnije za hardware.

Danas ne možeš više normalno funkcionirati sa athlonom 1.6, 512 rama i xp-om. jednostavno NE IDE.

 

Slab hardware danas stvarno više nije izgovor, jer rabljeni RAM i stariji dual core procesori danas koštaju siću.. Komp koji tera Win7 i sve što je potreno se danas složi za kikiriki.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
nine kaže...

Komp koji tera Win7 i sve što je potreno se danas složi za kikiriki.

 

Stare brendirane mašine (komplet kućište) ovdje na forumu za 350 kn i rade sa sedmicom ko metak!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
nine kaže...

Dao bi i ja najradije 100$, samo da me pusti na miru, svakome tko me danas još uvijek proba užicati da mu instaliram xp, ili da uopće pogledam mašinu sa manje od 2Gb RAM-a.

Šta ti to imaš ovaj novi Haswell sa 8 jezgri, 64 GB RAM-a i TITAN Z od 12 GB GDDR5 RAM-a?

Ne budali, moja mašina Athlon 64 X2 5000+ sa 2 GB RAM-a vrsti Windows Server 2012 R2 Datacetar (da onaj koji košta $6.129,99). Prelazak na 4 GB DDR2 RAM-a osjetio sam poprilično, ali nekim čudom memorija mi više ne radi na 800 MHz nego na 667MHz i tu osjetim pad performansi za zadatek koji ne trabaju više od 2 GB memorije.

 

Komentar ti je 'nigdje veze', danas svaki Pentium 4 (oni prvi ne današnji Haswell Pentiumi) sa 512 MB DDR1 i solidnom grafuljom (recimo GeForce 5500GT) može gurati Windows XP i velike potrebe većine ljudi. Recimo mojih staraca.

Friday kaže...
nine kaže...

Dao bi i ja najradije 100$, samo da me pusti na miru, svakome tko me danas još uvijek proba užicati da mu instaliram xp, ili da uopće pogledam mašinu sa manje od 2Gb RAM-a.

 

Ja sam prije nekog vremena instalirao na neki prastari athlon sa 256 mega... UBOJSTVO!

Ne znam šta da vam kažem, i ja sam pobornik novih Windowsa ali činjenica je da je XP krpljen cijelu jednu deceniju i sada nakon toga stvorili su operativni sustav koji može da traje u nekakve svrhe i narednih dvije govori samo o tome koliko je Microsoftovo vlastito dijete postalo problem.

Because anything Korea does, Japan does it better.
11 godina
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

ja imam atlhon 64 bit 3200+,1gb ddr,NV 6800 ULTRA LEADTEK itd komp iz 2004.godine placen tada oko 12 000kn!jel moram reci da i dan danas vrti XP bez problema i radi dnevno i po 10h!posto je HDD orginal vidim da ima tek 16 500 radnih sati.sad kad izadje final edition laganini ga skinit i reinstall win za jos nekih 15 000 sati...meni sasvim dosta

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 23:19 (GSP).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
Envy kaže...
Ne znam šta da vam kažem, i ja sam pobornik novih Windowsa ali činjenica je da je XP krpljen cijelu jednu deceniju i sada nakon toga stvorili su operativni sustav koji može da traje u nekakve svrhe i narednih dvije govori samo o tome koliko je Microsoftovo vlastito dijete postalo problem.

Najjace od svega je ovo. Krpan cijelo desetljece, a jos uvijek pun rupa, vise od svicarskog sira. {#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
malina22 kaže...
stirko55 kaže...

A nemogu oni spustit cijene windowsa onda Bill nebi ima milijarde koje moze davat dubrotvorne svrhe i to razglasit na sva zvona.

Ipak ima još proljev komentara...A zamisli da taj Bill ne da ni dinara u dobrotvorne svrhe, da i sve i novcic od tih milijardi potrosi u gluposti. Činjenica jeste da je Windows bio skup ali nije Microsoft samo Bill Gates već i hiljade drugih dioničara. Ako tebi smeta filantropija jednog čovjeka onda imaš poremećen sistem vrijednosti. Uostalom sasvim legitimna akcija MS-a, kad izbijes tih 100 dolara taman dobijes novi Windows po niskoj cijeni. Steta je samo sto to se ne odnosi i na prcvarnicu od Balkana.

Možda tebi izgleda tako, gledano iz tvog kutka sobička. A jel ti palo na pamet koliko firmi ima još uvijek XP i to na starijim računalima, na kojima 8-cu ne bi ni mogli zavrtiti. Ah, da, potrebna su im računala, da nisu ne bi ni XP imali.

Pa da, to je samo tako lako izvedivo. Pa ljudi tu je windows 8, šta čekate. Zatvaraju se obrti i dijele otkazi jer se ne može opstati. U informatiku se ne ulaže ništa ( velikom većinom). A sad bi samo tako trebalo pogasiti XP i pokupovati nova računala i puknuti Windows 8. Treba ukinuti inspekciju, puknuti ilegalne 8-ce i nek svi budu sretni i zadovoljni.

To što jedan čovjek ima toliko novaca, i to što ima toliko gladnih u svijetu nikada neće biti normalno pa koliko god dao u dobrotvorne svrhe. Ne zavidim, ali to je jednostavno tako.

Spija
13 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
GSP kaže...

ja imam atlhon 64 bit 3200+,1gb ddr,NV 6800 ULTRA LEADTEK itd komp iz 2004.godine placen tada oko 12 000kn!jel moram reci da i dan danas vrti XP bez problema i radi dnevno i po 10h!posto je HDD orginal vidim da ima tek 16 500 radnih sati.sad kad izadje final edition laganini ga skinit i reinstall win za jos nekih 15 000 sati...meni sasvim dosta

 

evo par mojih tabova koji su manje više uvijek otvoreni je pojelo pola tvog rama.. ali hajde, sa 1Gb i xp-om se može još koliko-toliko opstati. {#}

@envy

ne kužim smisao tvog posta.. BTW komp koji imam možeš vidjeti jednim klikom {#}

win xp je vrijeme pregazilo. ne kažem da to nije bio dobar OS, ali meni osobno su noviji OS-ovi puno ugodniji za rad i održavanje.

a ovo što kažeš za 512 RAM-a, kupi starcima još jedan keks, nije da košta milje {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

Koliko od tih silnih firmi ima legalne windowse? S obzirom da je kampanja legalnog softvera krenula unazad godinu dve, a da je XP na tržištu dobranih 10 godina i više nema puno legalnih XPova. Druga stvar firma koja nema za plate radnicima sigurno nema ni za legalni windows. MS nikad nije ni pružao podršku za piratske verzije windowsa. XP je unazad četvrta generacija windowsa i normalno je kao što sve ima vijek trajanja da i softver to ima a na MSu je da odluči do kada će svoj proizvod podržavati. 

 

Nije da branim MS ali možete se vi ljutiti koliko hoćete, ova akcija je dobra volja MS-a da vam omogući da se za manje novce dobije novi sistem ili neki drugi komad hardvera. 

 

Druga stvar koliko vas ima garanciju i podršku proizvođača na 14 godina star televizor ili toliko staro auto? Šta bi htjeli podršku za proizvod dok rade vaše 386ice. A forumaš koji kaze da to mozda tako izgleda iz mog sobička, al nek on iz svog sobička sagleda ovu stvar sa stanovištva MS-a. MS je firma koja prodaje proizvod za novac i kojoj je u interesu da ljudi koriste njene nove proizvode tako da je ovo sasvim normalan potez.

 

Ako vam se ne svidja imate linux, tamo imate novu verziju svakih 6 mjeseci a svake dve godine imate LTS verziju koja ima podršku 5 godina, što je daleko manje od 14 koliko je bilo od MS-a. Uvijek ima izbora. Kome se ne svidja može da si nadje sto mu paše.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
malina22 kaže...

Koliko od tih silnih firmi ima legalne windowse? S obzirom da je kampanja legalnog softvera krenula unazad godinu dve, a da je XP na tržištu dobranih 10 godina i više nema puno legalnih XPova. Druga stvar firma koja nema za plate radnicima sigurno nema ni za legalni windows. MS nikad nije ni pružao podršku za piratske verzije windowsa. XP je unazad četvrta generacija windowsa i normalno je kao što sve ima vijek trajanja da i softver to ima a na MSu je da odluči do kada će svoj proizvod podržavati. 

 

Nije da branim MS ali možete se vi ljutiti koliko hoćete, ova akcija je dobra volja MS-a da vam omogući da se za manje novce dobije novi sistem ili neki drugi komad hardvera. 

 

Druga stvar koliko vas ima garanciju i podršku proizvođača na 14 godina star televizor ili toliko staro auto? Šta bi htjeli podršku za proizvod dok rade vaše 386ice. A forumaš koji kaze da to mozda tako izgleda iz mog sobička, al nek on iz svog sobička sagleda ovu stvar sa stanovištva MS-a. MS je firma koja prodaje proizvod za novac i kojoj je u interesu da ljudi koriste njene nove proizvode tako da je ovo sasvim normalan potez.

 

Ako vam se ne svidja imate linux, tamo imate novu verziju svakih 6 mjeseci a svake dve godine imate LTS verziju koja ima podršku 5 godina, što je daleko manje od 14 koliko je bilo od MS-a. Uvijek ima izbora. Kome se ne svidja može da si nadje sto mu paše.

Slažem se da je to stvar MS, i da nije morao to napraviti. Nije stvar 100 nečega, stvar je globalne politike, stvar je kako se gleda na stvari u globalnom ekonomskom smislu. MS je svjetski brand koji je zastupljeniji u svijetu više nego bilo koji auto.

Poanta je u tome da se mora i hardver prilagoditi softveru, zato sam i napisao da jos ima puno racunala koje trebaju prilagodbu, puno firmi koje nisu u stanju to pratiti.

Ne znam gdje si procitao da nije bilo podrske za Piratski XP, Ja sam imao piratski XP i imao podrsku i update kao i ti sa svojim legalnim (ako si uopce imao legalni).

 

Jasno je da svaka roba ima svoj rok, slazem se da je XP imao dosta dugo i podrsku i sl. Nemoj brkati kruske i jabuke pa spominjati linux. Linux platiš 0 kuna pa da izlazi i svakog petka.

MS je poprilično koštao oduvijek, pogledaj kako se MS OS-vi izlazili poslije XP-a, Sjeti se viste koja nije bila u skladu sa vremenom, koliko je računala tad bilo u pogonu koji nisu mogli gurati vistu,, ubrzo izlazi 7-ca sa malo poboljšanijim stvarima.

MS je 8-icom smanjio cijene i sl. ALi sigurano ne iz razloga sto suosjeca sa krizom, nego zato sto se unazad par godina sve vise ljudi prebacuju na Linux, sve vise servera pod linuxom. Drma se tlo pod nogama, pa zato i jesu ovakvi potezi.

Meni osobno ne smeta, neka bude XP, Vista, 7-ca, 8-ca pa nek si uzme kome što paše.

Ali ovakvi potezi meni vise izgledaju kao nekakvo ismijavnaje i potcijenjivanje nego kao neka dobra volja ili sl.

 

Samo si zamisli da svi kojima posao i sve vezano uz posao ovisi o racunalu, i da svi prijedu na linux, gdje bi bio MS, kakve odluke, pogotovo jednostrane odluke. Ma bjaži

 

 

Spija
16 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
nine kaže...
PaleRider kaže...

zašto bi crklo nešto pouzdano, ima 386-ica koje rade dan danas, ima mnoštvo ljudi kojima XP radi ok i ne vide čemu nadograđivati.. zbog većeg memory i hard disk footprinta ??

 

Je, firma u kojoj radim još uvijek održava stare alpha servere iz 90tih, jer još uvijek rade, ne kvare se i za funkciju za koju su namijenjeni ne treba jače/bolje.

 

ALI normalni korisnik danas sa 386-icom ne može ništa. Ljudi misle da zato što mu je sve radilo normalno na tom piceku prije 5-10 godina, da mora i dalje raditi.. FFS 10 godina u IT-u je čitava vječnost.

Zahtjevi za resursima SVIH aplikacija su porasli, isto kao što se hardware pojačavao. Prije si imao AV koji je imao 10Mb-a, žderao je siću resursa, dok današnji ima 250 mega i ždere hrpetinu više resursa.

Web browseri, a i same web stranice su postale MASU zahtjevnije za hardware.

Danas ne možeš više normalno funkcionirati sa athlonom 1.6, 512 rama i xp-om. jednostavno NE IDE.

 

Slab hardware danas stvarno više nije izgovor, jer rabljeni RAM i stariji dual core procesori danas koštaju siću.. Komp koji tera Win7 i sve što je potreno se danas složi za kikiriki.

 

Što se tiče antivirusa, imaš Webroot SecureAnywhere i Avast npr., ne troše više od par MB u bilo kojem trenutku.

Možda za tebe Athlon 1.6, 512 RAM-a i XP ne ide, diskutabilno, ali sa Win7 definitivno ne ide.

Ali npr. moj sin ima Pentium 4, Radeon HD3850 AGP, 3 GB RAM-a i WinXP, sve radi odlično, igra sve živo, voli i starije igrice koje recimo na Win7 ne idu.

Stvarno nemam u planu to skoro nadograđivati, mislim čemu sad tu stavljati Win7 npr., ZAŠTO !??

Što se tiče hardware-a, primjećuješ da se radi o AGP grafičkoj, da bi to nadogradio, morao bi mijenjati praktički sve, što i nije mala investicija,

u tom slučaju bi i instalirao Win7, ali ovako ne.

15 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
SPIJA kaže...

 

 

Linux nikad nije do sada bio ozbiljna konkurencija Windowsu na desktop tržištu, udio Linuxa na desktop računarima je zanemariv u odnosu na ukupan broj računara, tako da ta konstatacija da je MS spustio cijene 8-ce zbog linuxa smijesna. Spustio je zbog druge politike koja je vezana za Windows Phone i konvergenciju (istu onu koju Canonical gura sa svojim Ubuntu i Ubuntu phone).

 

Što se tiče podrške za piratsku verziju, MS nikad zvanično nije podržao takve sisteme, zakrpe si dobijao samo iz jednog jedinog razloga a to je da su te ostavili sa nepokrpanom verzijom sistema (ne samo tebe već i sve sa takvim sistemima, a znamo da je ogroman broj takvih) zbog svih gluposti, virusa, malware-a i svega ostalog sto koristi rupe u sistemu bila bi načinjena daleko veća šteta po MS, ne samo finasijska nego zamisli kakva bi to loša reklama bila. Zato si dobio zakrpe i ni zbog čega više.

 

Vi koji se žalite na ovakve stvari zaboravljate još jednu važnu činjenicu a to je da je prčvarnica od Balkana skoro pa nikakvo tržište za MS, ove akcije i ove stvari radjene su za zapadna tržišta gdje je ciklus zamjene računara u firmama mnogo kraći nego kod nas, i nije u fazonu nek radi dok ne crkne pa kad crkne mjenjacemo ga a i kad ga budemo mjenjali opet cemo gledati da bude da bude neka sredina. Zato i ukidaju podršku i rade ovakve stvari jer taj stari XP,koliko god nekada bio dobar više to nije. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 11:46 (malina22).
15 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
1domagoj1 kaže...
Envy kaže...
Ne znam šta da vam kažem, i ja sam pobornik novih Windowsa ali činjenica je da je XP krpljen cijelu jednu deceniju i sada nakon toga stvorili su operativni sustav koji može da traje u nekakve svrhe i narednih dvije govori samo o tome koliko je Microsoftovo vlastito dijete postalo problem.

Najjace od svega je ovo. Krpan cijelo desetljece, a jos uvijek pun rupa, vise od svicarskog sira. {#}

Ne bi se baš složio, sa zadnjim updateom XP je manje više završen proizvod sa naravno svim mogućnostima i nemogućnostima koje posjeduje. Kod moje mame je Pentium 4 na 1,6 GHz, 512 MB DDR memorije i GeForce 5500 GT i evo već godinu i pol bez antivirusa radi kao doksa. Žena zna za što će joj računar, Skype, malo surfanje i koji dokument da napiše, kao i multimedijalne mogućnosti rade bez premca. Zanimljivo njena grafička vrti 1080p u realnom vremenu (DXVA) dok kod mene iako daleko moćnija neće hardverski da vrti video jer naravno AMD neće da izda drajvere za Windows 8.1 (iako ima za 8) za seriju HD4xxx grafičkih kartica.

 

Dalje jednom momku instaliram XP i fino zaprijetim (kraj oca jer mu već u mjesec dana reinstaliram 4-ti put jer u roku od 12 sati nabaca takvog Bloatwarea i smeća da je za nepovjerovati, Babilon toolbar, Ask toolbar su mila majka šta kod nejga ima) budeš li radio to i to ja ti više neću računar praviti, igrat ćeš igrice koje ti ja nstaliram a koje želiš reći ćeš meni i ja ću ti instalirati.. ne smiješ to i to.. itd. itd. I nećeš vjerovati evo već 3-ći mjesec računar radi kao doksa. Windows XP.

 

Gori lik od njega je slučaj za omanju knjigu: Sustav: Windows 7, ja se i ne vratim kući a kod njega je već boosteri, hyperi, trojanci, u chrome ukucaš Bug Online on izbacuje nešto lijevo. Užas. Isti slučaj, poštu mu mama radi sa nekm kozemtikom pa joj treba računar za email fino zaprijetim budeš li to i to radio ja ti neću više servisirati.

 

A XP a 7, instaliraš li Free aplikacije kao što je Winamp ili GOM Player i ne gledaš prilikom instalacije nakon finog multimedijalnog playera dočekat će te i Tune Up Utilites, koji nakon što istekne Trial počne da iskače ko ping pong loptica sa razno raznim upozorenjima. Instaliraj uTorrent i nemoj pratiti instalaciju već u svim Browserima imat ćeš uTorrent Toolbar + neku free tkzv. buster. A Windows XP, 7 ili 8.1, nema razlike.

 

nine kaže...
GSP kaže...

ja imam atlhon 64 bit 3200+,1gb ddr,NV 6800 ULTRA LEADTEK itd komp iz 2004.godine placen tada oko 12 000kn!jel moram reci da i dan danas vrti XP bez problema i radi dnevno i po 10h!posto je HDD orginal vidim da ima tek 16 500 radnih sati.sad kad izadje final edition laganini ga skinit i reinstall win za jos nekih 15 000 sati...meni sasvim dosta

 

evo par mojih tabova koji su manje više uvijek otvoreni je pojelo pola tvog rama.. ali hajde, sa 1Gb i xp-om se može još koliko-toliko opstati. 

@envy

ne kužim smisao tvog posta.. BTW komp koji imam možeš vidjeti jednim klikom 

win xp je vrijeme pregazilo. ne kažem da to nije bio dobar OS, ali meni osobno su noviji OS-ovi puno ugodniji za rad i održavanje.

a ovo što kažeš za 512 RAM-a, kupi starcima još jedan keks, nije da košta milje 

Smisao mog posta jeste da moje i tvoje (slične su vidim barem u surfanju) potrebe nisu iste kao potrebe drugih korisnika. Da to smeće od browsera (da o Chrome govorim) koje i ja koristim pojede RAM-a koliko god mu daš. Ali tko nam je kriv što ja ujutru počnem od Bug Online pa završim do proizvodnje solarnih panela za svemirske stanice sa naravno 30-tak tabova (da ne govorim da Chrome pamti i zatvorene koje je vrlo lako vratiti Ctrl+Shift+T) memorija vrišti na 98%. Chrome nije ni 64-bitni program za razliku od IE 11-tke koja jeste pa probaj recimo i Facebooku 'vuć' vijesti do kraja, vidjet ćeš kako nakon već par minuta Chrome kašljuca i plače k'o mala beba a IE 11 u realnom vremenu hardverski iscrtava kilometar dugu stranicu. Ali IE nema Hover Zoom dodatka i za mene je samo fantastični komad softvera koji čuči i ništa ne radi. Evo pogledaj ispod na slici kako to da Chrome ima dva otvorena taba a 9 procesa pokrenutih.

 

 

 

Dakle je li Windowsa XP vrijeme pregazilo? Jako dobro pitanje. Odgovor je kako gdje i kako za koga, a vjeruj starcima je bilo i 384 MB sasvim dovoljno, sa 512 MB imaju sve što ima treba.

 

Ako se mene pita, Windowsa 7 je vrijeme pregazilo a Windowsa XP još uvijek nije. Kako to možda se pitaš? Pa od stare neke kante (tipa Pentium III na 733 MHz) ja u garaži mogu instalirati XP i da mi pjeva Winamp i Youtube do mile volje dok sa društvom roštiljam i mijenjam ulje na autu a na istu tu mašinu naravno 7-ca neće ni da čuje. A što je još gore na svaki računar na kome može Windows 7, može i Windows 8.1 za kojeg smatram daleko boljim i energetski učinkovitijim operativnim sustavom.

 

Uređivano: Sliku koju sam ja ubacio nekim čudom je sada u tvom citatu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 12:21 (Envy).
13 godina
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

@PaleRider

sinu bi ti radila i 7mica. A što se tiče upgrade-a, mislim da ta rabljena AGP kartica više vrijedi od bolje pci-e kartice {#}

što se tiče AV-a, spemenuo sam to kako bi pokazao da je sav software postao zahtjevniji, ne samo noviji windozeri. ljudi vole pitati kako je to prije radilo, a sada ne radi. ili kako je to prije bilo sve puno brže itd itd..

 

bio sam stavio bratiću avast na athlona 1.6 sa 512 ram-a, i nakon tjedan dana sam ga maknuo jer je isti kukako kako mu je sve sporo.. hvala bogu sam ga nagovorio da uloži 1500kn u proc/ploču/memoriju/hdd, i sada je mir.

 

@envy

primjećujem, stvarno imaš živaca za ljude i njihove kante {#}

istina, još uvijek se može xp-u naći namjena, ali također smatram da ga je ako ništa bar u poslovnom sektoru trebalo davno izbaciti.

 

a što se tiče novijih os-ova, ako imaš odgovarajući hardware, bilo što je bolje od xp-a. ma čak i vista sa svim update-ima je obećana zemlja za xp.

ja ne razmišljam o upgradeu na 8.1, čisto iz razloga jer nemam volje si ponovno sve što koristim složiti. 7-micu koristim od kada je izašla i preživjela je do sada i migracije na nove diskove, pa onda novi hardware, pa na raid.. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 21:54 (nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

nemojte se živcirati bezveze...


nakon 8 ide 9, nakon 9 ide 10, nakon 10 ...


... i to sve zato da bi današnji (ne)normalni korisnik mogao kvalitetno gubiti vrijeme na facebooku, kvalitetno se proljevati po forumima i "društvenim" mrežama, hraniti svoj napaćeni ego u nekim krš šarenim điđi-miđi igrama koje zahtijevaju ogromne resurse...

 

...i dok na kraju balade zadovoljno uživate u svojoj najnovije "nadograđenoj" mašini koja ne služi vama nego vi njoj...

...dotle vam se iz pozadine cuclaju podatci, pripremaju materijali za nove reklame za šrot proizvode i izbijanje novaca iz džepova sa "proizvodima" koji su namjerno napravljeni da se kvare i što prije zamijene...


...sve je to skupa parada freek cirkusa sa stadom ovaca koje poslušno bleeejeeee...

 

{#}

 
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

Da.

Bit će još veći užas za gejmere kad izađe Windows 9 s directX-om 12, a človek tek ubo 5t kn za grafičku koja podržava "samo" directX 11.2 {#}

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
Envy kaže...

Ne bi se baš složio, sa zadnjim updateom XP je manje više završen proizvod sa naravno svim mogućnostima i nemogućnostima koje posjeduje. Kod moje mame je Pentium 4 na 1,6 GHz, 512 MB DDR memorije i GeForce 5500 GT i evo već godinu i pol bez antivirusa radi kao doksa. Žena zna za što će joj računar, Skype, malo surfanje i koji dokument da napiše, kao i multimedijalne mogućnosti rade bez premca. Zanimljivo njena grafička vrti 1080p u realnom vremenu (DXVA) dok kod mene iako daleko moćnija neće hardverski da vrti video jer naravno AMD neće da izda drajvere za Windows 8.1 (iako ima za 8) za seriju HD4xxx grafičkih kartica.

 

Dalje jednom momku instaliram XP i fino zaprijetim (kraj oca jer mu već u mjesec dana reinstaliram 4-ti put jer u roku od 12 sati nabaca takvog Bloatwarea i smeća da je za nepovjerovati, Babilon toolbar, Ask toolbar su mila majka šta kod nejga ima) budeš li radio to i to ja ti više neću računar praviti, igrat ćeš igrice koje ti ja nstaliram a koje želiš reći ćeš meni i ja ću ti instalirati.. ne smiješ to i to.. itd. itd. I nećeš vjerovati evo već 3-ći mjesec računar radi kao doksa. Windows XP.

 

...

Dakle, izasli su 2001. godine, a krajem 2013. se jos uvijek otkrivaju propusti. O tome sam govorio. Izdaju SP i pokrpaju hrpu rupa s tim, a s druge strane unesu odreden broj bugova. Cak i sami vicu kako je 8-ica sigurnija od XP-a, ali ok, to je jasno iz kojeg razloga to naglasavaju, iako vjerujem je to cak i istina.

 

Naravno da rade tip-top ako ne izvodis nekakve egzibicije i gluposti, ali su bugovi unutra. Kao uostalom i kod drugih OS-ova. Ali ovdje ih ima hrpa i nakon vise od desetljeca "krpanja".

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

Krpat će se i "osmica", zapamti

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windowsa

Zašto uopće instalirati Windows 7 ili 8 kada na Internetu postoji hrpa zakrpa koji XP-u mogu dati većinu funkcija koje ima Win 7 i 8 sustav? Osim toga,Microsoft stalno tvrdi da je XP neotporan na viruse u odnosu na Win 7 i 8. Kakve li gluposti! Na Windows XP ću instalirati neki odličan anti-virusni softver i tada će XP biti jednako zaštićen kao i Windows 7 i 8. Stupanj zaštićenosti računala ne ovisi o tome koji operativni sustav koristite,već kakav anti-virusni softver imate. Microsoft govori te laži kako bi nas natjerao na kupovinu Windowsa 8 da bi na taj način zaradio. Sve to on čini samo zbog zarade. Windows XP koristim već 13 godina i nemam nikakvih problema,a kada negdje na Internetu vidim da Win 8 ima neku napredniju funkciju od XP-a,ja samo instaliram besplatnu zakrpu koja XP-u omogući tu napredniju funkciju i to je to. Osim toga,instalacija novih operativnih sustava je dosadna i oduzima vrijeme i zbog toga se mora reinstalirati cijelo računalo što je dugotrajan i zamoran posao.

Luka Grbešić
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.4.2014 19:28 (Tehno-Istraživač).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft vam daje 100$ ako se odreknete Windo
Tehno-Istraživač kaže...

Microsoft govori te laži kako bi nas natjerao na kupovinu Windowsa 8 da bi na taj način zaradio. Sve to on čini samo zbog zarade.

 

Na Windows XP ću instalirati neki odličan anti-virusni softver i tada će XP biti jednako zaštićen kao i Windows 7 i 8. Stupanj zaštićenosti računala ne ovisi o tome koji operativni sustav koristite,već kakav anti-virusni softver imate.

 

Windows XP koristim već 13 godina i nemam nikakvih problema,a kada negdje na Internetu vidim da Win 8 ima neku napredniju funkciju od XP-a,ja samo instaliram besplatnu zakrpu koja XP-u omogući tu napredniju funkciju i to je to.

 

Osim toga,instalacija novih operativnih sustava je dosadna i oduzima vrijeme i zbog toga se mora reinstalirati cijelo računalo što je dugotrajan i zamoran posao.

Naravno ,treba se prodavat ,to je poanta kapitalizma.

Ali mene zanima ,kak ćeš instalirati XP na recimo ,ovaj laptop? Nema drivera ni za Sedmicu ,a kamoli za nešto starije!

 

Misliš da je antivirus čarobno rješenje za sve?! Aha ,svakako.

 

Apropo funkcija ,ajde mi otvori .vhdx file na XP-u. I da ,daj nam link gdje nalaziš te ''besplatne zakrpe''.

Naravno ,ako se stvarno radi o besplatnom softveru ,a ne nečem crackanom.

 

Jesi ti uopće probal instalirati koji sistem nakon XP-a? Očito nisi.

Ne samo neku noviju verziju Windowsa (Vista/Sedam/Osam) čija instalacija traje 15 - 20 minuta (za razliku od sat vremena za XP),

nego neku distribuciju Linuxa - 10 do 15 minuta!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 16:00 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice